I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Čáslav (I/38) – Chrudim (I/37) – Ostrov (D35) – Zámrsk (I/35)
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Honey72 »

Výhodný je, ale berte to chlape tak nějak politicky :-) 12,5 km dlouhou přeložku s desítkami mostů, křižovatkami, přivaděči, přeložkami sítí, stěnami a nespočtem výkupu pozemků ... kolik by to celé stálo? A bude snaha toto protlačit pro silnici, která je tranzitně méně významná než jiné? 4-5 tis. vozidel neobstojí pro miliardové stavby. Ani obchvat Chrudimi se nestavěl najednou.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Lynx »

Majkii píše:Vy tady zase argumentujete dálkovou dopravou... Kolik vozidel by ten Váš dvojobchvat asi využilo celý?
Nemáte pravdu - nikde takto neragumentuji.

Já argmentuji tím, že ten dvojobchvat Chrudimi a Heřmanova Městce vyjde levněji, než dva jedotlivé obchvaty. A zároveň je výhodný jak pro lokální, tak i dálkovou dopravu. Je i kratší. Tedy výhodnost ve všech směrech a pro všechny. Racionální řešení.

Žádný skutečný protiargument jsem nezaregistroval. To co psali pánové výše, jsem vyvrátil - mimo jiné doložením fotek.
Honey72 píše:Výhodný je, ale berte to chlape tak nějak politicky :-) 12,5 km dlouhou přeložku s desítkami mostů, křižovatkami, přivaděči, přeložkami sítí, stěnami a nespočtem výkupu pozemků ... kolik by to celé stálo? A bude snaha toto protlačit pro silnici, která je tranzitně méně významná než jiné? 4-5 tis. vozidel neobstojí pro miliardové stavby. Ani obchvat Chrudimi se nestavěl najednou.
Rád bych se dočkal doby, kdy opustíme tohle přizisr..... Já podporuji, racionální řešení a ne politické paskvily. Tímhle směrem by to měla mladá generace tlačit do budoucna. Kromě toho dá se to částečně obejít rozdělením na etapy.
Naposledy upravil(a) Lynx dne 16.2.2021 9:14:26, celkem upraveno 1 x.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Majkii »

Lynx píše:
Majkii píše:Vy tady zase argumentujete dálkovou dopravou... Kolik vozidel by ten Váš dvojobchvat asi využilo celý?
Nemáte pravdu - nikde takto neragumentuji.
Ale no tak...
Lynx píše:Bylo by to nejen výhodnější pro dálkovou dopravu
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Lynx »

Vytrhl jste jednu větu ze souvislostí a opomněl, že je tam slovo "nejen" a že ta věta pokračuje argumentem o levnější ceně. Od vás je to čirá demagogie. Tohle co předvádíte, jsou jen provokační výkřiky, na který nejsem zvědavej.

Takže diskutujte, máte-li argumenty. Řekněte, v čem se podle vás mýlím.

Takže - Čemu konkrétně nerozumíte na tom, že je to výhodné jak pro místní tak i dálkovou dopravu ? Že je to levnější a kratší ? Že je to mnohem racionálnější pro všechny.
Naposledy upravil(a) Lynx dne 16.2.2021 9:21:03, celkem upraveno 1 x.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Majkii »

Lynx zase začíná vést svoji svatou válku. Rychle pryč.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Lynx »

Jasně, když máš říct argument, tak rychle pryč. Jdou ti jen provokace a demagogické překrucování. Argumentace nula.

Jestli tady někdo vede provokační svatou válku, tak jsi to ty.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Aram96 »

Já jsem ale napsal, že bych na jiné silnici pravděpodobně souhlasil, ale že tady asi ne, protože tady je dálkové dopravy minimum. Proto si myslím, že je lepší to napojit na současnou silnici. Navíc vaše řešení relace II/341-II/342 dost možná nevyužije, takže ten obchvat bude mít menší dopravní účinnost. To jsem také psal. A vy napíšete, že nezazněly žádné protiargumenty .. :crazy: Navíc jak jsem řekl, význam této silnice po dostavbě D35 o něco ještě klesne..
Navíc vycházíš z toho, že se má realizovat varianta 3, jenže podle ÚP jsou více reálné jižní obchvaty Bylan a pro ten je tvůj nápad takřka nepoužitelný, resp.o levnějším řešení nemůže být řeč. ;)
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Lynx »

Tyhle vaše argumenty jsem opakovaně vyvrátil, Udělat průběžný dvojobchvat Chrudimi a Městce je v porovnání se dvěma obchvaty:

a) kratší trasa
b) logicky levnější
c) stejně výhodné pro místní dopravu jako udělat dva hadovité obchvaty zvlášt. Protože příčné přípojky jsou již stávající
d) výhodnější i pro onu dálkovou dopravu

Takže je to výhodné všestranně. Nemá proto žádnou logiku vymlouvat se, že je dálkové dopravy málo, když tohle řešení je vyhovující i pro dopravu místní.

Mimochodem, i pro tu vámi zmíněnou relaci se dá jet po obchvatu. Je v této souvislosti legrační, že na jednu stranu argumentujete, že po hlavní silnici jezdí podle vás málo dálkové dopravy a nechcete tedy trasu pro dálkovou dopravu výhodnou (přestože je výhodná i pro lokální dopravu, což nechcete přiznat) a na druhou stranu se vymlouváte na relaci, na které je té tranzitní dopravy už úplné minimum :-) Vy ty svoje argumenty zároveň vyvracíte :-)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Aram96 »

Když obchvat Bylan povede jižně, tak vaše přeložka nebude:
1) kratší, vyjde to nastejno
2) levnější už vůbec ne
3) dopravně účinná maximálně stejně
4) proč budovat 2 km nové komunikace, když tam v současnosti už vede ?! Tohle není typ silnice, kde potřebujeme mít souvislý tah na rychlost 100 km/h, jako některé jiné jedničky.

A nevím, jestli je to tak těžké pochopit, ale PRÁVĚ PROTO, že zde podle mě není moc dálkové dopravy, tak ta silnice slouží spíše regionální dopravě, proto by měla sloužit i propojením těch dvojek okolo. A to je snad jasné, že na těch je dálkové dopravy ještě méně, přesněji řečeno prakticky žádná. O tom, že ta silnice má být pro dálkovou dopravu jsem nenapsal ani slovo, to akorát vy. Docela obdivuju vaši schopnost vytvářet si argumenty, kde nejsou. :crazy:
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Lynx »

Ta silnice slouží jak pro místní , tak dálkovou dopravu. A já tvrdím, že se pro oba typy dopravy vyplatí udělat společný obchvat Chrudimi a Městce, protože příčné "přivaděče" jsou již hotové. To co píšete prostě a jednoduše není pravda, neboť je společný obchvat:

a) kratší pro dálkovou dopravu a stejně dlouhý pro místní (silnici do Bylan a další místní připojení mám stávající)
b) levnější, protože přípojky na starou silnici nemusím stavět, stačí hlavní trasa, která je kratší
c) dopravně účinná pro dálkovou dopravu více, pro místní stejně
d) je tedy celkově výhodnější

Takže není snad tak těžké pochopit, že je to výhodné pro místní i dálkovou dopravu - čili lepší než dva oddělené obchvaty. Je to levnější a celkově racionálnější, než dva oddělené obchvaty.

Nemáte protiargument, tak vymýšlíte nesmyslné výmluvy. Vy argumentujete nějákou místní realcí 341-342, kde jezdí nula nula nic a která bude navíc v obou případech +- stejná, čili ze zoufalství vaříte z vody, vymýšlíte si nesmysly, jen abyste nemusel uznat, že jste se mýlil. Argumentujete, že dálkové dopravy je málo, přitom dvojobchvat je VÝYHODNĚJŠÍ NEJEN PRO DÁLKOVOU DOPRAVU ALE STEJNĚ VÝHODNÝ I PRO MÍSTNÍ DOPRAVU. To opravdu nejste schopen uznat chybu a budete si dál vymýšlet nesmysly ?

Mimochodem, argumentovat jako hlavní věcí místní dopravou (s tím že ta dálkovější není důležitá) je u silnice první třídy hodně na hraně už samo o sobě. Nejezdí tam jenom místní přejížděči, ale i lidé třeba do Čáslavi, Kutné Hory, Kolína či Prahy .... a s rostoucí kvalitou této silnice jejich počet poroste a nebudou zbytečně jezdit delší trasou přes Pardubice.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Aram96 »

Celou dobu nepíšu o ničem jiném, než o tom, že kdyby se měl realizovat jižní obchvat Bylan, tak veškeré vaše úvahy padají, o ničem jiném nepíšu. Naopak jsem uznal, že kdyby se měla realizovat varianta 3 (severní obchvat Bylan), tak je vaše řešení naopak smysluplnější.
Zbytek těch keců nehodlám komentovat, to je fakt jak kolovrátek z jiných vláken (vaření vody apod. :mrgreen: ).
Jestli nemáš dodělanou základku, tak tady to dávám naposled a jasně:
TOHLE nebo dokonce TOHLE přece není stejně dlouhá stavba jako TOHLE, když tahle varianta jde 2 km po současné silnici. :roll:
Kdyby se mělo vybírat z těchto variant na zelené louce bez ohledu na okolnosti, jsem za první variantu. Nicméně máme tady i samosprávy, které si nějaký obchvat volí, historický vývoj atd. I/17 prostě není silnice, kde by mělo ŘSD říct: tady to povede a přes to nejede vlak, není to žádný republikový tah pro dálkovou dopravu, který má vést co nejpříměji nehledě na zástavbu a samosprávy, ideálně celý v nové stopě, aby se dala vyloučit pomalá doprava. To je meritum věci. A říkám to jako zastánce delších přeložek obecně, ale tam, kde to má smysl. A tímto příspěvkem končím, klidně měj poslední slovo ty. (toho tykání místo vykání jsem si vědom)
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Chrudim, obchvat

Příspěvek od vodouch2000 »

Video o veřejném projednání třech variant přeložky I/17, tzv. obchvat Chrudimi 3. etapa.
Doplňující informace a porovnání variant očima starosty obce Bylany, starosty Chrudimi a dalších.
https://www.youtube.com/watch?v=jGKYfUc4hyE
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od martas »

Výběr nejlepší varianty bude asi těžký. Dnes reportáž na ČT: https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... deo/864986
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od vodouch2000 »

Varianta 1 má největší odpor v Markovicích.
Varianta 3 má největší odpor v obci Třibřichy.
Z toho mi vyplývá, že varianta 2 by mohla být nejschůdnější.
Oddálí trasu od Markovic, od Třechbřichů se včas odkloní
a Bylany na tom budou víceméně pořád stejně.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od martas »

Mimo téma, ale sám jsem na stoupácích u Vraclavi zažil již několik riskantních manévrů a jsem zvědav, až tam najede příští rok z D35 kupa místně neznalých řidičů: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/p ... ?zdroj=top
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od evilcleaner »

Je proste hrozne krátký, to je bohužel pravda.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Krátký a ještě v docela utažené zatáčce, nebezpečná kombinace.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od Lenny »

Za celou dobu jsem tam snad předjel 2 auta.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od vodouch2000 »

Ve čtvrtek 28.7. zahájíme stavbu „I/17 Bukovina – Heřmanův Městec, obnova živičného krytu“

Celková rekonstrukce je v tomto roce rozdělena na 4 etapy, každá o délce 1,1 km:

I. Etapa, úsek Bukovina u Přelouče – Holotín (extravilán) od 28. 7. 2022 do 8. 9. 2022.
II. Etapa, úsek Holotín (extravilán) – lesní úsek od 8. 9. 2022 do 20. 10. 2022.
III. Etapa, lesní úsek – Stojice od 28. 10. 2022 do 1. 12. 2022.
VII. Etapa, úsek Heřmanův Městec (extravilán) od. 28. 7. 2022 do 11. 9. 2022.

Etapizace pro rok 2023 bude upřesněna během zimní stavební pauzy.

V průběhu oprav bude provoz veden kyvadlově a během dne řízen pracovníky. O víkendech a v noci bude provoz řízen semafory.

Opravy realizuje firma M-Silnice za smluvní cenu 85,49 mil. Kč bez DPH.

https://kraje.rsd.cz/pardubicky/ve-ctvr ... eho-krytu/
Přílohy
del.jpg
del.jpg (234.79 KiB) Zobrazeno 3519 x
mil
Příspěvky: 14
Registrován: 31.7.2020 11:41:39

Re: I/17 Čáslav - Chrudim - Zámrsk

Příspěvek od mil »

I/17 Chrudim - most 17-031
Oprava mostu v Chrudimi (castecne bourani + novostavba).
na RSD jen text ze 15. 11. 2023 byla zahajena stavba(predano staveniste), ale omezeni bude od 18. 3. 2024 na 4mesic.

Pro tranzit asi zadne zvlastni omezeni (objizdna trasa je mozna i kratsi nez puvodni - v lini I/17), ale mistni si urcite objizdky uzijou vice.

https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/o ... zpravy_skn

RSD letak k tomu neni, asi jen mapka s naznacenim alternativni trasy....
https://apdos.roadmedia.cz/Upload/Oprav ... -mapka.pdf
Odpovědět

Zpět na „I/17“