Městský okruh České Budějovice

Odpovědět
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Michal R »

Tak tak. I mě zarazilo, že by měla vypadnout spojka Horáková - Litvínovice.
Jednak takováto změna by neproběhla bez povšinutí, a navíc fakticky není jiné cesty či místa, kudy vést jižní spojku.
Faktem je (a mám to přímo potvrzené od majitele nemovitosti přímo sousedícím s trasou), že při prodeji pozemků proběhl ze strany prodávajícího "lov na kafku", kdy měly padat informace "... projekt spojky je fakticky odložený... že se to nikdy nepostaví ... že na Máji žije pán, co proti trase usilovně bojuje ... že to podle nových norem nejde postavit..." a tak podobně. A pokud namítnete, že tohle si měli zájemci pořádně prověřit a ža byli naivní? No, to teda byli. A přitom to jsou jinak vzdělaní lidé... no a nyní proti stavbě bojují.

Tuší někdo, jaké se tam uvažuje technické řešení (návrhová kategorie) MS 20,7/70 ? A jak s hlukem?
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od AUTOsro »

Jinak kde vidíte, že by měla vypadnout spojka Máj - Litvínovická? Pokdu vím, tak jižní spojka je podsoučást jihozápadního okruhu (konkrétně etapa 3, 4 a 5), Spojka Máj - Litvínovická je etapa 1 a 2.

Jinak materiály byly k jižní spojce od Litvínovické až k Zanádražní byly zveřejněné na stránkách města, ale byly odkloněny. Pokud je někdo chcete, mohu poslat.

Jinak celý jihozápadní okruh by měl být dvoupruhový v různých kategoriích (jen ve 3. etapě jsou tyto kategorie: MS 2 10,5/8/50; 11,5/7,5/50; 13/8/50).
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

AUTOsro: vidíme to tady:
http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy ... 61026.html
konkrétně tedy tady:
https://beta.ctrlv.cz/cZbU

Což mě dost překvapilo, protože s touhle částí s zatím ve všech plánech počítalo (nemyslím plán ve smyslu ÚP, ale vize co by se skutečně mělo postavit). Fakt ale je, že zde byl jednak odpor lidí na švabáku a (pro mě překvapivě) i v litvínovicích. Matně si vybavuji, že jsem někde (ale nevím kde, možná jsem to tu i psal) zachytil informaci, že město prozatím začalo připravovat úsek M.Horákové - ul. Na Sádkách - právě proto, aby předešlo budoucí kolizi se připravovanou výstavbou v okolí tohoto úseku (což by korespondovalo s tím, co psal JAnD) a když si to dám do souvislostí, tak by to naznačovalo, že na další úseky město - alespoň prozatím - rezignovalo........:-/
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od AUTOsro »

Sudr: Díky, ohledně odporu v Litvínovicích jsem kdysi něco četl na stránkách domoviny, ale nebyly to nějaké neřešitelné problémy, zmiňovali tam něco o zhoršeném výjezdu z garáží domků.
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

AUTOsro: viz:
http://www.litvinovice.cz/file.php?nid=783&oid=3882416 - v textu asi není datum, ale je to ze 6. 10. 2014 a navazovalo samozřejmě na nějaké podněty občanů....:-/
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

TO Sudr: Rozumíme si. Asi jsem to špatně napsal. Byl jsem přesvědčen, ze v UP je most od nemocnice na kruhak u Dektradu v Litvinovich jako stezka tak i pro auta. Viděl jsem vizosku kde jezdí auta a byl na tom poli mezi řekou a silnici znázorněny nějaký supráč a obrparkoviste. On dle všeho tedy v UP ten most pro auta ještě nebyl a bylo to jen v té vizosce jako přání. :o)

TO Michal R: ten průtah satelitem pod svabakem bych viděl z obou stran protihlukovka, jako např zanádražka cca za plynarnou.
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Nystrom »

Průtah zástavbou "Za Stromovkou" je v zářezu. Opět stejná situace - komunikace tam je plánována, ale stejně se k ní brzy natlačí parcely ZTV, které se za těžký peníze rozprodaj lidem, kteří začnou následně proti komunikaci protestovat....
Územní plán z r. 2015 má silniční most v pokračování Papírenské (VPS DI-18) a přemostění pro pěší a cyklisty v prodloužení L.B.Schneidera, stejně tak jako komunikaci pro pěší a cyklisty mezi Bupakem a Nemocnicí. Patrně to je už zase jinak - most pro auta severně a jednosměrné vedení do Papírenské a od L.B.Schneidera.
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od AUTOsro »

Sudr: Díky.Tady jen ten článek od Domoviny: http://zivemesto.blogspot.cz/2014/06/do ... eseni.html

Co se týká trasování západní okruhu, tak jsem sem dával nějaké výřezy ze situace plánovaných stavbeb v ČB, je to přibližně uprostřed strany 3 tohoto vlákna.

Jinak tohle je z jiného článku od Domoviny, je to krásná ukázka zeleného myšlení:
Opakovaným a zásadním dotazem na řadu věcí bylo: Proč děláte něco, co nechceme, co si obyvatelé města nepřejí.
Odpovědí bylo: A jste vy přítomní v sále dostatečným reprezentativním vzorkem?
Přítomní BYLI dostatečným vzorkem. Přišli o prázdninách, v pracovní době, nikoliv bez úsilí si zjistili, že se koná důležitá věc, která byla jen suše oznámena na úřední desce, na niž ani zastupitelé nebyli důrazně upozorněni. Přišli lidé, kteří mají o své město zájem, chtějí být slyšeni. To je činí dostatečně reprezentativním vzorkem, když jen mizivé procento jejich zastupitelů přišlo na veřejné projednávání tak zásadní věci.
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

No tak jsem koukal na výsledky jednání zastupitelstva a návrh na změnu ÚP byl prozatím stažen s tím. Nemohu říct, že by diskuse nebyla zajímavá, zejména například vystoupení veřejnosti, kterou zastupovala jakási fanatička Irena Šefčíková bylo pozoruhodné....(pro mě tedy jednoznačně negativně)....:-/
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od MickeyMouse »

Davam to sem, nevim kam jinam v vlakne JcK: http://budejovice.idnes.cz/zmeny-v-dopr ... zpravy_khr
V zasade je tam to, co uz vime.
Vzhledem k otazce dopravy a plynulosti v CB je pak zajimave i toto:
http://www.jikord.cz/web-data/JIKORD/do ... u-2030.pdf
V zasade by to ale chtelo oddeleni transitu, VHD a IAD, aby se zmeny nejak pozitivne projevily a mnozstvi semaforu pak bylo snesitelne.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od AUTOsro »

Irena Šefčíková je šéfka spolku Domovina za živé město, jejich dílem je mobilizace obyvatel vůči jižní spojce, ale jinak jsou to extremisti poměrně neznalý práva, takže je nikdo nebere moc vážně. Něčeho dosáhnout se jim povede jen tehdy, zmobilizují-li nějakou masu lidí, ve které už většinou nějaký právník je (viz vše kolem Maláku). Se svým manželem iritovali i Popelovou. Jen takový výčet osobních vzpomínek:

Představení cyklogenrelu:
Pan Šefčík se přihlásil ke slovu a začal nadávat na to, že pro cyklisty se nic nedělá, že město nevrazilo do cyklistů ani korunu, následně mu Popelová naštvaným tónem (jako by to vysvětlovala už po několikáté) odpověděla že něco ve smyslu, že jen permanentně otravuje, a vyjmenovala nově postavené cyklostezky.

Prezentace parkovacích zón a IPODu:
Na konci přišla paní Ševčíková za někým z radnice, přičemž následovala poněkud ostřejší výměna názorů (opět byla ze strany radnice cítit bezmoc jim něco (po několikáté) vysvětlit). Z toho, jak to bylo slyšet, jsem pochopil, že paní Šefčíková chtěla v rámci rekonstrukce Litvínovického mostu vyhradit nějaké pruhy cyklistům, což by znamenalo ubrat je autům...

Na facebooku často používají různé manipulativní fotografie prezentující peklo na zemi když tu jsou i auta a ráj když tu nejsou. Fotky s auty jsou vždy v době dopravní špičky, po dešti, z výšky 50 cm a mezi zaparkovanými auty, naproti to´mu bez aut je to ze slunečného teplého dne, jsou tam většinou děti, zeleň a všichni se smějí. Občas se tam projeví i absurdní zdůvodnění, např. je podle nich lepší cestovat dálkovým autobusem než autem, protože když cestujete autobusem s malým dítětem, tak vám řidič pomůže uklidit kočárek do zavazadlového prostoru, zatímco v případě jízdy autem si tohle musí člověk obstarat sám.
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Moucha
Příspěvky: 71
Registrován: 13.9.2016 21:44:01

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Moucha »

Mně na tom článku tedy děsí více věcí:
1) další semafor na Husovce u Kapličky? Je to skutečně v jednání? Skutečně tam je takový provoz, že je potřeba semafor? Když se teď navíc udělal odbočovací pruh doleva z Husovky :-) Opět semafor po 100 metrech..
2) Semafor na Mánesově s Dukelskou? :( Další semafory po 100 metrech. Vážně? Nikdy jsem tam neměl problém odbočit ani přejít přechod.

Dá se proti těm rozhodnutím vůbec nějak bránit? Nebo za nás rozhoduje na jednání zastupitelstva Hnutí Domovina? :)
S tímhle tempem bude semafor za chvilku i Husova x Jiráskovo nábřeží..
benygod
Příspěvky: 18
Registrován: 2.11.2010 10:30:31

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od benygod »

Moucha píše:Mně na tom článku tedy děsí více věcí:
1) další semafor na Husovce u Kapličky? Je to skutečně v jednání? Skutečně tam je takový provoz, že je potřeba semafor? Když se teď navíc udělal odbočovací pruh doleva z Husovky :-) Opět semafor po 100 metrech..
2) Semafor na Mánesově s Dukelskou? :( Další semafory po 100 metrech. Vážně? Nikdy jsem tam neměl problém odbočit ani přejít přechod.

Dá se proti těm rozhodnutím vůbec nějak bránit? Nebo za nás rozhoduje na jednání zastupitelstva Hnutí Domovina? :)
S tímhle tempem bude semafor za chvilku i Husova x Jiráskovo nábřeží..
ad1) Dle mého byl semafor "vydupán" investorem nového bytového domu U Kapličky (https://mapy.cz/s/1doM5). IMHO potřeba není, zvláště po přidání odbočovacího pruhu...
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Nystrom »

Budování semaforu není nikdy výmysl investora. Pro toho je jednodušší tam nestavět nic a ušetřit. Vždy je to na základě požadavku Odboru dopravy a Policie, neboť to tak vychází podle norem - zatížení hlavní a vedlejší (u té vedlejší s výrazným nárůstem od bytového domu/obchodního centra) a dle grafu v normě nevyjde nic jinýho, než v případě čtyřpruhu světelná signalizace. Tak se to dá do podmínek a investora to stojí dva miliony.... Přechod přes více pruhů v jednom směru dnes bez SSZ podle normy není vůbec přípustný - takže vždy nutnost SSZ. Dukelská - jedná se pouze o přechod, nikoliv křižovatku. Jeden přechod (šikmý) se má rušit, na druhém vznikne ostrůvek a semafor. Ten zaručí, že tam chodci nepolezou soustavně, ale jen hromadně jednou za minutu a půl. Tak jako na Husovce a u Nádraží - ke spokojenosti řidičů. Všichni spokojení, jen se furt blbě nadává na semafory.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Ono to s tím nadáváním na semafory není tak jednoznačný - třeba já celkem chápu semafory na téhle části Husovky (vzhledem ke čtyřpruhu), i když jejich řetězení může být otravné a trochu to znepřehledňuje - naopak u těch semaforů u J. Haška na mám trochu pochybnosti - z mého pohledu to tam nebylo nijak problamatické a z vlastní zkušenosti vím, že zde řidiči chodcům bez problémů umožňovali přecházet a podobně to platilo i s výjezdem s haškovky, ale budiž.... Co naopak těžkou zkousávám, jsou semafory u Sconta - a tam nejsou primárním problém ty semafory, ale vůbec to, že tam někdo umožnil další křižovatku (která je samozřejmě bez SSZ na tomhle místě nemyslitelná) . A vlastně podobné je to i u Baumaxu. V tomhle kontextu se trochu děsím toho, aby se něco podobného neodehrálo i na i/34 mezi Nádražní a Okružní - volných pozemků, které jistě budou lákat investory je okolí dost, naštěstí si tam nikdo zatím nevykoumal připojení, které by umožnilo odbočení oběma směry...
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od JAnD »

Sudr píše: V tomhle kontextu se trochu děsím toho, aby se něco podobného neodehrálo i na i/34 mezi Nádražní a Okružní - volných pozemků, které jistě budou lákat investory je okolí dost, naštěstí si tam nikdo zatím nevykoumal připojení, které by umožnilo odbočení oběma směry...
Jojo, už se tam staví a projektuje ledacos, naštěstí je to dělený čtyřpruh, takže úrovňová křižovatka zatím nehrozí
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Jelikož mám rád primární zdroje (ne mediálně přežvýkané interpretace toho, co se děje), tak pro ty co to mají taky tak dávám informace o ÚŘ ve věci úprav na Mánesovce...

http://www.c-budejovice.cz/Lists/edn%20 ... %C3%AD.pdf
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

K 6ti prispevkum nademnou:
1) ten semafor U Kaplicky neni jen kvuli tomu novemu bytovemu domu. Bohuzel je to, jak dobre nekdo pise, na zadost Policie a hlavne Odboru dopravy. Ono tam totiz tech bytovych domu bude jeste vic. ;o)
Primarne je tohle tedy podle mne problem regulacniho planu CB a toho, ze to proste dovoli. On tam stoji maly cinzacek o dvou az trech patrech, nebo stary statek a razem z toho je dum o xyz jednotkach, kde musime automaticky pocitat uz 2auta na jednotku. Nyni v teto lokalite stoji dva vetsi bytove domy. Jeden se stavi a jeden je v bloku jiz obsazen. Jestli dobre pocitam, tak jenom v tomto bloku budou jeste dva bytove domy a to nemluvim o bloku hned vedle, kde bude minimalne 400 novych bytovych jednotek. Takze tato krizovatka bude sakra vytizena.
2) krizovatka u Sconta bez komentare. Za tou zatackou vylozene lahudka. Pritom tam je prijezd ze dvou smeru - Prazske predmesti, Terno, ale dle Policie neslo udelat od Terna sirsi silnici pro zasobovani kamionama. Takze zase bych to resil regulaci a tohle tam nepovolil. I kdyby od Terna to slo, tak by udajne se precpavala krizovatka od Terna.
3) semafor u Haskovky osobne chapu. Chodil jsem na OA Husova 1 a jednou predemnou cca 2 kroky srazili kluka (prezil). Po tomto incidentu se pred kasarnama zrusil dvoupruh do mesta a auta mela prejizdet prechod jednim pruhem a az pak se rozdelit. 90% aut toto nerespektovalo, kor ve spicce, kdy stala kolona na sady a na Prazskou bylo volno. Takze v dobe skoly chapu. OA a zdravka. Mimo bych je vypnul. ;o)
4) u Bauhasu uz je to uplny nesmysl. Napojeni na Husovku, sidliste Vltava a od Globusu na kruhak snad bohate staci, ne.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Cajkowski: já s tebou asi v zásadě souhlasím jen ohledně těch bytových domů - já považuji za přirozené, že se městská zástavba zahušťuje a vzhledem k tomu, že charakter husovky, byť čtyřproudé je uplně něco jiného, než o čem je ta strakonická, tak ty semafory chápu a akceptuju...naproti tomu blbě se to IMHO vyřešilo na Dlouhé Louce (opět nemám problém s novým BD), kde umístění toho semaforu je také otřes (zde tedy neřeší jen nový bytový dům, ale i výjezd od sportovky a odstavného parkoviště).

K té haškovce - z tvého příspěvku je zřejmé jak osobní zkušenost chodce může posunout hodnocení konkrétního dopravního opatření. Z mého pohledu jako řidiče z obou škol chodily většinou studentky, které tak nějak nějak vždycky někdo pustil, chápu ale, že pro studenty mohlo být přecházení náročnější....:-)
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od MickeyMouse »

Pokud si to dobře pamatuju, ten semafor U Kapličky tam bude i kvůli tomuhle parkovišti v areálu výstaviště (https://mapy.cz/letecka?vlastni-body&x= ... 34.435%22E), ze kterého chce radnice udělat P+R nebo P+G.
Tím ten semafor nechci obhajovat, jen nejde jen o ty bytové domy na druhé straně Husovky.

Semafory u Haškovky jsem zatím mentálně nepobral a divím se, že tam někdo při odbočování nikoho nesrazil, protože tu červenou přehlédl, když je tak blízko...
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

TO Sudr: :o) od konce. jj. Studentky ano, kluky ne. Tohle byl ale trosku jiny pripad. Sly jsme dva hloucky kluku (cca 3 a 4 kluci - 14,15 let). Tu druhou partu jsem ani neznal. Nase parta se pred prvnim autem v prvnim pruhu co stalo v kolone, taky zastavila, aby se podivala, jestli druhy pruh je volny (prechazeli jsme z parku do Haskovky do jidelny - drive byl dvoupruh ve smeru od Dlouheho mostu na Sady). Totez udelala ta druha parta. Ovsem jeden z nich asi nedaval pozor a smele pokracoval v prechazeni silnice. Nebudu komentovat, ze da rozum projizdet pres prechod obezretne, kdyz uz jedno auto stoji (sice v kolone, ale stoji a je tam misto na prechazeni). Kluk letel tedy dost daleko a ten tupej naraz asi budu pamatovat vzdycky. Po dopadu se zvednul a ze pokracuje na to jidlo do jidelny. ;o) Takze jsme ho zdrzeli a zavolali mu zachranku.
Takze semafor OK, ale jen kdyz chodi do a ze skoly. Jinak se to prejit da. Podle mne to i v techto hodinach urychli. Necouraji se tam deti po jednom.
S tim zahustovanim. OK. Nekam se posouvat musime, jen to chce nejak poradne resit. Uvidime co udela vystavba dalsich 4 bytovych domu s touto lokalitou. napr. zastavena Vcelna ma za nasledek ranni kolaps prijezdu a prujezdu CB z tohoto smeru. Lidicka, B. Nemcove - Dlouha louka.
Viz Dlouha louka - uz jsem vznesl dotaz na Odbor dopravy co ze je to za uzasnou znacku (dej prednost v jizde) ve smeru od Krumlova na Dlouhou louku. Zacetl jsem se totiz do pravidel a tato znacka tam nedava smysl a naopak ridice mate. Auta v tomto smeru totiz nikomu prednost davat nemaji. btw. jsem zvedavej kdo tu ale bude pak parkovat v parkovacim dome za penize. Navstevnici mozna. Pracujici NE. Presunou problem o kousek dal. Za to dam i par prstu na ruce. Bude to resit Kaufland a parkoviste u fotbaloveho hriste.
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od MickeyMouse »

U toho parkovaciho domu za sportovni halou snad magistrat planuje, ze parkovani bude v cene jizdenky na MHD, kterou parkujici i dostane, protoze i kdyz to bude P+G, tak budou pry parkujici za jizdenku radi.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Nystrom »

MM: to by bylo levné parkování za 13 Kč, spíš by jízdenka měla být v ceně parkování... ale kam s tou jízdenkou půjdou, když ŘSD neodsouhlasilo vznik zastávek MHD na Dlouhé louce?
Cajkowski - se značkou se obraťte na OD Jč.kraje, neboť jde o silnici I. třídy. Měla by tam být modrá značka řazení jízdních pruhů IP17.
Tomas Eybl
Příspěvky: 201
Registrován: 30.8.2016 21:30:15

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od Tomas Eybl »

Sudr píše:Cajkowski: já s tebou asi v zásadě souhlasím jen ohledně těch bytových domů - já považuji za přirozené, že se městská zástavba zahušťuje...
Já bych toto chápal u krajského města, které má obchvat a kapacitní napojení, což je dnes akorát Plzeň a s přimhouřením oka i Brno, Olomouc a HK (Ostrava už je zahuštěná dost). Ale zahušťovat na ještě dlouhá léta zasekané Budějovice je dle mého neprozíravé.
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Městský okruh České Budějovice

Příspěvek od MickeyMouse »

Nystrom píše:MM: to by bylo levné parkování za 13 Kč, spíš by jízdenka měla být v ceně parkování... ale kam s tou jízdenkou půjdou, když ŘSD neodsouhlasilo vznik zastávek MHD na Dlouhé louce?
Cajkowski - se značkou se obraťte na OD Jč.kraje, neboť jde o silnici I. třídy. Měla by tam být modrá značka řazení jízdních pruhů IP17.
Prave proto me to zaujalo: Levne parkovani + jizdenka pro ty, kdo pujdou do mesta pesky. Magistrat tvrdil, ze ma overeno, ze i tak je to pro parkujici zajimave...
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“