Zanádražní komunikace ČB

Odpovědět
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od Saljack »

Díky moc nemohl jsem to najít. Našel jsem jenom informace stare skoro 10let s informací že už by se to mělo otvírat :-D. Je to opravdu smutné, že se to stále táhne a vlastně je to opět na začátku. A dost pochybuji o tom roku 2028 spíš tak 2032. Myslel jsem, že vybudování téhle etapy bylo spojené s výstavbou D3.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od skuby »

Tady 3. verze Tunelu by Martin Kuba ;) (nevím, jestli je někde víc info/výkresů) JcK Podjezd pod nádražím
Jako jo, pokud to bude konečně realizováno, proč ne.
Ale napadlo mě, když bude západní vjezd/výjezd pouze z/do Mánesovky a východní nebude do Dobrovodský, nebyl by snazší/levnější prostě nadjezd z Mánesovky přes nákl. nádraží do Zanádražky někam na úroveň Kamarytovy nebo garáží? Mam dojem, že tyhle nadjezdy jsou u nás celkem běžná věc, navíc ty tunely v ďolíku nám nějak nejdou, že...
Pokud už bylo proprojektováno 10 mega, studie na nadjezd by se v tom ztratila. Nebo myslíte, že tohle už bylo na městě/kraji na stole?
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od vondr »

na stránkách KÚ jsou lepší dvě fotky se zákresem
https://www.kraj-jihocesky.cz/podjezd-p ... dske-ulice
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od Saljack »

No a co se tam vlastně změnilo v té Dobrovodské, takhle to je i na těch vizualizacích taky ne? Ta OK bude pod zemí nebo na povrchu?

Update:
Tady je k tomu článek
https://zdopravy.cz/kraj-predstavil-nov ... dy-112430/
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od RedBaron »

Změnilo se to, že se bude najíždět do obou příčných směrů a připojovat se k zanádražce, ale nebude přímé napojení na Dobrovodskou a tím pádem odpadá demolice domů.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od skuby »

Já to pochopil tak, že budou 2 podzemní kruháče. Východní ústí do Dobrovodské sever a U Lávky jih, ale už ne Dobrovodská východ. Západní ústí tunelu zatím Mánesova jih, zřejmě s přípravou do Nádražní sever. Tak jsem zvědavej...
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od Saljack »

Tak jsem se schválně koukal na tu vizualizaci a rozdíl tam nevidím https://youtu.be/BLxRxw9mQpk?t=626 je to teda už z roku 2013, takže je dost možné, že současný návrh je úplně jiný ale nic novějšího jsem neviděl.
Možná, že ta OK je jenom menší. A jestli to chápu dobře, tak jim z toho vypadla cyklostezka, která bude vedena po stávající lávce (nechápu proč mít podjezd a lávku a neudělat to v jednom). Takže vidím změnu světelné křižovatky na Nádržní a Průmyslové ze světelné na OK.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od skuby »

Ne, je to úplně jiný. Budou OK pod zemí + původní světelný křižovatky nad nima zůstanou. Až bude 3D vizualizace, bude to jasný. Ano, cyklo je fuč, lidi prej do tunelu nechtěj. No a stávající lávka se bude muset stejně zbourat a postavit jinak/jinde, protože její východní konec je přesně v místě stavby tunelu.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od skuby »

Poptal jsem ještě KÚ, jestli byla zvažována varianta nadjezdu. Prý ano, ale a) v křiž. Dobrovodská/U Lávky není místo, b) SŽDC nesouhlasí s pilíři v kolejišti.

Nadhodil jsem, že a) most může ústit do ul. U Lávky jižněji, až někde u garáží za ulicí Kamarytova - tam už místo je, navíc terén je tam výš než kolejiště. A b) že v ČR umíme postavit krásné zavěšené mosty (Trójský, Mariánský, ale i Harfový v Táboře) bez spousty pilířů v kolejišti.

Další reakce už nula, jsme bohužel v ČB ujetý a za každou cenu chceme stavět tunely pod úrovní "agresivní" spodní vody...

Škoda, mosty jsou prostě hezčí než tunely, bylo by z něj i hezky vidět na město ;)
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od Saljack »

skuby píše:Ne, je to úplně jiný. Budou OK pod zemí + původní světelný křižovatky nad nima zůstanou. Až bude 3D vizualizace, bude to jasný. Ano, cyklo je fuč, lidi prej do tunelu nechtěj. No a stávající lávka se bude muset stejně zbourat a postavit jinak/jinde, protože její východní konec je přesně v místě stavby tunelu.
No a v té původní jsou nad zemí taky cesty, ale jenom k těm domům které tou OK jsou odříznuté. Stále to nechápu.
dobrovodska.JPG
dobrovodska.JPG (99.31 KiB) Zobrazeno 11043 x
Takže změna je ta modrá čára a to že červená bude napojená na Dobrovodskou podél trati a U Lávky?

Ta podzemní OK je tedy stejná jako v těch vizualizacích?

A to že lidi do tunelu nechtěj si někdo vymyslel aby se musela postavit i nová lávka ne. To je přece argument, jak ze školky. Takže budeme mít v jednom místě podjezd a lávku to mi opravdu nepřijde normální.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od skuby »

Jak píšu, je to úplně jinak než původní návrh: OK pod zemí, z nich větve jen podél kolejí a výjezd na povrch středem ulice. Původní úrovňový křiž. se semafory zůstanou. Fotky z prezentace na webu zdopravy.cz jsou 2: podzemní a nadzemní část, ty výjezdy jsou červeně.

Podzemní OK tedy není stejná, nově chybí vždy výjezd kolmo na koleje (Dobrovodská směr východ, resp. Průmyslová).

Lidi pěšky/kolmo do tunelu neradi, je tam tma a jsme jedna z nejnebezpečnějších zemí světa (Achtung: ironie). Lávka bude zachována, jen ten východní nájezd podle nákresů koliduje se stavbou, uvidíme, jak si s tím poradí.

Zopakuju, že bych uvítal porovnání s nadjezdem, když už si tu malujeme, tak něco takovýho:
Přílohy
nadjezd.JPG
nadjezd.JPG (87.87 KiB) Zobrazeno 10752 x
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od Saljack »

Asi to pořád nechápu. Takže nepůjde jet takto jak je ta žlutá čára a to v obou směrech?
Capture.JPG
Capture.JPG (132.88 KiB) Zobrazeno 10609 x
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od RedBaron »

Ano, je to nyní logicky po letitém šlendriánu města stavba převzatá krajem a koncipovaná jako přímá cesta z Nádražní ulice na zanádražku k přivaděčům na D3 - Jedním směrem k přivaděči MÚK Úsilné a druhým směrem k přivaděči k MÚK Pohůrka, nikoliv spojnice pro obyvatele Suchého Vrbného a Dobré Vody, těch, co jedou nakupovat do Vrbenky a už vůbec těch, co řvali z kraje Dobrovodské, že to tam nechtějí ;)
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od Saljack »

Tak to je teda hustý. Takže mě konkrétně, když jezdím na Dobrou Vodu, tak odbočím na Zanádražku a objedu blok a napojím se na Dobrovodskou. Takže dopravou bude zacpaný i postranní ulice, ale to dává logiku ne. Ještě mě napadlo, že by mohli udělat OK na Plynárenská a Dobrovodská a pak by tam lidi mohli jezdit okruh. A čemu to má jako zabránit vždyť ty co potřebují do té Dobrovodské, tak se tam stejně nějak musí dostat a na dálnici se tam dostat nedá? Opačně z Dobrovodské do Nádražní to nechápu už vůbec. Doufám, že to bude řešeno tak aby to bylo možné v budoucnu dodělat.
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od RedBaron »

Ti co potřebují Dobrovodskou tam přijedou jako dosud pod viaduktem a ti, co jedou na dálnici, pojedou tunelem z Nádražní a tuhle cestu vám uvolní. Předpokládám, že se tak i označí směry na cedulích. Dodělat to není jak, protože to bude vyžadovat demolici krajních domů z prvního bloku na Dobrovodské na každé straně.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od skuby »

Saljack píše:Tak to je teda hustý. Takže mě konkrétně, když jezdím na Dobrou Vodu, tak odbočím na Zanádražku a objedu blok a napojím se na Dobrovodskou...
No to ještě neni jistý, jestli půjde z tunelu odbočit doleva do Družtevní, z tý "Situace úrověn_0" (větší rozlišení na webu KÚ) to teda moc nevidim...
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od RedBaron »

Včera na prvním dlouho uzavřeném výjezdu z druhého kruháče od Nových Hodějovic započaly nějaké práce, chlapi tam postavili "párty stany" asi aby do betonovacích prací nepražilo slunce. Je vidět i odhrnutá skrývka ornice směrem ke starému složišti. Předpokládám že přiváděč k MÚK Pohůrka bude až ze třetího kruháče a tento výjezd bude k plánovanému obchodnímu centru:
https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/z ... zpravy_khr
Na to už jsem slyšel hodně lidí nadávat, že se ničí příroda apod., ale za mě celá tahle oblast kolem složišť žádná přírodní paráda nikdy nebyla, hodit nám sem Terno / IKEA / Tamda tak jsem spokojen, už jen proto, že jezdit nakupovat přes celý Budějce je hovadina.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od Lynx »

RedBaron píše:Včera na prvním dlouho uzavřeném výjezdu z druhého kruháče od Nových Hodějovic započaly nějaké práce, chlapi tam postavili "párty stany" asi aby do betonovacích prací nepražilo slunce.
Řidiči, kteří po zanádražní silnici jezdí, vědí, že přípravné práce začaly a na jedné z okružních křižovatek je už od začátku jejího fungování jedno slepé rameno.

Za deset měsíců tam bude přivaděč na „zanádražku“ napojený a hotový.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/z ... zpravy_khr

Nejsem Jihočech, mám to z dálky (z Prahy), tak mě prosím omluvte, pokud to přiřazuji chybně .... a případně prosím korigujte. Díky.
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od RedBaron »

Tunel pod nádražím má vizualizaci: https://dopravnistavby.kraj-jihocesky.c ... lizace.pdf
aa.jpg
aa.jpg (202.16 KiB) Zobrazeno 7073 x
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od darwousek »

Dostavba 4. a 5. etapy
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Linza25F
Příspěvky: 80
Registrován: 28.10.2017 22:38:53

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od Linza25F »

When will this section be finished?
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od RedBaron »

2023
Linza25F
Příspěvky: 80
Registrován: 28.10.2017 22:38:53

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od Linza25F »

Are Theresa any New Video of this section??
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od darwousek »

Unfortunately no.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Zanádražní komunikace ČB

Příspěvek od JAnD »

To tak člověk jede po Zanádražní a chce odbočit vlevo :x

(4x zrcyhleno)
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“