Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Sudr »

Ona je v zatím uzavřené části silnice (myslím, že tam je teď zákaz vjezdu), až bude zprovozněn kruhový objezd značka tam bude s dočasným přeškrtnutím, viz DIO výše (je potřeba si zazoomovat, aby to bylo čitelné).
mishak
Příspěvky: 137
Registrován: 15.2.2016 19:55:22
Bydliště: České Budějovice

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od mishak »

Teď psali na drbně, že ta značka tam bude minimálně po dobu zkušebního provozu po otevření spojky. Pak proběhne měření hluku a vyhodnotí se a buď se značka sundá nebo se tam nechá. Otázkou je jak angažované osoby odpůrci zapracují. Myslím si, že sou schopný si sjednat nezávislé měření. A náklady rozpočítat na lidi z baráku (ovečky).
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Nystrom »

Značka je schována do černého pytle, aby nedráždila. Akorát v tom celém nechápu, co bude předmětem měření nočního hluku, když tam nic nepojede? Normální je změřit za plného provozu a pak při překročení učinit opatření. Tady to Odbor dopravy vzal za špatnej konec.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mě to přijde naopak chytré, bude se tam měřit hluk v době zákazu, kdy tam pojedou max dva noční trolejbusy, takže to určitě vyhoví :D
R48 -> D48 se podařilo!
Moucha
Příspěvky: 71
Registrován: 13.9.2016 21:44:01

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Moucha »

Ještě jedna reportáž.. myslím, že najít odpůrce stavby nebylo vůbec jednoduché, když jsou jenom dva.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... st?fref=gc
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Nystrom »

Od čtvrtka 24.8.2017 je okružní křižovatka Husova x Strakonická jako 1. část propojky Horákové - Strakonická v provozu. Dvoupruhová spirálovitá křižovatka, před vjezdy označená dodatkovou tabulkou "TURBO" :-)
Přílohy
Husova Strak 24_08_2017.jpg
Husova Strak 24_08_2017.jpg (152.62 KiB) Zobrazeno 37124 x
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od vondr »

Nová silnice na sídliště v Budějovicích bude v noci zavřená. Řidiči láteří
Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/silnice-maj- ... zpravy_mrl
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Lynx »

Kocourkov hadr. Když už to potřebují mít úředníci úředně potvrzené a nestačí jim selský rozum, to si nemůžou objednat studii od někoho, kdo jim napíše, že ty auta na místo stejně přijedou, akorát delší trasou ? A je to tudíž naprostý nesmysl omezovat provoz na té spojce ?
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Nystrom »

Omezení provozu není kvůli vlastní spojce, ale kvůli navazujícímu úseku Milady Horákové. A pokud ji zavřou, auta tím následujícím úsekem opravdu nepojedou - pojedou ulicí O.Nedbala rovně na Máj. Jiný zpracovatel hlukové studie by to asi ošetřil lépe, to jsem přesvědčen. Bohužel na stávající ulici lze uplatnit starou hlukovou zátěž (60dB), na M.Horákovou ne (50dB).
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Lynx »

Nystrom píše:Omezení provozu není kvůli vlastní spojce, ale kvůli navazujícímu úseku Milady Horákové.
Vím o tom.
Nystrom píše: A pokud ji zavřou, auta tím následujícím úsekem opravdu nepojedou - pojedou ulicí O.Nedbala rovně na Máj. Jiný zpracovatel hlukové studie by to asi ošetřil lépe, to jsem přesvědčen. Bohužel na stávající ulici lze uplatnit starou hlukovou zátěž (60dB), na M.Horákovou ne (50dB).
Pokud jí zavřou, tak auta projedou delší trasou kolem spousty jiných obytných domů. A většinou mnohem blíž k těm domům, než v ulici M.Horákové. A část z nich se dostane i do té ulice M.Horákové. Celkově to znamená mnohem větší zátěž pro víc lidí. Elementární selský rozum pláče.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Jirka L »

včerejší fotky z celé stavby
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... 14-10-2017
+mapa umístění fotek
https://mapy.cz/s/27VpI
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Sudr »

Pěkné, díky. Nepočítá se s dřívějším dokončením/zprovozněním té souběžné cyklostezky?
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od MickeyMouse »

Myslím, že ta OK Strakonická x Husova je jednou z nejzdařilejších dopravních staveb v ČB. Od zprovoznění je to velmi dobře průjezdná velká křižovatka, což se o zbytku ve městě říct nedá. V žádnou denní dobu tam nejsou v žádném směru kolony, ap.
Samozřejmě, že se uvidí, co udělá zprovoznění čtvrté větve, ale ten samý objem dopravy tam stejně jezdí už teď.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Cajkowski »

TO MickeyMouse: souhlasim, lec nekteri ridici jsou obcas v pasti z "turbo" znaceni. Jiz jsem tam projizdel kolem asi 5ti bouracek primo na kruhaku. Dle vseho vsichni prejizdeli z pruhu do pruhu na kruhaku a bylo to bok na bok, nebo zabrzdil, ze chce do druheho pruhu a nekdo ho nandal zezadu. Lec tyto manevry jsou dle mne jen zmatkovani. Chce si to jen pred najizdenim na kruhak uvedomit, ze je to turbokruhak. ;o) Nevim co je u turbokruhaku lepsi. Zda to jen takto namalovat, nebo tam udelat ty "obrubniky" jako jsou napr. na Novohradske.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od JAnD »

První turbo na Rošického x Horáková (druhá strana této spojky) - tam obrubníky nebyly kvůli požadavku SÚS, takže jsme se divil, že na Zanádražní najednou jsou. Asi to chtějí mít konzistentní v rámci jedné trasy...
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Sudr »

Cajkowski: Tak to se mi jeví jednoznačně, že obrubníčky jsou lepší. Jak sám píšeš, tak většina kolizních situací vzniká z toho, že si řidič nebo řidička uvědomí (nebo alespoň získá dojem), že je v jiném pruhu/jiném směru než chtěl/chtěla být a začne zmatkovat. V případě, že tam jsou ty obrubníčky, tak (podle mého) dojmu většina řidičů a řidiček nemá koule ani vaječníky na to, je přejíždět na kruháku a nechají se vyvést až ven mimo kruhák (a teprve tam se začnou otáčet a způsobí kolizní situaci.....)
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od MickeyMouse »

Ja si myslim, ze tam ty obrubniky nejsou spis kvuli pojizdeni OK kloubovymi trolejbusy.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Cajkowski »

TO MickeyMouse a Sudr: Tak jsem si ted par dni udelal nahradni trasu pres tento kruhak a sledoval provoz jak se chovaji lidi kdyz prijizdi ke kruhaku a na nem. Mam uzasny poznatek. VSICHNI se na kruhaku chovaji chaoticky az nebezpecne. Par prikladu - Prijizdim od Vrbneho (tzv. po stare) a zleva mi prijizdi auta od Vltava stred v ruznem rozestupu. K memu zdeseni se po celou dobu jizdy po kruhovem objezdu drzi u vnitrni hrany. Tj. ze je pro ne v prubehu prujezdu najednou pruh na vnejsi strane nepostrehne nikdo. Viz 5 foto od Jirka L o pak prispevku vyse. Zprvu u prvnich dvou aut mi to prislo usmevne. U tech dalsich uz jsem zacal premyslet, kde je chyba. ;o) Postreh dalsi: Tento manevr ma bohuzel za nasledek zmateni prijizdejiho auta v pravem pruhu od Vrbna, ktery nabude dojmu, ze je v prujezdnem pruhu, kdyz vsechna auta na kruhaku se drzi vnitrni hrany a suverene vsechna auta pekne za sebou z toho praveho pruhu, bez pribrzdeni vjizdi na kruhak. ;o) chudak ten jeden co byl znaly dopravniho znaceni (prijizdel od Vltava stred) a pokracoval po kruhaku ve spravnem pruhu a najednou mu zprava najelo bez zastaveni auto pred nej. ;o) Asi si povedu statistiku dopravnich nehod na tomto kruhaku. ;o) Pozorovano cely minuly tyden a bylo jedno v kolik a jaky den jsem tudy jel.
mishak
Příspěvky: 137
Registrován: 15.2.2016 19:55:22
Bydliště: České Budějovice

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od mishak »

Nyní se na Horákové ulici pokládá tichý asfalt což byla podmínka pro realizaci propojení. Takže brzo se propojka otevře. Neví někdo přesný datum kdy?
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Sudr »

Myslím, že původní předpoklad byl někdy začátkem/v první půli května, takže zatím ještě klídek :-)
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Nystrom »

Termín dle smlouvy je tuším 14.5., zhotovitel bude asi žádat o prodloužení o 14 dní, takže koncem května. Uděláno je tam už dost, jen v tom zářezu se to zdá strašně úzký...
Přílohy
MHorákové2 09_04_2018.jpg
MHorákové2 09_04_2018.jpg (140.9 KiB) Zobrazeno 33552 x
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Lynx »

Nystrom píše:Uděláno je tam už dost, jen v tom zářezu se to zdá strašně úzký...
Přesně ten samý dojem jsem měl při pohledu na fotku. Tím jak je to v zářezu, tak to zřejmě působí ještě užší, než to je. Já vím, že můžeme být v našich poměrech rádi, že je vůbec něco, ale stejně to člověka zas a znovu naštve, že se kvůli nějákým debilům neobdařeným selským rozumem nerealizuje čtyřpruh.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Sudr »

"Na živo" to na mě subjektivně působí ještě užší, než na fotce (při pohledu ze silnice, právě díky poměru hloubky zářezu šířce silnice) - nic pro klaustrofobiky :-). Ale bude to asi o zvyku, navíc se to vnímání ještě změní, až tam namalujou čáry, svahy se zazelenají a silnice ojezdí, tak už tonebude působit tak panensky úzce.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Sosa »

Jenom dotaz, to bude bez chodníku? Nebo cyklostezky? Neznám to tam, tak se ptám.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Spojka M. Horákové - Strakonická (ČB)

Příspěvek od Sudr »

Cyklostezka je nahoře na tom protějším svahu. Asi u ní nebyl problém s hlukem...
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“