Po Vysočanské radiále zatím moc aut nejezdí

Články z novin a internetu - domácí
Zamčeno
kamil
Příspěvky: 38
Registrován: 15.3.2009 8:40:40
Bydliště: Praha

Po Vysočanské radiále zatím moc aut nejezdí

Příspěvek od kamil »

Po Vysočanské radiále zatím moc aut nejezdí

Hloubětín, Černý Most - „Je to chvíli, co otevřela, řidiči si musí zvyknout,“ komentuje nově otevřenou Vysočanskou radiálu řidička z Dolních Počernic.
Nový úsek, který propojuje Kbelskou ulici a rychlostní silnici R10 na Mladou Boleslav, byl slavnostně zprovozněn v pondělí. Má zrychlit příjezd do Prahy a ulevit dopravě z Černého Mostu do centra.
Deník oslovil patnáct náhodně vybraných řidičů na parkovišti obchodního centra nedaleko radiály. Všichni otevření nové komunikace vítají a věří, že se tím sníží provoz na přetížené ulici, která vede z Černého Mostu do centra. Většina z nich však radiálu ještě nevyužila.

„Po radiále jsem zatím nejel, je to krátce, co byla zprovozněna,“ říká jeden z řidičů. „Ale je dobré, že se otevřela. Jediný minus u mě má za to, že stála nehorázně moc peněz,“ dodává. Cena za stavbu radiály se během osmi let vyhoupla na 2,5 miliardy. Podle některých řidičů tam jsou úplně zbytečné biomosty, které slouží k bezpečnému přechodu zvířat přes radiálu. Prý žádnou zvěř ve zdejším okolí nikdy neviděli.

Více než financování stavby však řidiče rozčiluje a mate omezení průjezdu Kbelskou ulicí směrem na D8 na jeden pruh.

Před zprovozněním Vysočanské radiály zde fungovaly dva pruhy, nyní byl pravý uzpůsoben jako odbočovací pruh na novou radiálu. „V kopci Kbelské ulice je dost silný provoz. Je nesmyslné, že to tam svedli do jednoho pruhu. Kolony pak vedou až na Průmyslovou,“ říká řidič z Černého Mostu. „Nechápu, proč tam neudělali o jeden pruh navíc,“ dodává.

ANKETA: Co říkáte na otevření Vysočanské radiály?

Ivana Šárová
Ještě jsem po ní nejela, ale myslím si, že je fajn, že se otevřela. Byla to potřeba a věřím, že se uleví silnici, co vede z Černého Mostu do centra.

Petra Nováková
Po radiále jsem už jela a je to super. Jsem si jistá, že to odlehčí Hloubětínu a Černému Mostu. Jen to chce, aby to přišlo do krve řidičům; aby si zvykli.

Karel Klenor
Jsem rád, že se radiála dostavěla, jelikož byla ulice Chlumecká věčně ucpaná. Mám stavební firmu, a tak jezdím hodně, takže to vítám.

Pavla Nováková
Manžel bude po radiále jezdit hodně, já občas. Je fajn, že se dostavěla. Předpokládám, že ulehčí Chlumecké a nebudou po ní tolik jezdit nákladní vozy.

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/p ... 11201.html
Zamčeno

Zpět na „2011 Česko“