Právě je 27.4.2021 10:57:29




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 44  Další
 Polsko všeobecně 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 1335
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Jenom doplňuji odkaz na odpovídající článek na webu GDDKiA. Díky tomuhle úseku už má Poznaň kompletní obchvat, který tvoří rychlostní silnice S11 (západ) a S5 (východ) a dálnice A2 (jih)

http://gddkia.gov.pl/pl/a/17426/Ostatni ... y-do-ruchu

Kromě toho bylo vyhlášeno výběrové řízení na stavbu rychlostní silnice S7 v úseku Lubień - Rabka Zdrój. Jedná se o část tzv. "Zakopianki" čili silnice z Krakova do zimního střediska Zakopane, která je proslulá věčnými zácpami. Vzhledem k náročnosti terénu bude na tomto úseku stát jeden tunel o délce 2km a 38 mostních objektů. Tunely a mostní objekty budou tvořit polovinu trasy tohoto úseku, tedy celkem zhruba 8km. Nejdelší viadukt bude dlouhý 992 metrů.

http://gddkia.gov.pl/pl/a/17429/Ruszaja ... abka-Zdroj


Naposledy upravil ML90 dne 21.12.2014 1:15:51, celkově upraveno 1



20.12.2014 0:23:50
Profil
 

Příspěvky: 790
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
pro sledování změn v Polsku (i kraje) se vyplatí sledovat toto moderované vlákno na skyscrapercity Wiadomość dnia

V roce 2014 zprovozněno A a S - 285,5 km (A: 61,5 km, S 2x2/2x3: 223,9 km, S 1x2: 0,0 km)
Příští rok bude trochu horší na zprovoznění (jen cca 30 km dle smluv)

Aktuální statistika z provozňování dle již uzavřených smluv k 20.12.2014
(běží jěště výběrová řízení na cca 900km http://i.imgur.com/4w3W0EU.jpg)
http://dl.dropbox.com/u/81504012/Odliczanie-hetman.png
Co již je v provozu
http://dl.dropbox.com/u/81504012/Zestawienie-AiS-Hetman.png

zdroj http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... t120041376


21.12.2014 9:30:16
Profil
 

Příspěvky: 1335
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Ano příští rok toho bude málo, ale to je kvůli tomu, že dojížděly projekty ze starého evropského finančního rámce a začínaly ty z nového. Proto je teď rozjeté velké množství výběrových řízení, takže od roku 2016 se to zase rozjede naplno.


22.12.2014 0:11:26
Profil
 

Příspěvky: 1335
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Ještě pro přehled přidávám statistiky za rok 2014. :arrow:

Stav k 31. 12. 2014

Celkově je nyní v Polsku 1562,7km (78,56 % z plánované délky) dálnic a 1603,9km (29,24 %) rychlostních silnic (celkem 3166,6km - Polsko letos překonalo hranici délky 3000km).

Rozestavěných je 81,3km dálnic a 332,95km rychlostních silnic (celkem 414,25km)

Momentálně probíhají výběrová řízení na 56,9km dálnic a 816,4km rychlostních silnic (celkem 873,3km)

V samotném roce 2014 bylo zprovozněno 286,4km rychlostních komunikací (jak už uvedl kolega níže).

A také byly podepsány smlouvy na stavbu 284,4km nových a také na dokončení 131,3km již rozestavěných úseků.

Zdroj: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... &page=1000


Naposledy upravil Diaľničiar dne 13.3.2015 18:03:20, celkově upraveno 1

úprava písma



1.1.2015 22:11:52
Profil
 

Příspěvky: 1335
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
GDDKiA píše o nejdůležitějších plánech na letošní rok v Mazovském vojvodství (region v okolí Varšavy).

1) Bude dokončena přestavba 4,6km dlouhé části severního obchvatu Varšavy (tzv. "Trasa AK") tak aby odpovídala parametrům rychlostní silnice.

2) Bude dokončena stavba rychlostní silnice S8 v úseku Opacz-Paszków, tedy výjezdu z Varšavy směrem na Lodž a dále Katowice nebo Wrocław. Stále ale bude chybět část silnice do města Mszczonów.

3) Bude pokračovat stavba obchvatu města Marki, která začala v minulém roce. Tedy výjezdu z Varšavy po rychlostní silnici S8 směrem na Białystok.

4) Začnou stavby silnic, na které jsou vyhlášena výběrová řízení. Konkrétně jde o: obchvat města Radom (2. největší město v vojvodství po Varšavě), který je součástí rychlostní silnice S7 (Gdaňsk-Varšava-Krakov); druhá polovina jižního obchvatu Varšavy jehož součástí je mimo jiné tunel pod největší obytnou čtvrtí Ursynów a nový most přes Vislu; zmíněný poslední úsek rychlostní silnice S8 z Varšavy do Lodže; obchvat města Góra Kalwaria jižně od Varšavy (z vlastní zkušenosti mohu říct, že průjezd městem je opravdu strašný).

5) V celém vojvodství by mělo být opraveno 107km dróg krajowych (ekvivalent naší silnice 1. třídy).

zdroj s dalšími detaily: http://gddkia.gov.pl/pl/a/17466/Podsumo ... a-rok-2015


14.1.2015 19:14:02
Profil
 

Příspěvky: 368
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Můžu se jenom zeptat, proč S8 mezi Mszczonówem a Varšavou není v kategorii S??? Tedy respektivě až do Rawy Mazowiecke (Piotrkow Trybunalski) Co vím, tak je to tam řešeno 2+2, nově potaženo asfaltem a zrekonstuováno s několika stabilními "blitzy" (kde jsou časy českého tankodromu ala D1), ale s rychlostními limity a přeškrtnutými S8 v celé délce vedení.

_________________
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.


14.1.2015 21:28:58
Profil
 

Příspěvky: 790
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Petanecek píše:
Můžu se jenom zeptat, proč S8 mezi Mszczonówem a Varšavou není v kategorii S???
protože tam není krajnice a jsou tam úrovňová křížení
https://www.google.cz/maps/@52.034739,2 ... !2e0?hl=en
nebo dokonce sjezdy k nemovitostem (jediné příjezdové cesty)
https://www.google.cz/maps/@52.031408,2 ... !2e0?hl=en

na tento úsek běží výběrové řízení od 2013/12 typu projektuj a postav

- zadanie I - Kontynuacja projektowania i rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej, na odcinku Radziejowice-Przeszkoda o długości około 9,9 km

- zadanie II - kontynuacja projektowania i rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej, na odcinku Przeszkoda-Paszków o długości około 11,6 km

očekáváné uzavření smlouvy 2015/05, zprovoznění 2018/11


14.1.2015 23:57:50
Profil
 

Příspěvky: 1335
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Přesně tak. Jedná se o starou cestu z Katowic do Varšavy, která byla stavěna v 70. letech, kdy se mimo jiné nedělala mimoúrovňová křížení. Pokud jste schopní číst v polštině, tak více info najdete třeba zde: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gierk%C3%B3wka

Konkrétně úseku z Mszczonowa do Varšavy je věnované toto fórum: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=786108


16.1.2015 17:41:52
Profil
 

Příspěvky: 368
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Děkuji za vysvětlení, jenže toto je stav (úrovňová křížení, který si pamatuji z 80 a 90 let), který tam již není. Nyní je tam stav po odstranění těchto křížení, nový asfalt, nové značení a lokální radary. A pořád to není vedeno v kategorii S8. Proto se ptám... Co si pamatuji, tak na úrovňovích kříženích byly vždy značky na 70 kmh. Ted tam jsou značky na 100 kmh ale ve zcela nelogických místech, jakožto na kopeček dolů, jinak 130 kmh.

_________________
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.


20.1.2015 17:22:29
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
130 není nikde v Polsku už druhým rokem, buď 120 na drodze ekspresowej (silnice pro motr.vozidla) nebo 140 na dálnici.

_________________
KlarArt


20.1.2015 18:47:40
Profil
 

Příspěvky: 790
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
mapman píše:
130 není nikde v Polsku už druhým rokem, buď 120 na drodze ekspresowej (silnice pro motr.vozidla) nebo 140 na dálnici.
v tom případě máte asi na mysli světle zelený úsek z této mapky
modrá = EIA
hnědá = výběrové řízení na stavbu Design&Build
červená = probíhá výstavba/přestavba
světle zelená = průjezdné po přestavbě, není dokončeno == chybí něco dodělat, pak tam bude 120km/h, lokální omezení
tmavě zelená = plný provoz 120 km/h
Příloha:
S8.png
S8.png [ 114.1 KiB | Zobrazeno 8024 krát ]

celá mapa s odkazy na fóra s informacemi http://ssc.siskom.waw.pl/


20.1.2015 19:55:35
Profil
 

Příspěvky: 1335
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Může být, v Polsku to dost často funguje tak, že dálnice/rychlostní silnice odevzdaná do provozu ještě není na 100 % hotová, ale za provozu se ještě montují například protihlukové stěny. Něco podobného může být i tenhle případ, byť detaily neznám.

Jinak dnes byla podepsána smlouva na stavbu další části rychlostní silnice S7 Gdaňsk-Varšava. Konkrétně jde o úsek Nidzica-Napierki, který navazuje na již hotovou část S7 v okolí Olsztyna tak aby byla z této strany dotažená celá na území Varmijsko-mazurského vojvodství. Stavba je rozdělená na dvě části o délce 9,1 a 13,6km. Cena obou úseků by měla být 229,4 respektive 263,1 milionů złotých. Stavět by se mělo 20 měsíců.

http://gddkia.gov.pl/pl/a/17556/Podpisa ... a-Napierki


22.1.2015 13:20:03
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
V Polsku to teda slape s tim podepisovanim :ok:
Nechteli by treba jeste podepsat usek S3 Legnica - Hradec Kralove? Protoze z druhe strany se jaksi dohromady nic moc nedeje.

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


22.1.2015 21:17:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 1335
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Z Legnice směrem do Česka by se taky mělo začít stavět už letos. Ale jenom asi polovina úseku do Bolkowa. Pochopitelně se čeká na to, až se to pohne na naší straně. Původně to chtěli stavět až na hranici, ale kvůli situaci s D/R11 se na to vykašlali a peníze dali na jižní obchvat Varšavy, který se taky začne stavět už letos. Mimochodem nevím kdo z vás tam byl, ale docela mě zaujalo, že ho od začátku staví jako šestiproudý.


22.1.2015 21:59:01
Profil
 

Příspěvky: 957
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Vim o tom, ze by meli letos zacit stavet, jen jsem chtel poukazat na to, ze by mohli skoncit az v HK, kdyz to na nasem uzemi tak nejak vazne...................

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


22.1.2015 22:27:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 15370
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
ML90 píše:
Může být, v Polsku to dost často funguje tak, že dálnice/rychlostní silnice odevzdaná do provozu ještě není na 100 % hotová, ale za provozu se ještě montují například protihlukové stěny.
To je i na Slovensku, že odevzdání do provozu je jedna věc, ale ukončení výstavby zas další, často 1/2 roku po odevzdání se ještě upravuje terén a leccos dokončuje.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic


23.1.2015 0:04:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 368
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
JJ. Děkuji, tak to i bylo myšleno. Ono D3 byla také otevřena a hotová ještě ani zdaleka není... ;)

_________________
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.


23.1.2015 12:00:04
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
ML90 píše:
Z Legnice směrem do Česka by se taky mělo začít stavět už letos. Ale jenom asi polovina úseku do Bolkowa. Pochopitelně se čeká na to, až se to pohne na naší straně. Původně to chtěli stavět až na hranici, ale kvůli situaci s D/R11 se na to vykašlali a peníze dali na jižní obchvat Varšavy, který se taky začne stavět už letos. Mimochodem nevím kdo z vás tam byl, ale docela mě zaujalo, že ho od začátku staví jako šestiproudý.

Já nevím, ono jim to od zjišťovacího záměru jde tak rychle, viz:http://zacler.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=663:ministerstvo-zivotniho-prostredi-cr-informuje&catid=7&Itemid=702


26.1.2015 10:39:26
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
V Polsku to žije. Každý týden nově zahájený úsek. Sousedi asi nebudou mít problém s vyčerpáním OPD II ani jiných programů. U nás se zahajuje sice každý měsíc, z toho je třikrát přestavba křižovatka na okružní a jednou rozšíření kilometrové ulice s nadsázkou řečeno.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


27.1.2015 17:09:43
Profil
 

Příspěvky: 368
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Také se mi líbí ta výstavba, ale jak je to s plánovanou údržbou?? Počítají se na to také peníze?? Tedy plánuje se v Polsku do budoucna nějaký systém výběru mýtného, resp. známky na S-silnice?? Neb jich začíná přibývat a někdo (ne)údržbu platit musí.. a státní rozpočet není také nafukovací... ??

_________________
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.


28.1.2015 3:52:55
Profil
 

Příspěvky: 1074
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Petanecek: Belgie a Nizozemsko taky maj hustou dálniční síť a nějak to zvládaj.


28.1.2015 21:40:27
Profil
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
No tak ono ani tak nejde pouze o hustotu silnicni site, ale o pomer mezi hustotu dalnicni site a hustotou obyvatelstva (a distribuci obyvatel na uzemi statu obecne)....


29.1.2015 7:17:02
Profil
 

Příspěvky: 1335
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Za rok 2014 vyčerpala GDDKiA z evropských fondů na investice do infrastruktury 7,71 miliardy złotých, tedy něco přes 50 miliard korun.

http://gddkia.gov.pl/pl/a/17619/Refunda ... -2014-roku


30.1.2015 19:44:37
Profil
VIP

Příspěvky: 15370
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Polsko všeobecně
Tunel pod řekou Wisla v Gdansku

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic


14.3.2015 19:29:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Výběrová řížení / Podepsání smlouvy
V Polsku financují stavby převážně z OPD anebo půl na půl s národními zdroji. Anebo se staví na dluh?

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


19.3.2015 20:22:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 44  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz