| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Polsko všeobecně http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=178&t=23 |
Stránka 19 z 44 |
| Autor: | ML90 [ 28.1.2016 20:33:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
V Rzeszově se dnes konalo první ze série plánovaných setkání, na kterém se řešila stavba rychlostní silnice S19 z Rzeszowa na slovenskou hranici v Dukelském průsmyku. Pro novou polskou vládu je to jeden z klíčových projektů (tento region je voličskou základnou vládnoucí strany Právo a Spravedlnost). Podle GDDKiA by měla být stavba připravena do roku 2018 (loni byla vydána obdoba naší EIA), ale otázkou pochopitelně je její financování, které není vyřešené a vzhledem k tomu, že trasa probíhá dost těžkým terénem, tak bude i finančně náročná. http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34 ... a-s19.html |
|
| Autor: | Honey72 [ 28.1.2016 21:45:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Možná to tu už zaznělo, ale nejde si nevšimnout, že A1 od českých hranic do Katovic má sjezdy vždy udělané schválně do jednoho bodu, aby se na nich dala vybudovat mýtnice. To plánují provést i na A1, podobně jako na A4, dodatečné zpoplatnění ? |
|
| Autor: | hiob [ 28.1.2016 21:54:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Honey72 píše: Možná to tu už zaznělo, ale nejde si nevšimnout, že A1 od českých hranic do Katovic má sjezdy vždy udělané schválně do jednoho bodu, aby se na nich dala vybudovat mýtnice. To plánují provést i na A1, podobně jako na A4, dodatečné zpoplatnění ? Nešlo to zpoplatnit ihned z důvodů dotací EU, min. 5 let bez výkonového zpoplatnění pro os. Nyní už se od těchto plánu upouští, na dostavované A1 už byla je to stavěno bez kompletní infrastruktury pro mýtnice, ale tvar MÚK zůstal (příliš velká změna). Co bude dál pro <3,5t (krabičky ala viaToll(viaAuto) nebo časové známky (elektronické - video kontrola) a v jakém rozsahu - zda budou zpoplatněny i S)) se neví. |
|
| Autor: | ML90 [ 16.3.2016 18:27:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Polsko je první zemí, které Evropská Komise schválila dofinancování silničních staveb v rámci nové finanční perspektivy 2014 - 2020. Celková hodnota 10 schválených projektů je 3,3 miliardy euro, přičemž dofinancování tvoří 1,68 mld. Již dříve v únoru Komise schválila dofinancování již realizovaného západního obchvatu Lublina v rámci rychlostní silnice S19. Celkově tedy získalo dofinancování 11 staveb (úseky S3, S5, S7, S8, S51 + již zmíněná S19) o celkové délce 340 km. zdroj: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/21418/Pol ... ansowaniem |
|
| Autor: | ML90 [ 20.3.2016 12:54:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Z neděle na pondělí bude v Polsku odevzdána do provozu další důležitá komunikace - poslední úsek tzv. "Drogowej Trasy Średnicowej", tedy silnice spojující hornoslezská města Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze a Gliwice. Celá trasa je dlouhá 31,3 km, přičemž tento poslední odevzdávaný úsek je dlouhý 5,6 km a napojuje na silnici město Gliwice. V jeho rámci vznikl v Gliwicích i zcela nový 500 m dlouhý silniční tunel. V zásadě jde o bezkolizní silnici kopírující o něco severněji průběh dálnice A4. Hlavní rozdíl je ale v tom, že přímo propojuje jednotlivá města hornoslezské aglomerace a slouží místnímu provozu. Je na ní totiž mimo jiné 26 MÚK, přičemž se kříží i s dálnicí A1 a rychlostní silnicí S86, která spojuje jinou část hornoslezské aglomerace - města Katowice a Sosnowiec. http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/w-gliwica ... 28655.html pro představu o kterou silnici jde: https://www.google.pl/maps/dir/50.26267 ... 596,11.29z Konec nového úseky a trasy jako celku je za centrem Gliwic na křížení se silnicí 88 viz: https://www.google.pl/maps/dir//Drogowa ... 50.3103337 |
|
| Autor: | hiob [ 22.3.2016 23:17:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
video z Gliwického úseku DTS by grisza10 trasa takto https://mapy.cz/s/wPjA tam a zpět |
|
| Autor: | Diaľničiar [ 24.4.2016 13:06:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Do provozu se dostal nový 2-tubusový tunel pod řekou Martwa Wisła ve městě Gdańsk. Tunel má délku 1,4 km, celý úsek pak 3,2 km. Jde o součást severního bypassu města s prodloužením rychlostního tahu DK89 s napojením na jižní bypass města (S7). MAPA |
|
| Autor: | hiob [ 24.4.2016 16:56:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
tunel pod řekou Martwa Wisła - více obrázku apod. http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 85&page=97 ![]() |
|
| Autor: | FlakY` [ 26.5.2016 9:12:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Už jsou data o sčítání dopravy. https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/art ... 015_DK.pdf Největší zatížení je velkých aglomerací typu Katowice, Krakow, Wroclaw, Warszawa, Gdaňsk a křížení významných dálnic v Lódź. S1 a A1 mají u našich hranic podobné intenzity, ale nejde vyvodit kolik OA a NA tam projíždí. Další významná změna v Polsku se chystá s přeznačením některých silnic. Zatím v Hornoslezském vojvodství. |
|
| Autor: | hiob [ 26.5.2016 10:44:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
detailní jsou zde http://www.gddkia.gov.pl/userfiles/arti ... 015_DK.pdf hlavní odkaz http://www.gddkia.gov.pl/pl/2551/GPR-2015 např. A1 WĘZEŁ GORZYCE-GRANICA PAŃSTWA 9063 RPDI z toho osobní 5100, dodávky 907, nákladní bez přívěsu 176, nákladní s přívěsem 2782, BUS 69 tj. 44% nákladní dopravy na A1 u MÚK Gliwice to je už 43534 za den ... E67 DK8 u Kudowa je na tom podobně 8614 RPDI z toho osobní 5100 ... |
|
| Autor: | FlakY` [ 27.5.2016 10:00:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Dnešní článek o úpravě a přejmenování dálniční sítě + prodloužení termínu dostavby dálnice A4. http://wyborcza.biz/biznes/1,147749,201 ... z49qMcW7K4 |
|
| Autor: | ML90 [ 2.6.2016 18:14:17 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně | |||
Na stavbě rychlostní silnice S8 z Varšavy do Białystoku u vsi Nowa Osuchowa byl nalezen hřbitov z I. světové války, na kterém je pohřbeno 24 německých vojáků. Z tohoto důvodu byly práce na nějakou dobu zastaveny. Podle GDDKiA je pravděpodobné, že v průběhu stavby dojde k odkrytí vojenských hrobů i v jiných místech, které pocházejí z Polsko-sovětské války z roku 1920 a II. světové války. Vzhledem k tomu, že stavba tohoto úseku začala teprve nedávno zatím nelze říct, jestli tyto nálezy povedou ke zpoždění stavby. zdroj: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/22184/Gro ... budowie-S8
|
||||
| Autor: | Marty - KV [ 21.6.2016 15:47:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Jak to prosim aktualne vypada s otevrenim useku kolem Lodze? Pojedu hned zacatkem cervence po S8 od Wroclawi a potrebuji se dostat na Strykow (A2). Je to uz otevrene? |
|
| Autor: | hiob [ 21.6.2016 17:54:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Marty - KV píše: Jak to prosim aktualne vypada s otevrenim useku kolem Lodze? Pojedu hned zacatkem cervence po S8 od Wroclawi a potrebuji se dostat na Strykow (A2). Je to uz otevrene? více http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1539298 |
|
| Autor: | ML90 [ 23.6.2016 17:38:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Je to tak, dálnice už je prakticky hotová a snad by měla být kolem půlky července průjezdná. Na fóru skyscrapercity jsem četl, že by to údajně mohlo být 13. července. Totéž platí i pro poslední úsek A4 za Řešovem, který by měl být také otevřen v červenci před zahájením Světových dnů mládeže. |
|
| Autor: | Marty - KV [ 24.6.2016 19:15:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
A kudy to tedy nejlepe objet kolem Lodze na Strykow? |
|
| Autor: | Geo [ 29.6.2016 13:46:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Na OpenStreetMap uz to nekdo otevrel. Podle PL fora, oficialni otevreni v patek. Citace: W piątek będziemy mogli pojechać już autostradą A1 między Tuszynem a Strykowem. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 12. - Kierowcy drogą pojadą kilka godzin później, gdy zmienione zostanie oznakowanie na węzłach i wszystko jeszcze raz dokładnie sprawdzone - mówi Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. |
|
| Autor: | ML90 [ 29.6.2016 17:22:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Taky na to koukám, v pátek by to skutečně podle všeho mělo být otevřené. |
|
| Autor: | Lenny [ 23.7.2016 9:12:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Proč se z dálnic A3, A6 a A8 nakonec staly rychlostní silnice? |
|
| Autor: | hiob [ 23.7.2016 10:15:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Lenny píše: Proč se z dálnic A3, A6 a A8 nakonec staly rychlostní silnice? http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34438,348964.html A6 je pak jen původní RAB4a, S6 už je jiné trasovaní než původní německý plán (dnes DW142) https://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrad ... e_w_Polsce Citace: Autostrada różni się od drogi ekspresowej głównie tym, że droga ekspresowa: może być jednojezdniowa, ma więcej węzłów, czasami ma skrzyżowania, w terenie zabudowanym może być zaprojektowana dla niższej prędkości projektowej niż autostrada, ma węższe pasy ruchu, może mieć węższe pasy awaryjne i pobocza. Droga ekspresowa ma mniejszy minimalny pas drogowy niż autostrada – 40 m zamiast 60 m. |
|
| Autor: | mbmat [ 31.7.2016 15:40:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Předem se omlouvám za asi hloupý dotaz, ale do teď sem se o Polsko zas až tak nezajímal. Jak je to v Polsku s placením dálnic/rychlostních silnic? Mají něco jako známku, nebo mýtnice, nebo kombinaci obojího? Moc sem to nepochopil, do toho mají pár úseků jako PPP tak to se platí extra? |
|
| Autor: | Honey72 [ 31.7.2016 16:36:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
V Polsku se platí jen za dálnice "A" (silnice pro motorová vozidla jsou zdarma "S"). Zatím se platí jen na některých úsecích dálnic a to na mýtnici. Známky v Polsku nejsou. |
|
| Autor: | Petanecek [ 1.8.2016 18:31:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
To mbmat: http://www.motofakty.pl/artykul/platne- ... cow-1.html |
|
| Autor: | mbmat [ 1.8.2016 23:58:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Děkuji, něco takového sem hledal |
|
| Autor: | Diaľničiar [ 14.8.2016 22:46:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Příloha: Snímka.PNG [ 38.86 KiB | Zobrazeno 6700 krát ] |
|
| Stránka 19 z 44 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|