České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Polsko všeobecně
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=178&t=23
Stránka 27 z 44

Autor:  FlakY` [ 13.1.2018 8:24:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

ČSR byla před 2sv. válkou jedna z nejvyspělejších ekonomik světa, ale po ní se jen propadala. Majetné židovské obyvatelstvo umřelo v koncentračních táborech a Německé vyhnáno. Komunisti to pak doklepali do konce. Znárodnili vše a majetné ČS obyvatelstvo bylo v nemilosti. Paradox byl ten, že komunisti naše 2 země ekonomicky přibližovali. To co se děje dnes je jen a jen díky obchodním vazbám s EU a Německa, které do našich ekonomik pumpují miliardy €. Je těžké odhadovat rychlost budování dálniční sítě bez dotací. U nás se po Bártových škrtech ještě nedokončila rozestavěná R49 (D) a díky totálnímu stop se začala příprava zcela od znova a politická neschopnost s EIA další projekty shodila ze stolu... My teď peníze máme, projekty ne. Horší je opak.

Autor:  ML90 [ 13.1.2018 13:28:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

FlakY` píše:
ČSR byla před 2sv. válkou jedna z nejvyspělejších ekonomik světa, ale po ní se jen propadala.


Jenom dodám, že úplně nejblíž byly české země světové špičce před 1. světovou válkou. Po ní už jsme ztráceli mimo jiné kvůli tomu, že zmizel obrovský vnitřní trh, který jsme měli k dispozici v rámci Rakouska. Ale to už je hodně OT :) Fakt je, že situace Polska po druhé světové válce (ale i na začátku 90. let) byla dost nezáviděníhodná a to co se jim povedlo dodnes udělat si zasluhuje obdiv - ještě v roce 2005 bylo podle eurostatu v HDP (PPP) na hlavu na 50 % průměru EU a v roce 2016 už to bylo 68 %.

Autor:  Mipe [ 13.1.2018 21:05:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

je to trochu mimo Ot
K rustu Polska jim paradoxne pomohla krizev USA .
Během ni se vratilo plno Polaku domu a nakupovali.
Takze Polsko jako jedine v Evrope nezazilo recesi .

Autor:  Georg [ 29.1.2018 20:54:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Výhled pro budování silniční infrastruktury v Polsku https://www.pb.pl/gddkia-do-2025-r-moze-powstac-ponad-3267-km-drog-krajowych-902037 a možné problémy s financováním http://forsal.pl/artykuly/1060330,autostrady-i-drogi-ekspresowe-w-polsce-plany-budowy-do-2025-roku-mapa.html

Autor:  ML90 [ 20.3.2018 22:03:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Výstavba rychlostní silnice S7 mezi Varšavou a Krakovem se bohužel protáhne. Na jednom z úseků (od hranice Svatokřížského vojvodství k městu Miechów) došlo po protestech a soudním sporu ke zrušení EIA na krátký pětikilometrový úsek kolem vesnice Poradów. Kvůli tomu musel být zrušen už probíhající tendr. Zbytek úseku platnou EIA má, takže se brzy zase výběrové řízení vyhlásí, ale bude tam tahle pětikilometrová díra (až se zanedlouho podepíše smlouva na úsek přímo u Krakova, tak bude celá S7 z Varšavy do Krakova až na tenhle úsek celá hotová nebo v realizaci).

Více o tomhle problému třeba zde: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ak ... okrzyskim/

Autor:  ML90 [ 14.4.2018 16:32:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Polská GDDKiA zahájila první analýzy týkající se výstavby velkého dálničního obchvatu Varšavy, který by odvedl tranzitní dopravu mimo město. Ten současný totiž prochází přímo městem a už dnes v některých místech nestačí. Například na mostu přes Vislu na S8 dosahují už teď průměrné denní intenzity 140 tisíc vozidel, přičemž v některých dnech je to až 200 tisíc. Prozatím se bude řešit, v jaké vzdálenosti od města by takový okruh měl být (na severu se musí vyhnout Kampinoskému pralesu a přehradě na řece Narew a na jihu velmi husté zástavbě). Předběžně se počítá s tím, že by jako součást tohoto okruhu mohla posloužit část plánované rychlostní silnice S10 (ta se bude podle plánů u města Nowy Dwór Mazowiecki oddělovat od S7 Varšava-Gdaňsk a povede zhruba podél Visly směrem na Płock a Toruň), a že na něj bude napojený tzv. Centralny Port Komunikacyjny mezi Varšavou a Lodží (projekt velkého dopravního uzlu, jehož součástí je fantasmagorický plán na stavbu nového letiště, které by mělo nahradit letiště Chopina ve Varšavě a obsluhovat kolem 45 milionů cestujících ročně s výhledem až ke 100 milionům - pro srovnání v roce 2017 varšavské letiště Chopina obsloužilo necelých 16 milionů cestujících a druhé letiště Modlin necelé 3 miliony).

Autor:  Petanecek [ 14.4.2018 19:15:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

O tomto problému už jsem přemýšlel a v jižní části by mohl být vedený v trase Dk50. Neb už tak je přetížená kamionama, tak by se mohl vyřešit problém i s obchvatama a dnešní nedostatečnou kapacitou komunikace.

Autor:  Honey72 [ 16.4.2018 10:49:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Dk50 beztak tvoří velký silniční okruh.

Autor:  ML90 [ 16.4.2018 16:02:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Plus na severu mezi městy Wyszków a Wyszogród DK62

Autor:  ML90 [ 8.5.2018 15:57:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Dnes byl zprovozněn 6,5 km dlouhý úsek rychlostní silnice S3 u Legnice (Legnica Zachód-Legnica Południe) včetně napojení na dálnici A4.

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/29191/Na ... ostrada-A4

Autor:  ML90 [ 17.5.2018 20:30:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

GDDKiA vypověděla smlouvu na stavbu rychlostní silnice S8 v úseku Marki-Kobyłka (jedná se o výjezd z Varšavy směrem na Białystok). Samotná silnice už je v provozu, týká se to hlavně dodělávek na MÚK a dalších menších věcech jako je nadchod pro pěší, chodníky, cyklostezky atp.

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/29324/Ro ... -i-Kobylka

Autor:  ML90 [ 23.5.2018 19:18:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Dnes byl otevřen krátký 3,7 km dlouhý úsek rychlostní silnice S11, který tvoří první část obchvatu města Kępno ve Velkopolském vojvodství. Jedná se o úsek, který spojuje rychlostní silnici S8 mezi Vratislaví a Lodží a směrem na Poznaň se napojuje na DK11. Jinak S11 (Koszalin-Poznaň-Katovice) není v bezprostředních plánech, takže se zatím staví jen obchvaty některých větších měst. V dohledné době by se mělo začít pracovat jen na severním úseku od moře k městu Szczecinek.

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/29391/I- ... y-do-ruchu

Autor:  ML90 [ 28.5.2018 17:50:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Dnes byl otevřen obchvat Kladska, který spojuje silnice DK8, 33 a 46. Celkem bylo postaveno 9 km nové silnice a 2,5 km stávající opraveno. Součástí stavby jsou i dvě estakády o délce 500 a 1000 m.

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/29438/Ob ... zka-gotowa

Autor:  HanesCZ [ 29.5.2018 7:26:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Jo Poláci se činí. Klodzko, Paczkow, Otmuchow, Nysa.. A teď ještě až se dokončí obchvat Niemodlina u polské A4, tak vznikne zajímavější propojka od A4 na Prahu přes Náchod. V Jaroměři a neřešeném Náchodě se bohužel nemáme na co těšit..
A stejně tak díky novému obchvatu Klodzka na Kralicku, Šumpersku, Lanškrounsku a zřejmě celé 1/43. .

Ale je zajímavé, že obchvat Klodzka se určitě dal řešit jinak, ale vede ve stopě exteritoriální dálnice Vídeň Vratislav?

Autor:  Honey72 [ 29.5.2018 7:39:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Obchvat Kladska hlavně úplně zapomíná na propojení západ-východ, tedy od Náchoda do Nisy. Jakoby s touto trasou vůbec nepočítali, takže vybudovali dva nezávislé obchvaty, což jsem nepochopil.

Autor:  HanesCZ [ 29.5.2018 9:02:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Pomůže to i takhle, pomohla hned první větev v ose jih - východ a teď bude pryč i největší špunt - křižující se tranzit/kamiony z několika směrů u centra.
Zřejmě to souvisí s plánem "ekspresówki " do Klodzka a zřejmě úvahám pokračovat dál na jih, když postavili obchvat tímto směrem.

Autor:  vodouch2000 [ 29.5.2018 9:22:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Honey72: Pravda, nedávno jsem Kladsko ve směru západ-východ objížděl a vrchem vás to zažene zpět do města po 33. Spodem to je ještě větší zajížďka. Líbilo by se mi tam něco takového (hodně jednoduše řečeno) :-) https://mapy.cz/s/2GQvv

Autor:  Honey72 [ 29.5.2018 10:34:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Vše naznačuje, že to tak jednou bude. Jinak bych se divil, kdo používá východní obchvat třeba pro spojení 33 s 46.

Autor:  Šefel [ 29.5.2018 12:25:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Trasa Králíky - Náchod už tedy bude jednoznačně rychlejší přes Kladsko. Ještě by to chtělo obchvat Červený vody, Boříkovic, Boboszowa a Mezilesí a nejlépe všeho v trase Hitlerovi dálnice.

Autor:  Martin96 [ 29.5.2018 18:09:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

V PL S8 do Kladska a u nás by mohli navazovat... Přeložka I/43 mezi D35 a hranicí CZ/PL + výstavba D43... Ale toho se jen tak nedočkáme. Tak v budoucnu by to mohla být atraktivní alternativa ve spojení západ PL - A/SK, která by mohla odlehčit D11 (proud směr Praha a směr JZ) či D1 (proud od středu či východu PL)...

Autor:  Hanes [ 29.5.2018 22:53:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Honey72 píše:
Obchvat Kladska hlavně úplně zapomíná na propojení západ-východ, tedy od Náchoda do Nisy. Jakoby s touto trasou vůbec nepočítali, takže vybudovali dva nezávislé obchvaty, což jsem nepochopil.

Přesně tak, postavili dva obchvaty, které na sebe nenavazují a pokud nevletíte do města ve špičce, je to stále rychlejší přes město. Vyzkoušeno kamarády, kteří dnes cca v 17 projížděli od Prahy do Javorníku dvouma autama.

Autor:  Honey72 [ 30.5.2018 6:21:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

A jeden jel přes město a druhý po obchvatu ? A pak na sebe dlouho čekali :-)

Autor:  Hanes [ 31.5.2018 6:28:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Dlouho ne, ale čekali :lol:

Autor:  Hanes [ 31.5.2018 10:35:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Tak mám bližší informace ohledně průjezdu přes Klodzko nebo po obchvatu. Exoti (prej kamoši) vyjížděli z Orlenu na DK 8 před Klodzkem v cca 17:15 a sešli se po několika minutách v Jaszkowce na DK 46. Průjezd městem v pondělí odpoledne je o minutu a 6,4km kratší. Z rozhovoru jsem pochopil, že jedním obchvatem je člověk tlačen na Bystrycu aby se potom musel vracet na sever po DK 33 zhruba 3km na napojení druhého obchvatu směrem na Nysu.

Hodnocení: přínos pro cestu je pouze ve špičce nebo snad jen pokračovat po prvním ochvatu ještě kousek na jih do Želazna (taky asi 3km), tam odbočit na Ladek Zdroj a přes Travnou do Javorníku.
Tam by se mohl možná nějaký kilometr ušetřit, žel časově to bude ještě delší (serpentiny z Ladku do Travné)

Velice jsme si chválili obchvat Nysy a mysleli si, že Klodzko bude mít také něco takového. Bohužel je z toho jakýsi paskvil, dobrý jen ve směru sever-jih.

Autor:  Pavel Q [ 31.5.2018 10:57:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Polsko všeobecně

Nojo, u Kladska chybí něco takového: https://mapy.cz/s/2HkBi

Stránka 27 z 44 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/