| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Polsko všeobecně http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=178&t=23 |
Stránka 29 z 44 |
| Autor: | ML90 [ 19.7.2018 19:21:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
V tomhle směru se už/zatím zas tak moc nestaví. S8 už je skoro kompletní (mezi Varšavou a Białystokem chybí poslední 3 úseky, které budou hotové letos) a na S61 se zatím staví jenom obchvat města Suwałki (ten bude dostavěný příští rok), zbytek (k dnešnímu dni až na poslední dva nepodepsané úseky) se zatím projektuje a samotná stavba ještě nezačala. To ale nic nemění na tom, že by už za 3 roky měla celá S61 stát, což je jedině dobře, tenhle region to fakt potřebuje. Pak už se vlastně dojede po dálnici/rychlostní silnici z Vratislavi až na Litvu. |
|
| Autor: | Honey72 [ 20.7.2018 10:55:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Stávající silnice je mezi Bělostokem a Litvou pořádně přetížená, hlavně kamiony. Chudáci lidi ve vesnicích, ale do pár let si oddychnou. Cesta je děsně únavná, proto ty nehody a riskantní předjíždění. Já se na 100 km trasy zklidnil, jel s dojezdy a nechával se neustále předjíždět a velkou mezeru přede mnou. Všichni ti v Audi, BMW apod. jsme se sešli na prvním semaforu v Bělostoku |
|
| Autor: | ML90 [ 20.7.2018 16:54:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Když už jsme u téhle trasy, tak tu máme jednu novinku Dnes byl otevřen 9km úsek rychlostní silnice S8 mezi městem Ostrów Mazowiecka a hranicí Mazovského/Podleského vojvodství. Do konce srpna ještě budou pokračovat drobné práce, takže je tam zatím provizorně omezená rychlost na 100 km/h. V praxi to znamená, že od strany Białystoku směrem na Varšavu už se jede kolem 100 km po rychlostní silnici. Tím pádem už tedy chybí poslední dva úseky mezi městy Wyszków a Ostrów Mazowiecka a budeme míst kompletní spojení Varšavy a Białystoku. https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/30046/S8 ... az-dluzsza Jinak ad Augustów (mimochodem je tam fakt nádherně, doporučuju si tam zajet na dovolenou |
|
| Autor: | Honey72 [ 22.7.2018 11:00:14 ] | ||||
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně | ||||
My jsme naštěstí z Litvy až skoro do Augustova nejeli po E67, ale po vedlejškách. Nenechali jsme si přece ujít tato polská lákadla.
|
|||||
| Autor: | Lenny [ 23.7.2018 22:08:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Co to je za mosty? |
|
| Autor: | hiob [ 23.7.2018 22:45:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
to první je trojmezí Polsko, Litva, RF https://www.google.com/maps/@54.3632932 ... 144!8i3072 kousek vedle je https://pl.wikipedia.org/wiki/Mosty_w_Sta%C5%84czykach https://www.google.com/maps/@54.2969437 ... 776!8i3888 |
|
| Autor: | ML90 [ 23.7.2018 22:52:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Pozůstatky po německé železnici postavené v letech 1917-1918. V podstatě to už tehdy bylo stavěné spíš na efekt a ne kvůli nějakému dopravnímu významu. Šlo o to, že Východní Prusko byla nejchudší část Německa, takže to byl určitý prvek státní propagandy. Taky jsem tam před pár lety byl. |
|
| Autor: | Honey72 [ 24.7.2018 12:58:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Trať měla být dvoukolejná, ale zprovozněna byla jen jednokolejná, protože po 1.SV se změnila mapa Evropy. Pak byla trať vytížena pro stavbu a obsluhu Vlčího doupěte. No a pak s frontou přišli Sověti, kteří trať rozebrali a odvezli do Sajuzu (stejně jako spousty jiných žel. a tramvajových tratí, prý jako trofej Na tom Trojmezí je upozornění, že na Ruskou stranu se nesmí chodit a bože chraň cokoli fotografovat. Kvůli čemu tam lidé jezdí ? Aby se prošli pár kroků po Rusku a pořídili pár snímků |
|
| Autor: | JirkaS [ 24.7.2018 15:11:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Co kdyby se někdo zbláznil a chtěl emigrovat do Ruska |
|
| Autor: | jozka [ 30.7.2018 7:13:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Taky jsem se vratil od Baltu a i tentokrat (naposled) pres Nemecko. Na me oblibene DK22 zadne vetsi zmeny, kostkovy usek Berlinki houpe porad stejne, panelovy porad stejne dupe (jen je asi kratsi). Rekl bych, ze je vice zviratek, tam jsem jel za svetla, zpet v noci a to bylo hotove safari. Lisky, srny, stado divocaku s mladymi a jako bonus statny jelen metr od krajnice. Pokud navic nepocitam ucastniky nejakeho festivalu rozhanene kolem treti rano blizici se bourkou. Taky jsem jel po DK6 mezi Slupskem a Gdanskem. Uz vim, proc planuji S6 kolem trojmesti, kdyz uz jim tam stoji. Stihl ji osud jizni spojky, ve ctrtek odpoledne tam kolisala rychlost mezi 110 a 0. To jen poznamka pro ty, co povazuji za nutne vest dalnicni obchvaty co nejbliz k mestu. Na S7 mezi Gdanskem a Elblagem se pracuje jako o zivot, ma byt dokoncena v rijnu, coz mi prijde dost optimisticke, na par mistech se jezdi po hotove pulce, ale nekde jeste neni ani kousek asfaltu. Jestli to stihnou, bylo by fajn se zeptat jaktoze to nekde jde a u nas ne (stavi to Metrostav). A nevite nekdo jestli chodi oceneni z radaru i z Polska? Asi budu mit pozdrav za 59 na 50 na DK6... |
|
| Autor: | adi88 [ 30.7.2018 15:50:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Honey72 píše: Na tom Trojmezí je upozornění, že na Ruskou stranu se nesmí chodit a bože chraň cokoli fotografovat. Kvůli čemu tam lidé jezdí ? Aby se prošli pár kroků po Rusku a pořídili pár snímků Je to trochu OT k tématu dálnic a silnic, ale tohle trojmezí jsem dílem úmyslně a dílem i trochu náhodou návštívil třikrát. V letech 2011, 2015 a 2016. Nádherně se na něm ilustruje politická situace mezi západem a Ruskem. Zatímco v roce 2011 bylo všude kolem hranice mnoho stromů, nyní již vše vysekané. Ruské rozhlasové stanice v polském i litevském příhraničí rušené, hudbu i mluvené slovo narušuje pískání. U trojmezí jsem si na ruské straně všiml kamer...Tohle vše zapříčinilo, že jsem již při poslední návštěvě nenašel odvahu tam lézt. No ale když vidím, že vás nikdo neodtáhl do basy ani nezastřelil, tak do toho možná ještě někdy půjdu |
|
| Autor: | Trupman [ 5.8.2018 11:50:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Krátký report z cesty po S3 severně od Legnice. Mezi Gorzowem Wlkp. a mostem přes Odru u Cigacic je v provozu plný profil bez omezení. Svezení docela luxusní, provoz přiměřený, jenom tedy na poloměru zatáček je někdy poznat, že expresówky nejsou autostrády. Myslím, že to byl zrovna nadjezd u Międzyrzeczy kde bylo potřeba zpomalit a připomínalo to konec D7 u Chomutova. Most přes Odru je v půlprofilu a zřejmě ještě dlouho bude, nějaké stavební práce na druhém profilu sice jsou, ale mostovka tedy ještě vidět nebyla. Dále k Zielone Górze pokračuje chvíli plný profil, aby se následně od exitu u Zielone Góry směrem na jih až někam k Nowemu Miasteczku jelo v půlprofilu s kontinuálním omezením na 60 km/h a místně na 40 km/h s tím, že tu každý jezdí asi tak stovkou a více. Druhý profil vypadá celkem hotově a mohlo by se každou chvíli po něm jezdit. Za tímto úsekem směrem na Lubin se jede částečně po staré silnici, částečně po nových doprovodných komunikacích s množstvím místních omezení na 60km/h, samozřejmě zcela ignorovaných, rozestavěnost S3 je zde menší než u půlprofilu u Zielone Góry. Dále se jezdí přes Lubin a až za ním se najede na S3 směrem k Legnici. Místama je to tedy dopravní peklo, ale zase se staví a za chvíli bude tah hotový. A4 od Legnice na Wroclaw samozřejmě totálně přecpaná, pravý pruh je zástup kamionů, levý pruh plný hovadsky jedoucích místních i těch východně přespolních. Gentlemanské pouštění z pravého do levého pruhu zde neznají, naopak mají často ve zvyku se mačkat na kufr nebo objíždět zprava. V kombinaci s tím, že je běžné si v odstavném zálivu zastavit na toaletu, nebo se dají potkat mezi kamiony různé přetížené pomalu jedoucí vraky, je jízda po tomto úzkém hitlerově tobogánu skutečný adrenalin. |
|
| Autor: | Trupman [ 5.8.2018 14:08:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
jozka píše: A nevite nekdo jestli chodi oceneni z radaru i z Polska? Asi budu mit pozdrav za 59 na 50 na DK6... To jako ocenění za nejpomalejšího řidiče? |
|
| Autor: | jozka [ 5.8.2018 20:38:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Za nejnepozornejsiho, domaci zpomalili a ja ne |
|
| Autor: | Petanecek [ 5.8.2018 20:52:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Co vím, tak zatím nechodili. Ověřeno v květnu a doted nic. Tedy bráchovi. |
|
| Autor: | ML90 [ 9.8.2018 17:21:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Polské Ministerstvo Infrastruktury dnes oznámilo, že se bude modernizovat jižní jízdní pás dálnice A18, která se u města Bolesławiec odděluje od A4 a pokračuje k německé hranici směrem na Chotěbuz. Severní pás byl zmodernizovaný už v roce 2007. Podle toho co se mi podařilo dohledat by první tendry mohly být vyhlášeny ke konci letošního roku. https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/30266/Po ... zebudowana Pro představu v jakém stavu je vozovka teď: https://www.google.com/maps/@51.4765683 ... bfov%3D100 |
|
| Autor: | Lynx [ 9.8.2018 17:37:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
To stavěli ještě hitlerovci, ne ? A my si stěžujeme nas kvalitu našich dálnic. Po D1 se mohlo klidně jezdit ještě dalších 50 let |
|
| Autor: | ML90 [ 9.8.2018 17:47:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Je to tak, měl by to být ještě původní německý povrch ze 30. let |
|
| Autor: | adamos [ 9.8.2018 17:55:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
O kus dál na východ je po rekonstrukci, včetně odstavného. A o další kousek dál odstavný končí. Proč, to mě hlava nebere... https://goo.gl/maps/XGFuAiYkAXL2 |
|
| Autor: | ML90 [ 9.8.2018 19:21:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Tohle je jenom krátký úsek (7 km) od křížení s A4, který prošel rekonstrukcí v roce 1995. Prakticky ale jenom vyměnili povrch, a proto zbytek zůstal tak jak byl (bez odstavného pruhu a s původními MÚK). Podobně je to i dál na A4, a proto se výhledově počítá s její modernizací (ona je sice teď označená jako dálnice, ale parametrům právě kvůli tomuhle nevyhovuje). |
|
| Autor: | Honey72 [ 10.8.2018 6:35:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
A18, či spíše budoucí A18, protože není značena jako dálnice, je ve směru do Berlína v pohodě. Tedy tak nějak. Vozovka hezká, nová, ale neustálé otravné omezení rychlosti mi dost vadí. A směr od Berlína ? Už nikdy. Jeden zážitek stačil. Maximální rychlost spíš 50, někdy i 40 a auto div se nerozpadlo. Hledal jsem stopy pásů od ruských tanků, které tudy hnali ve 45. na Berlín |
|
| Autor: | Hanes [ 10.8.2018 7:44:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
ML90 píše: Polské Ministerstvo Infrastruktury dnes oznámilo, že se bude modernizovat jižní jízdní pás dálnice A18, která se u města Bolesławiec odděluje od A4 a pokračuje k německé hranici směrem na Chotěbuz. Severní pás byl zmodernizovaný už v roce 2007. Podle toho co se mi podařilo dohledat by první tendry mohly být vyhlášeny ke konci letošního roku. https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/30266/Po ... zebudowana Pro představu v jakém stavu je vozovka teď: https://www.google.com/maps/@51.4765683 ... bfov%3D100 Haleluja. Před deseti lety bylo pozdě. Tankodrom hadra. |
|
| Autor: | Sosa [ 10.8.2018 8:15:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
ML90 píše: Je to tak, měl by to být ještě původní německý povrch ze 30. let Na to, že je povrchu 80 let vypadá dobře. Opravdu u něj nedošlo k výměně? |
|
| Autor: | Lynx [ 10.8.2018 10:08:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Jedna spiklenecká teorie: A18 je utajený nacistický pomník, protože číslici 18 používají neonacisté jako kód pro A.H. Proto tam pietně zachovávají původní povrch . (samozřejmě jen rádoby vtip) Ten rekonstruovaný pás vypadá od pohledu jako nový, přestože už je pár let v provozu. |
|
| Autor: | Honey72 [ 10.8.2018 15:34:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Polsko všeobecně |
Jo a spiklencům přidává na bodech fakt, že to je jediná dálnice v Polsku, která má dvouciferné číslo a ke všemu úplně mimo pořadí |
|
| Stránka 29 z 44 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|