Právě je 19.9.2018 23:15:56

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 S1 Pyrzowice – Bielsko-Biała – Zwardoń (SK) 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: S1 R48(CZ) - Bielsko-Biała - Mysłowice - Katowice - A1/S
U hraničního přechodu se dobře rýsují stavby nových budov. Nevím co všechno jim chybí ještě dokončit, ale tady je vizualizace celého projektu.
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=1281

16.8.2015 2:31:41
Autor

Takže s přestavbou na plný se nepočítá? Z vizualizací tam moc prostoru vidět není, ale nevím jak to vypadá v reálu.

16.8.2015 14:16:44
Profil ICQ

Vizualizace skoro nikdy neodpovídá reálu. Já jsem tam projížděl brzo ráno a pozdě večer, takže nebylo moc vidět. Silnice je pořád stejná a asi se nijak upravovat nebude.
Je škoda, že není 4pruh, ale asi když se nedokončí most, tak to nemá žádný význam. Alespoň by mohli dát neomezenou rychlost průjezdem přes obě staré celnice. V ČR mě štve omezující KO, když by u nás 4pruh mohl být až těsně k mostu.

16.8.2015 23:50:47

Příspěvek Re: S69 Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń (SK)
Jak to vypadá s dokončení S69, aby to byl souvislý úsek? Sice se tu dozvídáme, jak ta výstavba u našich společných severních sousedů je mohutná, perfektní atd., ale skutky na úsecích u hranic jsou trochu jinačí.

Zbývá tzv. úsek „obejścia” Węgierskiej Górki.

Lze nalézt stránky z loňska, že nebyl zařazen na seznam staveb do roku 2023. Např. tato místní stránka, že nebyl tento úsek zařazený do programu , http://www.zywiec.powiat.pl/obejscie-we ... 0,akt.html

Pak jsem našel tuto stránku z ledna 2016 http://zywiecinfo.pl/biznes/item/2956-o ... -za-daleko , kde se píše, že po volbách se situace trochu změnila a odblokovala se aspoň príprava.

On to je poměrně náročný 8,5 km úsek s dvěma tunely. První z nich, s délkou 830 m pod masivu Barania a druhý masivu Białożyński Gron délka 980 m. Také jsou plánovany tři mosty, pět nadjezdy, dva křižovatkách a doprovodné infrastruktury.

Jaký je současný stav?
Nezmotal jsem to, protože jsem si ti překládal translatorem.

Myslíte, že si Poláci pustí na tento úsek tranzitní nákladní dopravu až Slováci dostaví úsek D3 Svrčinovec - Skalité? Teď je "chrání" zákaz nad 3,5t na Slovensku.

25.4.2016 10:45:21

Ohledně „obejścia” Węgierskiej Górki je nyní stav takový, že byla podána žádost o zařazení do CEF (Connecting Europe Facility) deadline byla 16.2.2016
(podobně jako S3 k naší D11, případně i náš prihraniční úsek D11 by mohl být z tohoto programu financován)
Pokud EU schválí financování, předpoklad zahájení bude tak po 1-2 letech apod., nyní se od února aktualizuje projekt výstavby (biuro projektowe Mosty Katowice Sp. z o.o)
Optimisté budou tvrdit (1 rok EU, 1 rok VŘ, 3 roky stavba) = tj. provoz nejdříve 2020

více info bude určitě zde, bude-li nějaká novinka
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 2&page=247

25.4.2016 12:00:02

dvs, na slovensku je zakaz nad 7,5t, male nakladiaky ten prechod vyuzivaju.

29.4.2016 23:20:11

Z dat o intenzitách provozu jasně vyplývá, že provoz mezi Bielsko-Biala a Pszczyna je neúměrně přetížen a opravdu si zaslouží aby bylo co nejdříve vybudováno pokračování S1.
Problém je zatím v tom, že na pokračování S1 nejsou přiděleny peníze. Možná to souvisí i s tím, že doposud nebylo vydáno souhlasné stanovisko DŚU (podobné EIA). Vydání by mělo být snad koncem srpna. http://www.region.info.pl/2012/artykul, ... ywaja.html

Hodně významná událost se udála s přeznačením silnic okolo Bielsko-Biala. Jedná se o S1, DK52, S69 a dost možná i obchvatu Krakowa S7 aj.
Zatím jasně vyplývá z prohlášení, že trasa st. hranice PL/ČR - Bielko-Biala - Glogoczow bude značen S52. S69 by měla být vypuštěna a místo ní bude S1. Tím pádem by se buď toto vlákno uzamklo, přepsalo na S52 či vytvořilo nové. Přejmenování bude probíhat jak letos tak i příští rok. Dále je v úvahu pokračování (S52) až do Krakowa ve výhledové studii: http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=2494
http://www.strefabiznesu.gazetakrakowsk ... -zdjecie-3
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiado ... 53982.html
http://www.inwestycje.blog.bielsko.pl/b ... ,4294.html
možná podoba S52 (moje úvaha): https://mapy.cz/s/IgdH

26.5.2016 11:11:47

To nařízení vlády se silnicí S52 z Bielsko-Białej do Głogoczowa (fakticky jde o přímé napojení na Krakov) počítá. Stejně tak je tam nově severní obchvat Krakova (taky jako S52) a prodloužení S16 (nyní Olsztyn-Ełk) až do Knyszyna čili aby se na ní napojil Białystok.

Více třeba tady: http://conadrogach.pl/informacje/nowe-d ... i-s16.html

31.5.2016 19:37:39

Podle mne je za změna číslování šitá horkou jehlou, neřeší totiž i jiné problémy. Totiž to, že v Polsku je více silnic označených číslem 1 - A1, S1, DK1 - nejlépe kdyby to vyřešili DK1->DK91, S1 sever+S69 -> S11, S1 od CZ k BB -> S52, takhle to asi dopadne tak, že S69 bude měnit na S1 a pak znova na S11 ...

A taky tam je celkem velký předpoklad ceny za změnu dopravního značení na S1 od CZ k BB = 1,75 miliona zł, asi neumí přelepovat jako i nás ...

31.5.2016 20:28:53

Na fóru řeší duplicitu čísel. Nařízení má být v platnosti za 60 dnů. Možná se to dodatečně bude upravovat, ale s hiobem souhlasím.

1.6.2016 14:22:52

hiob píše:
Podle mne je za změna číslování šitá horkou jehlou, neřeší totiž i jiné problémy. Totiž to, že v Polsku je více silnic označených číslem 1 - A1, S1, DK1 - nejlépe kdyby to vyřešili DK1->DK91, S1 sever+S69 -> S11, S1 od CZ k BB -> S52, takhle to asi dopadne tak, že S69 bude měnit na S1 a pak znova na S11 ...

A taky tam je celkem velký předpoklad ceny za změnu dopravního značení na S1 od CZ k BB = 1,75 miliona zł, asi neumí přelepovat jako i nás ...

Částečně se to číslování se stavbou dálnic měnilo, třeba DK4 místo které je teď A4 se změnila na DK94. Podobně je dneska třeba z DK9 z Řešova na Duklu DK19 (v budoucnu tam povede S19). Ale každopádně souhlas, že to může být trochu matoucí a v souvislosti s pokročilou výstavbou sítě rychlostních komunikací by stálo za to zamyslet se nad koncepcí celé silniční sítě.

1.6.2016 19:01:33
VIP

To je zcela normální problém všude, kde je taková výstavba. Nastane přečíslení a často až po další kategorie silnic. Děje se to všude do hlubší minulosti jměnovat nejdu, ale poslední období Španělsko, Čína, Maroko.
8-)

1.6.2016 19:11:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

takže pokud chápu dobře, ČR na to zareaguje změnou dopr. návěstí na D48 - místo Katowic tam nově bude Kraków případně Bielsko-Biala a vznikne tak tah do Katowic (D1, A1) a do Krakówa (D48/S52) podle mě to tak mělo být už dávno, super, kdy je reálné kopnout do země na úseku Bielsko-Biala - Glogoczow ? a co úsek Bielsko - Biala - Myslowice - Oswiecim - Katowice ? (S1) dočkáme se ho brzy? bylo by fajn jezdit do Muzea v Osvětimi po dálnici nebo nějaké luxusní vícepruhové silnici

14.7.2016 13:01:06

Na poslední úsek S1 je schválena trasa a už to prošlo přes životní prostředí. Pokračují v přípravě a možná jsou už dál než S52 do Krakowa. Wadowice mají problém s trasováním a chtějí prosadit změnu obchvatu. Možná se bude měnit křižovatka v Bielsko-Biale, kde S1 vedla v přímém směru od ČR na sever do Katowic. Možná teď jako S52 povede rovně na Krakow, ale to je pouze moje myšlenka.

15.7.2016 14:40:08

S1 je určitě dál než S52 přes Wadowice. Jak jsi správně poznamenal, tak ta S1 už má DŚU (=polská EIA) a je jasné trasování. Naopak ta S52 se dostala do plánů sítě rychlostních komunikací teprve nedávno, takže tam to s přípravou ještě chvíli potrvá.

15.7.2016 17:58:23

Tak S1 v úseku Cieszyn - Bielsko-Biała je dle fotek na fóru SSC již přeznačena na S52. Stejně tak S69 je již přeznačena na S1. V Polsku, zdá se, opravdu nejdou od slov k činům dlouho.

10.8.2016 22:23:20

je to tak i na mapy.cz, už chybí jen "Maličkost" postavit úsek Bielsko - Biala - Glogoczow a než se tak stane je to značení pro mě jen slabá náplast ...

10.8.2016 22:51:02

Bydliště: v Trutnově, 53 km od nejbližší dálnice, 29 km od rozestavěné české a 49 km od té polské
Ale v mapách.cz udělali S52 i namísto původní S1 z Bialské směrem na sever, tak jsem z toho jelen.

11.8.2016 8:39:27

Honey72 píše:
Ale v mapách.cz udělali S52 i namísto původní S1 z Bialské směrem na sever, tak jsem z toho jelen.

to vypadá na editaci v seznam.cz stylem celá S1-S52, S69->S1 ...
Správně je jen S1 změna na S52 od CZ/PL k Bielsko-Biala Komorowice, pak je kousek peáž S1,S52 označená jako S1, pak už není S52 nikde (leda že by už označili jako S52 už i místo S7 počátek severního obchvatu Krakowa od A4)

11.8.2016 9:04:36

Už jsem o té chybě informoval Seznam.cz. Teď může administrátor přeřadit některé informace do S1 a jiné do S52.

13.8.2016 1:23:09

Polský ministr infrastruktury a stavebnictví Andrzej Adamczyk dnes oznámil, že se chystá zahájení dostavby rychlostní silnice S1 od křížení s A1 v severní části hornoslezské aglomerace (MÚK Podwarpie) až po slovenskou hranici - tedy včetně problematického obchvatu Węgierské Górki. Podle plánů by měla být celá silnice hotová do roku 2022. Ovšem vzhledem k tomu, že vláda od svého nástupu do funkce dělá podobné mediální show docela často a moc činů za tím není (běžící tendry z roku 2015 se neustále protahují a za celý rok byl vyhlášen jen jeden nový), tak bych si počkal až na konkrétní kroky. Zatím to berte s rezervou.

5.12.2016 21:17:59

Očekávaný krok k budované D3. Minimálně Bielsko-Biala s A1 je hodně potřeba. Přeju jim to.

7.12.2016 14:44:08

GDDKiA oficálně podala žádost o dofinancování stavby obchvatu obce Węgierska Górka z fondů CEF.

viz http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/24570/Odc ... one-do-CEF

Mimochodem prosím o změnu názvu tohoto vlákna, po loňských změnách je tahle rychlostní silnice S1 a ne S69.

8.2.2017 23:40:43
VIP

Příspěvek Re: S1 Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń (SK)
hotovo :ok:
i s dodatkem v 1. příspěvku, protože celou tému neupravím

9.2.2017 17:45:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvek Re: S1 Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń (SK)
Omlouv - to je vic komplikovane :-) melo by se take pridat Pyrzowice :-)
S69 to bylo Bielsko - Zwardon a S1 to bylo Pyrzowice - Bielsko - Cieszyn

tak nova S1 to je Pyrzowice - Bielsko - Zwardon :-)

9.2.2017 19:07:29
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další