PROČ?????

Jiné dotazy a diskuse k dálniční síti
Odpovědět
test1

PROČ?????

Příspěvek od test1 »

proč je najednou po několika letech fora nutná registrace???
kdo si má pořád ty nesmyslné údaje a hesla všude na netu vymýšlet...
používám internet od roku 1993 a dost už mne to poslední dobou
různé vyplňování čehosi v kolonkách znechucuje. jde snad o nějakou módu, nebo jen tahání údajů pro účely spamů a obchodů s adresami nebo jak?

příznivec D3 :)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: PROČ?????

Příspěvek od Fox Mulder »

Neni jednodušší se místo takovýho příspěvku a založení nový diskuze radši zaregistrovat? :) Vždyť je to za minutu hotový a to jméno a heslo si kdyžtak někam napište. ;) Doporučuji používat Operu nebo Firefox, kde si to můžete uložit a tak ho nemusíte při příští návštěvě vypisovat. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Pišta
Příspěvky: 85
Registrován: 16.3.2009 15:37:11

Re: PROČ?????

Příspěvek od Pišta »

test1 píše:proč je najednou po několika letech fora nutná registrace???
kdo si má pořád ty nesmyslné údaje a hesla všude na netu vymýšlet...
používám internet od roku 1993 a dost už mne to poslední dobou
různé vyplňování čehosi v kolonkách znechucuje. jde snad o nějakou módu, nebo jen tahání údajů pro účely spamů a obchodů s adresami nebo jak?

příznivec D3 :)
Tak to už si veľký chlapec...
Bolo by načase si zvyknúť, že internet nieje anonymný "hyde park". Registrácia a následná nutnosť prihlásiť sa má byť prínosom pre obe strany:
- pre užívateľa
prehľad o svojej histórii.
posielanie súkromných správ (na tomto fóre bohužiaľ vypnuté)
informovanie o nových príspevkoch
zamedzenie zneužitia identity
- i pre správcu
kontrola/redukcia spamu
kontrola/redukcia falošných identít

Zneužitie registračných údajov za účelom spamu alebo reklamy je čisto o dôvere k prevádzkovateľom. Sám som adminom na jednom podobnom fóre - ktokoľvek by mal podobnú myšlienku, asi by so mnou nebol kamarát.

;)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: PROČ?????

Příspěvek od Fox Mulder »

2 Pišta: Ano, souhlasím, je to komfort pro obě strany a prostě další level. Neregistrovaný fórum patří do pionýrskejch dob internetu a ne do současnosti. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: PROČ?????

Příspěvek od Standa »

Fox Mulder píše:2 Pišta: Ano, souhlasím, je to komfort pro obě strany a prostě další level. Neregistrovaný fórum patří do pionýrskejch dob internetu a ne do současnosti. ;)
Kromě toho vede takové fórum i k větší kultivovanosti projevu účastníků. Stačí se podívat na Novinky a jejich diskuse po zpřísnění registrací - sice už se člověk tolik nepoučí o nejnovějších trendech v urážení ostatních, ale za to se občas dočte i něco k věci. Na tomto fóru to samozřejmě není tak vidět (bylo vždy dost kultivované :) ), nicméně i zde od Velké Změny postrádám některé notorické hádače :) .
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: PROČ?????

Příspěvek od Fox Mulder »

Standa píše:
Fox Mulder píše:2 Pišta: Ano, souhlasím, je to komfort pro obě strany a prostě další level. Neregistrovaný fórum patří do pionýrskejch dob internetu a ne do současnosti. ;)
Kromě toho vede takové fórum i k větší kultivovanosti projevu účastníků. Stačí se podívat na Novinky a jejich diskuse po zpřísnění registrací - sice už se člověk tolik nepoučí o nejnovějších trendech v urážení ostatních, ale za to se občas dočte i něco k věci. Na tomto fóru to samozřejmě není tak vidět (bylo vždy dost kultivované :) ), nicméně i zde od Velké Změny postrádám některé notorické hádače :) .
Jo, to je taky pravda! :) Jako hlavní výhodu vidim tu jistotu identity, protože si pamatuju někdy z dob 2001 na jednom neregistrovanym fóru, že se tam někdo vydával za jinýho diskutujícího a pak se v tom ostatní vůbec neorientovali kdo je ten pravej a kdo je ten falešnej..
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
test1

Re: PROČ?????

Příspěvek od test1 »

foxi muldere...víš co je tvý heslo?....nikomu nevěř...ne??
a internet právě o té nedůvěře je, stejně nějaká registrace tomu nepomůže
vymyslet a obejít se dá cokoliv. Chci je naznačit že bůhví kam to vše spěje...a co na to Scullyová?...spiknutí??
for Pišta

Re: PROČ?????

Příspěvek od for Pišta »

Bolo by načase si zvyknúť, že internet nieje anonymný "hyde park". Registrácia a následná nutnosť prihlásiť sa má byť prínosom pre obe strany:
...nechci si na to zvykat

- pre užívateľa
prehľad o svojej histórii.
co jsem kdy kde napsal do toho nic nikomu není
posielanie súkromných správ (na tomto fóre bohužiaľ vypnuté)
informovanie o nových príspevkoch
nepotřebuji být ředitel zeměkoule, ..když to chci kouknu se
zamedzenie zneužitia identity
blbost...na netu žádná identita není, nevim kdo by co z toho měl se za mne vydávat- i pre správcu
kontrola/redukcia spamu
kontrola/redukcia falošných identít

Zneužitie registračných údajov za účelom spamu alebo reklamy je čisto o dôvere k prevádzkovateľom.
to jediný bych bral jako problém
Sám som adminom na jednom podobnom fóre - ktokoľvek by mal podobnú myšlienku, asi by so mnou nebol kamarát.
test1

Re: PROČ?????

Příspěvek od test1 »

předchozí příspevek je můj samosebou...
:lol:

se tu mějte
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: PROČ?????

Příspěvek od martin »

A co Ti vadí v tom, diskutovat tady, v této sekci? Nepotřebuješ k tomu žádnou registraci. Konec konců, otevřenost zůstala. Z fóra se nestal žádný klub tajných diskuzí, každý si může přečíst, o čem je řeč.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: PROČ?????

Příspěvek od viky »

test1 píše:proč je najednou po několika letech fora nutná registrace???
kdo si má pořád ty nesmyslné údaje a hesla všude na netu vymýšlet...
používám internet od roku 1993 a dost už mne to poslední dobou
různé vyplňování čehosi v kolonkách znechucuje. jde snad o nějakou módu, nebo jen tahání údajů pro účely spamů a obchodů s adresami nebo jak?

příznivec D3 :)
Myslím,že registrace je správná.Nepotřebujeme tady Docenty,Magdy,Františky a různé jiné individua,které mnozí diskutující ještě mají v blahé paměti,když se z toho nakonec vyklubal jeden člověk píšící ze stejné IP adresy.Netvrdím,že více registracemi to nejde obejít,ale snad už by to někomu nestálo za to :roll:
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: PROČ?????

Příspěvek od martini »

V případě více registrací není až takový problém zobrazit část IP adresy a identifikace je jasná.
Jinak myslím, že tím, že mám heslo zapamatované a to jde samozřejmě i v IE, co mám bohužel v práci, tak mne to vůbec neobtěžuje a myslím, že 95% uživatelů je naprosto spokojeno.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: PROČ?????

Příspěvek od Fox Mulder »

test1 píše:foxi muldere...víš co je tvý heslo?....nikomu nevěř...ne??
a internet právě o té nedůvěře je, stejně nějaká registrace tomu nepomůže
vymyslet a obejít se dá cokoliv. Chci je naznačit že bůhví kam to vše spěje...a co na to Scullyová?...spiknutí??
:lol: Jasně, ale jistě uznáte, že zneužít identitu na neregistrovanym fóru je nesrovnatelně jednodušší, než na registrovaném, ne? ;) Obejít se dá cokoli, ale za jakou cenu? Žádný spiknutí tady zatim nevidim. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: PROČ?????

Příspěvek od Mike »

registrací na foru získáte "svůj" nick, nic více, nic méně
heslo si pamatuje i IE

být někde registrován - jako zde - není nic zavazujícího, můžete si pro registarci zřídit i mail na libovolném serveru, takže vás opravdu nikdo neidentifikuje
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: PROČ?????

Příspěvek od viky »

Když bude chtít někdo prudit,tak si tu cestičku dycky najde.Akorát je třeba tu cestu co nejvíce znepříjemnit a udělat vše možné pro jeho odhalení,viz IP adresa ;)
novák

Re: PROČ?????

Příspěvek od novák »

Tak to je pro mne zcela nová informace.
Fox Mulder píše:2 Pišta: Ano, souhlasím, je to komfort pro obě strany a prostě další level. Neregistrovaný fórum patří do pionýrskejch dob internetu a ne do současnosti. ;)
Warcz
Příspěvky: 2090
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: PROČ?????

Příspěvek od Warcz »

používám internet od roku 1993
hmmm já se považuji za člověka který měl v okolí první dial up a vstoupil jsem do sítě v roce 1997. Komerční internet byl spuštěn v roce 1995. Samotné připojení ČR bylo provedeno v roce 1992 a v roce 1993 bylo spojeno 12 měst síti Cesnet. Docela by mě zajímalo co jste v té době na internetu dělal :-)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: PROČ?????

Příspěvek od Fox Mulder »

Warcz píše:
používám internet od roku 1993
hmmm já se považuji za člověka který měl v okolí první dial up a vstoupil jsem do sítě v roce 1997. Komerční internet byl spuštěn v roce 1995. Samotné připojení ČR bylo provedeno v roce 1992 a v roce 1993 bylo spojeno 12 měst síti Cesnet. Docela by mě zajímalo co jste v té době na internetu dělal :-)
+1 :lol: ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: PROČ?????

Příspěvek od JirkaS »

Fox Mulder píše:
Warcz píše:
používám internet od roku 1993
hmmm já se považuji za člověka který měl v okolí první dial up a vstoupil jsem do sítě v roce 1997. Komerční internet byl spuštěn v roce 1995. Samotné připojení ČR bylo provedeno v roce 1992 a v roce 1993 bylo spojeno 12 měst síti Cesnet. Docela by mě zajímalo co jste v té době na internetu dělal :-)
+1 :lol: ;)
Moc bych se nesmál. Třeba studoval ČVUT. V roce 1994-5 už na Strahově začala vznikat síť s přímým připojením do školy a z ní na Internet, takže v době, kdy o internetu nikdo nevěděl, jsem měl počítač s "pevnou linkou" na stole v pokoji. Windows 3.11 + Netscape 1.0 :-)
test1

Re: PROČ?????

Příspěvek od test1 »

pro vaše uklidnění..
v tédobě jsem začal pracovat projednu z prvních grafických firem v Praze
na tomto
http://www.allaboutapple.com/museo/pict ... c_iici.jpg

system MacOs 6.0
netscape 2.0
dial-up

stačí?
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: PROČ?????

Příspěvek od martin »

A já jsem ještě řádil na BBSkách, heč :D
Netscape

Re: PROČ?????

Příspěvek od Netscape »

test1 píše:pro vaše uklidnění..
v tédobě jsem začal pracovat projednu z prvních grafických firem v Praze
na tomto
http://www.allaboutapple.com/museo/pict ... c_iici.jpg

system MacOs 6.0
netscape 2.0
dial-up

stačí?
az na to, ze prvni netscape vysel v r. 1994 a verze 2.0 dokonce 1996. Takže s tím rokem 1933 to nebude tak horké, že? :)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: PROČ?????

Příspěvek od JirkaS »

Netscape píše:az na to, ze prvni netscape vysel v r. 1994 a verze 2.0 dokonce 1996. Takže s tím rokem 1933 to nebude tak horké, že? :)
1933 určitě ne :-) Ale před Netscapem tu byl ještě Mosaic.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: PROČ?????

Příspěvek od P_V »

JirkaS píše:
Netscape píše:...Takže s tím rokem 1933 to nebude tak horké, že? :)
1933 určitě ne :-)
Možná už i tehdy něco takového měli :D


Naposledy oživil Anonymous v 6.7.2009 5:09:12
Odpovědět

Zpět na „Dotazy a diskuze“