Nové technologie na dálnicích

Jiné dotazy a diskuse k dálniční síti
Odpovědět
OPe
Příspěvky: 1
Registrován: 7.12.2012 15:49:50

Nové technologie na dálnicích

Příspěvek od OPe »

Zaujal mne tento článek http://www.stavmedia.cz/vsechny-clanky/ ... ni-dalnice . Zajímalo by mě, jestli se u nás také nějaké high-tec technologie zkouší nebo plánují. Nevíte někdo?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nové technologie na dálnicích

Příspěvek od jonáš »

To zas překládal nějakej inteligentní automat -- "pomůžou řidičům tím, že se sami zvýrazní", tedy asi ti řidiči, a při prochladnutí budou varováni obrázky vložek, akorát nevim zda s křidélky či bez .. a jestli tam bude něco blikat podle počasí a větru, tak snad bude lepší jezdit jen ve dne ;-)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Nové technologie na dálnicích

Příspěvek od mapman »

Ony vůbec ty ukazované věci jsou více či méně zbytné nebo už u nás mají alternativu.
1) na místech se zvýšeným rizikem námrazy montujeme modré odrazky do vozovky a na patníky
2) naše vodorovné značení už je retroreflexní a pro zvýraznění se používají opět zapuštěné bílé odrazky
3) ta světla reagující na pohyb jsou trochu nesmysl, řidič potřebuje především vidět dál před sebe a nikoliv to co má těsně u sebe, takže by to spíš muselo svítit v předstihu před autem a nebo ještě lépe v případě, kdy by tam byl nějaký stojící objekt...
andrewkrap
Příspěvky: 168
Registrován: 25.9.2012 7:33:40

Re: Nové technologie na dálnicích

Příspěvek od andrewkrap »

Souhlasim. Nedam dopustit na dopravni knofliky na dalnicich. Naprosto uzasne v mlze ci za deste kdy vodorovne znaceni temer neni videt. Bohuzel stav dopravnich knofliku a vodorovneho znaceni je neuveritelne spatny. Kdyby penize misto do kampani typu besip nasypali do obnoveni tohoto znaceni byla by to uzasne efektivne vynalozena investice. Tak snad se dockame...
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Nové technologie na dálnicích

Příspěvek od P_V »

Ke článku o polystyrenu v podloží: Píšou tam, že silnice nepromrzá. Čím to? Podle mě by naopak promrzat měla víc, protože je izolována od zemního podloží.
Odpovědět

Zpět na „Dotazy a diskuze“