skoroNehody a značení oprav na dálnicích blikající šipkou

Jiné dotazy a diskuse k dálniční síti

Kdy se řadím do průběžného pruhu (zipuji)?

Hned jak zjistím který to je
0
Žádná hlasování
Když je zrovna mezera
7
16%
500m před koncem pruhu
0
Žádná hlasování
400m před koncem pruhu
0
Žádná hlasování
300m před koncem pruhu
0
Žádná hlasování
200m před koncem pruhu
2
4%
100m před koncem pruhu
4
9%
těsně před žlutými prahy
15
33%
těsně za žlutými prahy
1
2%
těsně před koncem pruhu
16
36%
 
Celkem hlasů: 45

kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: skoroNehody a značení oprav na dálnicích blikající šipko

Příspěvek od kasme »

Jsem tak nějak automaticky počítal s hustším provozem...
Ales
Příspěvky: 75
Registrován: 23.1.2013 20:40:49

Re: skoroNehody a značení oprav na dálnicích blikající šipko

Příspěvek od Ales »

Přidám dnešní kousek z D1. Na ZPI svítí km 192, provoz jedním pruhem. Kousek za ZPI dvojice značek s vyznačením, že oba pruhy pouze uhnou doprava (provoz tedy odstavným a PJP). Jel jsem v pravém, někdo kousek přede mnou v levém. Podle značek zjevně čekal jen úhyb vpravo, na vozovce žádné provizorní žluté pruhy, takže skončil na žlutých prazích a pak holt přejel do pravého. A v tom zúžení bylo poznat, že jsou řidiči zmatení, jak to teda je... Bohužel se mi tahle situace (na DZ dva pruhy, ale na silnici nic a řidiči zmatení) nestala poprvé...
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: skoroNehody a značení oprav na dálnicích blikající šipko

Příspěvek od -xdas- »

Ales píše:...
Kousek za ZPI dvojice značek s vyznačením, že oba pruhy pouze uhnou doprava (provoz tedy odstavným a PJP)
...
A v tom zúžení bylo poznat, že jsou řidiči zmatení, jak to teda je... Bohužel se mi tahle situace (na DZ dva pruhy, ale na silnici nic a řidiči zmatení) nestala poprvé...
Ja to zazil jednou, kde pred zuzenim stejna znacka a jinak nic. Navic v omezeni byl v odstavnem pripojovaci pruh a ridici, kteri najizdeli na dalnici nebyli nijak informovani. Hodne neprijemna situace.

EDIT: Ve čtvrtek v Liberci nehoda kamionu se světelnou šipkou:
https://www.facebook.com/tydenikpolicie ... 8385955893

Odesláno z mého GT-I9070P pomocí Tapatalk 2
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: skoroNehody a značení oprav na dálnicích blikající šipko

Příspěvek od dvs »

To bylo asi toto značení.
Nevím jak si představujete, že se tam na pár hodin namaluje žlutá čára?
Také jsem toto značení párkrát viděl a málokdo to pochopil. Pokud je odstavný dostatečně široký a chceme se vyhnout kolonám, tak je škoda to nevyužívat. Jenom se to naučit. Možná by to chtělo osvětu jako střídavá jízda.
Přílohy
2puhyOperativne.jpg
2puhyOperativne.jpg (101.69 KiB) Zobrazeno 14030 x
Ales
Příspěvky: 75
Registrován: 23.1.2013 20:40:49

Re: skoroNehody a značení oprav na dálnicích blikající šipko

Příspěvek od Ales »

dvs píše:To bylo asi toto značení.
Nevím jak si představujete, že se tam na pár hodin namaluje žlutá čára?
Také jsem toto značení párkrát viděl a málokdo to pochopil. Pokud je odstavný dostatečně široký a chceme se vyhnout kolonám, tak je škoda to nevyužívat. Jenom se to naučit. Možná by to chtělo osvětu jako střídavá jízda.
Ano, asi to bylo ono. Nejsem odborník, takže nevím, jak problematické/náročné je tam dát žlutou čáru (předpokládám nějaké lepení, ne malování; a stačila by jako vodící jen na začátek/konec). Takže ano, osvěta (klidně i typu "čára by se lepila déle než oprava") by pomohla. A rozhodně souhlasím s tím, že ty dva pruhy mají smysl, nehoruji pro provoz jedním pruhem, ale pro lepší značení. Nicméně v tomto konrétním případě byl velmi nešťastný souběh informace na ZPI (1 pruh) a DZ (2 pruhy)...
Odpovědět

Zpět na „Dotazy a diskuze“