Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Jiné dotazy a diskuse k dálniční síti
Odpovědět
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od pedros »

Zdravím pánové a dámy,
v létě se chystáme s kamarády do Francie na ME ve fotbale... Vzhledem k tomu, že naše reprezentace hraje zápasy v Toulouse a St. Etienne (další v Lens ale tam nejedeme) se chci zeptat, jestli někdo zná cestu cca. od DE/FR hranic dolů do Toulouse bez poplatku (je to cca. 1000 km tam). Někde jsem četl, že snad jsou ve Francii národní silnice (2+2 dělené, asi něco jako R) po kterých se dá jet pěkně kolem 100 km/h bez poplatku. Znáte to někdo, případně čísla silnic a pod.?
Děkuji
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od Honey72 »

Ano, ve Francii jsou a dokonce někde i vedou čtyřpruhové silnice podél placené dálnice, ale to bývá jen ve velkých aglomeracích, aby lokální doprava nezatěžovala dálkovou dopravu neustálým najížděním a sjížděním na exitech. Takže z Německa až do Lyonu to asi bez poplatku nepůjde, tedy pokud nechcete ztratit hodiny a nervy na běžných silnicích. Ale ne všechny dálnice jsou placené a z Lyonu do Tolouse anebo z Lyonu do St.Etiénne takové vedou, střídavě s běžnou nebo i rychlostní silnicí. Je nutné počítat i s tím, že tato část Francie je poměrně hornatá a prudké zatáčky a stoupaní jsou tam i na dálnicích, natož na silnicích. Dobrá pomůcka je na http://www.autoroutes.fr/FCKeditor/User ... 202013.pdf , kde jsou vyznačeny placené úseky a kolik to na nich stojí.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od evilcleaner »

tím směrem jsem jel přesně a také s preferencí neplacených úseků. jel jsem teda přes švýcarsko (místní známka stojí 40 chf - pouze roční, dá se koupit 'jetá' cca za 2/3 - 1/2 ceny :-) ), placenou dálnici jsem užil pouze kus mezi ženevou a lyonem, potom za lyonem už zcela zadarmo po A47 na kterou navazuje N88 - nejdřív jako dělený čtyřpruh, pak se to změní v velmi nesourodou cestu, chvíli čtyřpruh, chvíli slušná silnice mimo město, potom zběsilý průtah - navigace mě navedla někde od le puy-en-veley na západ na neplacenou A75 - a to byl masakr, docela vysoké hory, cesta jako nějaká naše trojka, mnohdy sotva na jedno auto - ale jako autoturistika hezké. Před tolouse je to zase lepší - rychlostka a pak dálnice, na vjezdu do tolouse se zaplatí asi 1,2 eura za dálnici. Není to o tolik pomalejší než jet jihem po dálnici, jelikož je to o kus kratší.
při plánování jsem vycházel i z tohoto odkazu:
http://about-france.com/geo/motorways.htm
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
X236K
Příspěvky: 130
Registrován: 7.12.2009 16:42:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od X236K »

Tento úsek je protivný, samá zatáčka: https://goo.gl/Gs2Oaw
Tento je prima, až na spoooustu kruhových objezdů: https://goo.gl/qOlPyf
Tento je velmi příjemný: https://goo.gl/5ByZwf
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od Honey72 »

evilcleaner píše:tím směrem jsem jel přesně a také s preferencí neplacených úseků.....
Přesně tak, cestou tam jsem jel přes toto Francouzské Středohoří, silničky úzké, ale nádherná krajina a vlastně žádný provoz, pak ta neplacená A75 - to byl zase tobogán z kopce do kopce, myslel jsem, že uvařím auto v dlouhých stoupácích a brzdy zase při klesání. Zpátky už jsem jel po placené dálnici jihem, romantika jedním směrem mi stačila :D
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od pedros »

Díky kluci za rady... Ještě kouknu na ty vaše odkazy. Zajímavé je, že když jsem zadal trasu Ostrava - Toulouse přes planovac na mapy.cz, tak mě to táhlo jihem přes Rakousko, Slovinsko, Itálii ... Je to delší asi o 100 km tuším, ale musel bych kupovat známky všude, navíc nejsem si jistý, ale myslím, že je tam po cestě někde placený tunel... Cesta by to ale byla určitě zajímavá 8-)
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od Honey72 »

Taky jsem to tam zkusil zadat. Tak to by bylo pěkně drahé. Hlavně ta pobřežní dálnice na italské riviéře :D . To je snad nejdražší úsek dálnice, co jsem kdy viděl. Ke všemu se tam člověk moc nerozjede. Víceméně celý úsek jen stovka, ale často i 80. Tunel, most, tunel, most a prudké zatáčky, úzké pruhy a žádné odstavné pruhy. Samozřejmě je to rychlejší než jet přes všechna ta města po pobřeží. Ne, tuhle trasu opravdu ne :D . Jinak, doporučuji navolit si trasu spíš na autonavigaci než v nějakém internetovém plánovači. Ne, že by to volilo trasy špatně, ale rozdíl je hlavně časový. Je to spíše orientační. Třeba si navolím trasu na Google maps a pak tu samou stejnými místy na své TomTom navigaci a rozdíl na této dlouhé trase může být až několik hodin. Ty už ovšem odpovídají realitě :D . Dobrý plánovač na netu je i Michelin. Ten dokonce vypočítá i kolik spotřebujete paliva a hlavně, spočítá Vám všechno mýtné na cestě. Trošku problém to má jen ve státech, kde jsou dálniční známky.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od pedros »

Tak cestu spodem přes Itálii neznám, nikdy jsem tam nejel... Ani bych tuto trasu nevolil. Co se týče vyhledávání, tak ještě kdysi jsem používal plánovač Via Michelin tuším se jmenoval, tak je to asi ten, co jste mi psal... Už jsem jej ale roky co jsem se vrátil z Anglie nepoužil... A pokud to spočítá i s poplatky, tak je to super, díky za tip :ok:
Ještě mě napadlo, že by jsme mohli jet kvůli rozkopané D1 spodem přes Rakousko do Německa a pak Francie... Je to trošku zajížďka, ale ne tolik a časově by to možná vyšlo lépe...
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od Mosquit »

Pokud vás pojede víc a o poplatky se tedy podělíte, asi bych volil cestu normálně po dálnici a zaplatil. Nejsou to zase tak horentní sumy a ta pohoda za to většinou stojí.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od Honey72 »

Je to ale jedna rakouská známka navíc :) Té D1 bych se nebál, zbytečně s ní média straší. Zácpy tam jsou jen v době, kdy se převádí doprava na druhou polovinu a to se dá zjistit před cestou. Ono i v cizině bude docela dost omezení a prací. Třeba zrovna když jsem jel do té Francie, tak jsem docela nadával, že jsem platil mýto a více než polovinu trasy přitom kličkoval mezi kužely osmdesátkou :) Ta ViaMichelin to mýtné počítá dobře. Je však lepší neudělat celou trasu najednou už od nás, ale jenom po státech, kde se platí mýtné a ne známky. Zaručeně lepší je jet po dálnicích než po silnici v zemi, která je kruháči posedlá a to dokonce i na vícepruhových silnicích :D Jenže tam se po nich jezdí jinak než u nás. Rychleji.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
X236K
Příspěvky: 130
Registrován: 7.12.2009 16:42:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta do Francie - silnice bez poplatků

Příspěvek od X236K »

Ceny prujezdu jsou dobre spocitane i tady: http://www.viamichelin.com/

Osobne jezdim Praha - Montpellier pres Nemecko (zatim bez znamky) a pak ten usek od hranic do Montpellier vyjde po dalnici na 55 € za myto.

Zpozdeni bych se bal ani ne tak na D1, jako spis na nemecke A5 a pak na A7. Jinak francouzske "jednicky" jsou na jinu v dobrem stavu a nejsou precpane, takze bych se pripadne uspory za myto nebranil. Jen je potreba pocitat s vyrazne nizsim rychlostnim prumererem ve srovnani s cestou po dalnicich.

S vyjimkou ceskych dalnic je mozne celou cestu pohodlne absolvovat bez dalnicnich znamek a myta, ale je potreba pocitat se zminenym zpozdenim.
Odpovědět

Zpět na „Dotazy a diskuze“