Město Přerov

Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: Město Přerov

Příspěvek od Likas »

No je fakt, že místy už asfalt úplně chybí a jezdí se po štěrku ze spodních vrstev.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Město Přerov

Příspěvek od Majkii »

Zespe, furt tady "brečíš", jak je to dopravní značení v Přerově hrozné, tak teď se můžeš podívat, co se změní a máš i šanci ho vylepšit: Návrh MÚP silnice I/55 Předmostí.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

Majkii, děkuji moc za situačku, bedlivě jsem ji prostudoval, a připomínky mám, byť je mi jasné, že se bude jadnat pouze o bezvýznamný názor bez vlivu na finální podobu, značení vymýšlely jinačí hlavy a dávno je již vyrobené a uložené někde ve skladě a čeká na osazení... :? No budiž... Ale je to tak jak jsem předpokládal, opsaly se jen staré značky bez reflektování nové situace (až na výjimky, jako je dálnice směr Ostrava)... Ale postupně:

1. Zcela zde chybí značení ve směru z ul. Hranická (II/436) před křiž. s I/55 a ul. Staré Rybníky (III/01857). Chybí zde dlouhodobě, v této lokalitě se pohybuji již více než 10 let a nikdy zde nebylo. To samé na sil. III/01857 ve směru od Dluhonic. Nebylo tedy co opsat, takže se asi díky tomu neobjevilo ani v tomto výkresu, chápu... Jediná směrovka na ul. Hranické je ve směru od Čekyně před křiž s ulicí Prostějovskou, kde inzeruje odbočení vpravo směr Olomouc a Prostějov. Jinak nic....
2. Čemu ale nerozumím, je důvod značení cílů Brno a Zlín v modrém poli, tedy směrované "po silnici". Přitom hned za Přerovem začíná dálnice, která vede jak do Zlína, tak do Brna. Je to v přímém rozporu s novou koncepcí značení, kdy se příjezd k dálnici doplňuje v široké nasávací oblasti kolem dálnice. Takže např. v Tovačově to dnes vypadá, jako kdyby ležel na významné dálniční křižovatce, jsou tam na každé křižovatce dálniční cíle Brno, Zlín, Ostrava, zelená se to tam jako na louce, přitom jsou dálnice desítky km daleko .... No a když pak po tomto dálničním značení dojedu do Přerova, tak zjistím, že dále pojedu po silnici. Navíc ti zbloudilci, co se spletou u Lipníka a i ti, co tudy pošle navigace (třeba z důvodu nějaké nehody či uzavírky na D35, či D46) budou díky absenci 0136 hledat cestu k dalšímu konci dálnice u Říkovic. Pokud tedy ovšem nezůstane Brno značeno jako nyní po II/436 směr Chropyně, kdy o dálnici se řidič dozví až těsně před nájezdem u Říkovic (i když vlastně zcela nově je příjezd k dálnici značen už od konce Přerova, takže ponechání Brna a Zlína v modrém poli je jednoznačně krok zpět a opět jen obkreslení starých značek bez zobrazení nové situace. Navíc i po zprovoznění stavby 0136 bude takovéto značení logicky navádět k dálnici na exit PR jih a nebude se muset nic předělávat. Dokončení 0136 nic v této situaci nezmění.Nebo je v tom jiná logika? Prosím o vysvětlení.
3. U sjízdné rampy od OC ke křižovatce s ul. Hranickou a sil. III/01857 by se měl mimo Čekyně objevit i cíl Předmostí. Bude se tudy sjíždět z dálnice a bude to pak jediná odbočka do sídliště (u návěsti č. 8 a č. 9 bude Předmostí zahrnuto asi pod cílem Přerov - centrum). Nyní se sice dá odbočit do Předmostí už ulicí Prostějovskou, ale půjde to i po zprovoznění exitu PR sever?
4. Cíl Předmostí by se podle mě měl objevit i na tom značení KO u Lidlu, na sjezdu z Polní ke KO bych ho opět bral jako "sloučený" s cílem Přerov - centrum (cíl Předmostí by se pak od centra "osamostatnil" až před KO) Je to přeci jen velké sídliště umístěné odděleně od města. Takže pod tu Čekyni bych doplnil Předmostí na všech cedulích Před KO a při odbočení z KO. Zde je ještě k zamyšlení, proč se u II/436 používá cíl Čekyně (místní část Přerova) a ne třeba Tršice, což je větší a spádovější sídlo na její trase než ta Čekyně... Na opačný směr se taky neznačí Bochoř, ale až Chropyně, což je první větší sídlo na trase.
5. Otázkou je i ten cíl Lipník ve směru po I/47. Všude dál (i na nových cedulích v Prosenicích) je značen i cíl Hranice. Chápu to tak, že Hranice jsou dostupné po D1 a "skryté" pod Ostravou, ale takto zase vzniká nesoulad s nyní probíhajícím přeznačováním úseku I/47 do Lipníka, kde jsou ty Hranice nacpány všude...
To jsou tedy moje postřehy z těchto výkresů, za nejzásadnější považuji to "modré" značení Brna a Zlína místo "zeleného". Pak samozřejmě to chybějící značení od II/436, ale tam je problém dlouhodobý.
Takže Majkii, trošku jsem se zase rozepsal, ale co teď s tím???? :lol:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Město Přerov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Normálně tam pošli svoje vyjádření, dle § 172 odst. 4 správního řádu.
(4) K návrhu opatření obecné povahy může kdokoli, jehož práva, povinnosti nebo zájmy mohou být opatřením obecné povahy přímo dotčeny, uplatnit u správního orgánu písemné připomínky nebo na veřejném projednání ústní připomínky. Správní orgán je povinen se připomínkami zabývat jako podkladem pro opatření obecné povahy a vypořádat se s nimi v jeho odůvodnění.
R48 -> D48 se podařilo!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Město Přerov

Příspěvek od Majkii »

Jenom pozor na příslušnost, chybějící nebo nesprávné značení mimo 1. třídy nemá smysl připomínkovat u kraje, ale u města.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

No, v tom právě mám trochu hokej, nevím, kdo co spravuje. Ale když je to II. třída, tak to snad spadá pod kraj, ne? Nebo když dvojka prochází městem, je to jinak???
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Město Přerov

Příspěvek od Majkii »

As si pleteš majetkového správce a silniční správní úřad. Teď tě zajímá to druhé.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

Majkii: Tak jsem to tam normálně poslal, už potvrdili přijetí. Akorát nevím, jak to bude, jestli se mě k tomu někdo musí vyjádřit, nebo to třeba automaticky padne do koše, když jsem defacto nezúčastněná osoba. To bych asi musel být stavbou přímo dotčená osoba, nějaký spolek, nebo bych musel mít příjmení Patrik, aby tam někdo zpozorněl. Jsem přesvědčen, že se tím nikdo zabývat nebude, ani se neozve... Ale mají to tam...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Město Přerov

Příspěvek od Aram96 »

Proč tam je ta IP17 takhle, když je tam pro směr Olomouc+Ostrava připojovací klín (nebo krátký pruh, ale je tam). Mě by to řeklo, že tam mám úplně zastavit a koukat doleva. Nebo to se takhle značí běžně ?
Jinak pochvala za to vodorovné dopravní značení. Jsem rád, že se vrací docela ve velkém. :ok:
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

Mám pocit, že po otevření estakády v Přerově se uzavřelo všechno ostatní... Tabule v Předmostí informují, že je zrušen přejezd v Dluhonicích. On tam sice stále funkční je, ale jen pro stavební techniku. Provádí se totiž napojení nájezdu na nový nadjezd na ulici Dluhonskou a obslužné komunikace vedoucí podél kolejí jako náhrada za další zrušený přejezd přímo v Dluhonicích. Otevření nadjezdu je plánováno až na červenec, což je docela dlouhá doba na to, že už je položeno několik vrstev povrchu... Fotky jsou pořízeny těsně před zahájením bourání staré silnice v místě napojení nájezdu. Tedy jakýsi "původní stav", který zanikne...
Přílohy
01.JPG
01.JPG (91.86 KiB) Zobrazeno 10623 x
02.JPG
02.JPG (112.69 KiB) Zobrazeno 10623 x
03.JPG
03.JPG (111.13 KiB) Zobrazeno 10623 x
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

Tristní stav ulice, či silnice Staré Rybníky po dvouletém intenzivním pojíždění kamionovou dopravou. Rekonstrukce se již řeší, asi to ale šikovně navážou tak, že sice otevřou nadjezd, ale uzavřou smysluplný příjezd k němu...
Přílohy
01.JPG
01.JPG (80.64 KiB) Zobrazeno 10620 x
02.JPG
02.JPG (73.05 KiB) Zobrazeno 10620 x
03.JPG
03.JPG (82.57 KiB) Zobrazeno 10620 x
martys
Příspěvky: 348
Registrován: 25.5.2011 19:49:48

Re: Město Přerov

Příspěvek od martys »

převzato z FB: dopravní situace v Přerově, kde se k tomu vyjádřil náměstek pro dopravu p.Navrátil

Od 5.5. sedmé hodiny ranní definitivně skončí provoz pro všechna vozidla včetně autobusů na železničním přejezdu v Dluhonicích.
Přechod přes železniční trať bude umožněn pouze chodcům a cyklistům, a to do 9.11.2021, kdy bude přejezd fyzicky zrušen.
Tento přejezd bude nahrazen novým nadjezdem, který se spustí do provozu 21.7.2021.

Důvody pro uzavření přejezdu jsou práce na výstavbě nové lávky přes železniční koridor, které obsahují také výluky na trati. Dále výstavba nové komunikace k budovanému nadjezdu a v neposlední řadě havarijní stav komunikace Dluhonice - Předmostí, která bude do termínu spuštění nového nadjezdu opravena. ŘSD v současné chvíli soutěží zakázku na opravu této komunikace a nejpozději do termínu spuštění nového nadjezdu, bude oprava komunikace hotová.
Objízdné trasy do Dluhonic do doby zahájení oprav přes Staré rybníky, následně se do Dluhonic obyvatelé dostanou přes Rokytnici.
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

I přes dokončení zásadní stavby v Přerově - estakády se budu snažit mapovat i ostatní projekty v okolí... Např. výstavbu přeložek v souvislosti s rekonstrukcí koridoru. Posledně jsem zde dával pohled na nový nadjezd u Dluhonic ze strany ulice Dluhonské, nyní pro změnu nájezd na most od ulice Staré Rybníky... Na ulici Staré Rybníky se bude napojovat křižovatkou ve tvaru T, není ji proto třeba uzavírat jako ulici Dluhonskou, kde se bude měnit její trasování...
Přílohy
01.JPG
01.JPG (45.91 KiB) Zobrazeno 10276 x
02.JPG
02.JPG (34.72 KiB) Zobrazeno 10276 x
03.JPG
03.JPG (72.38 KiB) Zobrazeno 10276 x
Davesson
Příspěvky: 527
Registrován: 10.12.2019 1:18:59
Bydliště: puvodne D1 0136, nyni III/18030

Re: Město Přerov

Příspěvek od Davesson »

https://www.prerov.eu/redakce/index.php ... aim=21735&
Vypadá to, že nový most přes železnici otevřou 15.7.
Davesson
Příspěvky: 527
Registrován: 10.12.2019 1:18:59
Bydliště: puvodne D1 0136, nyni III/18030

Re: Město Přerov

Příspěvek od Davesson »

Dle FB Navrátila se nový nadjezd mezi Dluhonicemi a Prechezou otevře 28.7.. Souběžně probíhá rekonstrukce silnice mezi Dluhonicemi a Předmostím. Již je hotova první etapa od Dluhonic po nadjezd. Po otevření nadjezdu budou pokračovat další tři etapy směrem do Předmostí.

Dále OK u Lidlu dostane od poloviny srpna obrusné vrstvy, tak otevření snad na začátku září, jak slibovali. Už se nám to podle webkamery začíná rýsovat, ale zatím stále práce jak na kostele.
https://www.prerov.eu/tmp/webcam/webcam_doprava3.jpg

Průpich kolem nádraží: probíhají stále přeložky sítí a zemní práce. Staveniště se rozšířilo už i na bývalé parkoviště u Hypernovy.
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

Nadjezd přes trať u Dluhonic otevřen, včera jsem ho už i projel. Z Dluhonic až po nadjezd sinice rekonstruována, může tedy pro OA sloužit jako druhá trasa do centra. Už to ale nebude takový trhák, protože přes estakádu je průjezd poměrně plynulý, občas se to zadrhává až u Tesca, ale OA se dá od estakády už jet přes centrum jinudy a tomuto místu se vyhnout. Problém nastává spíše na Komenského na průtahu centrem kvůli zavřené Tovární pro kamiony. Ale to už se dá nějak objet. Dlouhý je interval semaforů na výjezdu z Prostějovské na I/55, řeší se to objížděním přes Olomouckou kolem MOL, je to i přes dávání přednosti na I/55 rychlejší, než stát v koloně před semaforem...


https://olomoucka.drbna.cz/zpravy/dopra ... d=12813129
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

Včera byl otevřen rekonstruovaný úsek silnice mezi Dluhonicemi a Předmostím (ul. Staré Rybníky), nyní je to přímo in-line dráha. Zajímavé je, že ta silnice zůstala v původní šíři. Bylo to postavené v kategorii min. 11,5 m, tak jsem čekal, že při té opravě zúží, tak jak se při rekonstrukcích nesmyslně zužují i jiné silnice. K mému překvapení zůstala kategorie původní, je to široké klidně na tři pruhy... Akorát začátek Dluhonic je hodně předsunut před obec a to až před odbočku na nový nadjezd přes trať. Není tam ale VDZ, ani patníky... A po starém přejezdu už není ani památky. Ode dneška je pak zavřený nájezd na mosty přes trať v ulici Dluhonská od Polní ul., opravují se tam velké výtluky vzniklé intenzivním pojížděním kamionů při objížďce. Jedná se o úsek max. 50 m od vlastní křižovatky, který byl nově postaven při rekonstrukci nadjezdů. Zajímavé je, že návazný úsek přes nadjezdy samotné je v bezvadném stavu, jako by tam ještě nic nejelo. Stavební firma si asi byla vědoma, že tento krátký úsek se bude při stavbě KO Polní - Dluhonská stejně znovu předělávat (směrově i výškově), tak to asi tak trochu ošidila a nyní se to díky tomu enormnímu provozu úplně rozpadlo...
Přílohy
01 Ul. Staré rybníky.JPG
01 Ul. Staré rybníky.JPG (34.23 KiB) Zobrazeno 8124 x
02 Ul. Staré rybníky.JPG
02 Ul. Staré rybníky.JPG (39.84 KiB) Zobrazeno 8124 x
03 Ul. Staré rybníky.JPG
03 Ul. Staré rybníky.JPG (40.67 KiB) Zobrazeno 8124 x
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Město Přerov

Příspěvek od krtek700 »

Omlouváme se za offtopic, jenom mám jednu technickou otázku. Proč je téma Přerov ve Všeobecných tématech a né třeba ve svém domovském kraji?
Není to myšleno nějak zle, jenom když mi vždycky zasvítí že ve Všeobecném je nový příspěvek a pak zjistím, že je to Přerov, tak mě to vždycky zklame. Až takový labužník, že by mě zajímaly místní komunikace na druhé straně republiky nejsem :D.
Já bych byl pro přesun pryč z Všeobecných, asi by to zapříčinilo menší návštěvnost, ale teď má zase nejlepší pozici ze všech měst. A jestli za tenhle názor bude v Přerově krtek Persona non grata, tak slibuji, že se tam do dostavení D1 ani nepřiblížím.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Město Přerov

Příspěvek od mapman »

Ok, to je věcná připomínka, zkusmo jsem to přesunul ;)
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Město Přerov

Příspěvek od theodor less »

krtek700 píše: Proč je téma Přerov ve Všeobecných tématech a né třeba ve svém domovském kraji?
8-) To byla hluboká úvaha, hluboká. I já jsem s ní měl co dělat: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 05#p177205
Takže, krtku, díky za podnět. :ok:
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

A já hledám Přerov a on je zatím přesunut někam hodně daleko... Úvaha krtka a theodora jakoby úplně odrážela současnou skutečnou situaci, kdy Přerov nikoho, ale vůbec nikoho nezajímá - tedy alespoň ty, koho by zajímat měl. A na druhou stranu až příliš zajímá ty, koho by zajímat vůbec nemusel (např. Paťa). Jako kdyby ten přesun Přerova byl již předzvěstí situace kolem tolik skloňované dostavby D1, která asi bude také přesunuta hodně, hodně daleko, někam do zapomnění... :lol: Berte jako pokus o vtip, i když moc k smíchu to není... Ale jasně, Přerov logicky patří sem...
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

V Přerově byla kompletně dokončena oprava ulic Staré Rybníky a Dluhonská, která v době výstavby estakády a ranné fáze OK u Lidlu nesla hlavní nápor kamionové dopravy jako objížďková trasa. Ulice Staré Rybníky byla kompletně zrekonstruována (šlo se i do spodku - viz příspěvek výše), na nájezdu od ul. Polní byl opraven jen cca 50 m úsek, který byl značně rozbitý a na zbytku ulice kolem areálu Prechezy byl položen přetah, povrch tam byl poměrně dobrý baz známek většího poškození. Viz galerie:

https://silnicnizesp.rajce.idnes.cz/Uli ... ove_trasy/
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

A ještě jeden stavební objekt v oblasti Přerova se posunul do další fáze, a to doslovně. Nad rekonstruovanou část kolejiště ve výhybně Dluhonice je již vysunuta nová konstrukce nadjezdu. Ta nahradí svého předchůdce, který stál o několik desítek metrů k brodeckému zhlaví. V rámci chystané výluky se nasune i nad zbylé dvě koleje, které jsou jako jediné nyní v Dluhonicích provozovány... Fotky jsou v pohledu od přerovského zhlaví.
Přílohy
01.jpg
01.jpg (136.16 KiB) Zobrazeno 7374 x
02.jpg
02.jpg (118.2 KiB) Zobrazeno 7374 x
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Město Přerov

Příspěvek od kot »

2 zesp : díky za hezké a ilustrativní foto. / jako vždy od tebe /
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Město Přerov

Příspěvek od zesp »

Děkuji Kotovi za kompliment a přidávám zcela aktuální stav. Ač jsem se to snažil pohlídat, přece mi uniklo závěrečné nasunutí mostu do finální pozice. Muselo to proběhnout asi o víkendu za úplného zastavení provozu na dráze, protože se zároveň osadily obě lávky pro pěší a cyklisty, krakorce návěstidel a zbylé neosazené brány TV... Starý most už připomíná jen polorozbořená opěra na jižní straně...

https://silnicnizesp.rajce.idnes.cz/Mos ... 29.9.2021/

Ze strany od Olomouce jsou již položeny i nové staniční koleje, dnes probíhala pokládka pražců u poslední z nich (viz foto). Vlaky zde mají k dispozici pouze dvě koleje, přístupné z obou stran jen přes jednokolejnou spojku, vyjezdit takto zdejší počty vlaků je asi opravdu fuška...
Odpovědět

Zpět na „Olomoucký kraj“