Nová tramvajová trať v Olomouci

Odpovědět
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Nová tramvajová trať v Olomouci

Příspěvek od zesp »

I když se jedná o kolejovou dopravu, výstavba tramvajové trati vždy znamená i úpravy souvisejících silničních komunikací. Nejinak je to i v Olomouci při výstavbě nového úseku tramvajové trati do místní části Povel. Souvisí s tím i nové uspořádání především ulice Zikova a přilehlých křižovatek... Přikládám aktuální fotogalerii pořízenou den před otevřením nového úseku z již dokončených zastávek Zikova, Rožňavská a U Kapličky, třeba si své zájemce ke zhédnutí i na čistě silničním webu najde.

https://dopravnizesp.rajce.idnes.cz/22. ... _Olomouci/
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Nová tramvajová trať v Olomouci

Příspěvek od Lynx »

Díky za fotky i za info, že už je další etapa této trati dokončená. Alespoň jeden zájemce o tramavje se tedy našel :-) Díky. Výstavbu tramvajových tratí také rád sleduji.
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Nová tramvajová trať v Olomouci

Příspěvek od zesp »

Sotva se nová trať a související úpravy dokončily, už se zase bourá. Z nepochopitelných důvodů začala likvidace cyklostezky kolem zastávky Rožnavská. Bagřík tam rozrývá krásný červený asfalt stezky. Nevím, co se to děje. Sice se mi už dříve nezdálo to vedení stezky kolem zastávky, ale že by se to nezdálo i někomu jinému a začali to bourat???
Přílohy
03.jpg
03.jpg (136.25 KiB) Zobrazeno 305 x
02.jpg
02.jpg (120.77 KiB) Zobrazeno 305 x
01.jpg
01.jpg (125.98 KiB) Zobrazeno 305 x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová tramvajová trať v Olomouci

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jel jsem po té cyklostezce jednou a je to úplně k prdu, takže žádná škoda. Nechápu, že se neudělala širší vozovka a nedal se cyklopruh tam, asi na to nezbyl čas, protože ho zabralo umísťování co největšího počtu SSZ.
R48 -> D48 se podařilo!
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová tramvajová trať v Olomouci

Příspěvek od kyk »

Jde o reklamaci části povrchu cyklostezky, který se začal drolit. Zhotovitelská firma vadu uznala a je povinna ji na své náklady odstranit do 20. srpna
Zdroj: Hanackadrbna
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Nová tramvajová trať v Olomouci

Příspěvek od Trupman »

Martin z Ostravy píše: 27.7.2023 10:32:40 Jel jsem po té cyklostezce jednou a je to úplně k prdu, takže žádná škoda. Nechápu, že se neudělala širší vozovka a nedal se cyklopruh tam, asi na to nezbyl čas, protože ho zabralo umísťování co největšího počtu SSZ.
Akorat ze SSZ neni rozmar projektanta ani investora, ale diagnoza jmenem olomoucky dopravni inspektorat.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Odpovědět

Zpět na „Olomoucký kraj“