České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Všeobecně z kraje
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=182&t=4356
Stránka 1 z 1

Autor:  Diaľničiar [ 9.2.2014 11:12:24 ]
Předmět příspěvku:  Všeobecně z kraje

Ve Zlínském kraji je pro tento rok připraven rekordní počet silničních staveb

Rekordní počet 31 staveb obsahuje v tomto roce investiční plán Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), příspěvkové organizace zřizované krajem. Vysoký počet rekonstrukcí silnic II. a III. třídy souvisí se získáním dotací na všechny tyto stavby z Regionálního operačního programu v rámci končícího období 2007 – 2013.

„Z letošních 31 staveb bylo osm zahájeno již v loňském roce. Nově se bude zahajovat 23 akcí. Téměř všechny stavby budou ukončeny v tomto roce, jen dvě přejdou ještě do první poloviny roku 2015. S novými stavbami letos dostanou motoristé délkově asi 50 kilometrů rekonstruovaných vozovek včetně několika mostů. Hodnota letos nově zahajovaných staveb podle jejich investičních záměrů představuje asi 735 milionů korun,“ informoval Jaroslav Kučera, radní Zlínského kraje pro oblast dopravy.

„Počet jednatřiceti investičních rekonstrukcí na mostech a silnicích II. a III. třídy v kraji je letos skutečně vysoký a můžemejej srovnat snad jen s rokem 2007. Jejich zajišťování na nás bude klást vysoké nároky a možná, že si v některých činnostech budeme muset vypomoci i externími pracovníky,“ konstatoval ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Důvodem vysokého počtu probíhajících staveb v jednom roce je především končící finanční období Regionálního operačního programu Střední Morava 2007 – 2013.

„Snahou Zlínského kraje bylo využít všech dotací, které ROP ještě pro krajskou dopravní infrastrukturu umožňoval,“ doplnil Bronislav Malý. Je skutečností, že všech 31 letošních staveb má přislíbenu dotaci z ROP a že v plánu ŘSZK letos není žádná investice, která by byla financována jen z prostředků Zlínského kraje.

Mezi největší nově zahajované stavby bude letos patřit například rekonstrukce silnice II/495 Uherský Ostroh – Hluk v hodnotě 104 milionů korun, silnice II/487 Velké Karlovice – státní hranice (hodnota 98 milionů korun) nebo rekonstrukce silnice II/492 Zádveřice – Horní Lhota (hodnota 66 milionů korun).

Na krajských silnicích bude v důsledku vysokého počtu staveb mnohem víc uzavírek než loni. Řidiči se budou muset obrnit trpělivostí. Například od dubna do června bude uzavřena pro veškerý provoz silnice podél zlínské ZOOLešná, od května do září silnice z Pohořelic do Oldřichovic. Od června do září nebude průjezdná křižovatka Kotojedy (výstavba rondelu), respektive od Trávníku do Kroměříže se bude jezdit přes Vážany. Na ostatních stavbách budou platit pravděpodobně jen částečné uzavírky, tedy zpravidla střídavá jízda v jednom jízdním pruhu a čekání u semaforů. Přesné termíny uzavírek si vyřizují až konkrétní zhotovitelé staveb zpravidla těsně před jejich zahájením. Na zhotovitele nově zahajovaných staveb probíhají výběrová řízení. Zatím byly uzavřeny dvě smlouvy se zhotovitelem na akce Šarovy – Bohuslavice u Zlína a Březnice – Bohuslavice. U dalších čtyř akcí byli zhotovitelé vybráni a nyní běží zákonná lhůta na podání námitek před podpisem smluv.

16. 1. 2014 | Zdroj: Krajský úřad

Autor:  Lenny [ 11.8.2014 9:01:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Všeobecně z kraje

Křižovatka u Bezměrova na II/430 x II/367 bude přestavěna na okružní křižovatku. Už je znám zhotovitel. Práce by měli začít v nejbližší době.

Autor:  Lenny [ 28.9.2014 15:43:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Všeobecně z kraje

V pátek jsem viděl zárodek severní poloviny oblouku, vytvořeny ostrůvky. Provoz řízen semeafory a silnice ve směru D1 - Kojetín a opačně uzavřena.

Autor:  balance [ 5.11.2014 23:29:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Všeobecně z kraje

Na nechvalně známé křižovatce u Bezměrova je po letech rondel (FOTO)
http://kromerizsky.denik.cz/zpravy_regi ... 41104.html

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/