Právě je 2.12.2020 19:02:26
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Kanada - všeobecně 
Autor Zpráva
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Kanada - všeobecně
ohledně o 2 příspěvky výše k financování silniční infrastruktury je tady článek k praktickému životu z hlediska federální vláda - fond - samosprávy a jaké požadavky mají samosprávy celkově k federální vládě ve vztahu k dopravním ambicím a co tedy federální vlády moc doposud neřeší nebo jen pomalu začínají

https://www.cbc.ca/news/politics/munici ... -1.5279648

faktem je, že stávající rozsah infrastruktury stárne a samosprávám chybějí peníze jak na opravy a údržbu tak i na novou výstavbu, o čem právě svědčí letošní 1-rázová injekce ve výši 2,2 mld. dolarů k již standardním 2,2 mld. dolarům z nástroje Gas Tax Fund a je logické, že samosprávy chtějí zajistit permanentní zdvojení tohoto pilíře pro jejich infrastrukturu

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


13.9.2019 13:48:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Kanada - všeobecně
Transportation 2030: A Strategic Plan for the Future of Transportation in Canada :arrow:

https://www.tc.gc.ca/eng/future-transpo ... anada.html

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


25.1.2020 23:56:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Kanada - všeobecně
Pandemie koronaviru, COVID-19:

Celkem je v zemi 25.548 nakažených.

V Kanadě je nejvíce zasažená provincie Quebec, kde je nyní 13.550 případů včetně 360 mrtvých.
Provincie Ontario jí následuje s 7.470 případy a 323 mrtvými. Až 600 nakažených je z řad zdravotnického personálu.
Pak následují provincie Alberta a Britská Kolumbie a zbytek.

Vláda prozatím ohlásila masivní pomoc na boj proti sociálnímu a ekonomickému úpadku a to vzhledem k poměrně nízkému federálnímu dluhu. Prozatím 1. kolo pomoci předpokládá částku kolem 80-90 mld. CAD. Další pomoc není vyloučená a další připravují provincie, i když ty spíše přímo s nemocí bojují. Byl čas se připravit a vícero z nich se připravilo adekvátně.

Kanadská federální vláda v minulosti provedla reformu zdravotnictví, čímž se snížil počet postelí v poměru na obyvatelstvo. Na opravdu nízkou úroveň, ale na druhou stranu Kanada disponuje federálním skladem, kde tato kapacita byla naskladněná. Včetně hromady přístrojů a dalších pomůcek. Takže i když moc nemocnic nepřibudlo, tak se povedlo vystavět karantenní centra v sportovních arénách, tam zavést i rozvody kyslíku, ale také se tam přesouvá část pacientů z nemocnic a tyto se pak připravují na nejhorší, pokud by to nastalo.

Jednotlivé provincie v uplynulém měsíci na čas přerušují i výstavbu silnic, ostatně i volný přejezd mezi USA a Kanadou se zastavil. Ale teď po nových opatřeních a zajištění ochranných pomůcek se prioritní klíčové stavby zase rozjíždějí.

Nejsložitější situace z hlediska medicíny se čekala v Torontě, ale prozatím tam žádná hrůza, která se děje v USA není. Žádný chaos v tamních zařízeních nenastal. Obyvatelstvo GTA se izolovalo doma nebo opustilo Toronto do svých vzdálenějších domů a bere výzvy vlády na "go home & stay home" opravdu vážně.

Kanada před 17 lety překonala epidemii SARS, která se po Číně nejvíce rozmohla právě zde a právě potom federální vláda vypracovala pandemické plány, kdyby se situace opakovala. Takže již od 01/2020 byla situace pečlivě pozorována a všechny složky se na stávající situaci připravují již delší týdny. Vícero továren překlopilo produkci na výrobu ventilátorů, masek a respirátorů, ale i na drogistický materiál. Kanadské firmy produkují miliony ks masek, ale v Číně. Teď se tento sortiment i s dalším včetně respirátorů z Číny masivně dováží, protože ani domácí produkce ještě nepostačuje na nejhorší scénáře, na které se ale kanadská vláda připravuje. Kanada s Čínou uzatvořila v nedávné minulosti obchodní smlouvu díky které nyní čerpá výhody, které většina světa nemá. Co Kanada chce, to Kanada má, tak zní i politická podpora pro Kanadu a její objednávky.

Vláda mezičasem ale připravuje řadu omezení pro vývoz agro- komodit. Jako jeden z 5 top producentů je to již 3. země, která takovou legislativu pro letošní rok připravila. Jakožto jedna ze zemí G7 ale Kanada deklarovala, že uvolní pro ekonomiku tolik peněz kolik bude možno. Problémy teď i pro ropní cenovou válku ale vykazuje i tradičně silný segment plynárenství a těžby ropy. Zadluženost domácností, na kterou se řadu let poukazuje také nic dobré nevětší obzvláště při hrozbě trvalejších ztrát práce. Původní částka z federální vlády byla sestavěná na 27 mld., pak na 75 až 82 mld. CAD, ale již se aktivizovalo i několik národních a nouzových fondů a atakuje částku 96 mld. CAD. Další stovky mil. CAD vláda nasměrovala na vývoj a výzkum nového koronaviru. A další 1 mld. do zdravotnictví na nákupy materiálu.

Nezaměstnanost z historických minim tak jak jinde, stoupla, prozatím na 7,8%, tedy o 2,2%. Obzvláště se ale utlumil program zaměstnávání a získávání praxe mladých, kdy se povedlo snížit tento ukazatel na 10% a nyní vyskočil na bezmála 17%. Celková meziměsíční nezaměstnanost se rekordně zvedla až do roku 1976, kdy to bylo ještě více.

Prozatím Kanada ale uzatvořila i své hranice a nemá zájem ani o pracovní sílu zvenku. To se rovněž opravdu dlouho nestalo. Dále vláda stáhla stovky lékařů z rozvojového světa domů včetně části armád. Samotná federální armáda vstoupila do nejvyšší pohotovosti, počítá se v krajním případě s výpadkem 25% personálu, co má odpovídat aktuální maximální nakaženosti, když by se komunitní šíření vymklo kontrole. Armáda až do konce letošního roku počítá s nasazením jako za války a je připravená plnit jakékoliv civilní práce.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


13.4.2020 19:37:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Kanada - všeobecně
Kanada má mezičasem o 100 tis víc nakažených a počet přesáhl již 9000 lidí. Až 113 tis se již uzdravilo.

Kanada naplánovala pro fiskální rok 2020/2021 federální rozpočet s deficitem nejvyšším od II WW. Deficit má být ve výši až 343 mld. CAD. Kanada hodlá v rámci koronakrize podpořit jednotlivce, firmy, veřejný sektor, ale taky investovat do infrastruktury napříč zemi a to do infrastruktury všech typů plyne podpora totižto z již dřívě naplánovaných programů. Federální rozpočet stědře dotuje železnice a MHD v rámci měst, obnovu silnic a výstavbu nájemných bytů. Na jedné straně navíc výpadek příjmů a na druhé nárůst výdajů související přímo s bojem s koronavirem.

https://www.canada.ca/en/department-fin ... -plan.html

Bez práce je nyní kolem 11% občanů. Dalších 10% má snížené úvazky nebo celkově méně hodin. Federální vláda má poměrně nízký dluh a proto platí taky nízké úroky. Jakožto člen G7 tedy kopíruje finanční politiku zvyšku seskupení. Nalít do ekonomiky dostatek peněz pro udržení veškerých činností bez větších ztrát na pohodlí a dosavadní situaci. Kanada má dle ministra financí bez problémů zvládnout i tenhle deficit. Ten z části 84 mld. CAD tvoří dosavadní podpora boje s koronavirem, která byla schválená již začátkem roku parlamentem.

Ten meziroční nárůst deficitu by tak byl ve výši až 300 mld. CAD a může zcela změnit dosavadní fungování ekonomických pravidel v zemi. Ovšem ze zemí G7 patří k těm, které jsou na tom ještě dobře.

Z hlediska další podpory pro rozvoj infrastruktury se ještě počítá s navýšením částky fondu pro rok 2020/2021, ale aktualizace prozatím není k dispozici. Provincie pak investiční politiku federální vlády samozřejmě kopírují s cílem zapojit se do veškerých programů.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


29.8.2020 23:08:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Kanada - všeobecně
Koronavirová situace v Kanadě je stále stabilizovaná

Do 8. listopadu se v Kanadě nakazilo koronavirem covid-19 zhruba 260 tisíc lidí, více než 10,5 tisíce nemocných už nákaze podlehlo. Zhruba 83 procent infikovaných se již zotavilo. Země má stále uzavřené hranice pro všechny cizince včetně občanů USA, s výjimkou lidí s trvalým pobytem či pracovním povolením v Kanadě a diplomatů.

Většina případů minulých i aktivních je koncentrována do provincií Québec a Ontario. Většina provincií zažívá druhou vlnu nárůstu případů, což znamená, že některá opatření zavedená s postupným uvolňováním jsou znovu omezována.

Největší počet aktivních případů Covid 19 na 100 000 obyvatel mají provincie Manitoba (313), Alberta (156) a Québec (116).

Stále však platí, že do země mohou přicestovat cizinci, kteří jsou přímými členy rodin kanadských občanů a lidí s trvalým pobytem na území země.

Kanadská vláda podpořila ekonomiku 82 miliardami dolarů. Poskytla přímou podporu kanadským pracovníkům a podnikům ve výši až 27 miliard dolarů. 55 miliard dolarů je pak určeno na pokrytí potřeb likvidity kanadských firem a domácností prostřednictvím daňových odkladů. Finanční plán zahrnuje i dlouhodobější podporu příjmů pro občany, kteří v důsledku nemoci covid-19 ztratili práci nebo mají zkrácenou pracovní dobu.

V srpnu míra nezaměstnanosti klesla z červencových 10.9 na 9 %, stále je však velmi vysoká oproti stavu před pandemií. V únoru 2020 byla míra nezaměstnanosti 5,6 procenta.

Vládní nouzový program mzdových dotací byl prodloužen do 21. listopadu 2020, aby pomohl zaměstnavatelům udržet své zaměstnance na výplatní listině během pandemie. Vládní dotace v aktuálním období (září) pokrývá v základu už jen 20 procent mzdy (plus dalších 25 % u obzvláště zasažených firem).

Společnosti si mohou žádat o dotaci na mzdové náklady ve výši 73 miliard dolarů. Lze zažádat i zpětně do 15. března. Je určena pro ty společnosti, které ztratily 15 procent příjmů v březnu, nebo 30 procent v dubnu či květnu.

Na zvýšení mezd nezbytných pracovníků nacházejících se v „první linii“ boje proti covid-19 (zdravotnický personál, prodejci v supermarketech atp.) byly vyčleněny čtyři miliardy dolarů. K podobným navyšováním mezd a bonusům přistoupily i samotné provincie – např. Ontario navýšilo mzdy těmto pracovníkům o 4 CAD na hodinu a zavedlo měsíční bonus 250 CAD.

Další, podrobnější informace: https://www.businessinfo.cz/clanky/kanada-koronavirus/ .


To address the challenges faced by communities as a result of COVID-19, the over $33-billion Investing in Canada Infrastructure Program, delivered through bilateral agreements with provinces and territories, now includes a new COVID-19 Resilience stream, offers expanded project eligibility and allows for accelerated approvals. :arrow: Tedy další peníze na podporu ekonomiky formou investic do infrastruktury, do budoucnosti země: https://www.infrastructure.gc.ca/plan/c ... e-eng.html .

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


12.11.2020 20:58:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz