Právě je 2.3.2021 1:55:29

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 361 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
 Vysokorychlostní tratě (VRT) 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)
VRT ve Kbelích? Kam by měla směřovat (byť i v tunelu)? Já to trochu sleduju, ale o tomhle jsem nikdy neslyšel. VRT na Ústí má snad vést tunelem pod Prosekem a na povrch se dostat u D8 někde za OC Letňany a VRT Poříčany taky vede úplně jinudy...

22.7.2020 15:28:08

kollma píše:
VRT ve Kbelích? Kam by měla směřovat (byť i v tunelu)? Já to trochu sleduju, ale o tomhle jsem nikdy neslyšel. VRT na Ústí má snad vést tunelem pod Prosekem a na povrch se dostat u D8 někde za OC Letňany a VRT Poříčany taky vede úplně jinudy...

Podle toho je to 2. varianta na Ústí a jestli se nepletu, tak bývá zobrazována i trasa na Liberec, ta by tam asi taky vedla.
Obrázek

22.7.2020 21:57:07

Jde o VRT RS4 do Lovosic/Litomeric, geodeti ted rozesilaji zadosti o vyjadreni k sitim v koridoru dotcenem stavbou kvuli zamereni.

A zarazilo mne tohle misto, ale je pravda, ze tady by tunel mohl davat smysl, jen mne prekvapilo, ze by se i on snazil takhle klickovat v zastavbe.

23.7.2020 7:44:09

Proč potřebují geodeti vyjádření síťařů?

23.7.2020 9:50:32

Ja to nenapsal uplne presne, jde o "vyjadreni k pritomnosti siti". Budou delat podklad pro projekt, proto potrebuji vsechno, co v danem uzemi lezi nad zemi (to zameri) nebo pod zemi, to doplni z doslych vyjadreni, pripadne, pokud dana sit neni geodeticky zamerena, domluvi se na zpusobi vyhledani.

23.7.2020 10:35:07

Ok, děkuji, to je běžný postup, že sítě zjišťují geodeti? Na menších stavbách to většinou dělá projektant...

23.7.2020 10:49:03

Byl uz vybran projektant na tuhle stavbu (nevim, ptam se...)? Pokud ne, je lepsi, kdyz to udelaji "pri jednom" a pak to projekcni kancelari dodaji v maslickach najednou. Ono je to 14 551 239m2 plochy ;-)

Pozn.
I pro toho geodeta je lepsi, kdyz vi, ze mu v danem uzemi jde nejaka sit, pak ma mensi sanci prehlednou nejaky povrchovy znak (vytycky, cichacky, poklopy...)

23.7.2020 10:57:58

Projektant vybrán nebyl ještě ani na jednu VRT u nás. Běží výběrko pro Běchovice-Poříčany.

23.7.2020 12:39:03

Buhehe...

faze 1) VRT nebude, nevychazi ekonomicky
faze 2) VRT bude, kdyz se tam pusti cargo, ekonomicky to vyjde
faze 3) Cargo na VRT nechceme, osoupou se koleje!

23.2.2021 7:46:03

Snad se to v Ústeckém kraji obejde bez trapného politikaření a hlavními argumenty nebudou žvásty, jaké z nich lezou na FB. :zvraci: Jinak si myslím, že fáze diskusí ke trasování má být první větší časovou částí příprav, další velkou částí mají být průzkumy (projekty) a poté realizace. Jenže u nás bude největší časová část příprav tlačení tragickou legislativou přes zkostnatělé úřady, protože proti tomu bude bojovat kdejaký strejda z horní dolní. :roll:

23.2.2021 11:17:04

Tu diskuzi ještě chápu tam, kde se naplánovala VRT úplně nově.
Ale i tady v okolí na východě Prahy (Šestajovice, Jirny) jsou odmítači, ač je ta trať v územních plánech obcí, v ZÚR kraje, a mluví se o ni v tom místě asi od sedmdesátých let...

23.2.2021 11:29:50
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 361 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15