Vysokorychlostní tratě (VRT)

Odpovědět
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od kollma »

VRT ve Kbelích? Kam by měla směřovat (byť i v tunelu)? Já to trochu sleduju, ale o tomhle jsem nikdy neslyšel. VRT na Ústí má snad vést tunelem pod Prosekem a na povrch se dostat u D8 někde za OC Letňany a VRT Poříčany taky vede úplně jinudy...
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od krtek700 »

kollma píše:VRT ve Kbelích? Kam by měla směřovat (byť i v tunelu)? Já to trochu sleduju, ale o tomhle jsem nikdy neslyšel. VRT na Ústí má snad vést tunelem pod Prosekem a na povrch se dostat u D8 někde za OC Letňany a VRT Poříčany taky vede úplně jinudy...
Podle toho je to 2. varianta na Ústí a jestli se nepletu, tak bývá zobrazována i trasa na Liberec, ta by tam asi taky vedla.
Obrázek
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od jozka »

Jde o VRT RS4 do Lovosic/Litomeric, geodeti ted rozesilaji zadosti o vyjadreni k sitim v koridoru dotcenem stavbou kvuli zamereni.

A zarazilo mne tohle misto, ale je pravda, ze tady by tunel mohl davat smysl, jen mne prekvapilo, ze by se i on snazil takhle klickovat v zastavbe.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od ElWapp »

Proč potřebují geodeti vyjádření síťařů?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od jozka »

Ja to nenapsal uplne presne, jde o "vyjadreni k pritomnosti siti". Budou delat podklad pro projekt, proto potrebuji vsechno, co v danem uzemi lezi nad zemi (to zameri) nebo pod zemi, to doplni z doslych vyjadreni, pripadne, pokud dana sit neni geodeticky zamerena, domluvi se na zpusobi vyhledani.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od ElWapp »

Ok, děkuji, to je běžný postup, že sítě zjišťují geodeti? Na menších stavbách to většinou dělá projektant...
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od jozka »

Byl uz vybran projektant na tuhle stavbu (nevim, ptam se...)? Pokud ne, je lepsi, kdyz to udelaji "pri jednom" a pak to projekcni kancelari dodaji v maslickach najednou. Ono je to 14 551 239m2 plochy ;-)

Pozn.
I pro toho geodeta je lepsi, kdyz vi, ze mu v danem uzemi jde nejaka sit, pak ma mensi sanci prehlednou nejaky povrchovy znak (vytycky, cichacky, poklopy...)
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Mosquit »

Projektant vybrán nebyl ještě ani na jednu VRT u nás. Běží výběrko pro Běchovice-Poříčany.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od jozka »

Buhehe...

faze 1) VRT nebude, nevychazi ekonomicky
faze 2) VRT bude, kdyz se tam pusti cargo, ekonomicky to vyjde
faze 3) Cargo na VRT nechceme, osoupou se koleje!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Aram96 »

Snad se to v Ústeckém kraji obejde bez trapného politikaření a hlavními argumenty nebudou žvásty, jaké z nich lezou na FB. :zvraci: Jinak si myslím, že fáze diskusí ke trasování má být první větší časovou částí příprav, další velkou částí mají být průzkumy (projekty) a poté realizace. Jenže u nás bude největší časová část příprav tlačení tragickou legislativou přes zkostnatělé úřady, protože proti tomu bude bojovat kdejaký strejda z horní dolní. :roll:
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Mosquit »

Tu diskuzi ještě chápu tam, kde se naplánovala VRT úplně nově.
Ale i tady v okolí na východě Prahy (Šestajovice, Jirny) jsou odmítači, ač je ta trať v územních plánech obcí, v ZÚR kraje, a mluví se o ni v tom místě asi od sedmdesátých let...
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od jozka »

Buhehe podruhe
„S vlastníky nikdo nekomunikuje a obce mají jen minimální a nepřesné informace, jako by se jich to vůbec netýkalo a neovlivnilo to život jejich obyvatel,“ uvádí vedoucí rostlinné výroby zemědělského svazu Jan Mikulka.
Nevite nekdo jako to chodi jinde? To opravdu zastupce investora obchazi v teto fazi vlastniky?
Edit: Tady nekdo keca, muze to byt tak 10+ let, co jsem bydlel v jedne obci, jejiz katastr mel byt zasazen VRT a obec k tomu tehdy dostupne informace dostala. Nejvyssi obecni tehdy okamzite svolali schuzi a dali k podepsani petici proti (nepodepsal jsem). Pochybuji, ze by nejake vysvetlovani pomohlo

„Žatecký poloraný červeňák je unikátní odrůda, která je vázaná na danou lokalitu a ceněna pivovary po celém světě.
Myslim, ze jeste budem radi vzpominat na vzacne zabicky...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Mosquit »

Oblast budoucího spojení z Prahy do Drážďan je již po staletí vysoce ceněná kvůli pěstování jemného aromatického chmele.
Tak hlavně, že ta jejich slavná odrůda ani sto let nemá, Osvald tyto kmeny vyšlechtil až ve 30. a 40. letech 20. století.
ceněna pivovary po celém světě
Podobně jako jakékoliv jiné odrůdy. Třeba u nás je ceněná spousta amerických odrůd, jinde ve světě jsou velmi populární německé odrůdy. A hle, přesto skrz Hallertau vede dálnice, kdo jel někdy po A93 na Mnichov, tak ji viděl. ŽPČ pak ve většině českých piv ani nepotkáte, protože je extrémně drahý (v poměru k obsahu hořkých látek).

Jako vystudovanej sládek o tom i něco vim.
Na těchto pozemcích je v osevním postupu zařazena cukrová řepa a kukuřice pro potřeby živočišné výroby,
:kladivo: což roste úplně všude, ne?
Existují přitom možnosti jako například vést dopravní cesty podél stávajících liniových staveb
Pán asi VRT a její poloměry oblouků nikdy neviděl a srovnává to s Kozí drahou.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Aram96 »

Viděl jsem před týdnem nějaké video, kde Zemědělský svaz (největší "JZD lobby" u nás, proti agrární komoře opravdu haj**i) kritizoval trať Praha-Brno. Bylo to plné nesmyslů, utkvělo mi v paměti, že podle nich ta trať má zabrat přes 3000 ha a že má vlastně zabrat 150 m na šířku v celé délce. A na celé ploše že se přeruší vsakování vody. :lol: No po chvíli jsem to vypl, ty nesmysly se nedaly poslouchat. Úsměvné ještě bylo, že mluvili o nejúrodnější půdě na této trati (vedoucí Vysočinou) na rozdíl např. od trati na HK. :)

Kukuřice prakticky všude, cukrovka ve velkém jen Haná+Polabí + ale hromada menších lokalit s těžkou a úrodnou půdou (většinou zlomek výměry daného podniku). ;) Každopádně problém cukrovky nebude do budoucna v žádném případě v nedostatku půdy, ale ceně, nebo nedostatku vody. :) Jsou to nesmysly skoro všechno. Místo toho, aby brojili proti skladům pro půlku Evropu, co zde máme, tak budou zdržovat VRT nebo infrastrukturu. :roll:
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Diaľničiar »

za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Diaľničiar »

SWIETELSKY skrátil výluku koridorovej trate pri Poříčanoch o 100 dní

https://www.asb.sk/stavebnictvo/inzinie ... -o-100-dni

*fotky, fakta
*v jazyku SK
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Majkii »

wazer.cz
Pište česky, prosím!
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od MPMP »

Vidím poprvé návrh řešení MÚK Exit-8 na D11, jen mi přijde , že ta stoupající/klesající část ramp je nějaká krátká. Že by byla VRT v tomto místě zahloubená pod stávající terén?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Aram96 »

V místě terminálu má být prakticky celá pod terénem, takže ano, čekal bych, že to bude podobně i u exitu 8.
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od KarelLer »

Nevěděl by někdo, jestli při stavbě VRT dojde v tomto úseku přidání kolejí, nebo všechny vlaky zůstanou na stávajících kolejích? Jeden známý vlastní pozemek hned u stávající trati, takže by ho zajímalo, jestli bude muset prodávat.

https://mapy.cz/s/defarodubo
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Majkii »

Samozřejmě, že se to nevejde do stávajících kolejí a navíc tam má být i terminál (stanice). Někde jsem viděl nějakou malůvku, ale nemůžu ji teď rychle najít.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Xyzc
Příspěvky: 209
Registrován: 24.11.2016 7:56:53

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Xyzc »

MPMP píše:Vidím poprvé návrh řešení MÚK Exit-8 na D11, jen mi přijde , že ta stoupající/klesající část ramp je nějaká krátká. Že by byla VRT v tomto místě zahloubená pod stávající terén?
U exitu 8 v km 23,6B je VRT cca 8m pod terénem, v terminálu v km 25,6B je to cca 7,3m, v km27,0B u exitu 11 pak cca 4,9m pod terénem.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od MPMP »

Díky za info, těleso dálnice odhaduju tak asi 6m pod terénem, takže o moc níž ta trať nebude. To vypadá na pěkný "kopeček", vystoupat po té nové rampě.
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od KarelLer »

Majkii píše:Samozřejmě, že se to nevejde do stávajících kolejí a navíc tam má být i terminál (stanice). Někde jsem viděl nějakou malůvku, ale nemůžu ji teď rychle najít.
Díky za info. Viděl jsem malůvku v jednom z mnoha PDF, co jsou na webu, ale už to nedokážu znovu dohledat.
Avantime
Autor
Příspěvky: 617
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokorychlostní tratě (VRT)

Příspěvek od Avantime »

KarelLer píše:
Majkii píše:Samozřejmě, že se to nevejde do stávajících kolejí a navíc tam má být i terminál (stanice). Někde jsem viděl nějakou malůvku, ale nemůžu ji teď rychle najít.
Díky za info. Viděl jsem malůvku v jednom z mnoha PDF, co jsou na webu, ale už to nedokážu znovu dohledat.
Nemyslíte tohle?
Odpovědět

Zpět na „Železniční doprava“