MHD v Brně

Odpovědět
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

MHD v Brně

Příspěvek od andy »

Mně se ten nápad líbí. Kdyby nic jiného, je to mnohem elegantnější řešení dvoupatrového tunelu než ta vopičárna, kterou chtěl kdosi zakopat u Muzea. A pokud by to zapůsobilo na víc řidičů podobně jako na Pavla, takže by radši jeli tramvají, co víc si ještě přát? :D
P_V píše:Ta výška je užitečná i při havárii. Vleze se tam vyprošťovací jeřáb, a při požáru se zas kouř drží nad hlavami osob.
Jeřáb možná, ale na to s tim kouřem jste přišel jak? Nikde jsem neslyšel, že by se víc lidí udusilo v paneláku s výškou stropu 2, 55 m než ve starých činžácích s vysokejma stropama. :shock:

Pozn. Lenny: V původním tématu http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=15&p=15523 jste byli už off-topic ;)
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od pavel.hrdina »

andy píše:Mně se ten nápad líbí. Kdyby nic jiného, je to mnohem elegantnější řešení dvoupatrového tunelu než ta vopičárna, kterou chtěl kdosi zakopat u Muzea. A pokud by to zapůsobilo na víc řidičů podobně jako na Pavla, takže by radši jeli tramvají, co víc si ještě přát? :D
Ja jezdim tramvaji, teda ehm salinou :D, absolutne kazdej pracovni den. Ani by me nenapadlo jet ze Stareho Liskovce do Spielberk Office Centra autem - to jsem parkrat udelal kdyz jsem vazne autem nekam musel, a pusobilo to vice nez jako "antikoncepce". ;-) Salinkou to mam presne 8 minut cisteho casu jizdy + nejakych dalsich 8 minut chuze z domu na zastavku a ze zastavky do prace. Autem bych si mozna nekdy pomohl treba na 8 minut celkove, ale nekdy by se to pri tech rannich zacpickach mohlo vysplhat i na dvojnasobek a toho stresu a propaleneho benzinu k tomu. Fakt dekuji, nechci!

Ani po Praze jsem nikdy do prace nejezdil jinak nez MHDckem, tedy konkretne tramvajema a metrem ci autobusem. I kdyz cistej dopravni cas od dveri ke dverim delal 45-50 minut bych si autem nic nepomohl. Z Brevnova do Vysocan - 0 bodov autem. Co jsem naopak na takto dlouhych trasach ocenil (a v Brne mi dost casto chybi, kdyz to mam "tak blizko") je cas na cteni literatury v MHD. Pak jsem zacal delat primo na Brevnove a jedinkrat jsem si vyzkousel chozeni do prace pesky - to byla panecku pohodicka! 12 minut pohodove chuze nebo 5 minut na kole, fakt luxus nejvetsi. ;-) Kdepak auto!
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od andy »

pavel.hrdina píše:Ani po Praze jsem nikdy do prace nejezdil jinak nez MHDckem, tedy konkretne tramvajema a metrem ci autobusem. I kdyz cistej dopravni cas od dveri ke dverim delal 45-50 minut bych si autem nic nepomohl. Z Brevnova do Vysocan - 0 bodov autem.
Njn, tam zrovna chyběj ty radiály ;) Taky mě to štvalo, když jsem jezdil za přítelkyní ze Stodůlek do Letňan - autem jsem si pomoh max o pár minut.
pavel.hrdina píše:Co jsem naopak na takto dlouhych trasach ocenil (a v Brne mi dost casto chybi, kdyz to mam "tak blizko") je cas na cteni literatury v MHD.
Mám podobný "problém", od té doby co bydlím cca 15 min. chůze od práce, už jsem toho moc nepřečet :oops:
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Marty »

pavel.hrdina píše:nebo 5 minut na kole, fakt luxus nejvetsi
zpátky do kopce to bude asi horší, že ? ;)

No nevím, ale stálo by za úvahu nové vlákno o cyklostezkách, jejichž stav je zejména v Brně (v porovnání s Prahou, neřkuli s více západněji položenými městy) velice žalostný... Kromě slušné a tím pádem přeplněné cyklostezky podél Svratky je to bída...

Sám bych raději sedl na kolo a dojel na kole (dělám přes léto 1-2x do týdne) i když to mám jednu cestu 50minut, ale musím většinou po rušných cestách a mám strach kdy mne nějaký řidič přehlídne... Takže většinou raději hups do auta zahustit provoz na VMO...
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od pavel.hrdina »

Marty píše:
pavel.hrdina píše:nebo 5 minut na kole, fakt luxus nejvetsi
zpátky do kopce to bude asi horší, že ? ;)
Vubec ne :D
Takto jsem to vetsinou bral a to je temer po rovince (resp. jen minimalni kopecek od Baterii smerem na Petriny).
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Marty »

pavel.hrdina píše:Vubec ne
Takto jsem to vetsinou bral a to je temer po rovince
Pardon já jsem zmatloň, myslel jsem, že těch 5 minut je z Lískovce k Hornbachu... OK, rozumím.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od pavel.hrdina »

Marty píše:Pardon já jsem zmatloň, myslel jsem, že těch 5 minut je z Lískovce k Hornbachu... OK, rozumím.
Jejda, tak v Brne jsem se jeste na cestu kolmo do prace neodvazil - jak z casovych duvodu, tak proto, ze se mi pak nechce slapat zpatky do kopce. Po Jihlavske ani nahodou a jet to po Lanech je zase blby, protoze se tady neda slusne dostat od Hornbachu do Herspic. Leda nejak pokoutne podel koleji a to mi zase za to nestoji.
KarelLer
Příspěvky: 699
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: MHD v Brně

Příspěvek od KarelLer »

Ohledně nové tratě šaliny z Osové k nemocnici: proč se neuvažuje o protažení trati na ulici Petra Křivky? Vypadá to, že místo pro koleje tam je, místo pro smyčku na konci ulice taky.
Odpovědět

Zpět na „Městská hromadná doprava (MHD)“