Prodloužení tram. tratě v Porubě

Odpovědět
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Prodloužení tram. tratě v Porubě

Příspěvek od rumpeak »

Vím, že to není úplně téma na české dálnice. ale v případě realizace to ssebou ponese i úpravy místních cest, tak mě snad admini neukamenují za zařazení tohoto tématu. V rodině a s kolegy v práci jsme jednoznačně pro tramvaj k Duze. V budoucích komunálních volbách chci dát hlas straně, která je volitelná a která jednoznačně bude prosazovat řešení s tramvají. Proto se chci zeptat jestli někdo nemá přehled, které strany jsou jednoznačně pro? Napsal jsme několika stranám, ale odpovědi jsou že jsou proti, nebo že chtějí referendum. Zatím žádná strana neřekla - chceme tramvaj k Duze. Neporadí někdo?
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Tramvaj k Duze

Příspěvek od Lynx »

Pro nás neinformované z druhého konce republiky prosím o doplnění nějákých informací o co jde, kde to je atd. Když jsem četl tramvaj k duze, tak jsem si původně myslel, že se jedná o nějáký sluníčkový duhový projekt :-)
evilcleaner
Příspěvky: 1071
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Tramvaj k Duze

Příspěvek od evilcleaner »

jedná se o vytvoření nové tramvajové trati v ostravě, která by obsloužila místní část pustkovec, něco lze najít zde:
https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy ... 70920.html

v minulosti se například uvažovalo také s vedením trati po ul. opavská od křižovatky s ul. 17. listopadu (tzv u slovanu)

je to poměrně explozivní téma - moc nechápu, že to budí takové emoce, ale nebydlím tam (pár km vedle, blízko tramvaje a na rozdíl od busu ji občas i využívám)
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvaj k Duze

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To současné plánované vedení mi přijde jako nedobré, vždy jsem měl za to, že se počítá v první fázi s protažením po Opavské ke Globusu, což by mi dávalo smysl i z hlediska vybudování P+R a relativně rychlé cesty do Poruby (trať vede pomyslným středem), na nádraží, či centra Ostravy. Takhle to bude oklika a pro tento účel to ztratí smysl.
Ve druhé fázi bych pak viděl řešení v podobě okružní trati po ulici Bedřicha Nikodéma od Globusu do Martinova.
Avšak vzhledem k nevoli (pseoudo agrumenty jako hluk z cinkání tramvají, úbytek zeleně, horší dopravní obslužnost než autobusy, atd.) jakou to u lidi z Poruby způsobuje, a jejich nezájmu o komfortní cestování, bych žádnou tram trať nestavěl a nechal Porubu Porubou a věnoval se raději centru, případně lokalitám, které to nejen potřebují, ale také chtějí (tramvaj z Vítkovic přes DOV na výstaviště, tramvaj do prům zóny v Hrabové apod.)

Jinak téma přesunu do odpočívky, do vlákna o MHD. Tady to opravdu nepatří.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „Městská hromadná doprava (MHD)“