Kamera do auta (on-board)

Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Honey72 »

Asi to je Topcam Mini 0806 X7+.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od NoOne »

Nemohu doporucit kameru se zaznamem rychlosti na nahravce. Predaval jsem video nehody opilce v protismeru a byla mi s dikem vracena ... vysetrovatel nechtel resit me prekroceni max. rychlosti.
Lukyno
Příspěvky: 18
Registrován: 4.5.2016 22:32:36

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Lukyno »

A myslíte, že za něco budou stát i ty levnější kamery (nechce se mi za to dávat přes 3 tisíce, spíš tak kolem 2 tisíc)? Jinak to s tím vyšetřovatelem.. To by se jeden zbláznil, fakt absurdistán tohleto.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od vodouch2000 »

Ten záznam rychlosti je v nahrávce natvrdo? To nejde vypnout někde v menu?
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2067
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Jirka L »

U některých to opravdu nejde vypnout, zrovna takovou vlastním. Potvrdili mi to i u výrobce.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od jannnn »

Já jsem si koupil https://dashcamtalk.com/b40-a118/

Je malá, z venku téměř neviditelná, mam ji trvale namontovanou u zrcátka a kvalita na tu cenu (asi jen 1300,-) velmi obstolná.

Viz třeba za špatného počasí: https://www.youtube.com/watch?v=wKzaEiqZc3E
Za dobrého počasí: https://www.youtube.com/watch?v=JvwHjazZx9w

A to to YouTube ještě dost komprimuje.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Honey72 »

Vypnout rychlost půjde natvrdo u všech kamer tím, když se vypne příjem GPS :-) U té mé to v menu samozřejmě vypnout lze i jednotlivě - tzv. razítka, aby se do videa nezaznamenávaly údaje, třeba čas, GPS, rychlost, SPZ ... Při přehrávání videa to tam není avšak v příslušném programu v počítači se pak údaje ukážou.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lukyno
Příspěvky: 18
Registrován: 4.5.2016 22:32:36

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Lukyno »

Tak jsem o tom doma tak dlouho mluvil, že vybírám kameru do auta, až jsem jednu dostal jako dárek. Jmenuje se lamax c5 dual a nahrává to velmi slušně. Co se mi na ní líbí je to, že má vzhled zrcátka, takže je vcelku nenápadná a nebudu jí muset pořád sundávat. Je k ní i zadní kamera, ta má horší rozlišení, ale záběr pořád ucházející na to, aby to šlo použít jako důkaz. Každopádně všem děkuju za pomoct a přeju vám, ať tu kameru nemusíme moc používat :D
jozka
Příspěvky: 2788
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od jozka »

Ja o tom taky nejaky cas uvazoval, az mi byla najezena Truecam A3. Video bylo za ty prachy (cca 800CZK) slusne, ale jinak jsem myslel, ze ji rozslapu. Prvni reklamace ihned... spatne zapinaci tlacitko. Druha reklamace ihned, nesla zandat karta (ten, co opravoval tlacitko zrejme "neuklidil" kabliky). Treti reklamace po par tydnech, protoze kamera odrovnavala formatovani karet. Uz jsem byl pripraven jim oznamit, ze jestli mi to chtej vratit s tim, ze to nezjistili, tak at si to nechaj. Ovsem prekvapeni... "zavada se potvrdila, posilame jiny kus". Od te doby je klid, kamera funguje tak, jak ma, vyzkouseno i na dovolene (cca 3000km). Jedine, co mne nebavi je jeji odklizeni a instalace. Tri otoceni na zavitu a kablik napajeni do konektoru. Ale za ty prachy... Doufam, ze to s ni bude stejne jako s pojistenim celniho skla. Od te doby, co ho mam, tak ho nepotrebuju. I kdyz par zajimavych videii bych uz mel :-)
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od vaclav »

hledal jsem (povrchne via google) proc neni dashcam vpredu+vzadu (otazka par korun) standardni vybavou novych aut. nasel jsem pouze, ze v us bude povinna od 2018 pouze couvaci kamera. jinak jsem na toto tema nic odborneho nenasel, jen par lajckych diskuzi. je to snad proto, ze nekde to muze byt ilegalni (rakousko)? vetsina aut taky umi jet nad 160km/h a je to legalni pouze na par mistech v nemecku.

a sakra, moje (chybna) prognoza z 05/2012 - tipuji, ze tak do 5 let bude zabudovana kamera vpredu i vzadu + nahravaci zarizeni standard vozu nad 500tis. vzadu ma kameru jiz spousta vozu, staci zmenit zorne pole. cenove je to pakatel, viz kamery v mobilech.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od dd »

Nemá někdo tip a zkušenosti s kamerou, která by měla oddělený senzor na snímání obrazu od zbytku krabičky s tlačítky a displejem? Nechci kameru nechávat na okně, tak by se mi líbilo nechat nalepený jen senzor a zbytek ěkam schovat. Úplně dokonalé by bylo, kdyby šly zapojit dva senzory a zaznamenávat současně pohled dopředu i dozadu.
petrstepan78
Příspěvky: 1
Registrován: 28.10.2017 22:40:22

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od petrstepan78 »

Zdravím, ve firmě uvažujeme, že bychom naši flotilu (cca pět aut) vybavili kamerami. O co jde, máme poptat nějakou profi firmu, která nám to udělá asi dráž, ale počítám, že tam budou určité záruky a nějaké funkce navíc - našel jsem toto https://www.trakm8.cz/sprava-vozoveho-p ... bni-kamery nebo jestli si máme nakoupit samostatně kamery jako např. toto https://www.expert.cz/lamax-drive-c3-kamera-do-auta/ Máte s tím zkušenosti? Kterou cestou byste šli? Peníze teď aktuálně máme, ale zase je nechceme vyhazovat za něco, co nevyužijeme. Díky
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od vaclav »

mam taky dotaz. pokud je v aute z vyroby parkovaci kamera/y, jde to nejak napojit na nahravani?
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Warcz »

Podle me ty kamery na to nejsou dimenzovany je to trba na 15 minut provozu ale ne 8 hodinou jizdu v kuse. Navic by jsi musel vykuchat rozvody
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od vaclav »

Warcz píše:Podle me ty kamery na to nejsou dimenzovany je to trba na 15 minut provozu ale ne 8 hodinou jizdu v kuse. Navic by jsi musel vykuchat rozvody
to je na muj dotaz? hadam, ze kuchat se nic nemusi, spise "hacknout" (pres USB treba?)
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Warcz »

Nemyslím si, většinou to běží na cinch kabelu, je to napájeno přes světlo zpátečky a jak jsem psal znám par lidí co si koupil couvací kameru a pak se divili, když ji uvařili. Chlazení je většinou dimenzováno na minuty a ne hodiny. Cena je vždy na prvním místě.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Honey72 »

A hlavně nekupovat wifi kameru. Měl jsem jí, nemusel jsem tahat kabel až dopředu, ale rušení zrovna když potřebujete couvat. A občas se mi dokonce objevil na obrazovce obraz z kamery z jiného auta někde poblíž :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Kuba »

Mám TrueCam A7s + GPS Modul TrueCam 2016 + SDHC karta 32 GB a celkem spokojenost. Karta stačí na cca 9 hodin záznamu. Ze začátku byl trochu problém kameru správně rozchodit. Ale nakonec se to spravilo samo, byl asi nedotek při připojení GPS modulu přes USB konektor, což ovlivňovalo některé funkce, např. zobrazení aktuální rychosti, která je mnohem přesnější než tachometr. Pro dobrý obraz je dobré koupit Truecam A5 CPL filtr. Napájení mi vytáhli ze stropního podhledu od světýlek - spínaných 12V.
LucieBerk
Příspěvky: 1
Registrován: 7.4.2018 20:30:05

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od LucieBerk »

Dobrý den. Chtěla bych si koupit kameru do auta. Přemýšlím o té, o které píšete. Četla jsem, že je dost dobrá a tady se dokonce umístila jako první ve své kategorii https://vas-pomocnik.cz/kamery-do-auta/ . Určitě bych za ni nechtěla dát víc, než ty 3,5 tisíce. Jsem ráda, že co jsem pochopila, tak jste taky spokojen. Tak do ní asi půjdu. Nebo možná bych zkusila podívat se ještě na tu A5 jak píšete. Díky za váš názor, pomohl jste mi
Kuba píše:Mám TrueCam A7s + GPS Modul TrueCam 2016 + SDHC karta 32 GB a celkem spokojenost. Karta stačí na cca 9 hodin záznamu. Ze začátku byl trochu problém kameru správně rozchodit. Ale nakonec se to spravilo samo, byl asi nedotek při připojení GPS modulu přes USB konektor, což ovlivňovalo některé funkce, např. zobrazení aktuální rychosti, která je mnohem přesnější než tachometr. Pro dobrý obraz je dobré koupit Truecam A5 CPL filtr. Napájení mi vytáhli ze stropního podhledu od světýlek - spínaných 12V.
jozka
Příspěvky: 2788
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od jozka »

Tak nejak prubezne koukam co bych koupil, kdybych musel a momentalne mi podle shlednutych obrazu a ceny vychazi nejlepe tahle:

https://www.isix.cz/gitup-viofo/gitup-- ... lcd-cerna/
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od JAnD »

Já bych měl na kameru trochu specifické požadavky (ale jsme silniční fórum):
Předpokládejme průjezd ulice rychlostí cca do 20 km/h.
kamera by měla zaznamenat jak detaily vozovky (rozlišitelnost větších poruch a povrchových znaků sítí)
tak dostatečně obě strany ulice (obrubníky, vjezdy)
pravděpodobně tedy rozlišení 4k.

Můžete něco doporučit?
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Honey72 »

To je těžké, i když mám kameru v poměrně vysokém rozlišení, nedokáže mi za jízdy pochytit drobné detaily. Tedy pokud Vás někdo během cca dvou sekund předjede v levém pruhu, většinou značku kamera nezachytí aby byla čitelná. Musela by nasekat snímků za sekundu desítky. A ty objektivy jsou tak malé. Takže pokud má kamera zachytit i asfaltku a okolí, aby to bylo dobře použitelné, chce to kromě rozlišení i větší objektiv a hlavně vyšší počet snímků za sekundu.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Zkusil bych GoPro.
R48 -> D48 se podařilo!
jozka
Příspěvky: 2788
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od jozka »

Ona jich kamera zachyti za sekundu desitky, vetsinou tricet. Nektere umi (treba i ta mnou zminovana) nastavit 60 fps (pri 1080p). Ale jak na tom bude se svetlem/stinem tezko rict, to je docela boj, staci si vzpomenout na blamaz Seznamu pri startu Panoramy.
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Kamera do auta (on-board)

Příspěvek od NoOne »

JAnD píše:Já bych měl na kameru trochu specifické požadavky (ale jsme silniční fórum):
Předpokládejme průjezd ulice rychlostí cca do 20 km/h.
kamera by měla zaznamenat jak detaily vozovky (rozlišitelnost větších poruch a povrchových znaků sítí)
tak dostatečně obě strany ulice (obrubníky, vjezdy)
pravděpodobně tedy rozlišení 4k.

Můžete něco doporučit?
https://www.swp.de/suedwesten/staedte/u ... 68433.html
a v Bavorsku jsem nekolikrat potkal beznou 3-er s odhadem 10ti GoPro kamerami do ruznych smeru.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla - technika“