Právě je 17.1.2018 14:09:38

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Autonomně řízená vozidla 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Autonomně řízená vozidla
kyk: Jezdím poslední dobou dost často trasu Praha - Brusel, mám to cca 900 - 950 km, dle trasy, a jezdím to kolem 9 h včetně minimálně tří zastávek (10-15 min, dvakrát tankuju, to pak může být i 20 min) - počítáno bez případných prostojů při kolapsu dálnice. Únavu celkem spolehlivě zahánějí úseky s neomezenou rychlostí v Německu ;) .

mumry: Díky za postřehy z praktického provozu! Co se týče dalšího vývoje EM Váš optimismus úplně nesdílím (výhodou tohoto postoje je možnost být příjemně překvapen :) ), hlavně proto, že pořizovací náklady jsou pořád hodně vysoké i při všech možných daňových úlevách a státních příspěvcích, takže EM v dohledné době IMHO masivně nahradit stávající auta nedokáže. Alespoň nedojde ke zhroucení rozvodných sítí (představte si třeba Jižní město, kde se přes noc dobíjí 10.000 EM na prodlužovačkách), ovšem bude-li zároveň pokračovat státní tlak na zákaz spalovacích motorů (Francie, Británie), obávám se, že značná část obyvatelstva (nižší střední třída) už prostě na auto nedosáhne, čímž poklesne její mobilita jako pracovní síly a následně i výdělky.

13.12.2017 10:40:01

Asi se neshodnem. Mne prijde jeste ekvivalentni 3x za dva tydny obetovat pet minut na natankovani, nebo kazdy den auto pripojovat/odpojovat doma do zasuvky. Dal uz tam vidim jen nevyhody.

Jak to bude v budoucnu nevim, ale ocekavam spis politicka nez technicka reseni.

13.12.2017 11:14:57

OK, jak to funguje v praxi: mám doma i v práci wallbox (imho povinnost pro každého, kdo si EV pořídí). Při vystoupení z auta jen sudám konektor, zmačknu na něm čudlík, tím se mi otevře nabíjecí port a zastrčím. Samotná tahle operace je tak na 3 vteřiny, s tím, že musím trochu zpomalit a tak, řekněme na 5 vteřin. V případě odjezdu to samé, jen opačně.

Než jsem měl wallbox (musel mi ho zapojit elektrikář, s autem jsem ho koupil), tak jsem používal kabel, co k autu dodává samotná Tesla a to samozřejmě je opruz a pak je to srovnatelné s tím tankováním.

Jinak si myslím, že budoucnost bude ještě dost jiná, je to o hodně složitější právě i kvůli příchodu autonomního řízení. A bude dost záležet i na tom, jak se k čemu postaví vlády a také samotné automobilky (nebudem si nalhávat, v Evropě mají docela silnou lobby).

13.12.2017 11:28:40

Citace:
...zatímco se spalovákem bych musel tankovat tak 3x za dva týdny, tak s Teslou tohle vůbec nemusím, vždy mám nabito.

Ehm... ono se to nabiji samo?

Citace:
Jednak nabíjení bude rychlejší, pak baterky v autech budou větší

Hm... cim vetsi baterka, tim delsi nabijeni. Ochcat se to da par zpusoby, kazdy ma sva ale. Prosta fyzika...

Citace:
...zkuste představit, že místo každé benzínky budou nabíječky...

... ted do toho zakalkulovat jak se to popasuje s faktem, ze odpovidajici EM ma dojezd na urovni 20-30% spalovaku a nabiji se nekolikanasobne pomaleji. Ti, co mohou obcas nabit doma to nevytrhnou, tech je mensina.

Citace:
naše letošní dovolená byla cca 1200km a jeli jsme to i s přestávkami 19 hodin. Takže zkusil jsem a fakt se bez problémů dá :)

A jeli jste tam, kam jste chteli nebo tam, kde byly nabijecky?

Aby bylo jasno, ja nezpochybnuju, ze vam to vyhovuje. Jen to, ze to je rovnocenna nahrada pro vsechny. A s durazem na to "vsechny" co se tyce masovosti pouziti.

A to jsme se jeste nebavili o cene...

13.12.2017 11:45:58

Lidé jedoucí v autonomních vozech budou pojištěni. První autonomní vozy vyjedou na začátku roku 2018. Přesné datum zatím není známo.
https://www.theverge.com/2017/12/19/167 ... -insurance

21.12.2017 10:50:38

Tak zase trochu zpatky do reality...

13.1.2018 15:25:11
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6