Jaké tankujete palivo?

Jaké tankujete palivo?

velmi levný NATURAL 95 na obyčejných pumpách
29
18%
běžný NATURAL 95 na renomovaných pumpách
44
27%
kvalitnější a dražší benzín (95 oktanů) na renomovaných pumpách
13
8%
běžný NATURAL 98 na renomovaných pumpách
2
1%
kvalitnější a dražší benzín (98 a více oktanů) na renomovaných pumpách
8
5%
velmi levný DIESEL na levných pumpách
17
10%
běžný DIESEL na renomovaných pumpách
25
15%
kvalitnější a dražší DIESEL na renomovaných pumpách
16
10%
LPG (propan-butan)
7
4%
CNG (zemní plyn)
1
1%
 
Celkem hlasů: 162

dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od dd »

Nevěřím, že to je dlouhodobě životaschopný model. Nevím, jaká je "záruka" na benzín a naftu, ale předpokládám minimálně řádově měsíce. Tak dlouho je můžou držet jen jako státní hmotné rezervy, podnikatel těžko. A nemyslím, že by v Německu jeli tak nadoraz, aby museli prodávat výrazněji pod tržní cenou. Nicméně ONO je kolikrát cenově srovnatelné např. s Makrem, spíše to bude otázkou marží ve srovnání se zavedenými značkami.

Údajně je 99% paliv z jedné rafinerie a liší se max. v aditivech dolitých během cesty z rafinerie k pumpě.
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od Hanes »

Podle mého má ONO strategii typu: Nemusíme mít na litru korunu do kapsy, stačí desetník a protože jsme levní, češi u nás budou furt tankovat a v tom množství na tom vyděláme nakonec víc. Stačí se na ty pumpy podívat, skoro furt plno.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od jonáš »

Fakt je že rozptyl v cenách je kolem pětikoruny a to ničim jinym než maržema bejt nemůže. Moc nechápu ty absurdní ceny na dálnici, tam beru jen v hodně velký nouzi, i když je to na firmu. Nejradši beru velmi levnou naftu na značkový pumpě Benzina ve Vlašimi, se slevou 2% od Komerčky to vyjde pod pětatřicet. Takže mi tam chybí "velmi levný DIESEL na renomovaných pumpách" ;-)
A taky je nezvykle levná Shellka na Bohdalci, protože za rohem je Lukoil a před ní Papouch. S Globusem nebo Albertem taky žádnej problém. Značku už mam na autě, tak si ji nemusim kupovat na pumpě :lol:
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od theodor less »

Tankování starších vozů nepodraží, vyšší podíl biosložky v benzinu neprošel.
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... prava_mato
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od Mroz »

Za me super rozhovor s majitelem Tank-ONO, o tom jak to bylo drive, jestli se palivo nyni dovazi, nebo je z Unipetrolu, o marzi, o tom kam pujde cena, o danich, nabijeckach, ....

https://ekonom.cz/c1-66980080-elektroau ... rozi-zanik
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od kot »

Mroži díky za opravdu správné doporučení ! Pěkný rozhovor.
ZBmaster
Příspěvky: 85
Registrován: 24.12.2019 22:20:21

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od ZBmaster »

Tankuji naftu na nejlevněší pumpě v okolí, kterou vždy aditivuji VIFEM. Dávám o polovinu více než je doporučeno. Jednou za rok aditiva BG jako prevenci. Za cca 40tis km žádný problém, vsřiky naprosto v pohodě (testováno osciloskopem).

Do motorky (karbec) pak beru nejlevnější benzin a na zimní odstávku VERVA 100. Taky bez problémů.

A pro LPGčkaře pozor na rozdíly v kvalitě LPG, jsou opravdu velké... :kladivo:
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od jozka »

No, na ONO jsem bral naftu i benzin vzdycky (jeden cas mi to vychazelo tak, ze vyhradne) a nebal bych se rict, ze auto na to ujelo dohromady urcite pres 100kkm a bez problemu.

Jednou jsem nabral v Polsku plnou u Leclercu a pak si rikam... sakra stalo mi to za to... to auto nejak divne tahne a vic zere. No a tu nadrz jsem do druheho vyjel a spotreba byla stejna jako driv a kdyz jsem prestal myslet na to, kde jsem tankoval, tak to auto zase jelo normalne. Hlava dokaze strasny veci...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od Mike »

já bral na ONO jen jednou, ještě v Plzni ( nad nimi byla snad ARALka )
nafta za super cenu, jen jsem do Prahy nejel za 7, ale za 9
tak od té dobý je chválím jen za to, že ostatní pumpaři nemohou být tak nenažraní...
nyní dlouhodobě mix Makro Černý Most, Čepro Mstětice a Benzina Expres Poděbrady
a trvale zimní VIF
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od jozka »

Takze nafta ze stejnyho vrhu jen jinak pomalovany cisterny. Jak pisu, hlava dokaze veci.
martink
Příspěvky: 147
Registrován: 10.12.2019 1:22:29

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od martink »

jde o to jestli to Unipetrol vozí rovnou na ČS ze stejnýho vrhu, a nebo do nějakých meziskladišť, kde si tam např. prodejní sítě lejou ještě aditiva apod? Což tedy není moc praktické a bude to zvedat náklady "zbytečně". Levnější pro ně bude koupit rovnou aditivovaný od Unip. Ale to tedy znamená že jsou všechny stejný, a jediný rozdíl může dělat např. čistota nádrže na ČS.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od jozka »

Vozi si to vetsinou sami, aditiva se primichavaji uz na distribucnim centru pri staceni do autocisteren. Jediny rozdil je prave ta benzinka (nedodrzeni kazne, spatny navrh, kriminalni jednani obsluhy) nebo cisterna (vetsinou nedodrzeni kazne). Nejsme v divokych devadesatkach, dnes uz si to skoro nikdo nelajsne. Hodne v tom udelala COIka tim nejjednodussim zpusobem.

Prave proto tvrdim, ze az na vyjimky je vicemene jedno kde tankujete. Co se aditiv tyce, muj postj k nim je zhruba stejny jako k homeopatikum.

P.S. Nekdy tam mezisklady nejspis funguji, jen to budou mezisklady odberatelu, protoze cast vyroby se vozi zeleznicnimi cisternami. Podil neznam.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od Honey72 »

ONO jde prostě jinou cestou, podobně jako jiné JZĎácké pumpy :-) Když srovnám všechny benzínky u nás ve městě, na všech proběhla minimálně jedna generální rekonstrukce a co pět let, tak nějaká úprava, jako výměna tabulí, regálů, sociálek... Ale ONO je pořád stejné, zapomenuté v devadesátkách :-) Něco jako když v Německu vlezete omylem do ALDI :-) I to okolí benzínky včetně zelené plochy a parkování mě prostě neláká, abych se krom levného tankování na té benzínce stavil. A o tom to asi je.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
speci
Příspěvky: 40
Registrován: 10.10.2019 19:41:19

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od speci »

U nás jsou pumpy ONO docela kulturní. Obecně od Brna na východ jsou všechny moderní a čisté. Jednou jsem se po cestě zastavil na Onu v Církvicích. Takhle snad nevypadá ani JZĎácká pumpa. Schválně se podívejte na fotky stojanů. A rukavice samozřejmě nikde. :shock: Jinak jsem si velice oblíbil placení mobilem u stojanu Benziny/Orlenu. Ještě vím o Shellu. Má to ještě někdo?
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od krtek700 »

jozka píše:P.S. Nekdy tam mezisklady nejspis funguji, jen to budou mezisklady odberatelu, protoze cast vyroby se vozi zeleznicnimi cisternami. Podil neznam.
Já si vždycky myslel, že se to distribuuje pomocí Čepra, vidí do distribuce někdo více? Přiznám se, že jsem si myslel, že se do těch Čepro skladů vozí pomocí těch vlaků, abych nedávno zjistil, že mezi chemičkami a každým skladem Čepra jsou produktovody.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od Mike »

tu COI bych tak nechválil
nebejt "kverulanta", který zveřejnil rozdíl mezi kontrolovanými subjekty, tak dodnes jména "podvodníků" neznáme...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od NoOne »

Do cech se vicemene nevyplati dovazet jina paliva nez viceoktanove benziny, ktere se u nas nevyrabi, vse ostatni se da nacerpat u Cepra:
https://www.ceproas.cz/public/files/gal ... tovodu.jpg

Ad Tank ONO: Znackove cerpaci stanice maji na nakupy svoje agendy a urcite by si nedovolily vzhledem k reputaci koupit neco bokem. Ty desetitisice cisteren paliv z karuselovych obchodu musely skoncit ve Vltave a pan majitel vubec netusi, jak je mozne ze mohl nakupovat tak vyrazne pod cenou ...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od theodor less »

NoOne píše:Do cech se vicemene nevyplati dovazet jina paliva nez viceoktanove benziny...
Do cech? Nechtělo by to háček a velké písmeno? Vznikly by nám Čechy, ale to taky není správně. Správně je Česko. Tři chyby v krátkém slově může udělat jen cech jako poleno.
Ještě poznámka mimo zmíněný příspěvek. Setkal jsem se s lidmi, kteří vyšší oktanové číslo dávali do souvislosti s vyšším výkonem motoru. Není divu, olejáři mají zavádějící názvy a reklamy. Oktanové číslo vyjadřuje pouze odolnost paliva ve směsi se vzduchem proti samozápalu (který se projevuje jako tzv. „klepání“) při kompresi ve válci motoru.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od Honey72 »

Theo, někdo prostě může psát v mobilu na malé obrazovce anebo v cizině na klávesnici bez českého prostředí, tak mu to odpusť ;) Když jsem se snažil psát z Paříže na notebooku hostitelky, bylo pro mne naprosto vysilující najít písmena na jejich francouzském rozložení kláves, natož k nim dostat háčky a čárky :D
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Brzda
Příspěvky: 216
Registrován: 21.1.2015 19:43:20

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od Brzda »

https://m.youtube.com/watch?v=piwRpImX1qg
Najeto 650 tisíc a tankuje obyčejnou no name naftu. Tak asi tolik k debatám o tom, jak je drahá nafta lepší.....
martink
Příspěvky: 147
Registrován: 10.12.2019 1:22:29

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od martink »

Honey72 píše:Theo, někdo prostě může psát v mobilu na malé obrazovce anebo v cizině na klávesnici bez českého prostředí, tak mu to odpusť ;) Když jsem se snažil psát z Paříže na notebooku hostitelky, bylo pro mne naprosto vysilující najít písmena na jejich francouzském rozložení kláves, natož k nim dostat háčky a čárky :D
nebo je to např. programátor, pokud píšete celý den na anglické klávesnici, je to velice časté nepsat s diakritikou. Pokud budu psát firemní korespodenci tak diakritiku asi nevynechám, ale na internetu do diskuze ..... Copak u otce se to snese :D
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Jaké tankujete palivo?

Příspěvek od NoOne »

Neni duvod se posmivat. Kazdej si zivotem neseme nejaky hendikep, ja holt mam cestinu jak poleno, nekdo chytne GPS (Grammatical Pedantry Syndrome). Oboji je resitelne 8-)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla - technika“