Mlhovky

Odpovědět

Používáte zadní mlhovky

Ne, nikdy je nepoužívám
2
2%
Vyjímečně
24
28%
Občas
13
15%
Ano, nařizuje mi to zákon
11
13%
Ano, chci být vidět
34
40%
Ano, chci oslňovat řidiče
1
1%
 
Celkem hlasů: 85

egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Mlhovky

Příspěvek od egelebege »

Taky jeden kousek
mlha.JPG
mlha.JPG (29.97 KiB) Zobrazeno 8415 x
Radši jsem ho na tu mlhovku neupozorňoval. Nejspíš by to poslal do pangejtu
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Mlhovky

Příspěvek od jannnn »

No ale pobavilo mě, jak by se ty stodvacítky vešli do jednoho pruhu dvě jak nic :D
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Mlhovky

Příspěvek od Mike »

proto bych mu i odpustil
jede při pravém okraji naprosto ukázkově :ok:
a ten výhled z kabiny "náklaďáku" je taky super 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Mlhovky

Příspěvek od flames »

Sme to měli na stopětě taky, mlhovka tam byla přidělávaná až v devadesátých a zapínala se dodělátkem, takže se občas stalo, že jsem ani nevěděl, že mi svítí. Nakonec jsem ji (jak jinak) urazil a zneprovoznil při couvání o chodník (bylo to původně světlo z Avie). Ke konci životnosti vozu nám odešla ještě převodovka, narychlo jsme splašili nějakou z kila (to byl kauf) , ta zas neměla spínač na couvačky, tak další dodělátko, které již bylo kritické a odjel sem tak se zaplýma couvačkama např. trasu Valmez-Brno.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovky

Příspěvek od mbmat »

nejlepší ale je že i takovoudle šunku někdo koupí a má novou spz. ale to už jsme OT
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Mlhovky

Příspěvek od egelebege »

Pochybuju, že tam má nějakou viditelnou kontrolku, proto jsem mu to taky radši odpustil. Hlavně jel docela nejistě až jsem měl o něj strach. Udělal jsem si odstup a jel za nim v klidu jeho 85.
mbmat: i se šunkou chce člověk být v evropě :P
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Mlhovky

Příspěvek od Kubajsu »

mbmat píše:nejlepší ale je že i takovoudle šunku někdo koupí a má novou spz. ale to už jsme OT
Není to už zralý na veteránský značky?
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovky

Příspěvek od mbmat »

egelebege: :D. btw není to focené na R10? tam je už asi 4 roky namalovaneá příprava na nastříkání pravý čáry a pořád nic :ko:
Kubajsu: já nevim kolik let musí bejt tomu autu (+30?). ale v tomhle případě se snad dala udělat vyjímka :D
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Mlhovky

Příspěvek od Mike »

myslím, že to teď je pro r.v.1980
což by ta užovka mohla bejt, ale na vyjímky se u nás nehraje
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Mlhovky

Příspěvek od egelebege »

mbmat:jj těsně za nájezdem od Brandýsu
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Mlhovky

Příspěvek od adamos »

Mike píše:myslím, že to teď je pro r.v.1980
což by ta užovka mohla bejt, ale na vyjímky se u nás nehraje
podle zadních světel je vyrobená před létem 1983, podle chromových nárazníků možná ještě dříve. Takže stáří min. 28 let :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Mlhovky

Příspěvek od jonáš »

Sem dneska viděl krásnou legendu 130RS .. je prej na prodej za půl melouna, nechcete někdo? Rovnou na veteran rallye ;-)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Mlhovky

Příspěvek od Lenny »

jako za 50 bych ji koupil, ale za 500 to je moc :D
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Mlhovky

Příspěvek od jonáš »

Mo prej ji dva roky stavěli a šlechtili .. tak to nebudou dávat z ruky zadarmo. Von se nějakej zbohatlík se slabinou pro retro časem najde ;-)
Prej s tim chtěli původně sami jezdit, ale zjistili že střídat to s opravdickym autem nejde .. http://www.autovasenda.cz/images/rally_12.jpg
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Mlhovky

Příspěvek od Mike »

skoro to vypadalo, že si to řidiči začli hlídat
nezačli....
ovšem kdy a kam jel že je musel zapnout....
Přílohy
DSC02129_a.JPG
DSC02129_a.JPG (109.21 KiB) Zobrazeno 7903 x
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Mlhovky

Příspěvek od Kubajsu »

Mike píše:...ovšem kdy a kam jel že je musel zapnout....
Nedávno jsem byl na technický. Za mnou stál nějakej dědula s Fabií... Když došlo na kontrolu světel, tak ať zapne mlhovku (kromě toho, že měl teda prasklou žárovku v hlavním světle) a reakce? "Jak se to dělá?"
Prý naprosto běžná situace... A to se určitě dá předpokládat, že auto na technickou veze ten z uživatelů, který se o auta a řízení nejvíc zajímá. Takže už se nedivím vůbec ničemu :crazy:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Mlhovky

Příspěvek od Lenny »

Konečně článek, který mi dává za pravdu.

Království mlhovek. Čeští řidiči je moc rádi zapínají, i když jsou vidět na kilometry daleko
https://www.novinky.cz/krimi/420037-kra ... aleko.html
„Nevhodně rozsvícená mlhová světla dozadu oslňují řidiče za námi a mohou být pro něj matoucí. V záři výrazných mlhových světel také může snadno přehlédnout nebo později reagovat na brzdová světla, čímž mohou zbytečně vznikat krizové situace,“ podotkl Farář.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Mlhovky

Příspěvek od GiuseppeS »

Souhlas, dobrý článek.
Mně se líbí i ta druhá část: světla pro denní svícení jsou super věc, ale za snížené viditelnosti jsou třeba potkávací. Máme doma občas debatu, co je to "snížená viditelnost", vysledoval jsem, že potkávací rozsvěcuju později a mlhovky zhasínám dřív než žena, asi je v tom taková ta ženská opatrnost, ale ani moje drahá nesvítí vyloženě zbytečně ...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Mlhovky

Příspěvek od Standa »

Světla na denní svícení bych asi povoloval jenom v kombinaci s automatickým přepínáním na potkávací při snížené viditelnosti (třeba i v tunelu). V autě tato světla nemám, takže je nejjednodušší nechávat zapnutá potkávací pořád, při vypnutí motoru se rovněž vypínají (narozdíl od parkovacích). Nějaké světelné čidlo tam ale je a funguje celkem spolehlivě (poznám to podle nasvětlení přístrojové desky a dalších ovládacích prvků v kabině). Mlhovky samozřejmě zůstanou na řidičích patrně až do přechodu na úplný automat :) .
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Mlhovky

Příspěvek od vaclav »

zajimave, jak nekomu lezi ty mlhovky v zaludku. me tedy vic vadi rozhozena predni svetla, coz ma mym odhadem v cr/sk tak 3-5% vozidel, coz je sakra hodne. zapomenuta mlhovka me temer nikdy nevadi. urcite ne za svetla, mozna trochu obtezuje v noci, ale nic dramatickyho.

zapomenuti prepnuti denniho sviceni na potkavacky je mozno (bohuzel) videt cim dal casteji.
MPMP
Příspěvky: 3305
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Mlhovky

Příspěvek od MPMP »

Standa píše:Světla na denní svícení bych asi povoloval jenom v kombinaci s automatickým přepínáním na potkávací při snížené viditelnosti (třeba i v tunelu).
Tuto kombinaci mám a funguje právě jen v tom tunelu. Speciálně na podzim je to ale dost špatné a je třeba přepnout manuálně na potkávací světla. Ráno, kdy je zataženo a "lezavo", případně mrholí, bývá pro čidlo světla dost a tudíž má tendenci zapínat světla pro denní svícení.
Osobně používám "natvrdo zapnutá" potkávací světla přibližně od října do dubna (plus mínus nějaký ten týden) a automat nechávám pracovat po zbytek roku.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Mlhovky

Příspěvek od Mike »

já tedy preferuji ta denní, lepší ledky než si pálit parabolu xenonem

a jinak když mrholí, tak se samy zapnou stěrače a po druhém cyklu i samy rozsvítí světla - tedy mám li přepnuto do polohy A ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Mlhovky

Příspěvek od jonáš »

vaclav píše:zapomenuti prepnuti denniho sviceni na potkavacky je mozno (bohuzel) videt cim dal casteji.
Super jsou hlavně ti nindžové co jedou vepředu na denní světla a vzadu jim nesvítí vůbec nic. Někomu kupodivu svítěj s deníma aspoň parkovačky.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Mlhovky

Příspěvek od adamos »

Mike píše:já tedy preferuji ta denní, lepší ledky než si pálit parabolu xenonem

a jinak když mrholí, tak se samy zapnou stěrače a po druhém cyklu i samy rozsvítí světla - tedy mám li přepnuto do polohy A ;)
Co je tak spatneho na tom sviti ve dne xenonama? Pet let jsem "palil parabolu" bez ztraty kyticky...

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Mlhovky

Příspěvek od Mike »

patrně nemáš toyotu nebo bmw ;)

2 jonáš:
obrysová světla nemusí svítit se světly pro denní svícení
dle požadavku - při rozsvícení obrysových mají zhasnout - bych skoro řekl, že ani nesmí
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Vozidla - technika“