Zimní pneumatiky - přezouvání.

Jaké stanovisko máte k přezouvání zimních pneumatik?

a.) Přezouvám vždy na zimní období
41
40%
b.) Mám náhradní sady disků a přehazuji je
53
51%
c.) Jsem nucen přezouvat kvůli jízdě na cestách,kde je to dopr.značkou přikázáno,jinak bych nepřezouval
2
2%
d.) Nepřezouvám,protože v zimním období nejezdím po komunikacích,kde je to dopr,značkou přikázáno
0
Žádná hlasování
e.) Zásadně nepřezouvám v zimě nejezdím
1
1%
f.) Zásadně nepřezouvám,vystačím s letními
1
1%
g.) Jezdím málo,takže používám celoročně zimní
1
1%
h.) Používám "univerzální"
0
Žádná hlasování
i.) Mám firemní vozidlo, na kterém jsou měněny pneu
4
4%
j.) přezouvám jen na jedné nápravě
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 103

MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od MPMP »

martin píše:Počasí opět ukazuje, jak je naprosto idiotské předepisovat povinné použití nějakých (záměrně nepíšu zimních) pneumatik. Půlka dubna, zimáky už přes dva týdny mít nemusíme, přesto kdyby se člověk řídil jenom literou zákona, tak by zplakal nad výdělkem...
On někomu zákon zakazuje (resp. nedoporučuje) jezdit v dubnu na zimních pneumatikách? :P
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od bhs »

To už tu bylo přece několikrát řečeno. Kdo se řídí jen literou zákona, a to otrocky, má to velmi, velmi těžké a je svým způsobem hloupý (není myšleno pejorativně)

Tak, jak je v současné úpravě řešeno používání zimních pneumantik je pochopitelně blbě (použil jsem záměrně slušné slovo). Na rozdíl od Martina vidím problém v tom, že by se počasí v březnu zbláznilo a byl okolo 20 stupňů ..... ptrotože na druhé straně MPMP má pravdu v tom, že zákon nenařizuje zout zimní pneu na konci března.

Že lze u tvorby zákonů i myslet dokazuje návrh (myslím od Humla), jak rozumně používání zimních pneu vymezit
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od flames »

Neznalost bolí, pseudotchyni včera rozváčeč obědů tvrdil, že zákon stanoví zimní pneu do teploty 7°C nad nulou. Jinak nevím , v čem problém, ráno sem měl doma 10cm sněhu, odjel bych to i na letních bez problémů.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od martin »

bhs píše:To už tu bylo přece několikrát řečeno. Kdo se řídí jen literou zákona, a to otrocky, má to velmi, velmi těžké a je svým způsobem hloupý (není myšleno pejorativně)

Tak, jak je v současné úpravě řešeno používání zimních pneumantik je pochopitelně blbě (použil jsem záměrně slušné slovo). Na rozdíl od Martina vidím problém v tom, že by se počasí v březnu zbláznilo a byl okolo 20 stupňů ..... ptrotože na druhé straně MPMP má pravdu v tom, že zákon nenařizuje zout zimní pneu na konci března.

Že lze u tvorby zákonů i myslet dokazuje návrh (myslím od Humla), jak rozumně používání zimních pneu vymezit
Já jsem tím chtěl říct to, že když někoho sundám 31.3. za +20 stupňů za sucha na letních, klidně můžu mít problém, protože se pojišťovna bude cukat, že jsem měl mít zimáky. Když někoho sundám 1.4. na sněhu a náledí na letních, pojišťovna němůže říct ani slovo, protože na světě (v Česku :) není síla, která by mě k tomu přinutila (a samozřejmě za podmínky, že jsem přizpůsobil rychlost stavu silnice). Zároveň když někoho sundám 1.7. za +35 na zimních, jsem z obliga a je to taky hazard. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jak bylo těch +22 teď, tak ty zimní gumy plavaly na suché vozovce už jako fest, a to je mám teprve 2. sezonu a sjeto na jenom na 75 %.

Pointa celé diskuze je, že bych uvítal povinnost mít adekvátní pneu dle stavu silnice a teploty a ročního období, aby se nemohlo dít výše uvedené.
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Mike »

jenže to by se špatně prokazovalo, a soudruzi by se museli vrátit k lékárničkám ( poslední 3kontroly ji po mě překvapivě nechtěli vidět )
kdežto befel je befel a to se pak kontroluje
v mém případě je to jedno, protože i na letních mám M+S
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od jonáš »

martin píše:Pointa celé diskuze je, že bych uvítal povinnost mít adekvátní pneu dle stavu silnice a teploty a ročního období, aby se nemohlo dít výše uvedené.
Takže když bude v březnu teplo, přezujete na letní, a před dubnovou jízdou přes Vysočinu zas natáhnete zimáky? Nic proti, když mám extra kola tak to ještě furt za hodinku u garáže zmáknu i s tim klumprem co dávaj k autům .. ;)

Účel toho ustanovení "od listopadu do března" je totiž trošku jinej, a sice aby vůbec donutilo lidi co jezděj celoročně si ty zimáky pořídit. I když si myslej že 10 cm zmáknou na letních 8-)
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Kubajsu »

jonáš píše:Takže když bude v březnu teplo, přezujete na letní, a před dubnovou jízdou přes Vysočinu zas natáhnete zimáky? Nic proti, když mám extra kola tak to ještě furt za hodinku u garáže zmáknu i s tim klumprem co dávaj k autům .. ;)
Ano. A nebo počkám 2-3 hodinky až to roztaje.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od obr »

jonáši, vy přeci pojedete vlakem :)
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od vaclav »

no jo, mate pravdu. ja prezul 2 tydny zpatky a vesele litam po d1. vubec mi to nedoslo.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od martin »

jonáš píše:Nic proti, když mám extra kola tak to ještě furt za hodinku u garáže zmáknu i s tim klumprem co dávaj k autům .. ;)
To asi ne, já píchnul 5 m od baráku o šutr z posypu chodníků (zatracenej Chalupa a ta jeho P6!) a přehazoval jsem to díky blbýmu heveru skoro hodinu. Pravda, musel jsem vyndat a zase naložit celej kufr. Zatímco s hydraulickým přehodím za 25 min celý auto 8-)
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Kubajsu »

martin píše:To asi ne, já píchnul 5 m od baráku o šutr z posypu chodníků (zatracenej Chalupa a ta jeho P6!) a přehazoval jsem to díky blbýmu heveru skoro hodinu. Pravda, musel jsem vyndat a zase naložit celej kufr. Zatímco s hydraulickým přehodím za 25 min celý auto 8-)
Tak to né že bych si myslel, že máš trochu blbej hever... 1 kolo určitě není na víc než 10 minut 8-)
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od martin »

Právě že ten hever tam je úplně deme***. Nejde na to nasadit pořádně klika tak, aby se dalo plynule točit a musel jsem jí pořád po 180° sundávat a nasazovat a těch otáček bylo. Fakt jsem myslel, že z toho vyrostu...
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Bobek »

martin píše:šutr z posypu chodníků (zatracenej Chalupa a ta jeho P6!)
Inert na chodníky je snad celá Praha.
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od jonáš »

Mno já psal o sobě .. a o dost blbym heveru u Mégana, na starý Fabii byl lepší, tam šly všechny čtyry přeházet za 45 min .. ;) pochopitelně za světla, rozumnýho počasí a na solidnim asfaltu. Myslim že to ustanovení ve vyhlášce opravdu žádnej termit přezouvání do sandálů nespecifikuje, takže je to na každýho přirozený inteligenci. Kolega co jezdí často Zlín a okolí nechává zimáky dýl.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Hever na fabce a obecně u koncernu je super.
Ten co mám na fabce má za sebou minimálně 100 zvednutí.
R48 -> D48 se podařilo!
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Kubajsu »

Martin z Ostravy píše:Hever na fabce a obecně u koncernu je super.
Ten co mám na fabce má za sebou minimálně 100 zvednutí.
Zatímco celá výbava P 206 byla mimořádně k ničemu... Klíč na kola se ohnul prakticky hned a musel být nahrazen a hever se musel nasazovat nakřivo, protože neměl výkyvnou "hlavu" a celé auto se po zvednutí o cca 5-10 cm posunulo... Takže jsem kolikrát musel zvedat naněkolikrát abych posun správně "odhadnul"... Ale zatím nejlepší hever jsem dostal k Hondě - klasické "nůžky" - rychlé a stabilní...
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od martin »

O víkendu jsem přehazoval kola, s hydraulickým za 30 min a to jsem ještě očumoval podvozek :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Martin z Ostravy »

U koncernu jsou u osobáku tyto hevery http://www.odklepnuto.cz/aukce/3534928/ ... fabia.html
A jak říkám, víc jak 100 zvednutí pořád je ok.
R48 -> D48 se podařilo!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od jonáš »

Mno u Mégany jsou slušně udělaný lehký nůžky, akorát "klika" nemá na konci kliku, takže se s tim musí kvedlat o půlkruh, pokud to neni naprázdno. Ale zase maj nahoře čubu a v prahu vybrání, takže to sedí dobře a na přesně vymezenym místě. Škoda že se nedaj tyhle různý fíčury jednotlivých značek zkombinovat 8-)
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od dd »

Nevíte, z jaké dílny je tato masáž?
http://www.novinky.cz/finance/248986-za ... smich.html
http://www.novinky.cz/finance/248111-mi ... ikach.html
http://www.novinky.cz/finance/247988-le ... -zime.html

Osobně považuji část zákona o zimních pneumatikách za světlou výjimku, kdy se nechává velká míra svobody i odpovědnosti. Výklad, že přes zimu si na autě klidně nech letní a když to počasí dovolí, tak můžeš jezdit, ale jakmile se zhorší podmínky, tak na silnici nelez, se mi líbí.

Mimochodem, minulý rok proběhla zase podobná série článků, jak je nesmyslné v březnu při 15 stupních jezdit na D1 na povinných zimních.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Kubajsu »

Taky se mi líbí jak to je v zákoně teď. A klidně bych to ustanovení rozšířil na celý rok. Copak sníh v dubnu klouže míň než v únoru? Podle předpovědi co jsem dneska ráno viděl nebudou zimní pneu přínosem ještě minimálně týden...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od jonáš »

Tak to je dobrý, to možná stihnu přezout ;-)
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Mike »

já jsem objednán na 8.11.
tak že bych to přehodnotil ;)
ačkoli těch Michelinů se už rád zbavím, kloužou i na suchu, na mokru ještě víc, takže kdyby náhodou napadlo, hrabal bych všema 4ma
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Kubajsu »

Mike píše:.. kloužou i na suchu, na mokru ještě víc...
Blbost, jestli nejsou starý jak Metuzalém. Sjetý (rovnoměrně) vzorek má na suchu lepší vlastnosti (až o cca 10%) než nová pneu. Ovšem na mokru je to pak tragédie...
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Zimní pneumatiky - přezouvání.

Příspěvek od Mike »

je-li metuzalém od roku 2002, pak jsou 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Vozidla - technika“