Nafta v mrazech

Odpovědět
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Nafta v mrazech

Příspěvek od Geo »

Nalezeno na netu, vhodne vlakno jsem nenasel, tak zakladam nove. http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?f ... inus13.jpg A kde tankujete, vy?
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: Nafta v mrazech

Příspěvek od Marty »

...tak k tomu se musím po čerstvé zkušenosti vyjádřit - v pondělí jsem v Beskydech taky zamrzl... Kdybych nebyl ucho - usmějte se nad mou blbostí:

Ve ValMezu u Tesca jsem před čerpáním se šel zeptat kterou z těch dvou naft mám čerpat - do kolika stupňů jsou - prý je to jedno, obojí do -30... Přes noc na pondělí bylo tak -22 a zamrzl jsem. Udělal jsem přes motor a až dolů ke kolům stan z dek a na půl hodiny pustil pod autem fén s horkým vzduchem a modlil se abych si "nevydělal" a auto nebouchlo... Pomohlo to ale dokonale. Sjel jsem do Rožnova k OMV koupil aditivum proti mrazu a dotankoval cca 20 litrů té lepší nafty. Poté už bez problémů.

Tolik k mé blbosti a notorické 'jedna paní povídala aby prodala...'.

Teď asi pro jistotu vyměním nebo aspoň nechám prohlédnout palivový filtr...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Nafta v mrazech

Příspěvek od martini »

No, včera jsem to po týdnu málem taky nenastartoval, startér jsem musel točit dýl než by bylo zdrávo, ale chytlo mi to :-). Mám tam ještě asi měsíc starou naftu, výhradně tedy skoro beru na Shellu, akorát tím svým autem už teď jezdím mnohem míň a rozřeďovat to arktickou se mi už taky nechtělo, když se má od pondělka oteplovat pomalu do plusových teplot. Ale fakt vypadal ten motor dost nezdravě při tom startu...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Nafta v mrazech

Příspěvek od vaclav »

Geo píše:Nalezeno na netu, vhodne vlakno jsem nenasel, tak zakladam nove. http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?f ... inus13.jpg A kde tankujete, vy?
sila medii, neb v tech sklenickach muze byt buh-vi-co.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Nafta v mrazech

Příspěvek od egelebege »

Moje zkušenost je s nemrznoucí směsí do ostřikovačů. Včera odpoledne jsem chtěl vyrazit na nákup. Před vyjetím jsem si chtěl ostříknout okno a ejhle, ono to nešlo. Bylo asi 6 pod nulou tak jsem myslel že mi došlo voda. Otevřel jsem kufr kde jsem měl kanystr s vodou do -20 st jenže když jsem ji chtěl nalejt do nádržky tak jsem zjistil že nejde ani vytřepat. S naftou to nebude tak zlý ale bohužel v naší republice se šidí vždy a všechno
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Nafta v mrazech

Příspěvek od dd »

vaclav píše:
Geo píše:Nalezeno na netu, vhodne vlakno jsem nenasel, tak zakladam nove. http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?f ... inus13.jpg A kde tankujete, vy?
sila medii, neb v tech sklenickach muze byt buh-vi-co.
A na odkazu na facebooku mu vyšly druhý den jiné výsledky.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Nafta v mrazech

Příspěvek od Mike »

pravdou je, že mě zamrzá všechno, bohužel auto nemá vyhřívaný filtr, takže než se pod kapotou oteplí....
včetny Vervy, tankované na Mělníku, ještě jim na tom visela ta hvězdička :evil:
nakonec normální globus nafta, 2x odměrka vervy, 4ltr naturalu
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nafta v mrazech

Příspěvek od jonáš »

Tak to si musim Shella na Bohdalci pochválit, zatim žádná potíž se studenym odchovem na Žižkově, a ještě snad i ten Lukoil za rohem, kterej tam drží cenu na rozumnym levelu ;-) .. jen je mi toho motoru vždycky trochu líto, když ručička teploměru vyleze až někde pod Spořilovem (topí to samozřejmě dávno předtim, co by pro zákazníka výrobce neudělal).
Odpovědět

Zpět na „Vozidla - technika“