| Autor |
Zpráva |
|
JiVi
Příspěvky: 206 Bydliště: Pardubice
|
 Re: Elektromobilita
otazkou je, co je definice SUV? Kdyz vidim Fiat 500XL nebo Kamiqa, tak tam proste to SUV nevidim. Stejne tak i20 nevypada jako MPV
|
| 12.2.2020 8:04:35 |
|
 |
|
JiVi
Příspěvky: 206 Bydliště: Pardubice
|
 Re: Elektromobilita
|
| 12.2.2020 8:05:12 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Jakkoliv si myslim, ze elektro ve stavajici podobe je vitezstvi ideologie nad zdravym rozumem, tohle jde za vyrobcem. Kdyz neco chci vyrabet, musim to mit nejak podlozene. Oni zjevne nemeli.
|
| 12.2.2020 9:14:44 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Tak co jsem ted cetl, jde to za vyrobcem baterii (LG Chem Wroclaw), nezvladaji pouzitelnou kvalitu. To jsou holt ty jednoduche elektromobily 
|
| 13.2.2020 8:15:09 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Elektromobilita
Jožko díky za zajímavý článek a hlavně čísla prodejů...
|
| 13.2.2020 15:42:57 |
|
 |
|
mts
Příspěvky: 476
|
 Re: Elektromobilita
to jivi: SUV je obecne vuz s vyssi stavbou karoserie a vyssi svetlou vyskou, vesmes s dvouprostorovou karoserii typu “kombi”. I SUV podobne jako konvencni automobily se deli do trid – od mestskych (Kamiq, Captur, HRV, Juke…) pres kompaktni (Karoq, Tiguan, Eclipse Cross…) a stredni tridu (X-Trail, Outlander, Kodiaq…) az po velke/luxury (Santa Fe, Sorento, Edge, Touareg, Grand Cherokee…) atd atd… i20 urcite MPV neni, ix20 je…
|
| 13.2.2020 18:01:04 |
|
 |
|
JiVi
Příspěvky: 206 Bydliště: Pardubice
|
 Re: Elektromobilita
|
| 24.2.2020 12:41:42 |
|
 |
|
kyk
Příspěvky: 798 Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
|
 Re: Elektromobilita
V Číně spadnul o 90% nejen elektromobilů ale všech automobilů-únor 2020. Obecně prodeje automobilů meziročně leden-leden klesly o cca 5%
|
| 24.2.2020 19:52:41 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Elektromobilita
odvolávky pro největší evropský koncern jsou od 10.2019 mezi 7-10%
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 24.2.2020 21:32:10 |
|
 |
|
JiVi
Příspěvky: 206 Bydliště: Pardubice
|
 Re: Elektromobilita
kyk píše: V Číně spadnul o 90% nejen elektromobilů ale všech automobilů-únor 2020. Obecně prodeje automobilů meziročně leden-leden klesly o cca 5% ale právě, že článek není o únoru - extra je to tam vypíchnuté. je to o prosinci 2019
|
| 25.2.2020 8:33:19 |
|
 |
|
JiVi
Příspěvky: 206 Bydliště: Pardubice
|
 Re: Elektromobilita
|
| 5.3.2020 8:07:57 |
|
 |
|
krtek700
Příspěvky: 970
|
 Re: Elektromobilita
Tu cenu jsem nikdy nepochopil  Teď jsem někde zahlédl, že se chystá do prodeje něco podobného(možná menší úložný prostor) s dojezdem 200 km a cena nějakých 400 000 Kč(možná bez DPH). Jestli to dodrží, tak to už je poměrně přijatelné. Upřímně by takové vozítko nemělo mít výrazně jinou cenu, než jsou ceny těch malých elektroaut.
|
| 5.3.2020 10:27:59 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Vsak ona ta cena byla celkem odpovidajici ostatnim elektroutum 
|
| 5.3.2020 13:46:54 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Zkraje roku jsem tady daval pro pobaveni info, ze elektromotor v CG je tezsi nez jeho normalni verze (1.0). Myslel jsem, ze je to vyjimka vyplyvajici z toho, ze jde o extrem. Ted jsem cetl na jednom posukwebu zpravu o dvojce, ktera se z edukativnich ucelu stourala v elektromotoru z Ska. A co cert nechtel... ten elektromotor vazi (pokud nejde o prekec) 550 lbs. To vypada na nahradu poctiveho osmivalce 
|
| 22.3.2020 9:36:41 |
|
 |
|
mstitek
Příspěvky: 282
|
 Re: Elektromobilita
Čtvrttunový motor je fakt blbost. Bůhví co je v tom započítáno. Rychlý google dává odpověď 70 liber (necelých 32 kg) jako váha motoru v Tesla S.
|
| 22.3.2020 13:57:31 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
To je otazka... stejne rychly dotaz na googleelectric motor + inverter - 350 lbs
|
| 22.3.2020 17:58:21 |
|
 |
|
Tomáš Němec
Příspěvky: 280
|
 Re: Elektromobilita
Vypnuto. Francouzi přišli přes noc o tři čtvrtiny dálničních rychlonabíječek https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
|
| 23.3.2020 9:08:04 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4337 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: Elektromobilita
Jo, cisternu elektriky si domů nekoupíš  A kanďák do kufru taky nedáš a power banka nepomůže. 
|
| 23.3.2020 9:22:05 |
|
 |
|
Redispero
Příspěvky: 340
|
 Re: Elektromobilita
Aram96 píše: Jo, cisternu elektriky si domů nekoupíš  A kanďák do kufru taky nedáš a power banka nepomůže.  Anebo prostě budete nabíjet místo 70 kW na nabíječkách s 50kW, kterých na francouzských dálnicích, resp. u dálnic, pořád zůstalo několik set.
|
| 23.3.2020 10:45:36 |
|
 |
|
mstitek
Příspěvky: 282
|
 Re: Elektromobilita
jozka píše: To je otazka... stejne rychly dotaz na googleelectric motor + inverter - 350 lbs To jsem taky našel, ale původně to je ze stránky Teslarati ( https://www.teslarati.com/tesla-model-s-weight/) a není to jenom motor a navíc je to pouze jejich odhad z porovnání s jinými elektromobily. U té váhy motoru ale taky záleží jaká verze to je. Těch 70 liber je pro 365hp/RWD motor.
|
| 23.3.2020 16:11:06 |
|
 |
|
Mumry
Příspěvky: 128
|
 Re: Elektromobilita
Hmotnost motoru s převodovkou se u Tesly Model S dá zjistit celkem jednoduše.
Tesla Model S 90 s pohonem zadních kol: 2120 kg Tesla Model S 90D s pohonem všech kol: 2200 kg
Jediný rozdíl mezi nimi byl v tom, že 90D měla motor a převodovku (teda spíš redukci) na přední ose navíc. Čili hmotnost motoru + převodovky činí 80 kg.
Velmi podobné hodnoty jsou pro obdobné modely s 60kWh, 70kWh i 85kWh baterkami. Všude rozdíly hmotností mezi zadním pohonem a pohonem všech kol byl v rozmezí 70 až 90 kg.
|
| 24.3.2020 12:05:28 |
|
 |
|
Japao Joe
Příspěvky: 679
|
 Re: Elektromobilita
Hmmm, z těchto údajů se dá vyvodit pouze to, že instalace pohonu přední nápravy zvýší celkovou hmotnost vozidla o 80kg a nikoli kolik váží motor. K tomu by bylo potřeba ještě zjistit hmotnost prvků, které se se díky motoru do vozidla nemontují.
|
| 24.3.2020 12:49:17 |
|
 |
|
Anonym
Příspěvky: 591
|
 Re: Elektromobilita
Problém je také, že ty motory nemusí být stejné. Pokud má Tesla 2 motory, tak jeden je výkonnější než druhý.
|
| 24.3.2020 13:47:44 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Hlavne i kdyby to bylo tech 80kg, tak to zadna hitparada oproti normalnimu motoru neni.
|
| 24.3.2020 14:28:09 |
|
 |
|
Mumry
Příspěvky: 128
|
 Re: Elektromobilita
Anonym: Ne vždy, někdy jsou stejné, někdy jiné. Rozdíl u ne-performance a performance verzí je okolo 50 kg, ale tam mají další věci bytelnější, nejen lepší motor.
A ano, je mi jasné, že to není jen motor, proto jsem rovnou psal, že jde o motor + převodovku. A asi tam bude i něco málo dalšího, ale dá to slušnou představu, že se to nepohybuje výše...
|
| 24.3.2020 16:16:26 |
|
|