| Autor |
Zpráva |
|
Kubajsu
Příspěvky: 1262 Bydliště: Praha
|
 Re: Elektromobilita
jozka píše: Pointa byla, ze o sloupcich to fakt neni. Pointa byla, že až se budou měnit kabely, které se stejně jednou za čas mění, nemusel by být zas takový problém tam vložit pár zásuvek... U nás se třeba teď tahala nově celá ulice (+ pár okolních) po obou stranách. Nějaká příprava do budoucna se samozřejmě neobjevila.
|
| 9.9.2020 10:30:29 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Jenze prave o tech zasuvkach to neni. Je to o kabelech a trafackach. A vymena kabelu kus za kus je neco jineho nez vymena kabelu osvetleni za napajeci bago. A to jak financne, tak papirove. O tom byla pointa celeho toho vlakna.
Takze "sloupky z Bauhausu" = "panely nepocitam, uz jsem je mel".
Kapisto?
|
| 9.9.2020 11:14:44 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Elektromobilita
Na Vinohradech lze dobíjet elektromobily ze sloupů veřejného osvětleníSlezská ulice, 47 nových sloupů, ale jen 13 s nabíječkou AC nabíječka na 2 auta, 22 kW (není jasné zda každé nebo celkem) Náklady na jedno dobíjecí místo a osvětlení v jednom činí zhruba 800 milionů. - COŽE  Se asi přepsali v desetinné čárce, ale i 800 tisíc na jeden sloup je raketa.
|
| 9.9.2020 11:26:55 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
No a o tom byla rec. Tohle je totiz ucet za "se vymeni kabely". Protoze kdyby "se jenom vymenily", tak pri prvnim zapojeni shori jak plastove brcko.
|
| 9.9.2020 11:54:32 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Elektromobilita
Ono stačí jít ke zdroji: https://thmp.cz/hlavni-strana/aktuality ... ktromobiluz toho už je naprosto jasné, o jaké náklady a kde jde. Ten článek z deníku totiž patří do sekce Novinářské bláboly.
_________________ KlarArt
|
| 9.9.2020 12:54:39 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Elektromobilita
Podle článku je to cena za 3 až 6 tisíc nabíjecích míst.
|
| 9.9.2020 13:35:33 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Elektromobilita
aha Takže to znamená, že tam s velkou slávou není vůbec nic. Jen "EV ready" plechové skříně s nožovými pojistkami jako kráva, k nimž je možné osadit nabíječku, až se bude chtít. A tu jednu vzorovou nabíječku osadili na tak blbém místě, že se k ní připojí jen jedno auto, protože z druhé strany sloupu je vjezd a zákaz.
|
| 9.9.2020 14:45:06 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Elektromobilita
jozka píše: Pak je potreba Miku, rict si proc to nechci delat. Ze by proto, ze na tom nevydelam? myslím, že u spalováku se ví, kolik se ho prodá, tedy jste schopen predikovat jak náklady rozdělit - a přitom vydělat u elektra se neví nic - krom toho že je zelené a sluníčkové, tedy se náklady predikují - "třeba do 5ti let" a tomu odpovídá cena v provedení koncernu i výbava - včera jsem četl, že elektoškoda bude v základu na plecháčích... auto přes mega... krtek píše: Vzhledem k tomu, že na emisní normy nebyl připraveny ani VW, tak těžko je to z jejich hlav. kdysi o tom vyšel článek, že na slavném setkání zástupců BMW, Mercedes a VW s frau Merkel, pánové odtušili cosi o tom, že vývojem se dostanou pod 100g/km a ona se toho hned chytla a experti pak určili - již bez diskuse s vládci automobilek - nejbližší hezké číslo pod 100, tedy 95g/km....
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 9.9.2020 20:25:31 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Ano, nevim, kolik toho prodam, tak napalim cenu, abych mel jistotu, ze neprodam. To dava smysl.
|
| 10.9.2020 6:14:06 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Mimochodem, kdyz uz prisla rec na eCorsu... To proste chces!
|
| 10.9.2020 10:59:25 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Elektromobilita
Tvl... ještě že jsem šel do do zlevněného skladového spalováku ! Aspoň se trochu svezu a PHM je za každým rohem s + - minimálním čekáním ...
|
| 10.9.2020 15:48:25 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Elektromobilita
Jednoduše s elektromobilem nejde jezdit tak svobodně jako se spalovákem, respektive ne do doby než budou nabíječky na každém rohu jako dnes ČSPH.
A mimo téma, nevíte někdo co je to za tunel, ve kterém je ta Corsa vyfocena?
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 10.9.2020 17:33:17 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Elektromobilita
Vypadá zajímavě a v té tmě trochu tajuplně...
|
| 10.9.2020 17:50:47 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Vypada to ze kralicek Automotive se zacina probirat z hypnozy. Ted je jen otazkou, jestli ma proti rozjete EUkobre sanci...
|
| 15.9.2020 12:48:49 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Elektromobilita
Který dement a magor v jednom takovéhle hámotiny vymýšlí ? To hlava nebere...
|
| 15.9.2020 17:03:09 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Klasika jako za Stalina. Taky se soudruzi predhaneli, kdo z nich je kovanejsi a navrhne vyssi cil. Taky podle toho ty petiletky dopadly. Tenkrat se to dalo jeste pochopit. Jeden ucastnik to tehdy popsal vetou "radsi jsem se postavil za vyssi tempo, nez bych sel sedet za nizsi". Dnes je to jen o ideologii, stadu a atmosfere ostrakizujici jiny nazor nez ty "schvalene".
|
| 16.9.2020 6:12:58 |
|
 |
|
Kubajsu
Příspěvky: 1262 Bydliště: Praha
|
 Re: Elektromobilita
jozka píše: ...Je to o kabelech a trafackach. A vymena kabelu kus za kus je neco jineho nez vymena kabelu osvetleni za napajeci bago... U nás měnili kabely s odůvodněním zvýšení kapacity sítě. Tak předpokládám, že to nebylo kus za kus. V ulici je cca 30 RD + na obou koncích bytovka/menší paneláček. Tak z hlediska příkonu by se k těm paneláčkům určitě příprava tak na 4 nabíjecí místa (3x25A) rozhodně vešla...
|
| 16.9.2020 8:14:49 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Mno jo, ale to pak neni "vymena", ale "upgrade" a krome vyssi ceny to s pravdepodobnosti hranicici temer s jistotou obnasi i nejakou formu verejnopravnihi projednani se vsim, co k tomu patri. Neni to o tom, ze by LK 10C rozebralo chodnik, vytahlo stary kabel, spustilo novy a zase to zasypalo.
To jenom k tomu "se vymeni".
|
| 16.9.2020 8:30:15 |
|
 |
|
Kubajsu
Příspěvky: 1262 Bydliště: Praha
|
 Re: Elektromobilita
Za mě je to pořád standardní údržba sítě. Nároky na příkon se zvyšují všude a po pár desítkách let se kabely (a související zařízení) tahají nově tak jako tak. A stačilo by jen trochu chtít a ty nabíjecí místa by mohla vzniknout i na sídlištích s jen minimálními vícenáklady. Ale to samozřejmě není atraktivní, protože si na tom nikdo pořádně nevydělá (takže ani pořádně neodčerpá dotace) a ani nenahrabe politické body  Jinak eCorsu bych si už dokázal představit; pořád je to moc drahé, ale pro mě už úplně použitelné (kromě toho, že potřebuju o trochu větší auto s koulí, zahrádkou a tak).
|
| 16.9.2020 8:38:10 |
|
 |
|
jozka
Příspěvky: 2220
|
 Re: Elektromobilita
Citace: Za mě je to pořád standardní údržba sítě. Tak si to nekdy zkuste  Stavba je povolena a zkolaudovana v nejakych parametrech, tohle jde absolutne mimo ne. Stejne jako kdyz strhnete dreveny domek v zahradni kolonii a postavite normalni zdeny barak k bydleni, tak to taky neni udrzba.
|
| 16.9.2020 10:19:09 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Elektromobilita
Nebo třeba chcete namalovat na dostatečně široký úsek dálnice 3+3 místo stávajícího 2+2  !
|
| 16.9.2020 11:03:59 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Elektromobilita
ony ty kabely vedou odněkud trafačka někam další trafačka a až pak ke spotřebiteli
čili vyměnit ty kabely jen tak je zbytečné a vyměnit je i s trafačkama dost nákladné
a kdyby tam bylo nějaké smart-řešení tak nabíjíte tak maximálně přes den - kdy není odběr nebo třeba od 2 do 4:30ráno a to toho moc nenabijete
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 16.9.2020 17:50:35 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Elektromobilita
|
| 19.9.2020 9:50:12 |
|
 |
|
krtek700
Příspěvky: 970
|
 Re: Elektromobilita
Elektromobil uvádějí v článku víckrát, než samotní autoři  V tom videu to úplně nezmiňují, sami to také moc nerazí a co jsem mohl být přítomen osobnímu setkání, tak to řeší hlavně jako propagaci. Viz ten dakar- tam jsou podle mě kvůli podmínkám normální baterie nemyslitelné, pokud H3DA zvládne to co umí, tak by to možná šlo, druhá věc, jestli to do toho auta dokáží narvat, když ten kamion musí mít vysokou průchodnost, podvozek zvládající různé věci jako skoky atd, tudíž by se baterka musela dát už poměrně vysoko. Co jsem našel, tak mají Dakar kamiony cca 1000L nádrž. Obávám se, že to by bylo takové množství beterek tak vysoko, že by to úplně zničilo těžiště. Tyhle baterky maj (pokud se nepletu) několikanásobně horší poměr energie vs. kg, proto to také nemá moc budoucnost pro elektromobilitu. Na druhou stranu je to jejich prakticky jediná nevýhoda, která je zase nepodstatná pro většinu stasionárních použití. A v tom jim dost věřím, uvidíme, kam to dotáhnou.
|
| 19.9.2020 18:28:28 |
|
 |
|
Geo
Příspěvky: 613
|
 Re: Elektromobilita
Pohled do prazdne haly s jednim robotickym ramenem, je tak nejak, jak mi mladi rikame... Proste LOL.
|
| 19.9.2020 19:26:51 |
|
|