| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Elektromobilita http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=194&t=6419 |
Stránka 44 z 58 |
| Autor: | jozka [ 20.9.2020 6:58:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Nerika se prazdna hala. Rika se hala s potencialem rozvoje. |
|
| Autor: | Krupp [ 20.9.2020 9:39:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Geo píše: Pohled do prazdne haly s jednim robotickym ramenem, je tak nejak, jak mi mladi rikame... Proste LOL. Sám jsem zvědav co se z toho vyklube. Občas neškodí přečíst i text: Ani několika desítkám investorů včera ještě nechtěl ukazovat přímo výrobní linku, s vysvětlením, že se jedná o utajované postupy. Kameraman Novinek.cz měl možnost nahlédnout k jednomu z robotů v nové hale. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 20.9.2020 10:04:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Jo jo, letmým pohledem od dveří na plnou halu vybavení každý odhalí tajemství výroby. |
|
| Autor: | Anonym [ 20.9.2020 12:24:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
He3da vypadá už dlouhou dobu jako podvod. Na minulé akci zase chtěli po investorech další peníze. Celá He3da může být jeden velký tunel. Z jiného soudku. V úterý 22.9. 21:30 našeho času má mít Musk "Battery day", tak uvidíme s čím přijde. Pole toho jako Musk celou akci prezentuje, tak jsou očekávání obrovská. |
|
| Autor: | MPMP [ 21.9.2020 9:01:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Copak o to , prezentovat a vzbuzovat naděje - to Musk umí perfektně už dlouhá léta ... |
|
| Autor: | kot [ 21.9.2020 9:53:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
No, okna u toho jeho osobáku nebyl nejlepší způsob prezentace... |
|
| Autor: | jozka [ 21.9.2020 10:44:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Proc? Vsude se o tom mluvilo, psalo, kazdej prece vi, ze to bylo schvalne a kdo to nevi, jen hleda hnidy (tohle vsechno jsem od te doby uz vazne cetl)... to tady fakt nikdo nepamatuje prezentacku Billa Gatese s modrou smrti? |
|
| Autor: | Mike [ 21.9.2020 19:32:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
ale jo jenže modrá smrt je o řád - nebo spíš dva - jinde a dle všeho, hardwarové aktualizace v Tesle moc nefungují |
|
| Autor: | jozka [ 23.9.2020 9:13:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Tak co? Uz jste se vzpamatovali z Battery Day nebo mate porad celist na zemi? Nove skvele (teda vlastne skvele prebalene) jsou na svete. Teda budou. Jednou. |
|
| Autor: | Anonym [ 23.9.2020 10:15:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
jozka píše: Tak co? Uz jste se vzpamatovali z Battery Day nebo mate porad celist na zemi? Nove skvele (teda vlastne skvele prebalene) jsou na svete. Teda budou. Jednou. Tady jsou podrobnosti: https://www.svethardware.cz/tesla-batte ... altu/53145 Co se Battery day týče, tak velké plány - hlavně co se snížení ceny týče, ale minimum hotových zlepšení. Ty plány se také mohou někde zadrhnout na neřešitelných problémech. Za mne Battery Day nesplnilo očekávání, které mu bylo marketingově dáváno. |
|
| Autor: | kot [ 23.9.2020 11:03:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Anonyme, zjevně jsi malý "optimista". Prezentace byla hlavně pro "muskafariány" nikoliv pro obyčejné lidi. (totiž ani já nejsem příznivec "světlých zítřků" kde v dáli) |
|
| Autor: | jozka [ 23.9.2020 11:51:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
A ted se oddeluje zrno od plev. Zatimco cast muskofarianu zbrbla "Dyk tady zadnej most nejni", ta druha je usmernuje "Drz hubu a plav". |
|
| Autor: | Mike [ 23.9.2020 19:28:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
hezký rozhovor s šéfredaktorem SM https://www.youtube.com/watch?v=2dw5rAF_tyY |
|
| Autor: | Standa [ 24.9.2020 7:05:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Vážení, asi nám něco uniklo ve vývoji baterií. Paní spisovatelka Třeštíková dnes ráno v televizi zmínila hrdinku své knihy, 47-letou ženu, která jednoho dne se vším praští, nasedne do elektromobilu a jede na konec světa. |
|
| Autor: | mapman [ 24.9.2020 8:33:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Tak pokud to bude na poušti a na střeše bude mít solár, tak tam třeba do důchodu dojede... |
|
| Autor: | jozka [ 24.9.2020 9:18:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Nebo pokud vyrazila z Brestu... nicmene u literatury to problem neni, tam funguje leccos. |
|
| Autor: | jeni013 [ 24.9.2020 9:36:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Standa píše: Vážení, asi nám něco uniklo ve vývoji baterií. Paní spisovatelka Třeštíková dnes ráno v televizi zmínila hrdinku své knihy, 47-letou ženu, která jednoho dne se vším praští, nasedne do elektromobilu a jede na konec světa. Viděl jsem to a napadlo mě jen, že to bude asi krátká knížka. Spíž brožura... Nebo se hrdinka rozhodne navštívit Račí údolí a to by jí s jedním nabíjením vyjít mohlo... (pokud pojede z Ostravy) |
|
| Autor: | kot [ 24.9.2020 21:16:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Netušil jsem, že paní Třeštíková je muskafariánka... |
|
| Autor: | krtek700 [ 16.10.2020 17:13:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Konečně levný elektromobil? Dacia odhalila model Spring https://www.novinky.cz/auto/clanek/kone ... .seznam.cz Cena má být 300-400 tisíc. Jízdní parametry jsou asi tak do města max 125km/h, 45 koní, dojezd 225 km. Ty parametry jsou dost podobné citigu, rozměrově je to ve všech parametrech o něco větší. Ale pro mě překvapivě to není o tolik, ikdyž to na fotkách vypadá mnohem větší. Citigo stojí od 499. Na novinkách nepíší cenu, ty částky jsem našel jinde, ale podle zástupce Dacie to má být nepřekonatelná cena. Co jsem koukal, tak dacia prodává auta o nějakých 70 tisíc levněji, než je nejlevnější škodovka a tohle je navíc ještě odvozené z čínského auta, takže bych očekával cenu pod 400 000. Ještě je tam informace o cargo verzi. která by mohla(měla) být ještě levnější a osobně bych viděl její větší využití než toho osobního. |
|
| Autor: | jozka [ 16.10.2020 17:24:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Z indickeho. Parametry Trabanta, bez rekuperace. Lace za 400 klacku. |
|
| Autor: | Mosquit [ 16.10.2020 17:43:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Na jiných webech se píše 10, jinde 11 tisíc €, tedy cca 270-300k, což by byl hit u pizzařů a dalších popojížděčů. |
|
| Autor: | jozka [ 16.10.2020 18:05:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Cena neznama, odhaduje se na zaklade nekdejsich vyjadreni. Pamatujete na Logana? Auto do 5000€? |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 16.10.2020 20:51:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Technická - citigo už se nedělá. https://www.auto.cz/skoda-citigo-vcetne ... ita-135876 |
|
| Autor: | krtek700 [ 16.10.2020 23:18:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
Martin z Ostravy píše: Technická - citigo už se nedělá. https://www.auto.cz/skoda-citigo-vcetne ... ita-135876 Ať zůstanu v kousavém módu od vedle, tak jsem psal, že se prodává a ne, že se vyrábí Jestli se nepletu, tak to není tak stará zpráva, tudíž to na ceně a rozměrech nic moc nemění. Příště se radši vyjádřím přesněji jozka píše: Z indickeho. Parametry Trabanta, bez rekuperace. Lace za 400 klacku. Z Číny, to čínské je postavené jako elektro. Parametry Trabanta to má tak v té maximálce. Co koukám, tak zrychlení to bude mít 10-12 na 100, kolikanásobné má trabant? Stejné jako například Fabia. Do města maximálka neomezuje, mimo už je to skoro nebezpečné i s tím dojezdem. |
|
| Autor: | jozka [ 17.10.2020 7:53:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Elektromobilita |
No, ono se CG vyrabi a tusim do pristiho roku bude. S tim puvodem, jak se to vezme. Spring už jezdí v Asii. V Číně jako Renault K-ZE a pod dalšími čtyřmi jmény značek automobilky Dongfeng, se kterou mají Francouzi za Velkou zdí joint-venture. Úplně nejdéle ho znají Indové jako Renault Kwid, tam ovšem jezdí na benzin, stejně jako v Brazílii. Zdroj: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv |
|
| Stránka 44 z 58 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|