Pokuty, BESIP a související

Odpovědět
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od bhs »

Já bych to viděl podobně jako jonáš. Podstatný rozdíl není vidět. Podle mě je zásadní problém v tom, že na cestách není vidět PČR. Včera k večeru cca 250 km po dálnici, Rku a důležité silnici první třídy - NIKDO ... a podobné je to i o jíných víkendech. Aktivity: překračování rychlosti - standardní záležitost, jediné vyloženě hazardní počínání - Audi A5 (riskantní předjíždění) - takže celkem pohoda :-)

Jinak k bodovému systému. Někde jsem četl, že je statisticky prokázané, že řidiči, kteří byli postiženi, se výrazně "zklidnili". Nevím jak na to přišli, když se o přestupku někdo dozví i s půlročním zpožděním, někdo nikdy ...
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od vaclav »

dd píše:
dd píše:Úplně na závěr k zamyšlení:
Jaká je podle vás situace na silnicích v porovnání s dobou před zavedením bodového systému. Zdají se vám osobně silnice výrazně bezpečnější nebo naopak? A prosím o upřímnou odpověď.
Zatím nikdo nezkusil odpovědět?

Ptal jsem se proto, že před zavedením bodového zákona, výrazným zvýšením pokut a umožněním MP měřit rychlost se odmítnutí podat výpověď téměř nepoužívalo.
subjektivne si myslim, ze je bezpecneji nez drive. lide jsou vice uvedomeli - napadaji mne napr motorkari a reflexni vesty - pred 10ti lety nikdo, dnes rekneme odhadem kazdy dvacaty?
co to ale podle mne kazi je vetsi dostupnost silnejsich starych zrezlych plechovek pro rizikovou kategorii 18-28 let.
myslim, ze i afery s obema piratama z D1 prospivaji lepe, nez vsechny ty komunisticke besip klipy se soukupem.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od Mike »

ona totiž ohleduplnost a opět omýlané
neohrozit a neomezit
je mediálně nezajímavá
takže já osobně se rozhodně citím na silnicích lépe, ale není to bodovým systémem ani novými lékarničkami, či snad hlídkami obecních strážníků
jednoduše jezdil jsem na motorce, takže dnes nemám problém motorkáře pustit - vím že ta má stejně koní, ale o 1,5tuny míň váhy
nemám problém zablikat na protijedoucího řidiče, pakliže se v mnou projetém úseku měří, vykládá kamion či si zapoměl rozsvítit ( tohle se bohužel u řidičů dost vytratilo, před plyšem blikal každý )
nemám problém někoho vytáhnout v zimě ze škarpy i když má značku s T 8-)

naopak mi chybí ta bohorovnost, kdy se jezdilo +20 a nikoho to moc nezajímalo
chybí mi to, že v roce 97 jsem měl pod kapotou 150kW a zas tak moc aut mě nepředjelo 8-)

těší mě přibývající kilometry dálnic
a chybí mi těch 15 let, o které mi tenkrát bylo veseleji :ok:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od jonáš »

No co se výrazně zlepšilo je pouštění z vedlejší .. to je super. A dtto na přechodech, po pár letech se to už docela vžilo. Třeba se vžije i ta tolerance k cyklistům (maj sice jen jednoho koně, ale o dvě tuny míň váhy ;-)
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od Kubajsu »

jonáš píše:No co se výrazně zlepšilo je pouštění z vedlejší .. to je super. A dtto na přechodech, po pár letech se to už docela vžilo. Třeba se vžije i ta tolerance k cyklistům (maj sice jen jednoho koně, ale o dvě tuny míň váhy ;-)
Cyklista jednoho koně? No kéž bych to měl :D
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Kubajsu »

vaclav píše:blabol, v the U.K. to takhle funguje a kazdy jezdi max povolena - 5%. tecka.
Takže nějaké argumety, aby bylo vidět kdo tady blábolí: http://www.auto.cz/autem-po-anglii-60427 Zejména si všimněte co autor píše o rychlosti na dálnici, okreskách. To, že kolem žlutých krabic jezdí limit, či lehce pod ním, je asi jasné...
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od vaclav »

Kubajsu píše:
vaclav píše:blabol, v the U.K. to takhle funguje a kazdy jezdi max povolena - 5%. tecka.
Takže nějaké argumety, aby bylo vidět kdo tady blábolí: http://www.auto.cz/autem-po-anglii-60427 Zejména si všimněte co autor píše o rychlosti na dálnici, okreskách. To, že kolem žlutých krabic jezdí limit, či lehce pod ním, je asi jasné...
precetl a clanek podle mne potvrzuje stejny zaver jako jsou moje osobni zkusenosti, viz
"Pokud to situace jen trochu dovolí, jezdí se na hranici povolené rychlosti", tedy opravdu v the U.K se jezdim kolem -5% limitu. moje zkusenost.

a tu nadsazku jste doufam pochopil?
"po anglické dálnici se jezdí jako po české – všichni se drží v levém pruhu a občas někdo vyjede doprava. Na ostrovech se ale jedná o legální a důsledně dodržovaný způsob"
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od jonáš »

vaclav píše: "po anglické dálnici se jezdí jako po české – všichni se drží v levém pruhu a občas někdo vyjede doprava. Na ostrovech se ale jedná o legální a důsledně dodržovaný způsob"
Moc pěkný :lol:
Jinak tam maj takovou zajímavou svépomoc .. http://www.thenewspaper.com/news/18/1863.asp ;)
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od vaclav »

jonáš píše: Jinak tam maj takovou zajímavou svépomoc .. http://www.thenewspaper.com/news/18/1863.asp ;)
jj, vandalismus je velky problem na ostrovech. v tom jsme na tom (asi diky komunistovi) podstatne lepe. zatim.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Kubajsu »

vaclav píše:precetl a clanek podle mne potvrzuje stejny zaver jako jsou moje osobni zkusenosti, viz
"Pokud to situace jen trochu dovolí, jezdí se na hranici povolené rychlosti", tedy opravdu v the U.K se jezdim kolem -5% limitu. moje zkusenost.
Na hranici chápu tak, že +/- 5%. Naopak u té dálnice to potvrzuje spíš opak (+ 5 a více %), když člověk v "evropské 130 není ani zdaleka nejrychlejší".
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od Mike »

jonáš píše:... Třeba se vžije i ta tolerance k cyklistům (maj sice jen jednoho koně, ale o dvě tuny míň váhy ;-)
jo, když nebudou jezdit 2-3 vedle sebe a ještě prostředkem, ideálně v místě, kde o 100m vedle je cyklostezka za x_mld tak začnu být tolerantní i k téhle skupině
stejně tak k těm přechodům, když už se náhodou pohybuji po svých, tak se nevrhám před jediné jedoucí auto, ale ukážu mu ať sviští, že přejdu až za ním
bohužel to takhle praktikuje jen pár lidí
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Libor
Příspěvky: 51
Registrován: 20.9.2010 21:19:43

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od Libor »

Mike píše: jo, když nebudou jezdit 2-3 vedle sebe a ještě prostředkem, ideálně v místě, kde o 100m vedle je cyklostezka za x_mld tak začnu být tolerantní i k téhle skupině
stejně tak k těm přechodům, když už se náhodou pohybuji po svých, tak se nevrhám před jediné jedoucí auto, ale ukážu mu ať sviští, že přejdu až za ním
bohužel to takhle praktikuje jen pár lidí
nejlíp když jedou oba pomalu a ten blíž k silnici se vlní ze strany na stranu a jenom čekám až mi upadne pod auto
s jedinným jedoucím autem :ok: Totéž dělám, když se k přechodu přibližuje nějaký z prostředků MHD. I když tito řidiči jsou ochotní vždy pustit chodce, není pro mě problém počkat těch pár vteřin až přejedou, než aby oni stavěli a zas se rozjížděli.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od jonáš »

No besip by měl hlavně propagovat pravidlo "nejdřív blikám, pak brzdim", nebo "pak jedu", pochopitelně pokud nejde o kejhák. Dneska mi tady frajer v uličce zas zabrzdil zničehožnic před nosem, u pravýho kraje, a když jsem ho teda normálně začal objíždět zleva, tak najednou vytasil blinkr a chystal se zajet někam vlevo do vrat .. to by mi asi musel projet obojíma dvířkama, jestli by se vešel ;-)

Podotýkám že byl v nějakym golfu nebo čem, samozřejmě funebráckym, žádnej cyklista, měl blinkr předpisově namontovanej, ale asi dlouho hledal, kde zas má tu páčku. Nebo přemejšlel, na který straně ulice vlastně bydlí.

Dtto při příjezdu ke křižovatce, tam je to navíc obyčejná lidská slušnost vůči těm, co čekaj na vedlejší. Nojo, ale kde brát, když polovina lidí jezdí jak náměsíčný.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jsem teď měl tu čest se svézt po dlouhé době v Praze autobusem, a zase jsem byl fascinován tím, jak strašně ti řidiči jezdí. Do každé zastávky dobržďují jak na poslední chvíli, na semaforu to taky zahamptne až na čáře, a lidí lítají jak míčky při losování sportky. Slovo plynulost jim je zcela cizí.
Jinak pravidlo, nejdřív blikám, pak jedu je základ, bohužel málokdo ho ctí.
Člověk aby si pak do auta pořídil věšteckou kouli, pro předvídání jejich dalších kroků.
R48 -> D48 se podařilo!
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od vaclav »

Martin z Ostravy píše: Člověk aby si pak do auta pořídil věšteckou kouli, pro předvídání jejich dalších kroků.
presne z tehle duvodu - tedy kazdodeni drobne selhani ridice, ktere delam ja a verim, ze stejne i vy - jsou nektere veci (napr. max rychlosti) nastavene tak ja jsou, tedy na strane bezpecnosti.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od vaclav »

http://www.novinky.cz/krimi/240678-napa ... pesti.html

je pocet techto incidentu stejny (umerne k poctu reg. aut), ale pouze diky kameram o nich vice vime?
nebo jde o narust frustrace ridicu z toho, ze dopravu hlida malo policistu a maji pocit, ze trestat se musi ihned?
neblizi se doba standardniho vybaveni vozu on-board 360st. kamerou a pri ohrozeni jinym ridicem akceptace takoveho zaznamu jako dukazu + urychlene reseni takovych prestupku policii?
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od vaclav »

uvedeno na prikladu:
a) rekneme, ze ridic pickupu byl skutecne osklive ohrozen cernym vozem. misto aby mu ruply nervy (a pak dostal na budku) ma vse zdokumentovane na videu. pokud mozno pokusi se jeste v klidu zdokumentovat ridice on-board kamerou nebo fotakem (kazdy mobil).
b) pote zajede ihned na nejblizsi policejni stanici, preda na usb flash zaznam a sepise oznameni (musi byt kratky proces, ne dvouhodinova zalezitost) a policie ihned vyrazi za majitelem vozu zjistit podrobnosti - tedy hlavne ridice.

idealne bod b) by v budoucnu mohl byt nahrazen online prenosem dat.
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od bhs »

Dobré sci-fi :D
Už se těším na reakce ochránců lidských práv, v tuto chvíli především ochránců práv těch agresivních řidičů
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od jonáš »

Vono to spíš povede k řešení ve stylu "big brother", aneb každý auto bude online bonzovat na svýho šoféra, jak a kudy jede .. a automatickej softwér to bude analyzovat a likvidovat "piráty" vypnutim motoru ;-)
Hezkej propagační šot proti nesprávnýmu parkování: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpra ... o-cyklisty
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od Lenny »

Tomu se říká poškozování cizí věci, nebo taky zneužití pravomoci veřejného činitele. Ikdyž zaparkované auto porušilo dopravní předpisy, zcela zásadně nesouhlasím s takovým to barbarským způsobem řešení. Od toho je policie, aby konola.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od Kubajsu »

Lenny píše:Tomu se říká poškozování cizí věci, nebo taky zneužití pravomoci veřejného činitele. Ikdyž zaparkované auto porušilo dopravní předpisy, zcela zásadně nesouhlasím s takovým to barbarským způsobem řešení. Od toho je policie, aby konola.
Ale no tak. Byl to nějaký populistický politik, tak co čekat víc ;)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od Lenny »

Ja vím, ale mě takové jednání nadzvedne ze židle. Pěkně si ho po tom měla policie vyzvednout v úřadě a odvést.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od mbmat »

Na východě, podle mě, todle moc neřešej. Pan podnikatel si koupí nový a starosta si udělal jméno. (stejně to bylo nahraný, a pan podnikatel je mafián kterej má podplacnou celou radnici)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od jonáš »

Nojo, vidim že textem pod tim odkazem, zejména poslednim odstavcem, jste se nezatěžovali nikdo ;-)
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Pokuty, BESIP a plno keců kolem

Příspěvek od dd »

Slyšel jsem to několikrát v rádiu a tam to převzali bez poslední věty, ale na místní novinářskou žumpu už jsem si zvykl :-) Už podle 20 let starého Mercedesu se dalo poznat, že jde jenom o prázdné gesto bez větších škod.

Jinak souhlasím s Lennym, že to je barbarský způsob řešení a je mi špatně, když slyším, jak to mnoho lidí nadšeně schvaluje. Takový člověk by pro mě byl nevolitelný, protože nemá úctu k právu a ještě to má jako volební slogan.
Odpovědět

Zpět na „Pravidla silničního provozu“