Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od siesa »

adamos píše:
Přeci je německý systém (křižovatka omezení neruší) má něco do sebe :)
Hloupost....jak by se o te vyssi rychlosti dozvedel ridic, ktery se pripojil z vedlejsi silnice???

Jasne vysvetleni v tom Turnove je: 80 rusi prvni pripojovak, pak je 50 a az dalsi znacka zvysuje rychlost na 80....tzn. mezi obema pripojovky pekne padesat....
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od Bobek »

No jako v Německu, měl by tu ceduli na vedlejší taky. :)
Jinak tohle se tu už někdy řešilo, že značka má platnost do vzdálenější hranice křižovatky, a teď babo raď, kde se ta vzdálenější hranice v případě MÚK vlastně nachází.
Království a půl princezny za 511.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od siesa »

Bobek píše: Jinak tohle se tu už někdy řešilo, že značka má platnost do vzdálenější hranice křižovatky, a teď babo raď, kde se ta vzdálenější hranice v případě MÚK vlastně nachází.
Logicky az po pripojeni posledniho pripojovaciho pruhu....
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od MPMP »

siesa píše:
Bobek píše: Jinak tohle se tu už někdy řešilo, že značka má platnost do vzdálenější hranice křižovatky, a teď babo raď, kde se ta vzdálenější hranice v případě MÚK vlastně nachází.
Logicky az po pripojeni posledniho pripojovaciho pruhu....
To by ale znamenalo, že ten, kdo jede po hlavní má 80 a ten co přijel tím prvním připojovákem má 50. Takhle to určitě být nemůže. :kladivo:
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od siesa »

MPMP píše:
siesa píše:
Bobek píše: Jinak tohle se tu už někdy řešilo, že značka má platnost do vzdálenější hranice křižovatky, a teď babo raď, kde se ta vzdálenější hranice v případě MÚK vlastně nachází.
Logicky az po pripojeni posledniho pripojovaciho pruhu....
To by ale znamenalo, že ten, kdo jede po hlavní má 80 a ten co přijel tím prvním připojovákem má 50. Takhle to určitě být nemůže. :kladivo:
A proc by nemohlo?? Me se to jevi byt vcelku jednoznacne....
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od MPMP »

Mně teda ne. Pokud křižovatku neznám, jak se mám jako řidič chovat? Jak mám poznat, zda byl ten připojovák poslední nebo bude za 300m další? Jak mám poznat, zda jsem stále ještě v rámci jedné MÚK nebo nejsem?
Tvrdím, že každý připojovák je dle zákona křižovatka (komunikace se tu přece stýkají) a tedy ruší platnost předchozí zákazové značky.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od siesa »

MPMP píše:Mně teda ne. Pokud křižovatku neznám, jak se mám jako řidič chovat? Jak mám poznat, zda byl ten připojovák poslední nebo bude za 300m další? Jak mám poznat, zda jsem stále ještě v rámci jedné MÚK nebo nejsem?
Tvrdím, že každý připojovák je dle zákona křižovatka (komunikace se tu přece stýkají) a tedy ruší platnost předchozí zákazové značky.
Omlovam se, spatne jsem to pochopil. Mate pravdu vy MPMP, spatne jsem si Vas prispevek precetl... :?
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od pivko »

K tomuto je třeba dodat, že přestupek je zaviněné porušení povinnosti. Pokud není značení zcela jasné, pak těžko může někdo řidiči klást jeho porušení za vinu, v tomto konkrétním případě si myslím, že pokud to někdo projede 80 má velkou šanci na úspěch - ostatně podle všeho s tím tak počítá i radar. Podobně divné značení bylo léta třeba na Kbelské v Praze ve směru od D8 do Hloubětína, teprve nedávno tam došlo k nápravě.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od Standa »

pivko píše:K tomuto je třeba dodat, že přestupek je zaviněné porušení povinnosti. Pokud není značení zcela jasné, pak těžko může někdo řidiči klást jeho porušení za vinu, v tomto konkrétním případě si myslím, že pokud to někdo projede 80 má velkou šanci na úspěch - ostatně podle všeho s tím tak počítá i radar. Podobně divné značení bylo léta třeba na Kbelské v Praze ve směru od D8 do Hloubětína, teprve nedávno tam došlo k nápravě.
Až na to, že tam s tím radar nepočítal - kamarádovi tam mobilní měšťáci naměřili skoro 100 a brali to jako překročení skoro o 50, místo do 20...
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od dj-bobr »

OT: Na Kbelské je v úseku, jak je odbočení na VR, opravdu padesátka - ověřeno (perlička: ve správním řízení jsem si těch 78km/h obhájil nakonec tím, že se jedná o nezastavěnou část a tudíž se navzdory dopravnímu značení nejedná o obec).
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od pivko »

No na té Kbelské to už upravili, teď je to tam značeno už podle mě správně - 80 km/h od MÚK Veselská až po odbočení k VR, pak tam dolů je už 50. Dřív šlo hlavně o úsek mezi MÚK na Proseku a odbočkou k VR, kde bylo 80 v protisměru, ale ve směru do Hloubětína značka chyběla. Ale, že tam za takového stavu měřili, to mi připadá jako sviňárna non plus ultra - tam jsem nikoho 50 jet nikdy neviděl, a taky proč by měl, to už by bylo úplně na palici.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od MPMP »

Pokud jsem to správně pochopil, tak dj-bobr má na mysli tento úsek a tam je skutečně 50 - ta začíná připojením pruhu z předchozí MÚK.
Stejně jako je 50km/h i v opačném směru ve stejné úseku a když tam jedete 60, tak jste jasná "brzda provozu"
Ale to už jsme od Turnova dost daleko. 8-)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od dvs »

Nepomohla by v obou případech značka silnice pro motorová vozidla na celý úsek. Nemusí pak tam být všechny ty značky hlavní silnice, opakování zvýšení rychlosti atd.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od pivko »

Jistěže by pomohla. Zvlášt, když tato komunikace v současnosti supluje chybějící PO i MO v této oblasti. Ona veselá věc je i odpojení od D8, které je zrovna v tomhle směru řešeno poměrně velkoryse, ale značka konec SMPV je hned za odbočením z D8 a 80ka je až po připojení větve od D8 z centra, takže je tam tak asi 400m zcela volné a rovné dálnice, kde je teoreticky 50ka, kterou samozřejmě nikdo nedodržuje.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od Standa »

Pivko, MPMP: Já ve všech těchto místech jezdívám 70, abych se přinejhorším vešel do +20 (a samozřejmě jsem spíš ta brzda), ale zatím mě tam neměřili. Stejně tak i v části Veselské. Od současného magistrátu asi těžko můžeme očekávat něco tak odvážného, jako označení celého úseku jako SMPV, nicméně zavedení nového pojetí dálniční sítě by snad mohlo oživit alespoň nějaké úvahy.

Navrhuji příležitostně přejmenovat téma na "Nejasné maximální rychlosti" (i když minimálně v případě Kbelské je to celkem jasné :( ).
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Nejasná maximální rychlost v Turnově I/35

Příspěvek od Mike »

MPMP píše:Pokud jsem to správně pochopil, tak dj-bobr má na mysli tento úsek a tam je skutečně 50 - .
ovšem v tomto úseku - nejedu li tedy levým do Hloubětína - se stejně víc než 50 jet nedá
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Pravidla silničního provozu“