Nepolicejní "modré majáky"

Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Nepolicejní "modré majáky"

Příspěvek od Warcz »

Dotaz nevíte co to je za barevnou máničku co tady zasahuje ?

http://praha.idnes.cz/ridic-u-kladna-me ... zpravy_zep"
Přílohy
Auto.jpg
Auto.jpg (40.35 KiB) Zobrazeno 9474 x
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Policejní auto

Příspěvek od rob3rt »

Ale houby, jaké policejní auto. To je někdo z asistenční služby, jak vždycky najedou k nehodě a nabízej služby...
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní auto

Příspěvek od Warcz »

A to si tam nastrkají všechny barvičky jak na pouti a nikomu to nevadí ?
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Policejní auto

Příspěvek od jannnn »

V tom případě to má nejmíň za bod a 2000 Kč za neoprávněné použití modrého výstr. světla. Navíc ty tuzerský angle eyes určitě nebudou homologovaný, stejně tak ty stroboskopy.

Divim se, že si s timdle troufne jezdit k nehodám..
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Policejní auto

Příspěvek od rob3rt »

Warcz píše:A to si tam nastrkají všechny barvičky jak na pouti a nikomu to nevadí ?
Tak na oranžový maják na střeše má v okamžiku nabízení služeb na místě nehody právo. A co se týká červených a bílých stroboskopů, tak tam jde spíše o nedořešenost zákona, protože ten nezná výstražná světla bílé nebo červené barvy. Jediné, na čem by mohli řidiče 'uvařit', je nutnost homologace pro příslušenství montované na vozidlo.
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Policejní auto

Příspěvek od rob3rt »

jannnn píše:V tom případě to má nejmíň za bod a 2000 Kč za neoprávněné použití modrého výstr. světla. Navíc ty tuzerský angle eyes určitě nebudou homologovaný, stejně tak ty stroboskopy.

Divim se, že si s timdle troufne jezdit k nehodám..
Dle mého názoru to světlo v nárazníku není modré, ale bílé. Každopádně se také divím, že s tím jezdí provokovat k nehodám...
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní auto

Příspěvek od Web »

Já potka na ČM před pár dny Roomstera s logem pojišťovny Kooperativa a 2x modrým stroboskopem zevnitř pátých dvěří. Původně jsem se leknul, že PČR má nová neoznačená auta :-) Taky nerozumím tomu, že si s tím troufnou jezdit k nehodám. A nerozumím tomu proč si nepořídí normální oranž.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Policejní auto

Příspěvek od ElWapp »

Také dost řidičů neví, co vlastně s oranžovými světly mohou a co ne. Viděl jsem několikrát takové řidiče, jak si vynucují průjezd křižovatkou na červenou.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní auto

Příspěvek od Warcz »

http://www.youtube.com/watch?v=AYMI0YTmAME

No to mě pos..

Kvůli křečkovi na majáky...
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní auto

Příspěvek od Web »

Warcz píše: No to mě pos..

Kvůli křečkovi na majáky...
Taky už jsem párkrát potkal. Člověk si pak nadává že kvuli takovejm blbcům ničí auto o obrubník ap.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní auto

Příspěvek od Warcz »

To jsou ale soukromníci ne ? Oni z toho mají výhodnou živnost a kasírujou za rychlost. Kdo tohle povoluje... Vůbec jsem si to neměl pouštět, takhle si kazit večer... :o(((
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní auto

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Svět se v řiťu obrací...
R48 -> D48 se podařilo!
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Policejní auto

Příspěvek od ElWapp »

Když už jsme u toho, kdo všechno provozuje vozidla s modrými majáky? Co já vím, tak kromě policie, hasičů, záchranky a vlády mají tyto vozy pohotovost plynáren a dopravní podnik. Teď jsem se dozvěděl o těchto zvířecích zachráncích. Ještě někdo?
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Policejní auto

Příspěvek od jannnn »

(2) Zvláštním zvukovým výstražným zařízením doplněným zvláštním výstražným světlem modré barvy mohou být vybavena vozidla

a) Ministerstva vnitra používaná policií a označená podle zvláštního právního předpisu,13)
b) Vězeňské služby České republiky,
c) vojenské policie označená podle zvláštního právního předpisu,12)
d) obecní policie,5) která určí obec,
e) hasičských záchranných sborů,
f) důlní záchranné služby,
g) poruchové služby plynárenských zařízení,
h) zdravotnické záchranné služby a dopravy nemocných, raněnych a rodiček,
i) ozbrojených sil používaná u vojenských záchranných útvarů pro plnění humanitárních úkolů civilní ochrany.

(3) Vláda může stanovit nařízením další vozidla, která pro plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností mohou být vybavena zvláštním zvukovým výstražným zařízením doplněným zvláštním výstražným světlem modré barvy.
např. dopravní podniky ve velkých městech mají každý určený počet vozidel, které mohou mít modré majáky..
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní auto

Příspěvek od Warcz »

U těch dopravních podniku to chápu. Je k věci když přijede druhý řidič a učastník nehody zůstane na místě, ale zvířecí záchranka...
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Policejní auto

Příspěvek od jannnn »

Našel jsem ještě to nařízení vlády, možná ale už je nějaké novější, toto je z 2001:

a) jednotek požární ochrany,
b) vojenských hasičských jednotek,
c) horské služby,
d) celní správy,
e) poruchové služby energetických zařízení,
f) speciální motocyklové jednotky Hradní stráže,
g) Státní plavební správy,
h) Dopravního podniku hl. m. Prahy, a. s.,
i) Dopravního podniku města Hradec Králové, a. s.,
j) Dopravního podniku města Liberec, a. s.,
k) Dopravního podniku Ostrava, a. s.,
l) Plzeňských dopravních podniků, a. s.,
m) právnických osob neuvedených v písmenech h) až l) provozujících dráhu tramvajovou nebo dráhu trolejbusovou,
n) Svazu záchranných brigád kynologů České republiky, Žatec.

všichni od g) dál po jednom kusu majáku, DPP 20ks, DP Ostrava 3ks
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Policejní auto

Příspěvek od rob3rt »

Warcz píše:. http://www.youtube.com/watch?v=AYMI0YTmAME

No to mě pos..

Kvůli křečkovi na majáky...
Dagmar Dvořáková píše:...stalo se nám, že jsem zachraňovali potkana, co spadl do akvárka a majitel mu dával umělé dýchání brčkem...
to video snad nemůže být myšleno vážně... :shock:
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Nepolicejní "modré majáky"

Příspěvek od Lenny »

Minulý pátek večer jedu si to takhle přes Přerov a před křižovatkou s II/436 v zrcátku vidím blikající sanitku. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby na můj vkus nejela nějak pomalu, asi tak 55-60 km/h. Před mostem přes Bečvu nás dojela a předjela, jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že se jedná o sanitku Krajské nemocnice Zlín. Řidič působil nejistým dojmem.
Za Přerovem před nájezdem na dálnici jsem sanitku dojel, už neměla puštěný modrý maják. A ve Zlíně, když jsem odbočoval z hlavní mě předjela a opět neměla puštěný modrý maják.
Je možné, aby řidič sanitky takto jezdil? Není to zneužití modrého majáku?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepolicejní "modré majáky"

Příspěvek od Sponik »

v Přerově je možné uplně ale uplně všechno :D
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepolicejní "modré majáky"

Příspěvek od kyk »

Třeba s někým jeli ... a pak už spěchat nemuseli
Odpovědět

Zpět na „Pravidla silničního provozu“