Dopravní značení vs. Navigace

Značka se "škrtnutým GPS"...

Je to dobrý nápad, nemám připomínky
12
34%
Je to dobrý nápad, ale chce to trochu doladit
13
37%
Je to nesmysl
8
23%
Nevím, nemohu posoudit
2
6%
 
Celkem hlasů: 35

mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od mapman »

kasme píše:na Nově byla reportáž o značce se škrtnutým GPS :)
pro nás nic nového, ale je dobře, že to vytáhli, alespoň bude víc lidí vědět, k čemu ta cedule je :)

reportáž začíná v čase 20:00
http://voyo.nova.cz/multimedia/televizn ... 1.html?s=0
Co vy na to vůbec? Má smysl to dál používat nebo ne? Jako pilotní projekt pěkný, ale jestli to má nějakou výraznou přidanou hodnotu, to musí dát najevo veřejnost...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od kasme »

idnes.cz píše:Nová značka na dálnici D1 radí řidičům ignorovat navigaci
7. července 2011 10:31
Ministerstvo dopravy zkouší novou značku. Ta varuje řidiče před slepým následováním navigace. Trojúhelník s vykřičníkem doplněný přeškrtnutým textem GPS je umístěný na 10. kilometru dálnice D1. V budoucnu má varovat všude tam, kde je nějaké dočasné omezení, o němž navigace nevědí.

"Je to zatím testovací provoz. Nápad byl kolegy, který podobnou značku viděl v Belgii nebo v Holandsku.," řekl iDNES.cz mluvčí ministerstva dopravy Jakub Ptačinský.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nova-znacka-na-d ... domaci_cen
schválně co kolega vymyslí příště :)

já to objektivně nemohu posoudit, neb navigaci nepoužívám...
ale co jsem se tak o tom bavil, tak není moc vidět to "GPS" - možná by to chtělo škrtnout nějak jinak... :)

je otázka, jestli to umisťovat třeba na ten Nuselák, jak se píše v článku...
u uzavírky, kde je změněno "jen řazení a počty pruhů" mi to přijde zbytečné...
V těch Modleticích je to v pořádku - tam se výrazně mění způsob odbočení "vlevo" :)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Lenny »

Další zbytečná značka, která jen bude znepřehledňovat dopravní značení... Rozhodně proti.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
X236K
Příspěvky: 130
Registrován: 7.12.2009 16:42:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od X236K »

Svuj smysl to mit muze. i na jinych mistech.. kuprikladu moje navi sverepe tvrdi, ze Vysocanska radiaka je otevna, ale to je asi jina story.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Lenny »

To že, mají provozovatelé navigací bordel v provozovaných, neprovozovaných, uzavřených apod silnicích, to je jejich byznes a jejich věc, jak si to ošetří. Značka je to na přebytečná.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od jonáš »

Neni zbytečná. Minimálně je mnohem rychlejší někam prsknout ceduli než update map (mmch na dva roky starou navigaci už často updaty ani nejsou, protože výrobce změní dodavatele sw nebo dat). Hlavně by se měl zbořit mýtus, že navigace něco definitivně vyřešej .. jsou to jen blbý krabičky, co mě posílaj tu do jednosměrky proti srsti, tu na cyklostezku .. ;)
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od siesa »

Zaskrtl jsem, ze jsem proti. Jak jiz opomenul Lenny. Dalsi znacka, ktera jenom zneprehledni situci podel silnic. A taky kasme spravne naznacil, ze to GPS neni pro to preskrtnuti videt... Mozna to chtelo vyresit nejakym piktogramem (treba skrtlou buzolou, kdyz na "pozor radar" je kamera obskura :D :D ).

Nicmene to nemeni nic na tom, ze si myslim, ze znacka je to naprosto zbytecna (potrebnejsi uz mi teda prijde zakaz troubeni :? ). Kvuli tomu, ze nejaka gpska proste vede spatne a nejakej mamlas jede jenom podle ni a nesleduje situaci na silnici, nema smysl preci delat dalsi tabuli...

Ostatne ceduli "pozor, mozna mate zastaraly autoatlas" jsem taky nikdy nevidel a nikoho by asi nenapadlo ji ani vyrabet...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Lenny »

siesa píše:Ostatne ceduli "pozor, mozna mate zastaraly autoatlas" jsem taky nikdy nevidel a nikoho by asi nenapadlo ji ani vyrabet...
To je pravda. :ok:

Prostě na navigace je potřeba hledět jako na jiný druh autoatlasu, nic jiného to není. A je každého problém jakou má verzi, stejně tak nikdo nikomu nekontroluje autoatlas, jestli je z roku 89 nebo 2011.
siesa píše:Kvuli tomu, ze nejaka gpska proste vede spatne a nejakej mamlas jede jenom podle ni a nesleduje situaci na silnici, nema smysl preci delat dalsi tabuli...
Stejně ani tuto značku nezaregistruje, když nesleduje situaci na silnici.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od GiuseppeS »

viky píše:to mně nenapadlo,že navigace může poslat přes místo,kde je značka "Průjezd zakázán" .
Naprosto bez problémů: hned první cestu mě navedla na zámecký park se závorou. Další trasa: nesjízdná lesní cesta. Mimimálně TomTom má zoufalé mapy, v ČR mají kdejakou polňačku, NIKDY bych už nevěřil navigaci: pokud ji náhodou zapnu, tak si vždy předem zkontroluju, kam mě vede. Takže prakticky je navigace dobrá tak na vypočtení, kdy přibližně bude člověk v cíli. Jinak jsou to vyhozené peníze.

Ještě doplnění pro rýpaly: vždy jsem dával nejrychlejší trasa, nikdy ne nejkratší.
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Kubajsu »

GiuseppeS píše: Mimimálně TomTom má zoufalé mapy, v ČR mají kdejakou polňačku, Ještě doplnění pro rýpaly: vždy jsem dával nejrychlejší trasa, nikdy ne nejkratší.
Jestli to nebude spíš Vaší špatnou mapou. TomToma mám a nikdy mě při volbě nejrychlejší trasy na nějakou polňačku (rozbité silnice I. třídy nepočítám) nezavedl... Jo, při volbě nejkratší to byla jiná balada, ale zase kolik jsem díky tomu objevil zapadlých silniček :lol:
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Mike »

Dynavix po poslední aktualizaci sw - tedy toho co mapu a trasu počítá - to samé
ačkoli zadám nejrychlejší, pošle mě z dálnice do Nýřan a pak nějakou polňačkou okolo trati, která je uprostřed zamčená řetězem.
při páteční objíždce k Jílovému jsem zase projel mezi nějakými domky po štěrkové cestě.

kde jsou ty doby, kdy se v tom dalo definovat alespoň použití silnic :cry:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od jonáš »

Tak tříletý MIO (na tehdy použitej sw už aktualizace nejsou a nikdy nebudou) se mi zas včera večer snažilo zatajit existenci starý benešovský (603) když to bylo od Poříčí do Mirošovic beznadějně ucpaný a po starý nejelo ani kolo .. ;-) jo a v TMC takový situace taky zásadně nejsou, čili mě to asi cpalo tam co je to "rychlejší".
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od viky »

Mike píše:Dynavix po poslední aktualizaci sw - tedy toho co mapu a trasu počítá - to samé
ačkoli zadám nejrychlejší, pošle mě z dálnice do Nýřan a pak nějakou polňačkou okolo trati, která je uprostřed zamčená řetězem.
při páteční objíždce k Jílovému jsem zase projel mezi nějakými domky po štěrkové cestě.

kde jsou ty doby, kdy se v tom dalo definovat alespoň použití silnic :cry:
http://www.novinky.cz/koktejl/239261-ra ... ezere.html

To jsi ještě dopadl dobře :D :twisted:
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Mike »

páč jsem si tu navigaci koupil hlavně proto, že "umí" psát knihu jízd
ona bohužel uměla, dneska už ten obslužnej sw je tak uživatelsky přívětivej, že bych ji nejradši hodil z jedoucího auta.
jenže to bych to zas musel psát ručně, tak se holt radši uklikám na displeji :twisted:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Lenny »

Tak to tak ji namixuj z několika předchozích let a máš to ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Mike »

njn, jenže ta poslední verze zas líp lokalizuje
prostě zastavíš někde v poli ( a to je na stavbách dost často ) a konec jízdy to napíše aspoň blízkou obec nebo katastr
zatímco ty předchozí verze se sice po rozjetí sami spustily, ale v poli nenapsaly nic
takže jsem si do poznámky k jízdě musel naklepat kde jsem a pak to doma v compu přepisovat.

tedy jsem slepě doufal, že to vývojáři - a také jsem je na to několikrát upozorňoval - v nové verzi upraví
no od té doby už mám třetí verzi sw a situace je taková....
poněkud rozpačitá :ko:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Standa »

Záříjové číslo časopisu 21.století uvádí mezi 5 radami, jak si udržet inteligenci, nepoužívat navigaci, protože to vede k zakrnění schopnosti improvizace (vychází údajně z nějaké odborné studie). Nevím, co je na tom pravdy, navigaci nepoužívám a přesto jsem už byl zde na fóru párkrát přistižen, že se ptám opakovaně na stejnou otázku, ačkoli jsem již odpověď obdržel :) .
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Při dnešním přehršli informací je velice těžké udržet si v nich přehled a podle mě bude hůř.
Proto je třeba pečlivě vybírat, co si člověk do hlavy natáhne.
R48 -> D48 se podařilo!
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Standa »

Martin z Ostravy píše:Při dnešním přehršli informací je velice těžké udržet si v nich přehled a podle mě bude hůř.
Proto je třeba pečlivě vybírat, co si člověk do hlavy natáhne.
Otázkou je, nakolik si to dokážeme ovlivnit. Celou řadu naprosto nepodstatných informací si pamatuju automaticky a nazapomenu je, ani kdybych chtěl - tady na fóru například bývalá Dobronínova jména :) .
oakenfold
Příspěvky: 190
Registrován: 17.12.2021 21:03:41

Re: I/11 Obchvat Doudleb nad Orlicí

Příspěvek od oakenfold »

Jak často se dělají aktualizace navigací? Jel sem v 5 po objízdné trase a stále velký provoz a hromada "tranzitních" značek......
michal
Příspěvky: 4583
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/11 Obchvat Doudleb nad Orlicí

Příspěvek od michal »

Já mám třeba ve škodovce navigaci z roku 2017, protože OEM SD karta, která je potřeba pro fungování bezplatné aktualizace, jaksi není skladem... :D :crazy:
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 Obchvat Doudleb nad Orlicí

Příspěvek od Mike »

když už jsme tu v navigačním OT, tak já jezdím gůgl a ten mě v neděli hnal v Holicích z kruháče "3tím výjezdem"
což nešlo
a dle kroužení "předjezdců" jsem nebyl sám....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
oakenfold
Příspěvky: 190
Registrován: 17.12.2021 21:03:41

Re: I/11 Obchvat Doudleb nad Orlicí

Příspěvek od oakenfold »

Já navigaci prakticky nepoužívám, moc nechápu lidi, co jí mají stále zapnutou, i když po té trase jeli už milionkrát :)
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 Obchvat Doudleb nad Orlicí

Příspěvek od Mike »

asi dle regionu
ono vyjet ráno z Prahy a pak se vracet po kolečku Brandýs, Nera, Mělník se bez navigace nedá
hezky to ukáže ty rudé čáry a včas si zvolím trasu přes vesnice, kde je to zelené...
případně jet z Kyjí na Ořech nebo Vypich

čili dnes to není o znalosti trasy, ale o průjezdnosti
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/11 Obchvat Doudleb nad Orlicí

Příspěvek od kot »

Svatá slova Miku ! Kolegyně dokonce na tyto situace bere navigace 2... :P
Odpovědět

Zpět na „Dopravní značky a zařízení, semafory“