Dopravní značení vs. Navigace

Značka se "škrtnutým GPS"...

Je to dobrý nápad, nemám připomínky
12
34%
Je to dobrý nápad, ale chce to trochu doladit
13
37%
Je to nesmysl
8
23%
Nevím, nemohu posoudit
2
6%
 
Celkem hlasů: 35

jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od jonáš »

TMC v současný český podobě je hlavně celkem GH 8-) tady totiž narážíme na stejnej problém jako u ZPI a info na netu .. zastaralá a nepřesná data.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Web »

obr píše:myslím, že několik takových dálnic už bylo postaveno. Naposled 512-514.
Okruh 1+1 by asi dobře nefungoval ani s TMC předvídajícím problémy :-D
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Martin z Ostravy »

obr píše:myslím, že několik takových dálnic už bylo postaveno. Naposled 512-514.
V každém případě, liniové řízení, zelená vlna v radiu i GPS s TMC zefektivňuje provoz.
Ta poslední ještě není v provozu takže se teprve ukáže jak to bude fungovat.
Ale pokud to bude fungovat tak jako JSDI, tak to bude akorát taková parádička.
jonáš píše:TMC v současný český podobě je hlavně celkem GH 8-) tady totiž narážíme na stejnej problém jako u ZPI a info na netu .. zastaralá a nepřesná data.
Přesně tak, to je kámen úrazu. Stejně pořád nechápu proč kamery nejsou v reálném čase a není v tom systému veškerá technologie co je na D a R instalována, hlavně pak proč jsou z toho "jednotného systému" vyjmuty tunely.
R48 -> D48 se podařilo!
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od miho »

obr píše:myslím, že několik takových dálnic už bylo postaveno. Naposled 512-514.
V každém případě, liniové řízení, zelená vlna v radiu i GPS s TMC zefektivňuje provoz.
A nápis "ČESKÉ BUDĚJOVICE" místo prázné zelené plochy na ceduli, za minimální cenu jen těch písmen nezefektivňuje provoz? Bloudící řidič zastavující zmateně u výjezdu může vytvořit pěknou kolonu nebo ohrozit ostatní účastníky.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od egelebege »

obr píše: V každém případě, liniové řízení, zelená vlna v radiu i GPS s TMC zefektivňuje provoz.
Zelená vlna především. Podle zelené vlny se v 19.30 všude zastaví provoz a rozjede se až někdy před šestou ranní. Úsměvné jsou pak informace na ZPI, které ve 2h ráno odkazují právě na radiožurnál. TMC jsem neměl možnost vyzkoušet, ale jestli funguje stejně kvalitně... :ko:
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od jannnn »

TMC je v současnosti v ČR opravdu těžko použitelné. Jak psal jonáš, většina informací je neaktuálních (např. silnice II. tř. relativně významná, co mam vedle domu, tam svítila jako uzavřená ještě 3 měsíce co zmizel poslední bagr), případně špatně zanesených (typicky na dálnici je zapsané omezení v opačném směru než v reálu :kladivo: ). A ač je člověk pořád ujišťovaný, že se to od xxx zlepší, protože yyy, tak se nelepší vůbec nic.

Takže i když TMC přijímač mám, nevyužívám ho, je to u nás více ke škodě než užitku.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od obr »

http://domaci.ihned.cz/c1-44807610-daln ... -v-nemecku

Dalším problémem dálničních tabulí je cena. Společnost Kapsch dokončuje zakázku na instalaci tabulí, kterou získala v roce 2007 od exministra Řebíčka v dodatku smlouvy k mýtnému. Jedna cedule stojí podle firmy 8 až 12 milionů korun. V době, kdy Aleš Řebíček dodatek s Kapschem podepisoval, budovala obdobný systém Praha. K cedulím sice nemusela vést kilometry kabelů, ale jejich princip je stejný. Rozdíl je ovšem v ceně. Prahu jedna tabule stála 800 tisíc až 2 miliony.

Rozumím tomu, že se jedná o ty proměnné cedule.

Pro porovnání - při dnešní ceně mobilu s GPS, který lze použít kdekoliv a s mapami pro auta, cyklo, chodce - za cca 4000 Kč by za 8 milionů (levnější cena jedné cedule na dálnici) bylo mobily vybaveno 2000 lidí, v Praze kde je levnější cedule za 800 tisíc je to cena mobilu s gps pro 200 lidí. Aktuální mapy do mobilu jsou ke stažení kdykoliv zdarma. Normální GPS jsou od 2000 kč, takže se počet možného vybavení aut 2x zvýší - 4000 aut (při dálniční ceně cedule) či 400 aut (pražská cedule) s GPS místo jedné proměnné cedule.
Navíc GPS má výhodu, že poskytuje více informací nežli cedule.

Jannnne , ano TMC v ČR je dnes nekvalitní a ne všude, to je nutno také zlepšit. V D či CH funguje dobře, v ČR by to jistě šlo taky.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Lenny »

adamos píše:Pravdou je, že vývoj se asi ubere cestou navigací v každém autě a omezování dopravního značení. Nelze ale skokově zrušit všechny ukazatele a násilím zavést GPSku ke každému řidičáku.
A co když se mi navigace cestou rozbije a nebudu mít možnost si nikde pořídit novou, jak pak tedy dojedu do cíle? Anebo navigace (nebráno přístroj v autě) nebude v dané oblasti fungovat z technických nebo jiných důvodů?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Standa »

Lenny píše:...A co když se mi navigace cestou rozbije a nebudu mít možnost si nikde pořídit novou, jak pak tedy dojedu do cíle? Anebo navigace (nebráno přístroj v autě) nebude v dané oblasti fungovat z technických nebo jiných důvodů?
Tak to je obecný problém übertechnizované společnosti - stačí málo a jsme v pr... :? ! Já jsem třeba nedávno s hrůzou zjistil, že už neumím dělit bez kalkulačky, protože jsem to od základky nemusel použít!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak teď jsem se opět přesvědčil, že navigace není třeba dá se v poho jezdit podle čísel a cílů, které si ale člověk musí dopředu nastudovat.
Takže kromě malého zaváhání v Lyonu, nebyl problém.
R48 -> D48 se podařilo!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22562
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Diaľničiar »

‎1. Jděte na Google Maps.
2. Dále "Vyhledat cestu".
3. Napište "Tokio, Japonsko" jako startovní pozici.
4. Napište "New York" jako cíl.
5. Jděte na krok č.21 Vaší cesty a až se dosmějete, pošlete to dále :D

:lol: :shock:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Standa »

Diaľničiar: Super, bude to ale dřina :D !
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od viky »

trasa Japan - China bod 43
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od jonáš »

Japonci jsou veselí a hraví. 8-)
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od dvs »

Zajímavé je si dát na http://mapa.dopravniinfo.cz/ trasu

Litoměřice - Malé Žernoseky

I když existuje v mapovém podkladu nový most přes Labe, tak hold algoritmus preferuje silnici I. třidy a ne nějakou III. třídu 00815 (myslel jsem, že tam prodloužili II/247). Takto asi využití nového mostu nestoupne při stoupajícím používání navigací a zvyku jo tam to znám.

najde cestu od kruháku u nového mostu přes celé Litoměřice po starém mostě :)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od jonáš »

To že je to v mapě (rastrové, zobrazované) nakreslený ještě neznamená, že je uvedená hrana zadána i v databázi (vektorové) pro vyhledávání spojení .. to jsou u běžný webový mapy dvě zcela nesouvisející věci. Někdy i u vektorových podkladů pana Garmina, prostě ta cesta neni "routable". Chybičky se vlouděj 8-)
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od dvs »

Je tam zadaná, protože když tam člověk přetáhne trasu (udělá fialový puntík) tak tam tu trasu přes nový most najde. cesta přes most
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od jonáš »

Je tam asi teda zadanej most, ale neni na severnim konci propojenej na silnici 8-) a nebo ma jen blbe nastavenou prioritu. Treba na mapy.cz to zas najde nejrychlejsi cestu Litomerice/Lovosice kolem Terezina a nejkratsi pres novej most.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Lenny »

Zas další, co slepě poslouchal navigaci a věřil, že to stočí http://zlin.idnes.cz/clanek.aspx?c=A110 ... zpravy_stk
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od viky »

Lenny píše:Zas další, co slepě poslouchal navigaci a věřil, že to stočí http://zlin.idnes.cz/clanek.aspx?c=A110 ... zpravy_stk
Nechápu,jak ho tam navigace mohla poslat,dyť je to od odbočky z Jižňáků v podstatě slepé.Spíš té navigaci na některé z předchozích křižovatek nevěnoval pozornost a blbě odbočil.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od kasme »

na Nově byla reportáž o značce se škrtnutým GPS :)
pro nás nic nového, ale je dobře, že to vytáhli, alespoň bude víc lidí vědět, k čemu ta cedule je :)

reportáž začíná v čase 20:00
http://voyo.nova.cz/multimedia/televizn ... 1.html?s=0


a oficiální zpráva hasičů ke kamionu ve Zlíně
http://www.pozary.cz/clanek/44445-ridic ... -navigace/
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Lenny »

viky píše:Nechápu,jak ho tam navigace mohla poslat,dyť je to od odbočky z Jižňáků v podstatě slepé.Spíš té navigaci na některé z předchozích křižovatek nevěnoval pozornost a blbě odbočil.
Jestli jsem se díval dobře, tak to mělo být tady. Nepřišlo mi to jako křížení Mokrá IV a Stráže.
Řidič jel do Holešova. Asi nejpravděpodobnější varianta, že jel od Vizovic, kolem nemocnice nemůže, na Dlouhé je podjezd, tak jel po Vodní, na Gahurovu, tam mu asi navigace ukázala cestu přes Mokrou a po spojce na Mladcovou, dojel sem, zjistil, že je tam zákaz nad 3,5 tuny, tak jel zpátky a uvízl. Ale to je spekuluji, jinak si to vysvětlit nedokážu
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od viky »

:lol: to mně nenapadlo,že navigace může poslat přes místo,kde je značka "Průjezd zakázán" (navrch spojka na Mladcovou)
Proč proboha navigace neukáže z Gahurovy směr Mladcová :?:

Jinak uznávám,že s kamionem od Vizovic na Holešov je to pakec,když vím,kolik je tam zákazů :kladivo: :kladivo:
A na Fryšták je zákaz nad 19t taky vlastně,když už by se vymotal na Sokolskou :crazy:

Jsem rád,že mně tato práce neživí,ikdyž mně to kdysi dost lákalo...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Lenny »

Asi brala nejkratší trasu, přes Mladcovou to ukazovalo o 200 m dál. Tam by to taky nestočil a do toho hrbu nahoru, no nevím, nevím.

Jak nad tím přemýšlím, tak kdyby jel od Vizovic, tak by ho to možná poslalo na Hrobice a Lukov. Tak to spíše jel od Biskupic, což by dávalo ještě víc smysl. Není náhodou v Malém Kostelci nějaká vyjímka pro jediné vozidlo?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Ondrej1
Příspěvky: 41
Registrován: 17.3.2009 8:50:06

Re: Dopravní značení vs. Navigace

Příspěvek od Ondrej1 »

Já bych řekl, že ho to možná přes tu Mladcovou posílalo, jenže tady se teď frézuje vozovka a je to tam velmi nepřehledné. A když se mu podařilo neodbočit na Mladcovskou, tak dostal přepočítat a hnalo ho to přes Paseky a neštěstí bylo hotovo.
Odpovědět

Zpět na „Dopravní značky a zařízení, semafory“