Dopravní značky všeobecně

Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2061
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Jirka L »

Při dnešním cyklovýletu mě zaujala tahle značka.
Ještě víc mě ale překvapilo, že tam byla už červnu 2014, viz
http://mapy.cz/zakladni?x=14.6511947&y= ... &fov=1.257
teprve na Street View z roku 2012 chybí
https://www.google.cz/maps/@50.0510637, ... 6656?hl=cs
Přílohy
znacka.jpg
znacka.jpg (169.28 KiB) Zobrazeno 11260 x
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22550
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

Nevím kam bych to dal, ale o tohle se podělím.
uvědomuji si, že čitelnost je obtížná: "prosíme zpomalte, víříte prach"
uvědomuji si, že čitelnost je obtížná: "prosíme zpomalte, víříte prach"
Snímka.PNG (18.98 KiB) Zobrazeno 10968 x
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Asi poprvé co jsem se setkal se značkou maximální rychlost 8 km/hod. Asi je to tím, že je to na Praze 8 ......

https://goo.gl/maps/NLRQaazKAGk
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Japao Joe »

Jestli tu značku správně čtu tak pro návštěvníky rychlostní omezení neplatí a u technických služeb (nebo kdo se tam vlastně kromě návštěvníků pohybuje), které tam s technikou tímto vjezdem nesmí, stejně pohyb pěšky rychlostí nad 8 km/h nepřipadá v úvahu. ;-)
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Lynx »

Mám dotaz ohledně omezení platnosti některé značky na určitý čas a hodinu, například "pondělí až pátek, od 7,00 hodin do 16,00 hodin". Tato značka je evidentně určená pro všední dny. Často bývá například u škol, kde je snížená rychlost pouze v době, kdy se tam pohybují děti. Jde mi o to, jak je to ve svátek ? Například nyní v úterý ? Bere se toto úterý, že je to jakoby neděle a tudíž značka neplatí (svátek = neděle, bývá obvyklé třeba u jízdních řádů veřejné dopravy) a nebo se to otrocky bere tak, jakože platí každé úterý, svátek nesvátek ?
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od JirkaS »

Pokud je někde napsáno pondělí až pátek, tak to prostě platí v tyto dny a kreativní výklad se nepřipouští. Aby to fungovalo, jak chcete, muselo by tam být v pracovní dny (tak se to ostatně značí v JŘ). A pokud jde o školu, pak by přišla další úvaha, co v čase prázdnin....
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Petanecek »

Lze řešit jako v rakousku:
(30) - omezující rychlost
V době školní výuky. - dodatková tabulka
6 - 18 hodin. - dodatková tabulka
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Lynx »

JirkaS píše:Pokud je někde napsáno pondělí až pátek, tak to prostě platí v tyto dny a kreativní výklad se nepřipouští. Aby to fungovalo, jak chcete, muselo by tam být v pracovní dny (tak se to ostatně značí v JŘ). A pokud jde o školu, pak by přišla další úvaha, co v čase prázdnin....
To čemu vy říkáte kreativní výklad, je ve skutečnosti obyčejný zdravý rozum - tedy, že se vykládá myšlenka toho nařízení a ne jeho doslovné znění slovo od slova, tak jako kdyby to vykládala cvičená opice či robot. A ten zdravý rozum se podle vás nepřipouští, uznáváte jenom otrocký strojový výklad bez použití zdravého rozumu. Bezděčně jste popsal to co je problémem nejen vaším, ale také značné části úřednictva našeho státu. Přesně tohle je jeden z důvodů, proč u nás všechno trvá bezkonkurenčně nejpomaleji, a mimo jiné tím, trpí výstavba infrastruktury. Vždycky se najde nějáký formální důvod proč to nejde. Použití hlavy se nepřipouští.
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Japao Joe »

Pokud je tam Po-Pá tak mi zdravý rozum říká, že platí prostě od Po do Pá. To jestli mají ve škole zrovna ředitelské volno a nebo v průběhu svátku nějakou akci jako řidič prostě nemám co řešit.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od JirkaS »

Lynx píše: Bezděčně jste popsal to co je problémem nejen vaším, ale také značné části úřednictva našeho státu. struktury. Vždycky se najde nějáký formální důvod proč to nejde. Použití hlavy se nepřipouští.
Vy jste zase popsal to, co tady neustále předvádíte - na všechno máte svůj, zcela nejlepší názor, zatímco ti ostatní, řídící se pravidly, "nepoužívají hlavu". Vy snad víte, jaká byla myšlenka toho, kdo tam tu značku umisťoval? Nevíte nic, jen si to domýšlíte.
Když je někde napsáno pondělí až pátek, tak je to pondělí až pátek. A ne aby každý řidič bádal, že dneska je sice pondělí, ale svátek, tak můžu něco jiného než zítra nebo za týden. Jednak na to není při řízení čas a hlavně výklad značení musí být jednotný, ne aby si ho každý vykládal po svém.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Vidím že je u nás extrémní právní formalismus opravdu hluboce zakořeněný. To že se svátek bere jako neděle je přitom běžná věc, platná ať formálně či neformálně v mnoha oborech už stovky let, to není nic k dlouhému přemýšlení, ani nějáký můj výmysl. Stejný případ jsou vyhrazené pruhy pro autobusy, kde je také napsáno, že platí po-pá od x hod do y hod. Zjevně vykrývají dopravní špičku všedních dnů. Myslící člověk to vidí. Cvičená opice nikoliv a myslí si, že platí i ve svátek.
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od JAnD »

Proto některé pokrokové radnice zavádějí zpoplatnění stání i o víkendech, aby nebylo sporu.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Zrovna teď v úterý (což byla podle mě vlastně neděle :-) ) jsem to řešil v Holešovicích. U Veletržního paláce měli pokrokově parkování zpoplatněné po celý týden (dříve to tak nebylo) o kousek dál v ulici Dukelských hrdinů ale měli po staru po-pá. Takže nejsou naštěstí ještě tak důslední.
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od jozka »

Jen takovy dotaz k moji patecni ceste na kole... smim sem vubec (na tom kole)?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nesmíš.
R48 -> D48 se podařilo!
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od xipecko »

pak je skvělé, že tudy kousek vede ta cyklostezka :D
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od jozka »

No prave po ni sem jel, tak mi to docela zaskocilo. Nevedet, ze v pulce ta cyklostezka zahne pres pangejt do lesa, byl bych dost na vazkach...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A není tam s novým značením už úprava, že v místě původní značky je to už i dodatkovou se vzdálenosti ke druhé značce se začátkem dálnice?
R48 -> D48 se podařilo!
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od jozka »

Neni, nebo v patek jeste nebyla, proto jsem si toho vsiml. Cyklostezka po dalnici, to se jen tak nevidi.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Honey72 »

Ona by ta cyklostezka totiž měla správně vést jen po trase turistické značené stezky (červená), která nájezdovou větev pouze křižuje. Jenže to by cyklisté museli slézt z kola, přeběhnout s kolem silnici, projet po pěšince v oku křižovatky, vyhrabat se nahoru na násep, přelézt svodidla zase najet na silnici nebo vylézt s kolem schody a pokračovat přes most po chodníku atd. :-) Je to prostě takové nějaké nedodělané :-)
Každopádně, někde policie bazíruje na každé maličkosti a tady jim nevadí najíždění cyklistů do dálnice. Alespoň, že značka konec dálnice je ještě před tou cyklostezkou :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Martin_L »

xipecko píše:pak je skvělé, že tudy kousek vede ta cyklostezka
jozka píše:Nevedet, ze v pulce ta cyklostezka zahne pres pangejt do lesa, byl bych dost na vazkach...
jozka píše:Cyklostezka po dalnici, to se jen tak nevidi.
Honey72 píše:Ona by ta cyklostezka totiž měla správně vést jen po trase turistické značené stezky
Honey72 píše:Alespoň, že značka konec dálnice je ještě před tou cyklostezkou
Po prvním a druhém příspěvku jsem to ještě přešel, ale teď už se to nedá vydržet: Vy tam opravdu někdo vidíte cyklostezku?
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od kyk »

Já tedy vidím cyklotrasu.
Cyklostezka je značena modrou kulatou značkou, vyhrazená pro provoz jízdních kol nebo smíšený provoz chodců/cyklistů.
Po ní může jít cyklotrasa značená cyklistickými značkami.
jeni013
Příspěvky: 714
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od jeni013 »

Toto je cyklotrasa - cyklostezka je komunikace výhradně pro cyklisty a cyklista ji musí použít. Že je ale přes SPMV vedena jak cyklotrasa, tak turistická trasa je nejspíš relikt minulosti (něco jako přechod v Prostějově)
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Dopravní značky všeobecně

Příspěvek od Honey72 »

Nebudeme přece slovíčkařit :-) Všichni víme o co se jedná a co tu probíráme.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Odpovědět

Zpět na „Dopravní značky a zařízení, semafory“