| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Modernizace D1 všeobecně http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=199&t=2853 |
Stránka 68 z 81 |
| Autor: | kot [ 7.9.2016 21:14:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Krocan píše: Jel jsem po delší době z Prahy do Břeclavi. Kdyby nebylo mediální masáže, nevšiml bych si, že snad za ty dva roky oprav je něco spravený, páč je to tam stejnak svedený do jednoho pruhu, anebo je kvalita opravy diskutabilní. Celá dálniční síť je ostudou všech vlád. Když bych to shrnul, není v ČR vpodstatě sjízdná jediná dálnice. A ty povrchy, to je opravdu hnus. A nějakej pohyb, na opravách, projektech a výkupech pozemků je jen výsměch daňovému poplatníku. A tomu zbývá jen pocit na blití, zejména dopravci se statisícovým mýtem měsíčně... Na konci týdne zas pojedu z Prahy na Tábor, a možná v pondělí zpět, už tu zločinnou ŘSD s MD nemůžu proklít víc.... Je vidět, že D1 je matka všech dílnic. A pořádně zkujvená. Stát nás připravuje denně svojí lempláckostí o to nejcennější co máme: čas života. To je neodpustitelné. Ale není to tím, že ryba smrdí od hlavy ? Co takhle vyjádřit nespokojenost u voleb a vhodit svůj hlas nejnovějším slibotechnám... |
|
| Autor: | ada031 [ 9.9.2016 19:49:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Vypsáno výběrové řízení na zakázku - D1 modernizace - úsek 4,10,20 - podklady pro kácení (zjednodušené podlimitní, služby ) za 3,1 mil. s termínem do 29.9.2016. |
|
| Autor: | Mike [ 21.9.2016 17:31:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
má někdo aktuální informace, jak to všude vypadá ? myslel jsem, že zas až příští rok, ale dle všeho mě čeká brno v příštím nebo přespříštím týdnu |
|
| Autor: | Majkii [ 30.9.2016 10:12:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Na EGordionu je pod zakázkou "Systém pro úsekové měření rychlosti na dálnicích" k dispozici pěkně provedený harmonogram Modernizace D1. Je to sice verze půl roku stará, ale určitě zajímavá. Ke stažení: https://uloz.to/!LVHZ1qGVdT94/006-hmg-m ... e-d1-1-pdf |
|
| Autor: | ada031 [ 30.9.2016 18:31:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Majkii píše: Na EGordionu je pod zakázkou "Systém pro úsekové měření rychlosti na dálnicích" k dispozici pěkně provedený harmonogram Modernizace D1. Je to sice verze půl roku stará, ale určitě zajímavá. Ke stažení: https://uloz.to/!LVHZ1qGVdT94/006-hmg-m ... e-d1-1-pdf Dle harmonogramu uvedeném v odkaze výše je vysvětleno, proč by tento úsek měl být započat již v roce 2017. V tomto roce by měla proběhnout realizace snesení a nové výstavby nadjezdů, další činnost až v roce 2019 a 2020. |
|
| Autor: | Majkii [ 4.10.2016 8:16:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Web novad1.cz je přesměrovávávn na web ŘSD, tak nevím, jestli se s ním ještě počítá... |
|
| Autor: | pivko [ 4.10.2016 10:15:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Mike píše: má někdo aktuální informace, jak to všude vypadá ? myslel jsem, že zas až příští rok, ale dle všeho mě čeká brno v příštím nebo přespříštím týdnu Podle mě to vypadá všude celkem slušně, až na ten úsek 29-34, tam to naopak velmi často bývá totální masakr, který se navíc poměrně těžko objíždí, protože jediná rozumná objízdná trasa je přes Benešov, který má svých problémů dost. Ten masakr, až se kopne do 21-29 si ani nechci představovat. |
|
| Autor: | bumbik [ 4.10.2016 10:24:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
a čím to je, že jsou potíže na km 29 - 34 ? je tam přece 2+2 ne ? |
|
| Autor: | pivko [ 4.10.2016 10:47:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Je to už relativně blízko Prahy, takže je to ovlivněno dojížděči a o víkendu chalupáři. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 4.10.2016 12:49:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Vysoké intenzity + docela velké stoupání ve kterém kamiony jedou pomalu a už se to sbírá. |
|
| Autor: | Martyss [ 4.10.2016 17:14:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
bumbik píše: a čím to je, že jsou potíže na km 29 - 34 ? je tam přece 2+2 ne ? V zásadě je to pěkná ukázka toho, jak by to vypadalo, kdyby se opravdu brala nejvyšší povolená rychlost jako nejvyšší povolená a ne jediná možná. |
|
| Autor: | Lenny [ 4.10.2016 18:49:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Chtělo by to rozšířit dálnici o 1,00 m, ještě lépe o 1,25 m. Pak by byli širší pruhy a lépe by se předjíždělo. A navíc by mohl být takový úsek přeznačen na šestipruh bez odstavného. |
|
| Autor: | -xdas- [ 5.10.2016 10:43:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Lenny: Jaky je soucasny stav? Myslel jsem ze modernizovane useky budou stacit na sestipruh bez odstavneho a v budoucnu se nekdy dodelaji akorat pripojovaci/odbocovaci pruhy plus odstavny. Jaky je sirkovy rozdil mezi modernizovanym usekem kde jsou 2 pruhy a usekem kde je navic i stoupaci? Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk |
|
| Autor: | mapman [ 5.10.2016 14:25:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Úsek se stoupacím pruhem má 11,75 m, úsek s odbočovacím pruhem 12,0 m a úsek bez přidaného pruhu má 11,5 m šířku vozovky. Trošku nechápu, proč se to nesjednotilo na 12,0 m všude, Němci tohle pochopili a jejich nejběžnější Regelquerschnitt má přesně tuhle šířku vozovky... |
|
| Autor: | bumbik [ 6.10.2016 13:02:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
tak a stránky novad1.cz jsou totálně v novém - je tam nová interaktivní mapa, ale je možné opět najet na "starou" mapu v PDF, která je ke stažení, nicméně je nutné říct, že ta nová interaktivní mapa je fantastická s odkazy na letáky, u staveb, které letáky nemají, je po kliknutí info, kdy je reálný start modernizace apod. super!!! |
|
| Autor: | Majkii [ 6.10.2016 14:15:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Hmm, ale Aktuální denní omezení na D1 jsou aktuální někdy k jaru... |
|
| Autor: | _jan91 [ 10.10.2016 16:58:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Dle Lidovek.cz je plánován start úseků 4, 10, 12+13 a 20 na jaro. |
|
| Autor: | bumbik [ 10.10.2016 19:19:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
a co úsek 2 ? |
|
| Autor: | ku8a [ 10.10.2016 20:49:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Pokud by se na jaře začlo modernizovat na 5-6 novych úsecích + 4 co se dokončí nejdriv v létě, to potěš pánbůh jet z Prahy do Brna. Je hezký, že chtěji dokončit celkovou modernizaci v terminu, ale chybou byly první úseky, které se stavěly pouze po dvou najednou. |
|
| Autor: | kot [ 10.10.2016 21:57:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Jane91 máš prosím link na ty lidovky ? díky |
|
| Autor: | Majkii [ 10.10.2016 21:59:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
http://byznys.lidovky.cz/peklo-na-d1-se ... prava_pave |
|
| Autor: | kot [ 10.10.2016 22:07:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Majkii,že ti to teda "trvalo" - 2 minuty 14 vteřin... |
|
| Autor: | pivko [ 11.10.2016 11:09:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
Podle mých zkušeností je to tak, že je celkem jedno, kolik těch úseků je někde na Vysočině, kde se to dá celkem rozumně projet, pokud se tam zrovna někdo nevybourá. Příjemná jízda to sice není, ale dá se to vydržet. Problém je, jak se to přiblíží k Brnu nebo Praze a zejména ten úsek 21-29 bude totální killer, který tu dálnici v podstatě učiní neprůjezdnou a jakýkoli problém tam to navíc ucpe ještě široko daleko na všech myslitelných objízdných trasách. |
|
| Autor: | Sch [ 11.10.2016 16:01:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
A plynule na něj naváže most Šmejkalka, takže bude D1 neprůjezdná v tomto místě 3 možná 4 stavební sezóny. |
|
| Autor: | ku8a [ 11.10.2016 19:12:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 všeobecně |
A úsek 10 teda až najaře? |
|
| Stránka 68 z 81 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|