České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Modernizace D1 všeobecně
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=199&t=2853
Stránka 13 z 81

Autor:  martini [ 15.4.2012 8:47:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

balance píše:
Chce to nesmyslnou registraci :( ... pokud k tomu mas pristup nemuzes to vystavit nekde jinde?
Tak jeden vzorek kvalifikační dokumentace jsem tedy veřejně vystavil, viz http://www.uloz.to/xGKejZd/1-rsd-ursp-d ... entace-doc je to na úsek v km 104 - km 112. Největším nesmyslem dle mého je, že tím jak je to dvoukolové (užší řízení, teď vyhlášena jen kvalifikace) a ŘSD nepředjímá technologii opravy AB/CB tak pro splnění kvalifikace musíte prokázat, že umíte AB i CB a to poměrně vysokým počtem strojů všech možných druhů, včetně poměrně rozsáhlého spektra refferenčních zakázek... Hlavně aby dodavatelů bylo dost a neomezila se tím soutěž, ale zase to pro většinu půjde splnit jen přes sdružení, případně se zahraničním partnerem...

Autor:  Martin z Ostravy [ 15.4.2012 9:48:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Hlavně ať to nevyhrají IS-Košice, to by byla katastrofa.

Autor:  martini [ 15.4.2012 10:05:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Jedině v konsorciu...

Autor:  Martin z Ostravy [ 15.4.2012 10:06:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Jedině nikdy, těm bych zakázal jakoukoliv činnost na výstavbě liniových dopravních staveb, vůbec celému sdružení Colas.

Autor:  Lenny [ 15.4.2012 10:38:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Je to drsné. 3 finišery šířky 12,5 m pro pokládku CB povrchu ne starší než 10 let. 5 finišerů na AB povrch ne starší než 10 let. atd atd. A tyto podmínky jsou pro všechny úseky. Hodně tvrdé, nedosáhnou na to všichni, ale zase na druhou stranu je potřeba, aby práce odsýpala a šla rychle, a to opravdu nemůže splnit firma, která má jeden starý pokladač atd.

Autor:  martini [ 15.4.2012 10:42:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Hlavní je, aby byly hodnoceny alespoň 4 nabídky, pokud to bude méně, tak se nedá jednoznačně říci, že to bylo nediskriminační a že ta kritéria v tomto rozsahu byla nutná... Věřím, že se konsorcia dají nějak dohromady i s využitím třeba strojů a kvalifikací matek, neboť i referenční práce ten počet do značné míry ztěžují. Zase ale chápu i argumenty, co říká Lenny, potřeba to udělat rychle a kvalitně...

Hlavně tam vidím problém v té double kvalifikaci, když stejně budu chtít nabídnout CB, tak proč se musím kvalifikovat AB finisherem...?

Autor:  mapman [ 15.4.2012 10:53:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Žádná stavba se nedá postavit pouze s AB. Ať jsou to mosty, větve křižovatek nebo související přestavby silnic nižších tříd. V každé máš něco.

Autor:  Lenny [ 15.4.2012 10:56:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Nemyslel jsi s CB? Ale na druhou stranu pro pokládku na "pár metrech" zase nepotřebuješ tolik finišerů.

Autor:  martini [ 15.4.2012 12:55:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Lenny píše:
Nemyslel jsi s CB? Ale na druhou stranu pro pokládku na "pár metrech" zase nepotřebuješ tolik finišerů.
Určitě myslel CB... Jinak souhlas s tím co uvádíš, na těch několik AB částí netřeba tolik techniky. V případě, že bych naopak chtěl nabídnout komplet AB, tak jsem diskriminován požadavkem na CB finishery. Otázka, jak bude znít samotné zadání na nabídky.

Autor:  Lenny [ 15.4.2012 14:22:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

No mě by hlavně zajímalo, jak to dopadlo s povrchem a mosty. Z dostupných informací to vypadá velice zajímavě, možnost CB i na Hořice - Loket. Proč jinak by požadovali stroje na pokládku CB i na úseku, kde je dnes asfalt?

Autor:  mbmat [ 19.4.2012 16:01:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Dnes bude v Událostech ČT reportáž o opatřeních policie.

Autor:  Avantime [ 22.4.2012 11:10:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Další stavební povolení:

Veřejná vyhláška - stavební povolení - "D1 Modernizace - úsek 05 - MÚK Šternov (exit 41) - MÚK Psáře (exit 49)"

Autor:  Lenny [ 22.4.2012 15:57:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

mbmat píše:
Dnes bude v Událostech ČT reportáž o opatřeních policie.

Co tam říkali zajímavého?

Autor:  hiob [ 22.4.2012 16:26:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 000100419/ od 17:50 (jen posun posuvníkem, nabídka dole to nefunguje)
- policie nehodu bude pouze dokumentovat, pak okamžitě nařídí odtah
- pojištovny smluvně zajistí pohotostní odtahovou službu

Autor:  seque [ 22.4.2012 17:54:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Měl bych ještě jednu otázečku, co se týče míst kde sou stoupací pruhy tak bych se chtěl zeptat jestli tato místa budou taky o ten metr rozšířena a jestli dojde k tomu že vybočovat a zabočovat bude nejrychlejší pruh a ne pomalý s tou plnou čárou - prostě jestli to bude jednoduší než ted

Autor:  _jan91 [ 22.4.2012 19:06:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Úseky se stoupacími pruhy rozšířeny o 75cm nebudou bo už teď vyhovují podmínce na 11,5m široký zpevněný pás dálnice. Uspořádání jízdních pruhů bude stejné pač pokud by se měl přidávat levý tak jak je to v aktuální normě tak by se to nevešlo do stávajícího záboru pozemků - jediné co by se podle mě mohlo změnit je vypuštění té plné čáry a ponechání pouze té přerušované.

Autor:  mbmat [ 22.4.2012 19:26:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

DefiantM píše:
... jediné co by se podle mě mohlo změnit je vypuštění té plné čáry a ponechání pouze té přerušované.

Proč? Takhle je to lepší. Kamion vidí rovnou že nemuže předjíždět.

Autor:  Lenny [ 22.4.2012 19:55:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Tys asi v tom kamionu nikdy neseděl... to za prvé, a za druhé pak je tu jakési zažité klišé, že stoupací pruh rovná se pruh pro kamiony. Pak člověk vidí, stoupací prázdný, v prostředním pár aut a vlévém spousta aut chtějící těch pár předjet.

Autor:  mbmat [ 22.4.2012 20:14:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Dobře, nechal sem se unést. Tak teda: Vozido ve stoupacím pruhu rovnou pozná, že má zákaz vyjet z onoho pruhu.
A Lenny, v kamionu sem seděl :) .

Autor:  balance [ 22.4.2012 20:27:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

A budou tedy přídavné pruhy předělány ve stylu D5?

Autor:  adi88 [ 22.4.2012 21:32:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

balance: Tak styl D5 je s přidáním levého, což zde kolega DefiantM neguje...Takže bych to viděl, že ne. Ale to zrušení plné čáry, v to věřím a doufám. Ono nejde jen o kamiony. Už jsem zažil jízdu se starou dodávkou, co se do kopce šine 80kou. Jízda v pravým pruhu znamená brzdu pro ostatní, jízda ve stoupacím často "rozsudek" k jízdě 60kou až na konec kopce.

Autor:  mapman [ 22.4.2012 22:56:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Přerušovaná čára ano (plná zmizí), otevírání a zavírání zleva ne (vyžaduje nové zábory pozemků).

Autor:  seque [ 22.4.2012 23:06:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

když jde připojovací pruh z prava, proč by to nešlo z leva, to je snad stejnej nárok na pozemek, nebo zleva extra pruh je širší? Trochu mě to děsí :) , prostě v Německu je normální takhle ty pruhy zleva a někdy vznikaj situace že maj ty kamiony co dělat se zařadit, kdežto v případě pruhu navíc zleva se zařazuje zpátky většinou rychlé auto a je to o dost jednoduší,,,,,,

Autor:  JirkaS [ 22.4.2012 23:35:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

seque píše:
když jde připojovací pruh z prava, proč by to nešlo z leva, to je snad stejnej nárok na pozemek, nebo zleva extra pruh je širší?
Zleva pruh není širší. Ale pokud to chcete udělat pořádně, tak ty dva průběžné pruhy musí přejít plynule doprava (o šířku jednoho pruhu) tak, aby to do nich řidiče vedlo i v plné rychlosti a levý se i opticky opravdu odpojoval. To znamená, že proti současnému řešení by ten levý stoupací musel být kratší, nebo pro stejnou délku potřebujete nové pozemky na začátku a konci současného stoupacího pruhu.

Autor:  Nosorožec [ 23.4.2012 1:48:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

[/quote]Zleva pruh není širší. Ale pokud to chcete udělat pořádně, tak ty dva průběžné pruhy musí přejít plynule doprava (o šířku jednoho pruhu) tak, aby to do nich řidiče vedlo i v plné rychlosti a levý se i opticky opravdu odpojoval. To znamená, že proti současnému řešení by ten levý stoupací musel být kratší, nebo pro stejnou délku potřebujete nové pozemky na začátku a konci současného stoupacího pruhu.[/quote]

no tak proc se neudela zleva o fous kratsi? Protoze pokud bude zprava, nic moc se nezmeni - vetsina opet bude jezdit strednim.

Jakou logiku vubec ma (nebo mela mit) ta plna cara?

Stránka 13 z 81 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/