| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Modernizace D1 všeobecně http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=199&t=2853 |
Stránka 13 z 81 |
| Autor: | martini [ 15.4.2012 8:47:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
balance píše: Chce to nesmyslnou registraci |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 15.4.2012 9:48:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Hlavně ať to nevyhrají IS-Košice, to by byla katastrofa. |
|
| Autor: | martini [ 15.4.2012 10:05:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Jedině v konsorciu... |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 15.4.2012 10:06:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Jedině nikdy, těm bych zakázal jakoukoliv činnost na výstavbě liniových dopravních staveb, vůbec celému sdružení Colas. |
|
| Autor: | Lenny [ 15.4.2012 10:38:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Je to drsné. 3 finišery šířky 12,5 m pro pokládku CB povrchu ne starší než 10 let. 5 finišerů na AB povrch ne starší než 10 let. atd atd. A tyto podmínky jsou pro všechny úseky. Hodně tvrdé, nedosáhnou na to všichni, ale zase na druhou stranu je potřeba, aby práce odsýpala a šla rychle, a to opravdu nemůže splnit firma, která má jeden starý pokladač atd. |
|
| Autor: | martini [ 15.4.2012 10:42:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Hlavní je, aby byly hodnoceny alespoň 4 nabídky, pokud to bude méně, tak se nedá jednoznačně říci, že to bylo nediskriminační a že ta kritéria v tomto rozsahu byla nutná... Věřím, že se konsorcia dají nějak dohromady i s využitím třeba strojů a kvalifikací matek, neboť i referenční práce ten počet do značné míry ztěžují. Zase ale chápu i argumenty, co říká Lenny, potřeba to udělat rychle a kvalitně... Hlavně tam vidím problém v té double kvalifikaci, když stejně budu chtít nabídnout CB, tak proč se musím kvalifikovat AB finisherem...? |
|
| Autor: | mapman [ 15.4.2012 10:53:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Žádná stavba se nedá postavit pouze s AB. Ať jsou to mosty, větve křižovatek nebo související přestavby silnic nižších tříd. V každé máš něco. |
|
| Autor: | Lenny [ 15.4.2012 10:56:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Nemyslel jsi s CB? Ale na druhou stranu pro pokládku na "pár metrech" zase nepotřebuješ tolik finišerů. |
|
| Autor: | martini [ 15.4.2012 12:55:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Lenny píše: Nemyslel jsi s CB? Ale na druhou stranu pro pokládku na "pár metrech" zase nepotřebuješ tolik finišerů. |
|
| Autor: | Lenny [ 15.4.2012 14:22:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
No mě by hlavně zajímalo, jak to dopadlo s povrchem a mosty. Z dostupných informací to vypadá velice zajímavě, možnost CB i na Hořice - Loket. Proč jinak by požadovali stroje na pokládku CB i na úseku, kde je dnes asfalt? |
|
| Autor: | mbmat [ 19.4.2012 16:01:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Dnes bude v Událostech ČT reportáž o opatřeních policie. |
|
| Autor: | Avantime [ 22.4.2012 11:10:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Další stavební povolení: Veřejná vyhláška - stavební povolení - "D1 Modernizace - úsek 05 - MÚK Šternov (exit 41) - MÚK Psáře (exit 49)" |
|
| Autor: | Lenny [ 22.4.2012 15:57:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
mbmat píše: Dnes bude v Událostech ČT reportáž o opatřeních policie. Co tam říkali zajímavého? |
|
| Autor: | hiob [ 22.4.2012 16:26:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 000100419/ od 17:50 (jen posun posuvníkem, nabídka dole to nefunguje) - policie nehodu bude pouze dokumentovat, pak okamžitě nařídí odtah - pojištovny smluvně zajistí pohotostní odtahovou službu |
|
| Autor: | seque [ 22.4.2012 17:54:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Měl bych ještě jednu otázečku, co se týče míst kde sou stoupací pruhy tak bych se chtěl zeptat jestli tato místa budou taky o ten metr rozšířena a jestli dojde k tomu že vybočovat a zabočovat bude nejrychlejší pruh a ne pomalý s tou plnou čárou - prostě jestli to bude jednoduší než ted |
|
| Autor: | _jan91 [ 22.4.2012 19:06:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Úseky se stoupacími pruhy rozšířeny o 75cm nebudou bo už teď vyhovují podmínce na 11,5m široký zpevněný pás dálnice. Uspořádání jízdních pruhů bude stejné pač pokud by se měl přidávat levý tak jak je to v aktuální normě tak by se to nevešlo do stávajícího záboru pozemků - jediné co by se podle mě mohlo změnit je vypuštění té plné čáry a ponechání pouze té přerušované. |
|
| Autor: | mbmat [ 22.4.2012 19:26:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
DefiantM píše: ... jediné co by se podle mě mohlo změnit je vypuštění té plné čáry a ponechání pouze té přerušované. Proč? Takhle je to lepší. Kamion vidí rovnou že nemuže předjíždět. |
|
| Autor: | Lenny [ 22.4.2012 19:55:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Tys asi v tom kamionu nikdy neseděl... to za prvé, a za druhé pak je tu jakési zažité klišé, že stoupací pruh rovná se pruh pro kamiony. Pak člověk vidí, stoupací prázdný, v prostředním pár aut a vlévém spousta aut chtějící těch pár předjet. |
|
| Autor: | mbmat [ 22.4.2012 20:14:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Dobře, nechal sem se unést. Tak teda: Vozido ve stoupacím pruhu rovnou pozná, že má zákaz vyjet z onoho pruhu. A Lenny, v kamionu sem seděl |
|
| Autor: | balance [ 22.4.2012 20:27:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
A budou tedy přídavné pruhy předělány ve stylu D5? |
|
| Autor: | adi88 [ 22.4.2012 21:32:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
balance: Tak styl D5 je s přidáním levého, což zde kolega DefiantM neguje...Takže bych to viděl, že ne. Ale to zrušení plné čáry, v to věřím a doufám. Ono nejde jen o kamiony. Už jsem zažil jízdu se starou dodávkou, co se do kopce šine 80kou. Jízda v pravým pruhu znamená brzdu pro ostatní, jízda ve stoupacím často "rozsudek" k jízdě 60kou až na konec kopce. |
|
| Autor: | mapman [ 22.4.2012 22:56:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
Přerušovaná čára ano (plná zmizí), otevírání a zavírání zleva ne (vyžaduje nové zábory pozemků). |
|
| Autor: | seque [ 22.4.2012 23:06:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
když jde připojovací pruh z prava, proč by to nešlo z leva, to je snad stejnej nárok na pozemek, nebo zleva extra pruh je širší? Trochu mě to děsí |
|
| Autor: | JirkaS [ 22.4.2012 23:35:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
seque píše: když jde připojovací pruh z prava, proč by to nešlo z leva, to je snad stejnej nárok na pozemek, nebo zleva extra pruh je širší? |
|
| Autor: | Nosorožec [ 23.4.2012 1:48:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Modernizace D1 |
[/quote]Zleva pruh není širší. Ale pokud to chcete udělat pořádně, tak ty dva průběžné pruhy musí přejít plynule doprava (o šířku jednoho pruhu) tak, aby to do nich řidiče vedlo i v plné rychlosti a levý se i opticky opravdu odpojoval. To znamená, že proti současnému řešení by ten levý stoupací musel být kratší, nebo pro stejnou délku potřebujete nové pozemky na začátku a konci současného stoupacího pruhu.[/quote] no tak proc se neudela zleva o fous kratsi? Protoze pokud bude zprava, nic moc se nezmeni - vetsina opet bude jezdit strednim. Jakou logiku vubec ma (nebo mela mit) ta plna cara? |
|
| Stránka 13 z 81 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|