České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Modernizace D1 všeobecně
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=199&t=2853
Stránka 14 z 81

Autor:  Pjoter [ 23.4.2012 8:56:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Můžete připojit vysvětlující náčrtek. Nerozumím tomu proč by to nemohlo jít když přece nově bude šířka vozovky po celé délce 11,5m. Tak nevidím důvod k novým záborům. Čáry na vozovce mohu namalovat dle potřeby pro pozvolný přechod jízdních pruhů doprava a vytvoření nového pruhu vlevo. Jediným problémem můžou být připojovací a odpojovací pruhy.

Autor:  Lukas42 [ 23.4.2012 9:55:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Může mi ,prosím,někdo říct kolik můžou cca stát nové připojovací a odbočovací pruhy u odpočívky "Brtnice".To znamená asi 550 metrů rozšíření zemního tělesa dálnice,přičemž u odbočovacího pruhu je stráň cca 3 metry a u připojovacího cca 9 metrů hloubky .Plus výkup pozemků.Dá se to nějak spočítat??? Děkuji

Autor:  Max [ 23.4.2012 10:39:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Hodne orientace by se to dalo spocitat pomoci technicko-hospodarskych ukazatelu, pokud zna clovek plochu / objem toho, co je potreba postavit - veskery castky jsou na jednotky m/m2/m3.

http://www.stavebnistandardy.cz/default ... ebnictv%ED

Pozemni komunikace jsou pod hlavickou 822.

Cena pozemku: vzhledem k tomu, ze stat by to vykupoval jako stavebni pozemek (ackoliv jim ted neni), tak nejde pouzit cenovou mapu (stejne by asi neexistovala pro tohle uzemi), takze kouknout taky nekam do tabulek...

Autor:  adamos [ 23.4.2012 12:18:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Velmi hrubým odhadem:
1 km dálnice v nenáročném terénu 250 mil. Kč
děleno šesti rovná se 42 mil Kč za kilometr odbočovacího pruhu.
Tedy 42 000 Kč za jeden metr odbočováku.
Krát 550 mě dává hrubou cenu 23 milionů za Váš odbo/připojovák ... snad jsem nikde řádově neustřelil.

Autor:  Lukas42 [ 23.4.2012 12:37:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Díky Maxi za reakci.Ještě k Tvé zprávě pod strání připojovacího pruhu je potůček,který by se musel přesunout nebo dát do trubek,zatím je v betonovém korytě a ve spodní časti je pod zemí veden trubkami,to se dá taky spočítat???nad potokem je cca stráň 9m

Autor:  jonáš [ 23.4.2012 15:30:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Nosorožec píše:
Jakou logiku vubec ma (nebo mela mit) ta plna cara?

Asi ten, že bych moh jet v pohodě do kopce pravym, protože mi kamion nemůže vyjet najednou ze stoupáku před ksicht jen proto, že před nim jede jeden ještě o 1 km/h pomalejc. To ovšem jen v případě, že by to fungovalo .. 8-) zeď to nejni.
Vono se stejně většinou pravym nedá, protože je rozlámanej. I když v místě, kde je stoupák, bejvá přecejen rozlámanej o trošičku míň.

Autor:  viky [ 24.4.2012 21:40:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Jenomže vedlejší efekt je,že pokud bude kamioňák cítit,že ve stoupacím pomalejšího kolegu dožene,tak do stoupáku vůbec nevjede a to je pro plynulost ještě horší.

Autor:  jonáš [ 24.4.2012 22:14:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

No vedlejší efekt spíš je, že se tváří že tam žádná plná nejni. Zrovna dneska za Hvězdonicema ;-)

Autor:  kalanis [ 25.4.2012 18:34:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Jiné místo, stejný příběh... dnes též D5 a loděničák

Autor:  Lenny [ 5.5.2012 23:07:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Nejprve dobrá zpráva, doprava bude vedena ve 2+2 pruzích s vyjímkou snášení konstrukcí nadjezdů (doprava vedena ve 2+1, resp. 1+1 pruzích), které trvá kolem 3 týdnů.

Další dobrá zpráva je, že nadjezdy na stavbách Loket - Hořice (kromě jednoho), Lhotka - Velká Bíteš a Velká Bíteš - Devět křížů vyhovují i pro šestipruh. Pod nadjezd na stavbě Větrný Jeníkov - Jihlava by šlo projít se šestipruhem.

Špatná zpráva je, že přestavěné nadjezdy na stavbě Šternov - Psáře a 1 nadjezd na stavbě Loket - Hořice nevyhovují pro šestipruh. Kvůli rozhledu jsou zde navrženy nadjezdy o jednom poli délky cca 33 m, což je málo, chtělo by to tak 38 m a více, oproti předchozí dokumentaci, kde byly navrženy o 2 polích, a které umožňovaly šestipruh.

Rovněž 4 dálniční mosty, které být postaveny rovnou pro budoucí šestipruh a dočasně využívány jako nouzové zálivy, budou stavěny pouze v kategorii D 28/120,což zase není taková hrůza, dají se dostavět na šestipruh snadno.

Dříve uvažovaný připojovací, resp. odbočovací pruhy odpočívky Brtnice nebude realizován. Rovněž byly vypuštěny nouzové zálivy pro umožnění provozovat rekonstruovanou dálnici jako šestipruh, teď jsou navrženy pouze ve stoupacích pruzích.

Škoda, že stoupací pruhy nebudou značeny jako třetí, ale dál jako stoupací, ikdyž už bez plné čáry, která zde byla jen na ozdobu. Taky některé místa by si zasloužila zvětšení oblouků, ale to v současném záboru nelze, což je škoda.
Závěrem, už se těším až to vypukne, bude aspoň co fotit. :jidlo:

Autor:  eucitizen [ 6.5.2012 10:03:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Ja mam jed dotaz:

Kedze teraz sa bude robit modernizacia D1 ako to bude potom s rozsirovanim na 3+3? Novy betonovy povrch sa zbura a postavi novy na 3+3, alebo sa prida len odstavny pruh?

Autor:  Lenny [ 6.5.2012 10:27:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Ne, nic se bourat nebude, vozovka bude rozšířena o 4 m.

Odbočovací pruh k odpočívce Brtnice nejde v stávajícím záboru provést, muselo by dojít k dalšímu záboru pozemků.

Autor:  mbmat [ 6.5.2012 10:30:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Lenny píše:
Odbočovací pruh k odpočívce Brtnice nejde v stávajícím záboru provést, muselo by dojít k dalšímu záboru pozemků.

A jak se to tedy bude řešit? Zúžením pruhů?

Autor:  Lenny [ 6.5.2012 11:00:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Tak jak dosud, odbočovacím klínem.

Autor:  eucitizen [ 6.5.2012 11:49:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

To znamena ze potom rozsirenie na 3+3 bude rychla zalezitost?

Autor:  mbmat [ 6.5.2012 12:00:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

eucitizen píše:
To znamena ze potom rozsirenie na 3+3 bude rychla zalezitost?

No právě že ne, Budou se muset vykoupit okolní pozemky, potom administrativní věci, a podobně.
Kdyby to bylo jednoduché a krátké, tak by se letos začalo i s rozšířením. Proto je to jen modernizace.

Autor:  eucitizen [ 6.5.2012 13:36:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Ok myslel som len cistu vystavbu po prekonanie administrativnych prekazok.
RSD musi cez celu dlzku vykupit tie pozemky, alebo niekde ich uz ma vo vlastnictve?

Autor:  Lenny [ 6.5.2012 14:21:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Ne nemá žádné pozemky pro rozšíření na šestipruh ve vlastnictví, bez pravomocných ÚR nemůže zahájit výkup pozemků.

Autor:  Lukas42 [ 6.5.2012 15:17:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Už jsem z toho celý jelen .Jeden týden nám řeknou na Řsd ?Že pruhy nebudou a hotovo ,konec rušíme a pak zase nebojte se nic rušit nebudem....Samozřejmě slib, že rušit nebudou přichází vždy těsně před odvolací lhůtou a pak znova ..Kdyby tak někdo na Řsd uměl dát jasné stanovisko .

Autor:  Lukas42 [ 6.5.2012 18:13:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Je možné ,aby modernizovaná D1 měla odpočívku s nevyhovujícími pruhy ? Kvůli kolaudaci ,nebo Eu dotacím.Bude stačit nějaká výjimka ?

Autor:  mapman [ 9.5.2012 7:59:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Možné to je, otázkou je jestli je to žádoucí, což není... Na čas tam ta výjimka stačit bude, ve stoupacím pruhu se může snížit (natvrdo nebo doporučením) rychlost kvůli zvýšení bezpečnosti, ale pořád to bude výjimečný stav, který jsou státní orgány povinny řešit a vyřešit. Modernizace sama na to ale přímý vliv nemá...

Autor:  Lukas42 [ 9.5.2012 8:38:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Děkuju a odpověd . Za osmnáct let tu žádná bouračka sice nebyla ,ale naprosto rozumím tomu co říkal při našem jednání pan ředitel Poruba ....,že neví kdo by na sebe svým podpisem vzal riziko ,až se něco stane .Takže budem čekat, jestli budou pruhy realizovatelné...nebo spíš jestli bude vůle

Autor:  Lenny [ 9.5.2012 16:55:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

Připojovací pruh by šel ve stávajícím záboru vytvořit. Odbočovací pruh nejde bez dalšího záboru.

Autor:  vaclav [ 15.5.2012 7:17:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

dneska posloucham radiozurnal a zastupce nejaky vesnice rikal, ze "potrebuji ten most (prestavet na 3+3 za cca 25mil) pres d1, protoze na nem maji reklamy, coz je jediny prijem obce".

no kde to jsme?

Autor:  MPMP [ 15.5.2012 7:57:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Modernizace D1

vaclav píše:
dneska posloucham radiozurnal a zastupce nejaky vesnice rikal, ze "potrebuji ten most (prestavet na 3+3 za cca 25mil) pres d1, protoze na nem maji reklamy, coz je jediny prijem obce".
no kde to jsme?
Na to je jednoduchá odpověď: tak tu přestavbu zaplaťte a pak na něm klidně vydělávejte. 8-)

Stránka 14 z 81 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/