| Autor |
Zpráva |
|
balance
Příspěvky: 2149
|
 Re: Modernizace D1
No věc se má tak, že most patří obci a obec o most nechce přijít, takže se k záměru ŘSD staví tím způsobem, že pokud potřebuje ŘSD most zbourat, tak ať postaví nový. Principielně ten požadavek chápu, ale zdravý rozum dostává na frak A nebude se mostu týkat i zákaz reklamy? 
Naposledy upravil balance dne 15.5.2012 12:45:03, celkově upraveno 2
|
| 15.5.2012 8:54:51 |
|
 |
|
Lukas42
Příspěvky: 19
|
 Re: Modernizace D1
Ještě pět let a konec reklamy .Ovšem pokud to opět NĚKDO neprosadí jinak 
|
| 15.5.2012 12:09:24 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Modernizace D1
Lukas42 píše: Ještě pět let a konec reklamy .Ovšem pokud to opět NĚKDO neprosadí jinak  A není to náhodou tak, že konec čeká Billoardy, ale reklamy na mostech nikoliv?
|
| 15.5.2012 12:12:35 |
|
 |
|
jannnn
Příspěvky: 753
|
 Re: Modernizace D1
V zákoně se hovoří o "reklamním zařízení"...což by dle mého měla být i reklama na mostě jako taková, byť pouze v podobě plachty. Už ta plachta je právě reklamní zařízení. Případně konzole na které drží už je určitě.
|
| 15.5.2012 12:26:42 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Modernizace D1
No, myslím, že se můžeme "těšit" na pěkné soudní spory a několik milionů vydaných za právníky. 
|
| 15.5.2012 13:02:56 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: Modernizace D1
No a pokud teda ten most potřebují jen proto, že na něm mají reklamy, pak je taky zařízení... 
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 15.5.2012 13:16:18 |
|
 |
|
Tidus
Příspěvky: 13
|
 Re: Modernizace D1
Pan vesnický zástupce asi netuší, že se doba a přístup k reklamním zařízením od divokých 90. let podstatně změnil a to i v legislativě... Každopádně jannnn to říká správně, k odstranění klasických billboardů (5,1 x 2,4)u D1 by však mělo dojít o něco málo dříve cca. o půl roku...Pokud budou na svých místech i po 31.12.2016, je to signál, že se na ŘSD stalo něco zlého...  Z téměř všech mostů nad D1, které jsou v majetkové správě ŘSD by měly reklamy zmizet dokonce již k 31.12.2013 
|
| 15.5.2012 18:54:18 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: Modernizace D1
Kvůli opravě D1 může skončit oblíbený rybí motorest. Majitelé se brání Zdroj: http://praha.idnes.cz/kvuli-oprave-d1-m ... zpravy_jpl
|
| 16.5.2012 20:23:38 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Modernizace D1
Tak komu držet palce Baštýřovi nebo Zajíčkovi? Baštýř je šikovný vykuk a Zajíček si plní sny a stát zastoupený ŘSD fandí tomu prvnímu. Ach jo.....
|
| 18.5.2012 15:30:52 |
|
 |
|
adi88
Příspěvky: 495 Bydliště: Brno, kousek od VMO
|
 Re: Modernizace D1
To je zase logika...Není tam dost míst tak zrušit. Než míst málo, tak radši žádné  Předpokládám, že zmíněný pan Zajíček je Lukas42, který zde psal, tak pokud si to tu ještě čte, tak vyjadřuji podporu  Trošku mi to u nás chybí, semtam něco jiného než Shell, Agip, Benzina a jejich předražené bagety a automatové kafe. A zrovna nekonformně laděné motoresty jsou fajn...
|
| 18.5.2012 18:24:33 |
|
 |
|
Lukas42
Příspěvky: 19
|
 Re: Modernizace D1
Moc děkuji za podporu ,ale jak tohle dopadne......My jsme jen první na řadě a pak ,pokud to chtějí udělat jsou na odpis i ostatní malé odpočívky. Možná chtějí ¨po celé délce dálnice tři pruhy proto,že z jednoho pak bude parkoviště 
|
| 20.5.2012 7:09:43 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Modernizace D1
Máme tu precedens, nějací chrti získali za zrušení odpočívky u Prahy 300M. Možná by ten jejich právník p. Krampera opět pomohl 
|
| 20.5.2012 12:13:04 |
|
 |
|
Lukas42
Příspěvky: 19
|
 Re: Modernizace D1
Jestli by nebylo lepší nechat odpočívky jak jsou a ušetřené peníze za odstupné vrazit do oprav
|
| 20.5.2012 14:15:42 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Modernizace D1
Stejně jako chybějící připojovací pruhy hocikde jinde?  Tahle odpočívka má výjezd do stoupacího pruhu a dost do kopce. Se skoro 80 kW, který mě urychlujou teď, to moc neřešim, ale s 50 kW pamatuju že to bejval malinkej problém. Přinejmenšim psychickej. A to jsem tam snad nikdy nestavěl s plnym nákladem. Jsou na trase i jiný odpočívky, kde je kolem v poslednim desetiletí nastrkaný preventivní snížení rychlosti. Nevim přesně proč tam bylo zavedený, ale asi to nějakej smysl mít mělo.
|
| 20.5.2012 15:23:24 |
|
 |
|
Lukas42
Příspěvky: 19
|
 Re: Modernizace D1
Za osmnáct let tu žádná havárie nebyla .Možná je to spíš o řidičích než o pruzích...
|
| 20.5.2012 19:12:46 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Modernizace D1
Připojovací pruh u odpočívky Brtnice není problém, jde v současném záboru provést. Odbočovací pruh je problém, ten v současném záboru provést nejde.
Rychlost je snížena u Černé Studánky na 122 km a pak na Devíti Křížích ve směru na Prahu. Jinak nikde jinde mě nenapadá.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 20.5.2012 19:33:16 |
|
 |
|
seque
Příspěvky: 201
|
 Re: Modernizace D1
Lidi měl bych tady jinou otázečku. Na D8 v tom nově otevřeném úseku jak je na tom mostě ten protihlukový skleněný tunel  ,,, co by stálo něco takového postavit 65 km na D1 přes Vysočinu kde to v zimě nejvíc vždycky klouže. Zajímavej ale asi dost drahej špás, ale zas by tam nebyl už nikdy sníh v zimě, nehody a klouzající kamiony. Údržba by byla drahá to vim, ale ty nehody každoročně jsou dražší, ne?,,,,, Ani nevim jestli je na tom novym úseku D8 omezená rychlost na tom mostě...
_________________ Segue 1.4 tce Grand Scenic
|
| 21.5.2012 8:44:04 |
|
 |
|
-xdas-
Příspěvky: 419
|
 Re: Modernizace D1
seque píše: Lidi měl bych tady jinou otázečku. Na D8 v tom nově otevřeném úseku jak je na tom mostě ten protihlukový skleněný tunel  ,,, co by stálo něco takového postavit 65 km na D1 přes Vysočinu kde to v zimě nejvíc vždycky klouže. Zajímavej ale asi dost drahej špás, ale zas by tam nebyl už nikdy sníh v zimě, nehody a klouzající kamiony. Údržba by byla drahá to vim, ale ty nehody každoročně jsou dražší, ne?,,,,, Ani nevim jestli je na tom novym úseku D8 omezená rychlost na tom mostě... Rychlost tam je omezená na 100, viz http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 0.jpg.html
|
| 21.5.2012 8:50:53 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Modernizace D1
Náklady na údržbu budou jistě mnohodásobně vyšší než odstranění následků nehody... A co kdyby tam zastavilo auto a začalo hořet? Co když by bylo potřeba přivolat vrtulník? ... Neberte si to osobně, ale je to holý nesmysl.
|
| 21.5.2012 16:57:38 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Modernizace D1
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 22.5.2012 14:45:05 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Modernizace D1
Možná nám sem napíše více k tomu. Původně tam byla malá odpočívka, že? A kdy tam vznikl motorest? 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 22.5.2012 17:06:20 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Modernizace D1
Už je známo, jaky povrch tedy nakonec bude při rekonstrukci použit, zda bude dodržen současný stav, nebo bude komplet CB či AB?
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 22.5.2012 17:31:52 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Modernizace D1
Moravské úseky CB, Loket Hořice variatně AB/CB a Šternov-Psáře CB
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 22.5.2012 17:34:04 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Modernizace D1
Takže to nebude tak, že se materiál zrecykluje a použije znovu, jak jsem kdysi někde četl?
|
| 22.5.2012 17:38:51 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Modernizace D1
no bude s vyjímkou Loket - Hořice, kde je možnost jak AB tak CB.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 22.5.2012 17:49:40 |
|
|