Právě je 27.4.2021 9:45:33




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2015 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 81  Další
 Modernizace D1 všeobecně 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 19
Příspěvek Re: Modernizace D1
Smlouvu jsme dostali v roce 1994 a motorest otevřeli v roce 1998.Proti zrušení své dlouholeté práce by se bránil asi každý. Nehledě na to ,že je to obživa pro našich deset zaměstnanců , kteří jsou u nás průměrně osm let .Všechny námitky ,odvolání a další , jsou jen reakcí na absolutní neschopnost dotyčných úředníků ŘSD nám dát nějaké opravdu závazné stanovisko k našemu problému .Po dnešní zprávě do ČTK se snad ledy pohnuly a zítra přijede zástupce ŘSD ,tak snad přijde posun ....V žádném případě není naším cílem bránit modernizaci .


22.5.2012 18:35:24
Profil
 

Příspěvky: 19
Příspěvek Re: Modernizace D1
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... trukce-d1/


24.5.2012 15:05:46
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Modernizace D1
Rozklad na úsek Šternov - Psáře http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/918F462 ... riloha.pdf

SP na nadjezdy, polní cesty, silnice a mosty nižších tříd nevydavá MD ale jiný místně příslušný úřad. Proto nemohlo být vedeno stavební řízení na nadjezd u Brtnice.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


24.5.2012 18:44:09
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: Modernizace D1
Holt svět není černobílý, Lukášovi držím palce.

V reportáži se objevila zvláštní mapka: D1 Praha - Ostrava komplet, Rakouská dálnice Wien-Mikulov komplet, D11 až do Hradce, D3 v úseku Mezno - Veselí komplet, ale chybí úsek kolem Tábora, ale zase se tu objevil úsek cca. Senohraby - Benešov. Nebo Vestec - Jílové? Těžko říct.


Přílohy:
D1_CT.jpg
D1_CT.jpg [ 132.35 KiB | Zobrazeno 5427 krát ]

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
24.5.2012 19:45:19
Profil
Online
 

Příspěvky: 1223
Bydliště: R43
Příspěvek Re: Modernizace D1
Huusta mapa!!
Ale na CT me to ani moc neprekvapuje. Uroven jejich map je vseobecne bidna...(Ale na dalsich tv stanicich to neni lepsi...).


25.5.2012 5:43:09
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: Modernizace D1
OT: když je řeč o mapce na ČT, nedávno byl v událostech spot o tom, že chybí na 200 důležitých dopravních staveb celkem 25 miliard kč a ukazovali "aktuální mapku dálnic v čr" a úseky ve výstavbě a ukazovali hotový obchvat FM naopak, že se nestaví úsek Rychaltice FM atd. celkem mi nebylo jasné, kde ty bludy vzali ...:D takže tahle mapka je jen jejich další "dílo"

jinak během rekonstrukce bude snížena rychlost na 80 km/h viz.
http://www.novinky.cz/domaci/268587-jiz ... -km-h.html

tak to budou asi slušné kolony no ... zadostiučinění by bylo, kdyby po kompletní rekonstrukci D1 řekněme od roku 2019 byla zvýšena max. povolená rychlost na 160 km tedy dvojnásobek jako revanž za ty nervy, co budou řidiči v následujících 6ti letech mít ;-)

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


25.5.2012 8:30:45
Profil
 

Příspěvky: 2149
Příspěvek Re: Modernizace D1
Ministerstva se dohodla na modernizaci dálnice D1. Konečně

viewtopic.php?f=188&t=3541


25.5.2012 8:37:03
Profil
 

Příspěvky: 339
Příspěvek Re: Modernizace D1
Tuhle jsem se na cestach Praha-Brno-Praha zameril na useky, ktere by meli opravovat (podle toho co se prezentovalo), a mam nejvetsi problem s usekem 66-75 km.

Oba smery jsou asfaltove, smerem na Prahu je velka cast useku v pravem pruhu s pomerne cerstvym povrchem, smerem na Brno je novy povrch zhruba na polovine tohoto useku. Ostatni povrch je asfalt s jednotlivymi poruchami povrchu, ale jako bezna I. trida.

S rekonstrukci useku km 153-168 se da urcite souhalsit, je to jeden z nejhorsich. Dalsi km 104-112 se je trosku lepsi ale dejme tomu. Posledni km 41-49 je taky vhodny na opravu.

Vite nekdo duvod proc byl zvolen tento dost v pohode usek km 66-75, ktery mohl IMHO cekat jeste spoustu let a ne treba nejaky jiny kriticky - treba usek okolo exitu Ostrovacie (km 178) nebo treba km 146-153?


28.5.2012 10:19:13
Profil
Autor

Příspěvky: 2488
Příspěvek Re: Modernizace D1
Nechci se toho úseku zastávat, vidím to stejně. Napřed by měly jít ty hrozné betonky. Důvodem bude asi něco, co usnadnilo přípravu, ale jen jsem chtěl poznamenat, že není nový povrch jako nový povrch. Pokud vyměníte celé souvrství (třeba 15 cm AB), tak je to akce s životností 10 let, ale zde to byl remix za pár peněz, kde se jedná o slupičku 1-2 cm, která se za tři roky začne loupat (ač to teď vypadá dobře), reálně to ani zde není dobrá vozovka na delší dobu.


28.5.2012 11:02:59
Profil
 

Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Modernizace D1
Modernizace D1 je hlavně její rožšíření tak aby v době např. úplné uzavírky jednoho pásu nebo dvou pruhů v jednom pásu mohl být provoz vždy veden aspoň 2 jízdními pruhy o šířce 3,5 nebo 3,25 teď si nejsem jist, bez omezení. Takže se rozkope a zmodernizuje i tento úsek. Dostane se ale i na to horší. Jen zrovna by měli začít s tímhle..ale to si ještě počkáme. A je možno, že byl sice opraven ale kdo ví co s podložím..teď se bude opravovat i podloží.


28.5.2012 11:04:08
Profil
 

Příspěvky: 339
Příspěvek Re: Modernizace D1
Vsechny argumenty chapu (rozsireni, podlozi atd.)..jen diky tomu ze se bude rozsirovat tento nekriticky usek, budeme dalsi dva az tri roky navic drncat po jinych, ktere by si to zaslouzily vic...prevevsim to okoli Ostrovacic a Velkeho Mezirici by mely byt v prvni vlne...kdyby se zacalo jinde, tak tento by se pomalu zhorsoval a pak by doslo na jeho rekonstrukci v druhe nebo treti vlne oprav...chjo


28.5.2012 15:36:56
Profil
 

Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Modernizace D1
Bohužel je tohle o modernizaci Dálnice...cesty okolo jsou buť Krajské nebo jsou pod ŘSD. Ale ikdyž se u některých s opravami počítá...nejsou peníze. Bůh ví jestli se stejně letos začne i s tou D1


28.5.2012 16:02:39
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Modernizace D1
On ten úsek Loket - Hořice je špatný, a vždycky byl špatný, nic na tom nezmění, že tam teď udělali remix. Ten museli udělat, jinak by se to už rozpadlo. Podobně špatné AB je v úseku od Mostu Sedlice po MÚK Koberovice.
A za druhé je tu hledisko, že půl dálnice patří pod Prahu a druhá půlka pod Brno, tak nejde stavět jen na Moravě anebo zase jen v Čechách...

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


28.5.2012 16:14:55
Profil
 

Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Modernizace D1
No co vím, budou se opravovat hned 4 úseky naráz v nějaké delce mezi Prahou a Brnem..ale přesně ty čísla ani které teď nevím.


28.5.2012 16:25:26
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Modernizace D1
Pro začátek se počítá s 5 úseky. Je otázkou, jestli je stihnou všechny zahájit letos.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


28.5.2012 16:28:51
Profil
 

Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Modernizace D1
Můžeme udělat jen jedno..nechat se překvapit...


28.5.2012 16:30:04
Profil
 

Příspěvky: 19
Příspěvek Re: Modernizace D1
Ve čtvrtek jsme podepsali dohodu o zachování odpočívky Brtnice a tím i Motorestu a stáhli odvolání proti stav. povolení.Dovolím si poděkovat za podporu a za trpělivost ....


10.6.2012 14:00:38
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Modernizace D1
Tak hlavně, že se podařilo s ŘSD dohodnout. Gratulace!

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


10.6.2012 16:22:58
Profil ICQ
Autor

Příspěvky: 2488
Příspěvek Re: Modernizace D1
Tak dohodnout ... nic jiného se nedá dělat, to jsou "šikovné" smlouvy z 90.let, to je to samé jak s billboardy. Hnusná malá odpočívka s hezkou restaurací a nebezpečným napojením na dálnici zůstává. Pěkné by bylo, kdyby tato povedená rybárna bývala stála někde u normální čerpačky, člověk by si mohl vybrat, jestli půjde na bagetu nebo na rybičku a tato malá odpočívka by byla zavřená. Doufám, že např. bufet vpravo u Humpolce nedopadne také tak.


10.6.2012 21:33:33
Profil
 

Příspěvky: 19
Příspěvek Re: Modernizace D1
Proč hnusná nevím a proč nebezpečná taky ne ! Za osmnáct let tu nebyla žádná havárie kvůli pruhům. Smlouvy 90.let jen odpovídaly zdravému rozumu .....Slušný malý podnikatel by si těžko vzal a vůbec dostal hypoteku na patnáct let se smlouvou na let osm ....... Tehdejší Pan ředitel Čipera byl velice slušný!! Já vím je to precedens s naší odpočívkou ,ale kdyby tu stál Váš barák tak se o něj perete taky ..........


11.6.2012 17:49:21
Profil
Autor

Příspěvky: 538
Příspěvek Re: Modernizace D1
Veřejná vyhláška - Vyrozumění o zastavení řízení o rozkladu proti povolení stavby „D1 Modernizace – úsek 5 – MÚK Šternov (exit 41) – MÚK Psáře (exit 49)“


11.6.2012 18:52:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Modernizace D1
hh píše:
Hnusná malá odpočívka s hezkou restaurací a nebezpečným napojením na dálnici zůstává. Pěkné by bylo, kdyby tato povedená rybárna bývala stála někde u normální čerpačky, člověk by si mohl vybrat, jestli půjde na bagetu nebo na rybičku ..

Co je vám hnusnýho na klidný odpočívce, kde neni frmol, nesmrdí pumpa a dá se tam posedět v klidu venku pod stromama nebo se projít u rybníčku? Hnusný by to bylo někde u pumpy ;-)
Kdo ví, ten si dojede, kdo radši na stojáka u Donalda, má po cestě megaodpočívek hafo.


11.6.2012 19:54:42
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: Modernizace D1
jonáš píše:
hh píše:
Hnusná malá odpočívka s hezkou restaurací a nebezpečným napojením na dálnici zůstává. Pěkné by bylo, kdyby tato povedená rybárna bývala stála někde u normální čerpačky, člověk by si mohl vybrat, jestli půjde na bagetu nebo na rybičku ..

Co je vám hnusnýho na klidný odpočívce, kde neni frmol, nesmrdí pumpa a dá se tam posedět v klidu venku pod stromama nebo se projít u rybníčku? Hnusný by to bylo někde u pumpy ;-)
Kdo ví, ten si dojede, kdo radši na stojáka u Donalda, má po cestě megaodpočívek hafo.


Podle mě je dobře, že tu takový netradiční místa jsou. Jinak si myslím, že český odpočívky sice vynikají četností, ale ta kvalita obecně nic moc s výjimkou nejnovějších výkřiků typu Autogrilly na D5 atd. S Německem se to nedá srovnat a Německo zas není nic proti tomu, na co člověk občas natrefí v Itálii nebo v Rakousku u Rosenbergra. Ovšem to nejlepší, co jsem kdy v Evropě viděl, bylo asi tohle:

http://www.marche-restaurants.com/en/marche-bellinzona-north


11.6.2012 21:15:44
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Modernizace D1
jonáš píše:
hh píše:
Hnusná malá odpočívka s hezkou restaurací a nebezpečným napojením na dálnici zůstává. Pěkné by bylo, kdyby tato povedená rybárna bývala stála někde u normální čerpačky, člověk by si mohl vybrat, jestli půjde na bagetu nebo na rybičku ..

Co je vám hnusnýho na klidný odpočívce, kde neni frmol, nesmrdí pumpa a dá se tam posedět v klidu venku pod stromama nebo se projít u rybníčku? Hnusný by to bylo někde u pumpy ;-)
Kdo ví, ten si dojede, kdo radši na stojáka u Donalda, má po cestě megaodpočívek hafo.

Jonáši mluvíš mi z duše! Cítím to úplně stejně a navíc mám radost,když vím,že to z nuly dal do kupy "malý" český podnikatel . Těch mega koncernů už mám plný zuby...


12.6.2012 13:37:26
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: Modernizace D1
Hlavní problém "Rybiček" je nevhodné napojení a nedostatek kapacity na stání, hlavně NA. Nemusí být u čerpačky, ale měla by být na vhodném místě, ne v oblouku ve stoupání a na strmém svahu bez možnosti ji rozumně rozšířit...

_________________
KlarArt


12.6.2012 15:19:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2015 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 81  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz