(T) Po jedenáctce se zatím prohánějí hlavně sportovci

Články z novin a internetu - domácí
Zamčeno
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

(T) Po jedenáctce se zatím prohánějí hlavně sportovci

Příspěvek od rumpeak »

Po jedenáctce se zatím prohánějí hlavně sportovci

Otevření se rychle blíží
Termín, kdy první automobily projedou po nové jedenáctce z Mokrých Lazců na hranici okresů Opavy a Ostravy, se rychle blíží. Slavnostní otevření je plánováno na 13. října.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.Autor: DENÍK / František Géla

Zásadní podíl na tomto úspěchu má Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 a I/57, které si dostavbu klíčové komunikace na státu doslova vybojovalo.

V současnosti je řidičům umožněna jízda v části nájezdu na Opavu u Mokrých Lazců s odbočkou do obce. „Tento nově zprovozněný krátký úsek umožnil bezpečné napojení na stávající jedenáctku přes Hrabyňský kopec," vysvětluje současný stav tajemník sdružení Martin Dostál.

Nedokončený přivaděč
Od poloviny října bude cesta automobilem od Mokrých Lazců do Ostravy už rychlejší, příjemnější a bezpečnější. Jedinou pihou na kráse zůstává dálniční přivaděč Prodloužená Rudná, který přes veškerou snahu zatím ještě dokončený není.

To znamená, že řidiči, mířící na dálnici D1, budou muset před porubským hypermarketem Globus sjet z nové trasy jedenáctky na stávající a po ní pokračovat k dálnici.

„Minulý týden jsem tudy projížděl. Rychlost je v úseku snížená na padesátku a práce na otevření silnice evidentně finišují. Zatím se po ní prohánějí cyklisté a zjevně si to užívají," říká Dušan Štěnička.

Na bruslích
Trenér atletů opavského Sokola Jaromír Korbel využil svátek sv. Václava sportovně. Autem zajel do Hrabyně, pak sjel ke křižovatce směrem na Háj ve Slezsku a tam vůz odstavil. Po zatím uzavřeném úseku se projel na in-line bruslích.

„Musím říct, že jsem si to skutečně užil. Najel jsem asi patnáct kilometrů a co chvíli jsem zastavoval, abych se koukal po okolí. Zastavil jsem se i na mostě vedoucím přes údolí. Je to mohutná a krásná stavba. Přijde mi ještě větší než Nuselský most v Praze. Celkově mám z jedenáctky dobrý pocit. Podle mého se povedla na jedničku," nešetří trenér Korbel chválou.

Na nové silnici nebyl rozhodně sám. Kromě spousty bruslařů po ní jezdili i cyklisté.

„Myslím, že by na ní bylo skvělé uspořádat nějaký závod ještě před oficiálním otevřením. Podmínky jsou k tomu vynikající a do budoucnu by se v blízkosti možná mohla udělat nějaká cyklostezka. Zájem by o ni byl určitě obrovský," dodává trenér Jaromír Korbel.
Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/z-regio ... 51006.html
Zamčeno

Zpět na „2015 Česko“