Dálniční odpočívka D5 Beroun

Vše týkající se dálničních odpočívek.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Dálniční odpočívka D5 Beroun

Příspěvek od JirkaS »

To bude pozdější. Do poloviny 50. let jsme zde ani žádné turisty nevítali. Navíc se tam mluví o maďarských uprchlících vracejících se do vlasti, takže to bude po roce 1956. Spíš 1957, má to takový ten "bruselský" optimismus.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dálniční odpočívka D5 Beroun

Příspěvek od kot »

Hezké bylo, že neměli ani jednoho českého /československého/ turistu cestujícího do zlého Německa. :lol:
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Dálniční odpočívka D5 Beroun

Příspěvek od monin »

JirkaS: to ej pravda, ty maďarský uprchlíky jsem nezaregistroval, máš pravdu, to odpovídá ten rok 57.
kot: kdo by tam k nim jezdil, k těm zlořádům, ani tam nemají pořádný dopravní značení, hh to taky říkal. :D Ty jo, ale jak si tam předávají tu soupisku turistů, ten západoněmecký a československý příslušník, to mi spíš připadlo jak někde na ČSSR-SSSR hranici, ve Vyšném Nemeckém a ne na hranici s imperialismem. Málem skoro družba. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dálniční odpočívka D5 Beroun

Příspěvek od kot »

Byl tam ale frmol, co !? :lol:
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: Dálniční odpočívka D5 Beroun

Příspěvek od Vizi »

Tak se mi konečně podařilo splnit slib a v nedělním krásně jarním odpoledni jsem se vydrápal na odpočívku za účelem zdokumentování jejího stavu a panoramat.
Stav odpočívky je tristní, což je patrné z pořízené fotodokumentace, pro její zprovoznění je potřeba generálka, ostatně je to patrné i z obou projektů, že se počítá se změnou dispozic. Docela mě překvapilo, že ten prostor není až tak malý jak by se mohlo zdát, i ty autobusy by se tam vešly. Jen si ale říkám, kam se tam vejdou lidi, když si vezmu 4x autobus po 40 lidech, nějaké ty OA, tak až se to všechno naráz vyvalí, bude tam asi trochu těsno.
Výhledy na město nějaké jsou, nejlepší pochopitelně když se vyleze nad parkoviště, to jsou přímo panoramata. Otázka ovšem je, jak to vypadá ve vegetačním období, pod odpočívkou je totiž docela dost zaneřáděné "území nikoho", prostor mezi plotem u parkoviště a ploty zahrad, tyhle pozemky jsou neužívané ovšem v rukou soukromých majitelů.
No a pak má tahle odpočívka ještě jednu nevýhodu, není dostupná nijak jinak než z dálnice (což není až tak neobvyklé), ovšem jinudy jí patrně zpřístupnit nelze. Od spodní cesty je prostor maximálně na chodník podél svodu dešťové vody, jinak by to šlo asi úplně z druhé strany.
Fotografie z výletu http://evizi.rajce.idnes.cz/D5_odpocivka_Beroun/
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční odpočívka D5 Beroun

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Prostor pro úpravy tam je, místo pro výhled by šlo udělat nad odpočívkou.
Těch lidí tam si tolik nikdy nebude, ale uvidíme, pokud by tam byla dobrá kavárnička, tak by to ale bylo fajn, že by měla odbyt.
To, že není odpočívka jinak přístupná je dobře a určitě by se v rámci úprav neřešil jiný přístup.
R48 -> D48 se podařilo!
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Dálniční odpočívka D5 Beroun

Příspěvek od Honey72 »

Panorámata mě docela překvapila, netušil jsem, že je z kopce vidět most i město :ok: . Kdyby si někdo na kopci postavil restauraci Na Vyhlídce, propojil to chodníkem s odpočívkou a z opačné strany komunikací s městem, asi by to neměl špatné. Ovšem co by na to řekli lidé, kteří si na stráni u odpočívky staví nové domy :) .
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Dálniční odpočívka D5 Beroun

Příspěvek od Mikulik »

Komu to patří? Jsou tam moc pěkné materiály, co by se mohly hodit, nebo to rovnou odvézt?
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dálniční odpočívka D5 Beroun

Příspěvek od kot »

Ale no tak pane kolego - to znělo trochu jako výzva k činu pro hnědočechy. :lol:
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: Dálniční odpočívka D5 Beroun

Příspěvek od AF-1 »

Honey72 píše:
AF-1 píše:K zoufalemu propletani nastesti existuje civilizovana alternativa. Staci sjet o 10km dale do mesta ve Vohenstrauß...
To možná ano, ale já chci zrovna na Kateřinu. Už to je takový zvyk a asi ne jen můj, zastavit uprostřed noci na poslední české odpočívce na kafe, zajít do Měkáče... Sice ještě opodál je Rozvadov, avšak ten je absolutně nevyužitá příležitost vybudovat zde velké centrum pro motoristy s motelem a službami. Ani autobusy tam nemohou zaparkovat :? .
Jsem rad, ze takto funguje naprosta vetsina ceskych ridicu. Aspon ma clovek klid. Je zajimave pozorovat, jak maji lide zafixovano Cechy levne, Nemecko draze. A pak si jdou dobrovolne koupit zemli za stovku a kavu v benzinkove "kvalite" do voskoveho papiru za 45...
Odpovědět

Zpět na „Dálniční odpočívky“