D1 Křenovice

Vše týkající se dálničních odpočívek.
žehož
Příspěvky: 78
Registrován: 21.1.2016 23:49:53
Bydliště: Praha

D1 Křenovice

Příspěvek od žehož »

Tak na odpočívku byla do třetice vypsána veřejná soutěž na nájemce viz web ŘSD. Ale protože to prej potrvá ještě nějaký čas, tak se odpočívka i tak nějak provizorně otevře. Pravděpodobné je, že tam budou nějaký mobilní hajzlíky.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Lenny »

Na odpočívce vpravo přibyly dopravní značky, a to různé druhy parkovišť a další.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Příprava na provizorní zprovoznění běží naplno, před prázdninami musí být odpočívka otevřena.
Je ostuda, že je již sedmým rokem je dálnice v provozu a odpočívka i přesto, že byla budována zároveň s dálnicí, je stále uzavřena.
R48 -> D48 se podařilo!
žehož
Příspěvky: 78
Registrován: 21.1.2016 23:49:53
Bydliště: Praha

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od žehož »

Tak do výběrka se ani do třetice nikdo nepřihlásil podle informací z ŘSD je to prej pro pumpaře ekonomicky nezajímavý. Velký investice, který se jim za dobu nájmu nevrátí. Výška nájmu prej je to nejmenší.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Lenny »

Dnes jsem využil této odpočívky. Celá odpočívka byla zprovozněna, zatím jen s mobilními záchody, které jsou v pěkném stavu. Konečně místo pro zastavení za Rohlenkou.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Z čeho vyplývá ta ultra kravina, že může být pronájem jen na 8 let a že si zároveň musí nájemník všechno postavit sám za své a po těch pouhých osmi letech vše ZDARMA přenechat pronajímateli ? Takže zainvestuje desítky milionů, platí k tomu ještě nájem ! a po osmi letech nemá nic. :roll: Vždyť ty podmínky stanovil někdo chormoyslný, to je jak z Kocourkova :kladivo:

Skoro to vypadá jako úmyslná sabotáž. Ode zdi ke zdi. Nejdřív uzavírají smlouvy extrémně nevýhodné pro stát (zřejmě za úplatek) a když je to kritizováno, tak jdou do opačného extrému a naopak stanoví pravidla, která jsou extrémně nevýhodná pro pronajimatele, takže to nikdo nechce. Bojím se, že to teď zase vezmou jako důvod k tomu, že se to vrátí k bodu 1) - tedy zase se budou uzavírat smlouvy extrémně nevýhodné pro stát a někdo vydělá do kapsy.

I když možná za tím vidím spiknutí neoprávněně, a je to tím, že to organizují blbci neschopní normálního řešení obvyklého v kterékoliv jiné zemi .. :ko:
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od hh »

Dr.Fe1 píše:Z čeho vyplývá ta ultra kravina...
Když si přečtete 2-3 zákony, které se toho týkají, tak z nich :)
žehož
Příspěvky: 78
Registrován: 21.1.2016 23:49:53
Bydliště: Praha

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od žehož »

Dr.Fe1 píše:Z čeho vyplývá ta ultra kravina, že může být pronájem jen na 8 let a že si zároveň musí nájemník všechno postavit sám za své a po těch pouhých osmi letech vše ZDARMA přenechat pronajímateli ? Takže zainvestuje desítky milionů, platí k tomu ještě nájem ! a po osmi letech nemá nic. :roll: Vždyť ty podmínky stanovil někdo chormoyslný, to je jak z Kocourkova :kladivo:

Skoro to vypadá jako úmyslná sabotáž. Ode zdi ke zdi. Nejdřív uzavírají smlouvy extrémně nevýhodné pro stát (zřejmě za úplatek) a když je to kritizováno, tak jdou do opačného extrému a naopak stanoví pravidla, která jsou extrémně nevýhodná pro pronajimatele, takže to nikdo nechce. Bojím se, že to teď zase vezmou jako důvod k tomu, že se to vrátí k bodu 1) - tedy zase se budou uzavírat smlouvy extrémně nevýhodné pro stát a někdo vydělá do kapsy.

I když možná za tím vidím spiknutí neoprávněně, a je to tím, že to organizují blbci neschopní normálního řešení obvyklého v kterékoliv jiné zemi .. :ko:
Hele, než tady začneš psát tyhle výlevy co kdybys sis vůbec přečetl ty poslední podmínky, protože ty jsi ani neviděl, jinak bys tady nepsal o 8 letech a nějakým převádění zdarma.
Seš typická ukázka diskutujícího z novinek přečteš si max nadpis, ale hned máš na všechno teorii. Zamysli se nad sebou a nad svými bleskovými soudy.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Dr.Fe1 »

žehož píše:Hele, než tady začneš psát tyhle výlevy co kdybys sis vůbec přečetl ty poslední podmínky, protože ty jsi ani neviděl, jinak bys tady nepsal o 8 letech a nějakým převádění zdarma.
Seš typická ukázka diskutujícího z novinek přečteš si max nadpis, ale hned máš na všechno teorii. Zamysli se nad sebou a nad svými bleskovými soudy.
Podmínky jsem si přečetl a jsou takové, jak popisuji. Vy jste typická ukázka diskutujícího co útočí na druhého ad hominem, protože nedokáže argumentovat k tématu. Nejhorší je to jak vy trollové podsouváte druhému svoje vylhané výmysly, jakože ten druhý je takový nebo makový. Vaše výmysly jsou kompletně lživé. Na Novinkách jsem nikdy nediskutoval. Tak si nechte svoje ubohé urážlivé komentáře. Jestli vám přijde jako normální stav, že se ani po 7 letech odpočívka plně nezprovozní, tak je to vaše věc. Ale neurážejte lidi, kterým, takový tristní stav vadí.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Doktore už to zase začínáš hrotit, neumíš takovéto příspěvky přecházet? To se musíš hned cítit dotčený?

Já tedy nevím, četl jsem si podmínky poslední, v pořadí třetí soutěže vyhlášené 3.2.2016 a žádných 8 let tam nabízeno není. Závazný návrh smlouvy je na 20 let pronájmu s tím, že ale smlouva podléhá schválení ministerstvu financí. Co se týče převádění majetku, tak ten nájemce převádí až po skončení smlouvy tj. nejdříve za 20 let, pokud tedy smlouva neskončí dříve, což se zatím snad nikdy nestalo. Dále je tam možnost prodloužení smlouvy až o 8 let.

Díval jsi se vůbec kolik jsou na tom úseku intenzity? Máš představu kolik stojí výstavba jedné ČSPH + přivedení potřebných sítí?
R48 -> D48 se podařilo!
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Martin z Ostravy píše:Doktore už to zase začínáš hrotit, neumíš takovéto příspěvky přecházet? To se musíš hned cítit dotčený?
Hrotí to uživatel žehož, který mě dosti hrubě osobně napadnul. Já jsem se ho před tím slovně vůbec nedotknul. Já jsem se "provinil" pouze tím, že jsem si nenechal líbit jeho napadení mojí osoby. Vy už poněkolikáte předvádíte, že zaměňujete v mém případě, to kdo je agresor a kdo se jen brání a dokonce mě za tu "drzost" že se bráním chcete banovat. Zamyslete se nad sebou a měřte všem stejným metrem. Chováte se vůči mě krajně nespravedlivě a nenávistně. Tímto končím hádky na osobní téma, nemám o takovou z vaší strany vyprovokovanou diskuzi zájem.
Martin z Ostravy píše:Já tedy nevím, četl jsem si podmínky poslední, v pořadí třetí soutěže vyhlášené 3.2.2016 a žádných 8 let tam nabízeno není. Závazný návrh smlouvy je na 20 let pronájmu s tím, že ale smlouva podléhá schválení ministerstvu financí. Co se týče převádění majetku, tak ten nájemce převádí až po skončení smlouvy tj. nejdříve za 20 let, pokud tedy smlouva neskončí dříve, což se zatím snad nikdy nestalo. Dále je tam možnost prodloužení smlouvy až o 8 let.
Četl jsem si podmínky původní a bylo tam 8 let. Vzhledem k tomu, že se to opakovaně nepodařilo pronajmout a že zde někdo autoritativně tvrdil, že je 8 let úředně nepřekročitelných, tak jsem nečekal, že došlo ke změně. Zde uznávám chybu, že jsem si to neověřil.

Martin z Ostravy píše:. Díval jsi se vůbec kolik jsou na tom úseku intenzity? Máš představu kolik stojí výstavba jedné ČSPH + přivedení potřebných sítí?
Tuhle reakci nechápu. Mám představu o nízkých intenzitách a vím že to stojí hodně. A na to právě přece poukazuji !
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Hanes »

To Dr.Fe:
Doktore neni treba se rozcilovat. Je treba si uvedomit, ze Te muze vytocit jen inteligentni clovek a prejit to s chladnou hlavou. Pokud si neco takoveho prectes a nechas bez odezvy, budes klidnejsi, nebot nebude dalsi zbytecna reakce. Je jasne, ze Zehoz mohl v klidu napsat neco ve smyslu: Doktore, Vase informace nejsou uplne, bylo by treba nastudovat podminky posledni souteze.

Proto si myslim toto: Nereagovat hned bezmyslenkovite ale v klidu popremyslet o trefne reakci.

Navic si je treba opet rici pravidlo 10x N:
Nas Nikdy Nikdo Nemuze Nasr.t, Nebot Nasi Nadrizeni Nejsou Normalni!!!
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Dr.Fe1 »

hanes: Díky za příspěvek. Máte samozřejmě pravdu, že je to lepší řešit, tak jak píšete. Některé povahy, jako třeba já, však jsou poněkud výbušnější a není to tak jednoduché se v tom změnit. I když bych si to přál. Ale snažit se o změnu k lepšímu samozřejmě mohu, ale ne vždy to vyjde :) Tak se mějte hezky a pozdravujte za mě Jeseníky a Rychlebské hory, je tam u Vás krásná příroda.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Sosa »

Aby se nakonec neukázalo, že ty kritizované původní podmínky zase tak nevýhodné pro stát nebyly. Za nové podmínky to zkrátka nikdo nechce. Celkem se to jeví, že to byla zase jen politická kauza.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A co jsou to ty "původní podmínky"? Těch smluv za 27 let vzniklo několik desítek a podle toho co jsem slyšel, je každá originál.
Nebudu asi sám, ale 250 tis. ročně za pronájem plochy pro čerpačku na dálnici, mi přijde málo.

U Křenovic, ale nejen u nich, je problém v absenci sítí, hlavně tedy vody. Její zajištění navyšuje investici. Dalším problémem je celková saturace trhu a v současnosti nízké intenzity na předmětném úseku dálnice, což je ale otázka několik let, kdy se toto změní.

Osobně nechápu strategii petrolejářů, protože to místo bude za pár let top a jak už se jednou někam uchytí, těžko je bude ŘSD vyhánět.
R48 -> D48 se podařilo!
zesp
Příspěvky: 1110
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od zesp »

Dovolil jsem si přidati pár fotek z otevřené odpočívky (Křenovice jih). Apropo, když už (alespoň dle výše uvedených příspěvků) nemají o odpočívku zájem stále "nenapapaní" petrolejáři, proč tam nemůže vzniknout něco jako rakouské odpočívadlo typu Asfinag??? Jaký důvod (mimo to, že by to asi bleskem bylo rozkradeno a zničeno) tomu brání??? Proč je nutno spoléhat jen na ty soukromníky, kteří jen stejně chtějí co nejvyšší zisk? No a proč na těch cedulích není uveden název odpočívky, když už je to tak možno značit??? Pokud se to už tady někde rozebíralo, tak se velice omlouvám...
Přílohy
20160501_170722a.jpg
20160501_170722a.jpg (20.73 KiB) Zobrazeno 25339 x
20160501_170751a.jpg
20160501_170751a.jpg (22.54 KiB) Zobrazeno 25339 x
20160501_170830a.jpg
20160501_170830a.jpg (32.77 KiB) Zobrazeno 25339 x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

U Křenovic se stále počítá s ČSPH, na tom úseku opravdu chybí, ale ve hře je i varianta alá malá odpočívka tj. toalety na stálo. Osobně považuji za úspěch, že ŘSD otevřelo tu odpočívku aspoň takto. :kladivo:

Formát Asfinagu se chystá na odpočívku Kurovice na D55, bohužel to klasicky vázne na výběrovém řízení na toalety. Mělo by se to ale zprovoznit ještě letos.

Název odpočívky na cedulích není proto, že cedule nejsou nové (byly vyrobeny už při stavbě dálnice a byly uplynulých 7 let uloženy na SSÚD), pokud by se dělaly nové, tak by název již obsahovaly. Podobně to bude na odpočívce D11 Osice vpravo.
R48 -> D48 se podařilo!
zesp
Příspěvky: 1110
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od zesp »

Děkuji velice za objasnění... Tak ty cedule jsou fakt jako zbrusu nové... I já pozitivně hodnotím, že se na ŘSD hnuly ledy a začíná se s těma odpočívkama něco dělat... A za to otevření i v této podobě určitě taktéž palec nahoru...
zesp
Příspěvky: 1110
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od zesp »

Tak nám na cedulích před odpočívkou Křenovice "přešroubovali" symbol restaurace symbolem WC. Jeden tak (neznalý poměrů) očekával zázemí typu Asfinag nebo nyní už dokonce i typu NDS a ony obyčejné Tojtojky... Samozřejmě, díky velice za tuto aktivitu (Tojtojky vždy čisté, voda teče, papír nechybí...), ale je nutno přiznat, že i v této oblasti je naše slavné ŘSD 100 let nejen za opicemi (o Asfinagu nemluvě ), ale už i za NDS na Slovensku. A to mě zaráží nejvíc... Furt se tady mluvilo o první vlaštovce v Kurovicích a kde nic, tu nic. Stále zavřeno a známky aktivity žádné... Proč to jinde zjevně jde a u nás ne???
Přílohy
KŘENOVICE 2000M.jpg
KŘENOVICE 2000M.jpg (34.33 KiB) Zobrazeno 24848 x
ODBOČKA ODPOČÍVKA.jpg
ODBOČKA ODPOČÍVKA.jpg (34.16 KiB) Zobrazeno 24848 x
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Lenny »

To mi připomnělo, že minulý týden hlásili na Radiožurnálu, že byla v ten den zprovozněna odpočívka Křenovice. Nějak jsem nepochopil, proč mají několik měsíců zpoždění. :lol:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Lenny »

V pátek ráno stalo vpravo 20-30 kamionů a vlevo 10 kamionů. Na to, že je tam jen záchod a nic víc, slušně obsazené.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Na pravé odpočívce je docela nepořádek (plná popelnice, okolo poházené odpadky) a zápach, bude nutno nějak řešit.
Intenzita zastavení osobních vozů ve čtvrtek odpoledne vcelku vysoká.
R48 -> D48 se podařilo!
Trucker
Příspěvky: 134
Registrován: 4.5.2016 22:05:47

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od Trucker »

Když je takový problém s pronajmutím odpočívek a vybudováním BČS a motorestu, proč se nejde cestou rámcové koncesní smlouvy u všech nově zprovozněných odpočívek (např. Křenovic, Kurovice atd.) jednomu provozovateli? V Německu je většina odpočívek (cca 90%) spravována a provozována na základě koncese společností Tank & Rast GmbH, která je pak pronajme soukromým nájemcům. (více https://de.wikipedia.org/wiki/Tank_%26_Rast). Odpadl by tak problém s pronajímáním odpočívek na nelukrativních místech, zavedly by se standardy kvality a odpadlo by tak velice pracné pronajímání každé odpočívky zvlášť jednou např. BENZINĚ a hned o 10m vedle např. MCDonaldu.
kot
Příspěvky: 10331
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od kot »

No jo, chlape. Ty na to jdeš LOGICKY. A to se u nás úplně nenosí. Taky mi přijde na palici, že se snažíme vymyslet něco co jinde funguje "100 let"...
pohrabáč
Příspěvky: 211
Registrován: 29.1.2011 11:04:01

Re: D1 Křenovice

Příspěvek od pohrabáč »

Odpočívky jsou problém a pro uživatele ztráta komfortu. Hlavně s malýma dětma. Ale zaznamenal jsem jednu soukromou super odpočívku v Ostrovačicích. Jenom tomu chybí trochu spoluúčast státu - dejte tam alespoň nějakou značku - i když kdo chce tak se dozví.
Odpovědět

Zpět na „Dálniční odpočívky“