[D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Vše týkající se dálničních odpočívek.
Odpovědět
Sauce
Příspěvky: 611
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

[D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Sauce »

Zajímalo by mne, v jakém stádiu přípravy je momentálně rozšíření odpočívky Staré Sedlo vpravo. Ví o tom někdo něco víc? Jelikož je těsně před odpočívkou most přes ohři kategorie R17,5/80 a neodpovídá délka připojováků - jak se bude postupovat (existuje nějaká situačka?)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, rekonstrukce

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Zatím v tom nebyly činěny žádné kroky.
R48 -> D48 se podařilo!
Trucker
Příspěvky: 134
Registrován: 4.5.2016 22:05:47

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, rekonstrukce

Příspěvek od Trucker »

A co Velká Dobrá u Kladna ta se má také rozšiřovat ze střední na velkou. Tam už je nějaká představa rozšíření?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, rekonstrukce

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ano, je zpracována studie.
R48 -> D48 se podařilo!
Trucker
Příspěvky: 134
Registrován: 4.5.2016 22:05:47

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, rekonstrukce

Příspěvek od Trucker »

Tak jsem mrknul na ÚP Velké Dobré a vypadá to,že počítají zatím jen s rozšířením levé strany (směr Praha) ve směru na KV to nevypadá ,že s tím počítají. Je to se zastupitelstvem obce již nějak projednáno, nebo se dají čekat problémy? Při přestavbě bývalého motorestu na KFC na pravé straně odpočívky došlo ke zkrácení budovy, souvisí to nějak s jejím budoucím rozšířením?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, rekonstrukce

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Dřív než se rozjede příprava bude určitě řešeno s obcí.
R48 -> D48 se podařilo!
Sauce
Příspěvky: 611
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Sauce »

Martin z Ostravy píše:Správně, truckpark pouze přes MÚK.
Ten u Hory vznikal v době, dalo by se říct druhých devadesátek, kdy šlo hodně nestandardních věcí.
Sauce píše:Zajímalo by mne, v jakém stádiu přípravy je momentálně rozšíření odpočívky Staré Sedlo vpravo. Ví o tom někdo něco víc? Jelikož je těsně před odpočívkou most přes ohři kategorie R17,5/80 a neodpovídá délka připojováků - jak se bude postupovat (existuje nějaká situačka?)
Bylo by možné území dříve plánované pro provoz truckparku v Horách využít jako vystavení střední odpočívky namísto rozšíření stávající uzavřené u Starého Sedla, která by vyžadovala rozšíření mostu kvůli již zmíněné kategorii R17,5?
Sice se v plánování neorientuji, ale přijde mi, že investice do rozšíření celého dálničního mostu by byla vyšší, než použití již z části vystavené infrastruktury. Rád se přiučím.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Asi bylo, zatím nebylo prověřeno. Logicky se začíná tam, kde je ŘSD na vlastním. Odbočovací pruh, lze vyřešit i stavebně, částečně nenormově na výjimku.
Rozšíření odpočívky Staré Sedlo P nemá být žádné enormní, v podstatě jde o přeorganizování stávajících ploch, ideálně s posunutím výjezdu ve směru staničení. Ale jak jsem psal, zatím není zadáno. Počítá se že v daném místě bude malá odpočívka.
R48 -> D48 se podařilo!
Sauce
Příspěvky: 611
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Sauce »

ok, díky za info!
Sauce
Příspěvky: 611
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Sauce »

Projížděl jsem mapu odpočívek a všiml si, že je již aktualizovaná o nově rozšířené odpočívky (nově modře).
Zároveň jsem si všiml, že se nyní uvažuje i s rozšířením na odpočívky velké u odpočívek Nové Strašecí a Stochov. Existují k těmto odpočívkám už nějaké technické dokumentace?
Trucker
Příspěvky: 134
Registrován: 4.5.2016 22:05:47

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Trucker »

Sauce píše:Projížděl jsem mapu odpočívek a všiml si, že je již aktualizovaná o nově rozšířené odpočívky (nově modře).
Zároveň jsem si všiml, že se nyní uvažuje i s rozšířením na odpočívky velké u odpočívek Nové Strašecí a Stochov. Existují k těmto odpočívkám už nějaké technické dokumentace?
Osobně si myslím, že snaha rozšířit Nové Strašecí (vpravo) a Stochov (vlevo) není moc dobrý nápad. Obě blízko MÚK, navíc Nové Strašecí blízko zástavby+přírodní park Džbán, obávám se že to dopadne stejně jako Velká Dobrá, viz leták:
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Odpocivky/ ... 2:09:58.49
Snaha chválihodná, ale vzhledem k ambicioznímu rozsahu rozšíření a blízkosti zástavby předem prohraný boj (znám to tam).

Kdybych se odvážil něco doporučit ŘSD, tak ať se vykašlou na snahy rozšířit obě Dobré, Stochov i Nové Strašecí a soustředil bych se na vyhledání nové lokality pro velkou oboustranou odpočívku dále od osídlení: Nabízí se tyto lokality:
1)Jeneč - severně od obce v přímé poblíž VPD (50.0955722N, 14.2311089E)
2)Triangl mezi Doksy, Žilinou a Kamennými Žehrovicemi poblíž místa kde D6 protíná les (50.1163256N, 14.0223689E)
3) Severovýchodně od Tuchlovic (50.1368019N, 14.0050417E)
4) Jižně od Čelechovic (50.1600569N, 13.9549808E)
Stávající 3 odpočívky (V.D., Stochov a N.S.) bych nechal dožít, příp. bych je vykoupil nebo stávajícím provozovatelům (BENZINA, Shell, MOL, KFC) nabídl výhodnou směnu či pronájem pozemků na té nově lokalizované velké odpočívce.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Lynx »

Podle letáku byla dnešního dne zahájena výstavba odpočívky Kolešov na D6

K zahájení stavby došlo společně se stavbou „D6 Hořovičky, obchvat“, k němuž došlo 28. 3. 2023.

https://apdos.roadmedia.cz/Upload/Stavb ... 7:07:03.37
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Majkii »

Tady u Varů se taky asi kdysi (při stavbě) počítalo s odpočívkou?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Soukromá odpočívka, respektive později truckpark. V rozporu s legislativou, proto nakonec nedošlo k realizaci.
R48 -> D48 se podařilo!
Sauce
Příspěvky: 611
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Sauce »

Při nedávné rekonstrukci došlo k obnově obrusu i na těchto rozšířeních, stejně tak svodidla vypadají, že s napojením nějakého sjezdu/nájezdu stále počítají. Na to, že je projekt u ledu, mě tohle překvapuje. Je to starým projektem rekonstrukce? Přece levnější by bylo tyto části neobnovovat, potažmo svodidla natáhnout rovně, do těchto pásů.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od kot »

Třeba ledy začnou tát a tato investice je proti degradaci dobrá...
Sauce
Příspěvky: 611
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D6] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Sauce »

Už jsem to zde tuším zmiňoval, místo pro odpočívku je to podle mě jako dělané.
Odpovědět

Zpět na „Dálniční odpočívky“