[D1] Studený vpravo

Vše týkající se dálničních odpočívek.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od dvs »

V letáku je napsáno, že tam je jímka. Nevyplatila by se malá ČOV? Na odpočívce D11 Osice je takováto. Chápu, že to srovnávám s velkou odpočívkou.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Martin z Ostravy »

ČOV by se asi vyplatila, ale její zřízení mělo dva problémy. Obecně složitější povolovací proces a taky problém s vypouštěním přečištěných vod do recipientu, kdy v okolí žádný vhodný není, navíc se jedná o území ochranného pásna v.n. Švihov.
V zadávací dokumentaci pro toalety byly připuštěny obě možnosti, zhotovitel a následný provozovatel zvolil jímku.
Principiálně se ale u dalších nových těchto odpočívek počítá, pokud je to možné s ČOV.
R48 -> D48 se podařilo!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Majkii »

Jedna značka už je na výměnu.. :)
Přílohy
pozar_studeny.jpg
pozar_studeny.jpg (59.5 KiB) Zobrazeno 9030 x
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Diaľničiar »

Z pojistky?
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Honey72 »

Vzhledem k tomu, že při škodách u třetí strany a zařízeních komunikace je vždy nutné volat policii, tak to z povinného ručení půjde. Každopádně, aby byla cedule zničena několik hodin po otevření odpočívky ...
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Lenny »

Prášil by Tě hnal, jaká cedule, ale značka.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Majkii »

Je to z videa v příspěvku v jedné skupině facebookového dopravního zpravodajství, dle toho ten požár byl včera po 7. hodině ranní.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od hovi »

Jan Petzold
Příspěvky: 168
Registrován: 18.12.2009 14:15:01

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Jan Petzold »

Už jsem také vyzkoušel, zatím to vypadá skvěle. A je bezva, že se povedlo zachovat vzrostlé stromy...
Trucker
Příspěvky: 134
Registrován: 4.5.2016 22:05:47

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Trucker »

Jan Petzold píše:Už jsem také vyzkoušel, zatím to vypadá skvěle. A je bezva, že se povedlo zachovat vzrostlé stromy...
A tu sprchu jste zkoušel? Prý stojí 50Kč a voda teče celkem 2 minuty po 10 vteřinových dávkách.
No 50Kč za 2 minuty! :shock: to snad nemyslí ŘSD vážně?
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od zesp »

Tak jsem měl i já možnost v minulém rozježděném týdnu navštívit odpočívku Studený, viz foto:

https://silnicnizesp.rajce.idnes.cz/D1_ ... km_vpravo/

Právě tam pracovníci dodavatele zařízení řešili problémy s přívodem vody. Zpočátku se se mnou moc bavit nechtěli, ale když jsem jim řekl, že jsem z Českých dálnic (autoři tohoto webu moji troufalost, až drzost prominou), tak byli podstatně sdílnější a ochotně mě provedli zázemím objektu. Nestačil jsem se divit, jak je technologicky vybavena servisní chodba mezi jednotlivými záchody. Bohužel mi nedovolili zde fotit, protože se jedná o utajované know-how firmy a konkurence se jim lepí na paty. Umožnili mi nahlédnout i do sprchy, aniž bych musel zaplatit onen (i dle nich) nesmyslně vysoký poplatek (tam jsem fotit mohl). Na druhou stranu je prý ale dobře, že se tam skoro nikdo nesprchuje, protože zdroj vody není tak vydatný, jak se čekalo a návštěvnost je naopak podstatně vyšší, než se plánovalo. Kdyby se tam tedy lidé tak často sprchovali, jako splacovali, byl by Studený rázem na suchu. Čekalo se prý, že to bude jako v Kurovicích, což jsem jim říkal, že to já jsem rozhodně nečekal... Společně jsme ale konstatovali neutěšený stav wc, kde se podepisuje vysoká frekvence návštěvníků. Nyní realizují i odpočívku Rohlenka vlevo, chtějí být hotovi do listopadu. Musel jsem se s nimi rozloučit v okamžiku, kdy mě chtěli ukázat podzemní zázemí objektu, kde jsou čerpadla a vodojem. Spěchal jsem ale na další schůzku a už tak jsem měl zpoždění, měla to být jen krátká zastávka. Hleděl jsem ale, co je to za velká prostora, jsou to ty poklopy hned vedle objektu z pražské strany. Takže ještě jednou děkuji pánům za prohlídku. Informační tabule s historií dálnic mě potěšila, chtělo by to ale i cizojazyčný text (AJ). Zrovna se u ní zastavil anglicky mluvící pár, prohlédl si obrázky a odešel... Snad nám odpočívka vydrží v dobrém stavu co nejdéle a nebude ji čekat osud mnoha ostatních, které se sice zrekonstruovaly, ale díky chabé údržbě to tam již vypadá stejně odpudivě jako dříve. Zde by mohlo zintenzivnit kontrolní činnost odpočívkové oddělení a dát tomu jasná pravidla....
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od zesp »

Stavoval jsem se na Studeném znovu ve čtvrtek minulého týdne v podvečer a byl jsem tedy zklamán. Záchody v dost příšerném stavu a v celém objektu nesnesitelný zápach žumpy. Jeden zájezd odjížděl a nějaký školní výlet přijížděl. Děcka odmítala záchody použít (zcela oprávněně), učitelka je po zhlédnutí kabin s prohlášením "no fakt hnus" poslala k plotu. Což je poměrně brzy na takový slavný pilotní projekt. Tady by měl úklid probíhat minimálně každou hodinu jako na pumpách, ne jednou (nebo dvakrát?) za den. Holt Studený nejsou Kurovice, to dá rozum... Bude se to nějak řešit, Martine?
Kubasssssssss
Příspěvky: 64
Registrován: 8.11.2012 20:59:49

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Kubasssssssss »

Tak to jsi jsi měl štěstí, že jsi zaparkoval. Já jsem ani nemohl nikde pořádně zastavit. Jediné volné místo bylo na žlutém šrafování pro údržbu, jinak 2x oa a zbytek kamiony.
Chápu ty kameny proč se dávají, když nic jiného nezbývá. 2 místa pro oa , pak kámen, zase 2x oa, kámen...

A čistota.. no.. pisoáry celkem vklidu, ale u mísy poházený toaleťáky všude kolem. ... těžko říct, jestli použitý, to jsem nechtěl zkoumat :lol:
D52, D43 v původní trase!
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od zesp »

Kubassssssssss: Takže podobná zkušenost jako já... A s tím parkováním jsem to měl podobně. Kamiony i na místech pro OA. Ale na druhou stranu, co mají dělat, když jim ŘSD není schopno dostatek míst zajistit? Stavoval jsem se schválně za tím účelem na každé druhé odpočívce a obrázek byl všude stejný - kamiony, kam se podíváš. A další přijížděly a už neměly opravdu kam. Do toho OA, které tím pádem neměly kde zaparkovat taky... Takže v tomto díky za ten Studený a snad bude těch míst přeci jen přibývat... Ale ten úklid wc by se nějak řešit měl, o tom žádná, je to ostuda jako hrom...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Honey72 »

Ono je to leckdy podobné všude na hlavních evropských tazích, hlavně v letní sezoně. I v Německu kamiony v noci vyčuhují téměř do dálnice a bezradně ucpou příjezd k odpočívce, takže kolikrát nemáte šanci si na malých odpočívkách odskočit. Po minutí dvou odpočívek jsem už u třetí odpočívky zastavil v odstavném, než uvíznout ve slepé uličce s nutností vycouvat zpět na dálnici. A ve Francii běžný jev, že přes parkovací stání pro osobáky stojí natažený kamion. Musel jsem se nacpat příčně mezi ně a doufat, že mě pak nepřehlédnou. Vím v jaké jsou situaci a chápu je.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ke konci roku se bude vyhodnocovat provoz, dost problému na Studeném bylo způsobeno špatným hospodařením s vodou respektive poddimenzováním akumulace. Ta se bude navyšovat. Plnění smlouvy a četnost úklidu se neustále sleduje, a vše se operativně řeší.
Tato odpočívka jinak názorně ilustruje přetíženost dálnice a nedostatek kvalitních odpočívek na D1, který způsobuje koncentraci velkého množství lidi do jednoho místa (jsou zavřeny Speřice P, Humpolec P funguje omezeně, navíc placené záchody, Mikulášov je přeplněný, předchozí Střechov je co služeb zcela poddimenzován (malá ČSPH, nefunkční motorest).
R48 -> D48 se podařilo!
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od kot »

A jakým způsobem se ta akumulace vody má navyšovat Martine ?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Přidáním další nádrže na vodu.
R48 -> D48 se podařilo!
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od kot »

:D díky Martine...
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od zesp »

Martin z Ostravy píše:Ke konci roku se bude vyhodnocovat provoz, dost problému na Studeném bylo způsobeno špatným hospodařením s vodou respektive poddimenzováním akumulace. Ta se bude navyšovat. Plnění smlouvy a četnost úklidu se neustále sleduje, a vše se operativně řeší.
Tato odpočívka jinak názorně ilustruje přetíženost dálnice a nedostatek kvalitních odpočívek na D1, který způsobuje koncentraci velkého množství lidi do jednoho místa (jsou zavřeny Speřice P, Humpolec P funguje omezeně, navíc placené záchody, Mikulášov je přeplněný, předchozí Střechov je co služeb zcela poddimenzován (malá ČSPH, nefunkční motorest).
Ano, to jsi vystihl vcelku přesně, Martině. Opticky to vypadá, že je na D1 odpočívka co pár km, ale kdyžse na ně člověk podívá podrobněji, tak zjistí přesně to co píšeš - buď placené wc, nebo jen malé zázemí u čsphm pro velkou odpočívku, nefunkční motorest, nebo jen s omezenou otevírací dobou (to je třeba problém i odpočívek Rajhrad na D52). A k tomu vysoká frekvence cestujících. Proto jsem už dříve psal, že teprve na Studeném se ten projekt korporátních wc projeví opravdu v plném zatížení. Kurovice jsou proti tomu nic... Přikládám dvě podmanivá podvečerní fota z odpočívky, nikdy mě nenapadlo, že dálniční hajzlíky v našich končinách by mi někdy stály za zmáčknutí spouště foťáku, myšleno v tom pozitivním slova smyslu... A už to je myslím významný posun... :lol:
Přílohy
01 Studený.jpg
01 Studený.jpg (124.41 KiB) Zobrazeno 6383 x
02 Studený.jpg
02 Studený.jpg (119.93 KiB) Zobrazeno 6383 x
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od hovi »

:ok:
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od zesp »

Nevite, proč ze Studenyho zmizel ten infopanel o historii dálnic? Tedy ten panel tam je, ale bez folie z textem... Jel jsem tam včera večer...
Přílohy
20220411_191221.jpg
20220411_191221.jpg (50.83 KiB) Zobrazeno 4497 x
20220411_191209.jpg
20220411_191209.jpg (166.66 KiB) Zobrazeno 4497 x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Protože jde o nový panel, ten původní byl poškozen spadlým stromem při loňské vichřici.
D1_Studený_poškozený_infopanel.jpg
D1_Studený_poškozený_infopanel.jpg (180.12 KiB) Zobrazeno 4471 x
R48 -> D48 se podařilo!
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od kot »

Martine, klobouk dolů ! Máš teda TOTÁLNÍ přehled. Včetně maličkostí....
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D1] Studený vpravo

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mapa je již nově vylepena na novém info panelu, snad již další vichry přežije bez újmy.
panel.jpg
panel.jpg (54.07 KiB) Zobrazeno 4035 x
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „Dálniční odpočívky“