[D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Vše týkající se dálničních odpočívek.
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od michal »

Martin z Ostravy píše:Ne, u Buku měla (má) být nějaká spatlanina toho co tam je a rozšíření míst. Dohoda stále není...
No tak ještě se nabízí šance postavit novou na té mýtince o necelé dva kilometry blíže ku Praze, pokud by chyběla vůle se domluvit... :twisted:
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od darwousek »

Vitapb píše: Do poslední chvíle jsem doufal, že tahle za mě nesmyslná odpočívka uprostřed ničeho nevznikne..
Krsice budou normální odpočívka, tak jak má být. Nevím co si představit pod pojmeme "uprostřed ničeho", jako, že by měla být blíž obci, aby měli místní protičemu protestovat nebo jak je to myšleno?[/quote]
Myslím že Vitapb myslel spíš odpočívku Předotice.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od darwousek »

michal píše:
Vitapb píše:
darwousek píše:Ještě mě u toho Buku napadá udělat tam výjezd i z II/604
Dneska jsem se ptal obsluhy, zda budou zavírat a příjezd na pumpu bude umožněn prý novou propojkou z kruháče. Podle mě by bylo fajn kdyby to zůstalo i po otevření dálnice.
U Buku má být nová "korporátní" odpočívka, pokud se nepletu? Otázkou je, jestli už se došlo k nějaké dohodě o ceně...
Uvítal bych kdyby se na eurotrans dalo přijet i z II/604. A to i po zprovoznění D4.
Lehce mě dnes vyděsila stránka řsd. Konkrétně to že odpočívka Krsice je uvedena v kategorii 'plánované-nové' https://www.rsd.cz/mapa-odpocivek#/odpo ... %A9&page=0 . Neměla by být spíše v záložce 'realizované' ?
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Vitapb
Příspěvky: 158
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Vitapb »

darwousek píše:
Vitapb píše: Do poslední chvíle jsem doufal, že tahle za mě nesmyslná odpočívka uprostřed ničeho nevznikne..
Krsice budou normální odpočívka, tak jak má být. Nevím co si představit pod pojmeme "uprostřed ničeho", jako, že by měla být blíž obci, aby měli místní protičemu protestovat nebo jak je to myšleno?
Myslím že Vitapb myslel spíš odpočívku Předotice.[/quote]

Nene, myslel jsem Krsice. Nikomu můj pohled nevnucuju, ale za mě tahle odpovčívka měla být na křížení s I/19. Veškerá obsluha, zaměstnanci, servis, zásobování budou mít přístup na Krsickou odpočívku (zřejmě) jen po D4. U křížení I/19 by se dalo využít z částečné míry zázemí které tam již je (ČS Slovnaft, motorest) a mohlo by to být využitelné/obsloužitelné i z I/19. Pokud by se křížení D4 a I/19 položilo severněji, mohlo by pak i lépe navázat na obchvat Letů. Chápu, že by mohl být odpor místních, ale podle mě je to jen o hledání řešení. Kde je vůle, tam je cesta.

To je ale jen coby kdyby, plány jsou jasné, nová dálnice, nová megaodpočívka na každé straně a pumpa a motorest na lepším místě jsou na odpis.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Pro umisťování odpočívek platí určitá pravidla, jedním z nich je to, že se neumisťují do MÚK ani poblíž křižovatek. Přístup na odpočívku je zásadně pouze z dálnice. Víc najdeš v obecném tématu k odpočívkám.
Odpočívky Krsice fakticky v realizaci nejsou, neboť snad nemají ještě ani SP. Ani na těch málo záběrech, co ze stavby jsou není vidět v místě odpočívek nějaká zásadní činnost.
R48 -> D48 se podařilo!
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od darwousek »

Tudíž pokud SP nezískají . Tak bude ve směru na Strakonice. Odpočívka Buk a poté až mimodálniční Kbelnice. A ve směru na Prahu bude Kbelnice a poté až buď motorest u Milína. Nebo přímo na dálnici až Euro oil u Mníšku pod Brdy. To je šílených 73,4 Km bez odpočívky. A to u Mníšku není vůbec místo pro TIR.
.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Vitapb
Příspěvky: 158
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Vitapb »

darwousek píše:Tudíž pokud SP nezískají . Tak bude ve směru na Strakonice. Odpočívka Buk a poté až mimodálniční Kbelnice. A ve směru na Prahu bude Kbelnice a poté až buď motorest u Milína. Nebo přímo na dálnici až Euro oil u Mníšku pod Brdy. To je šílených 73,4 Km bez odpočívky. A to u Mníšku není vůbec místo pro TIR.
.
Ve směru na Prahu nezapomínat na MOL Dlouhá lhota, kde místo pro TIR je. Ve směru na Strakonice je ještě před Bukem celkem velká pumpa s odpočívkou u sjezdu na Příbram na Skalce. Jsem zdejší a přijde mi že kapacity těchto odpočívek jsou celkem velké a nejsou přesaženy (možná kromě MOL Dlouhá Lhota).
Vitapb
Příspěvky: 158
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Vitapb »

Martin z Ostravy píše:Pro umisťování odpočívek platí určitá pravidla, jedním z nich je to, že se neumisťují do MÚK ani poblíž křižovatek. Přístup na odpočívku je zásadně pouze z dálnice. Víc najdeš v obecném tématu k odpočívkám.
Odpočívky Krsice fakticky v realizaci nejsou, neboť snad nemají ještě ani SP. Ani na těch málo záběrech, co ze stavby jsou není vidět v místě odpočívek nějaká zásadní činnost.
Chápu, nicméně stejně si myslím že kdyby byla vůle, mohlo se to realizovat např. sjezdem na I/19 a z té kruháčem vyústit na parádní rastplatz pro oba směry + i pro I/19. Možná by se to pak nemohlo technicky jmenovat Odpočívka dálnice D4, ale účel by to plnilo stejný a logiku by to mělo (za mě) rozhodně větší. Takové místo by bylo i daleko atraktivnější například pro instalaci rychlonabíjecích stanic (Tesla, Ionity).
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od darwousek »

S tímhle musím souhlasit. Podle letáku to na nějákou oblslužnou komunikaci pro odpočívku nevypadá. Každopádně na letáku nemusí být vše. S tou odpočívkou u múk s I/19 taky souhlasím. Mohla by tam být podobná odpočívka jako u Králova Dvora na D5. Nebo o kousek dál u Berouna .
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od mapman »

To nemohla, to je právě normou zakázané. Povolené je to co je na D11 u exitu 50 nebo na D1 u Ivanovic.
Vitapb
Příspěvky: 158
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Vitapb »

mapman píše:To nemohla, to je právě normou zakázané. Povolené je to co je na D11 u exitu 50 nebo na D1 u Ivanovic.
Ano, přesně takové mám na mysli. Jinak čirou náhodou jsem dnes slyšel informaci, že odpočívka u Rakovic by nakonec vzniknout neměla. Ale je to informace hodnoty paní z pumpy povidala, že pán ze stavby povidal. Ještě by prý mělo na místě současné deponie u I/19 vzniknout oddělení dálniční policie a snad SÚS.
kot
Příspěvky: 10490
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od kot »

Hlavně ta policie !!! Je třeba trochu prudit s rychlostí...
martink
Příspěvky: 148
Registrován: 10.12.2019 1:22:29

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od martink »

Dejte pokoj :)

Hlavně když všichni ví, že není souvislost mezi povolenou rychlostí a nehodovostí. Bohužel je to nejen ze strany PČR stále omílaný nesmysl.
kot
Příspěvky: 10490
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od kot »

A pak si přisazuje BESIP. Je na tom postavena jeho existence...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Vydáno SP na odpočívku Krsice
https://www.mdcr.cz/getattachment/Minis ... a.pdf.aspx

Předpokládá cena 100 mil. Kč je tedy hodně podstřelená.
R48 -> D48 se podařilo!
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Aram96 »

No .. to není podstřelené .. to je naprosto mimo. :D Vždyť 50-100 mega stává malá.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10799
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D4] Odpočívky obecně - stav, výstavba, rekonstrukce

Příspěvek od Lenny »

Odpočívka Buk je součástí PPP anebo bude dobudována ŘSD a následně bude provozována koncesionářem?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „Dálniční odpočívky“