(SK) Ministr dopravy za rok začal stavět skoro 100 km dálnic

Články z novin a internetu - zahraniční
Zamčeno
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

(SK) Ministr dopravy za rok začal stavět skoro 100 km dálnic

Příspěvek od Diaľničiar »

Za rok vo funkcii ministra naštartoval A. Érsek výstavbu takmer 100 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest

19.09.2017

Bratislava (19. septembra 2017) – Počas jedného roku vo funkcii ministra dopravy a výstavby naštartoval Arpád Érsek výstavbu takmer sto kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest. Išlo o projekty na východe, severe aj západe Slovenska a po ich dokončení ušetria vodičom každý deň desiatky minút až hodín času. A na ďalších takmer sto kilometrov chce minister dopravy rozbehnúť súťaže na zhotoviteľa do konca funkčného obdobia tejto vlády.

„Po roku vo funkcii musím skonštatovať, že išlo o náročné obdobie a veľa vecí sa nám podarilo uzatvoriť, z čoho mám osobne veľkú radosť. Veľa vecí však ešte treba urobiť a ja verím, že sa mi to podarí,” uviedol minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

K projektom D4R7, Budimír – Bidovce, Prešov Západ – Prešov Juh a Čadca Bukov – Svrčinovec, na ktorých minister dopravy Arpád Érsek naštartoval výstavbu, by v najbližších rokoch mohli pribudnúť aj úseky s tunelom Soroška, južný obchvat Košíc alebo úseky R4 v okolí Prešova. Spolu s ďalšími pripravovanými úsekmi R2 by tak išlo dokopy o deväť úsekov v celkovej dĺžke takmer 100 kilometrov nových rýchlostných ciest. Všetky tieto úseky je možné v prípade politickej a odbornej zhody pripraviť a rozsúťažiť ešte do konca funkčného obdobia tejto vlády.

„Tiež by som chcel pripraviť strategický zásobník projektov a začať ich pripravovať tak, aby aj nasledujúce vlády mohli plynulo pokračovať vo výstavbe diaľnic a rýchlostných ciest,” uviedol minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. Cieľom je, aby výstavba diaľnic v budúcnosti prestala byť predmetom politického boja a pokračovala kontinuálne bez pohľadu na zmeny vlád.

Počas uplynulých dvanástich mesiacov sa v rezorte dopravy pod vedením A. Érseka podarilo opätovne zaviesť IC vlaky, naštartovalo sa čerpanie v Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra a zatraktívnili sa aj kritériá na podporu zatepľovania alebo licencie na STK. Rekordný rok zažíva aj oblasť cestovného ruchu a po tom, ako štát začlenil agentúru pre cestovný ruch priamo do svojej štruktúry, aj naďalej láme historické rekordy v počte turistov.

http://www.mindop.sk/index/index.php?id ... rm2=215904
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Zamčeno

Zpět na „2017 Svět“