I/3 Olbramovice, přeložka

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

to Tom od Budějc: poměrně velký špunt v době výstavby bude při napojování obchvatu na již zprovozněnou přeložku Tomic, tam bude dočasně poměrně ostrý srpek - odhadovaná reálná rychlost 40-50

to Saljack: mám vypozorováno, že větším problémem než 50 u parku je nájezd a sjezd na/z ulice Konopišťská, resp. ten, kdo je (naštěstí) pustí.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Tom od Budějc »

Tak doufejme, že jim to napojování nebude trvat déle, než je nutné. Nevíte, kdy mají s napojováním začít? Včera ještě v pohodě průjezd...
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od vondr »

I/3 Olbramovice, přeložka (dokumentace stavby 04/2022)
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

Průjezdné aktuality z auta - tentokrát dvě, z čehož jedna je zajímavá.
1.) to hlavní - nevím, jak se to permoníkům podařilo, ale ještě v úterý byla zašalovaná půlka mostku přes potok u Městečka, včera již obnaženo. Před týdnem tam ještě trčely pouze výstuže.
2.) a jen tak mimochodem - je zprovozněná přeložka u Čapáku, z původní komunikace je již odfrézovanej asfalt. A když jsem na to koukal, přijde mi, že křižovatka bude oproti dnešní I/3 dost utopená a cesta do Zahradnic do slušného kopce.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od ElWapp »

Věděl by někdo, proč je součástí stavby ta přeložka silnice na Semtín? Na to, že je to slepá cesta k pár chalupám, nejezdí tam ani autobus, se mi ta silnice zdá mít přehnaně luxusní parametry, klidně se to mohlo za Konopišťským potokem zaústit do původní trasy...
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

Nezbývá než se omluvit stavařům, o nichž jsem si myslel, že na ně padla jarní únava. Za poslední dva (!) dny zmizela cesta na čapák (a stavbyvedoucí musí být pěkný čert, protože tam místo ní je díra jak do pekla) a začíná se zavážet bypass u napojení stavby na přeložku u Tomic. Takhle narychlo to esíčko dočasně spíš narovná, než aby tam vznikl srpek. No, uvidíme.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od vondr »

I/3 Olbramovice, přeložka (dokumentace stavby 05/2022)
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

Tak nevím ale z toho videa se mi zdá, že na 3 měsíce do otevření je tam teda ještě dost práce. Tu MÚK trochu podcenili ne? Pak je tam osazení a protihlukové stěny. Opravdu se to bude v září otvírat? V letáku je 2022 což bych klidně věřil, že např. listopad stihnou.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

2 Saljack: MÚK je místo, kde je teď soustředěna prakticky veškerá stavební činnost (čimž neomlouvám, že jim trochu ujel vlak). Již se vrtají díry na armokoše protihlukovek (tedy alepoň v části směrem na Votice). Trochu mi to celé připomíná úsek D3 Tábor - Veselí. Tady se to taky nakonec stihlo, ale zprasený části jsou tragický dodnes.
Kostelnik
Příspěvky: 16
Registrován: 27.8.2013 11:49:17

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Kostelnik »

Bert píše:2 Saljack: MÚK je místo, kde je teď soustředěna prakticky veškerá stavební činnost (čimž neomlouvám, že jim trochu ujel vlak). Již se vrtají díry na armokoše protihlukovek (tedy alepoň v části směrem na Votice). Trochu mi to celé připomíná úsek D3 Tábor - Veselí. Tady se to taky nakonec stihlo, ale zprasený části jsou tragický dodnes.
Co je prosím zpraseno? Prosím o odborné vysvětlení.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

Pak mě tedy fascinuje, že to ŘSD nemá lépe ohlídané. Mě u té MÚK bylo dost divné, že s tím nezačali pořádně již loni. Prakticky jí celou staví až letos.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

2 Kostelnik: slovy klasika "Tak víte co? Jeďte k exitu 84 (je jedno, z jaké strany), prohlídněte si hrboly/vlny, díry v asfaltu, propadlé konstrukční vrstvy,... ať víte, po čem jedete". Most přes Koberný je samostatná kapitola (ne, že by tomu výměna hydroizolace na pravém pásu pomohla), mostí uzávěry je taková klasika všude... Kvalita obrusné vrstvy (ono, co se dá za průtrže na poslední chvíli asfaltovat) je třešnička na dortu. Jezdíte tudy? Jestli ne, doporučuji.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

Pěkné foto stavby u bazarníka z balonu je na adrese https://cdn.xsd.cz/original/732e8fc27fc ... d85df9.jpg
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od 1975 »

...pěkné, už se to rýsuje... co to je za základy mezi bazarem a tou MUK? to patří ke stavbě, nebo bazarníci rozšiřují?
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

Křižovatka u Čapáku je v nové ose již uválcovaná, včetně asi živičných vrstev. A mám dotaz - původní I/3 se upraví výškový profil? Když jsem koukal, jak moc je nová silnice utopená, tak si nedokážu představit, že se na cestu na Zahradnice napojí v tahle rozdílných nivelitách...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od ElWapp »

Je to SO 102, úprava nivelety i šířky stávající I/3. Zahloubení až o 3 m, v místě křižovatky něco kolem 1,5 m pod stávající terén.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

2 ElWapp: to je přesně ono, díky za odpověď.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

Letmé info z dneška - probíhalo velké asfaltování. Křižovatka na Dvůr Semtín má v ose I/3 hotové první vrstvy asfaltu. Takže nyní končí před a za přeložkou. Most na Mokřany se již klene, převaděč od I/3 je dlouze před dokončením. Napojení od Benešova je již vykolíkováno a průběžně válcováno, od Votic ticho po pěšině. Dneska ještě v 19:30 čilý stavební ruch. Co mě pobavilo je, že byly posekány svahy. Inspekční den?
cawez
Příspěvky: 92
Registrován: 15.2.2019 0:28:09

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od cawez »

To je stejně taková debilita tahle křižovatka, jel jsem kolem a čuměl, jak je ta nová cesta utopená. Tam se tak krásně mohl udělat nadjezd a k němu sjezd a nájezd směrem od/k Benešovu a bylo by to super. Ne, tam nějaká vepřová hlava musela vymyslet průsečnou křižovatku a kopat tam nesmyslné přístupy okolo. Absolutně na hlavu.
chemer
Příspěvky: 275
Registrován: 19.9.2011 10:45:08

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od chemer »

vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od vondr »

I/3 Olbramovice, přeložka (dokumentace stavby 06/2022)
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

dnešní postřehy letmo z auta: žlaby jsou vybetonovány až k esíčku u Tomic; křižovatka u Čapáku přes týden ticho po pěšině (výškově připraveno, ale široko daleko nikdo), na náspu jsou již v obou směrech svodidla; most na MKU stále není ani zdaleka hotov; silnice na Mokřany je v zimním spánku (asi půjde společně s MKÚ), mostek u bazarníka je hotov, uválcován, včetně říms. Napojení na I/3 v obou směrech - široko daleko nic. Tohle bude ještě zajímavý:)
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

tak co se nám za 14 dní změnilo:
- je odtěžena provizorní přeložka k Čapáku (ta si déle sedala, než byla používaná - stálo to ty 3 měsíce za to?)
- křižovatka u Čapáku má již všechny živičné vrstvy, čeká na asfalt
- cesta na Mokřany má již hotové chodníky, most na MKÚ nemá ani zábradlí, ani asfalt
- u bazarníka roste směrem na Městečko PHS (a vysoká, to bych chtěl mít za barákem)
- směrem na Votice se buduje napojení na I/3 (je zasypanej a uhňácanej pangejt, odbagrovává se okraj obchvatu)
- bypass u Tomic úspěšně zarůstá travou
Howgh.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

dnešní postřehy letmo z auta:
- křižovatka u Čapáku je komplet v asfaltu, včetně bývalé přeložky (když je přeložka pryč, tak pohledem od Tomic je vidět, jak moc se před křižovatkou přeložka zvedá a za ní zase zase klesá - jako cestující po I/3 si myslím, že tady měla být MÚK, resp. pouze nadjezd v ose Zahradnice - Tomice II. Ale to je už passé..). Včera tam byla úplná armáda finišerů, některé až k esíčku (obrusná vrstva?)
- most na Mokřany nemá ani asfalt, ani zábradlí
- jsou postaveny sloupy PHS, panely chybí
- mohutně se hutní u napojení k I/3 směr Votice (až nyní?)
- bypass u Tomic úspěšně zarůstá travou
Jsem optimista, ale i přes viditelné pokroky mají do konce září co dělat. Naštěstí se to blíží.
Odpovědět

Zpět na „I/3“